SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 21-03-2012   #1
dusanbp
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 9
Default iPhone 4S pitanje

Prije svega pozdrav svima...

Skoro sam dobio ovaj telefon na poklon pa citajuci po net-u, mnogo "zavrzlama" ima sa ovim telefonom, da li update-ovati telefon ili ne, ili odraditi JB.

Telefon je zakljucan na T-Mobile mrezu, 5.0.1 (9A405), modem firmware 1.0.13. Sad mene interesuje da li ce biti kakvih problema ukoliko uradim update na 5.1?! Skroz mi glupo izgleda to da ne smije. Ionako ne planiram da ubacujem kartice drugih operatera u njega.
dusanbp is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-03-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

iPhone 4S je malo specificniji nego ostali iPhone pre njega.
u njemu se nalazi noviji procesor cip sa oznakom A5 dok je kod obicne cetvorke A4
s´ toga treba malo vise obrati paznje...
ovako stoje stvari sa tvojim telefonom:
vidi,taj baseband(firmware) 1.0.13. koji ti trenutno imas,je dobar je mozes da koristis UltraGeweyS cip-karticu i da koristis sve moguce operatere na svetu koje pozelis.
takodje,taj iOS koji ti imas 5.0.1 moze da se JailBreak-uje i tako oslobodis svoje telefon da dobije programe koje inace neams na app store a takodje i ustedis jer sve sto ti treba mozes da skines besplatno a to nije mala stvar.

ako bi ga podigao na iOS 5.1 trenutno bi izgubio sve sto sam ti gore napisao.
znaci, ne bi mogao da ga uhakujes i dobijes brsplatne programe, a takodje bi dobio FW 02.00.10 koji trenutno ne moze ni na koji nacin da se otkljuca za druge operatere.

ti mozes da ga podignes na 5.1 on ce ti i dalje raditi na tvojem operateru za koejg je zakljucan

tvoje je da odlucis sta ti treba,aja ti savetujem sledece:
-apsolutno nema nikakve razlike izmedju operativnih sistem 5.1 i tog kojeg ti imas.
-sa novim sistemom nista ne dobijas a mozes mnogo da izgubis.
-ako negde otputujes na odmor,ili posetu,mozes da koristis kartice drugih operatera
-sa telefonom kakav sad imas mozes da imas sve programe besplatno,plus programe kojih inace nema za iphone

i sve u svemu,ne diraj to za sada,jer mozda budes sutra prodavao taj telefon,lakse ces ga prodati sa tim FW sto mogu sve kartice, jer niko nece da kupi tel koji ne moze da se otkljuca.
sve je teze uhakovati iphone a jos teze otkljucavanje ide.
odavno,skoro vec godinu dana i vise nema softverskog unlocka za iPhone nego se koriste te kartice.

p.s
dobro dosao komsija mi smo tu preko brda
zelimo ti lepe trenutke na nasem forumu i pitaj sve sto ti treba...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012   #3
dusanbp
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 9
Default

Hvala na dobrodošlici i brzom odgovoru

Onda ostajem na 5.0.1. Da li bi mi mogao objasniti kako najbolje da odradim JB, čitao sam po netu ali milion ljudi, milion različitih problema. Vidim dosta si upućen oko iPhona. Potpuni sam laik što se tiče ovog telefona i ne bih već na početku nešto da zeznem, sve se u životu vremenom može naučiti. Što se ne zna, bolje pitati Listao sam forum ali ništa o 4S nema (ili nisam dobro vidio), tako da vjerujem da će još nekome pomoći sve što napišeš.
dusanbp is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2012   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

i od mene dobrodoslica
retko smo pisali o 4S ovde na forumu, a i iskreno tema nam je dugo bila zapostavljena.
ali smo se ja i stranac sad opet aktivirali bas dobro
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2012   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

evo napravili smo jedan malo uputstvo kako to odraditi na ovom linku

http://www.sjenica.com/forum/hardwar...tml#post241470

kad to zavrsis javi se za dalje i pitaj sta ti treba.
srecno i pozzz.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
iphone, pitanje


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:22. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)