SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 13-08-2011   #1
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default Jesi li se svoj majci zahvalio ?

Kada si imao godinu dana - Ona te je kupala i hranila. A ti si joj zahvalio, svojim plačem po cijelu noć. Kada si napunio dvije godine – ona te je naučila hodati. A ti si joj se zahvalio bježanjem, kad bi te sebi pozivala. Kada si tri godine, napunio – ona je spremala hranu koju si najviše volio. A ti si joj se zahvalio, bacajući tanjire i hranu na pod. Kada si imao četri godine – ona ti je dala olovku kako bi mogao crtati. A ti si joj zahvalio, šarajući olovkom po zidovima. Kad si imao pet godina – oblačila ti je najljepšu odjeću za bajram. A ti si joj zahvalio , tako što si tu odjeću, isprljao toga dana. Kada si imao šest godina - Ona te je upisaala u školu. A ti si joj zahvalio, uplakano govoreći:”Ja ne želim ići u školu”. Kada si imao deset godina – žudno je čekala da se vratiš iz škole, kako bi mogla da te zagrli. A ti si joj zahvalio, brzim odlaskom u svoju sobu. Kada si imao petnaest godina, plakala je od radosti zbog tvog uspjeha u školi. A ti si joj zahvalio, tražeći nagradu za to.


Kada si imao dvadeset godina – nadala se je da ćeš je pratiti u posjetama rodbini. A ti si joj zahvalio, ostajući sa svojim prijateljima. Kada ti je bilo dvadeset i pet godina - Ona te je pomogla u troškovima tvoje ženidbe. A ti si joj zahvalio, živeći sa svojom ženom, što dalje od nje. Kada si imao trideset godina - Ona ti je uputila par savijeta o djeci. Ti si joj zahvalio rekavši: “Nemoj se miješati u naše stvari”. Kada ti je bilo trideset i pet godina – nazvala je, pozivajući te na ručak. A ti si joj zahvalio riječima:” Ovih dana sam jako zauzet”. Kada si imao četrdeset godina – Rekla ti je da je bolesna, i da treba tvoju pomoć. A ti si joj zahvalio riječima:”Djeca moraju ispaštati zbog roditelja”. Danas ti, bez obzira na svoju dob, upitaj sebe: ” Jesi li svojoj majci, zahvalio ??? ! ! ! “ Jednog dana, ona će napustiti ovaj svijet, ali njena ljubav prema tebi, nikada neće napustiti njeno srce. I zato, ako je tvoja majka je još uvijek živa, nemoj je zapostaviti i ne zaboravi njenu ljubav prema tebi, te čini ono sa čime je ona zadovoljna… Budući da ti nemaš, osim jednu majku u ovom životu. I kad preseli na onaj svijet , meleci će se oglasiti, da je preselio onaj koji je bio razlogom Allahove milosti prema tebi.


... Tada ćeš se kajati sa svaku riječ i djelo, koje je rasrdilo, ali, da li će kajanje toga dana koristiti... ??? ! ! ! Tada ćeš ostati sam, bez svoje majke ...


Gospodaru moj, obaspi naše roditelje, svojim blagoslovom, milošću i obskrbom. Gospodaru moj, odjeni ih odjećom dobrog zdravlja kako bi živjeli što ugodnije, i podari završetak života sa Tvojim oprostom, kako im grijesi nebi štetili. Gospodaru moj,molim Te tvojom milošću, o najmilostiviji, učini da jedino njihovo boravište bude Džennet. Gospodaru moj, ne ostavi njima ni jednog grijeha a da im ga ne oprostiš, niti brige da im je ne otkloniš… Niti potrebe od potreba na ovom svijetu, sa kojima je Tvoje zadovoljstvo, a da im je ne ispuniš. Gospodaru moj, i ne učini ih ovisnim o bilo kim, mimo tebe. Gospodaru moj, obraduj njihove oči sa nama i onim što bi željeli da bude kod nas. Gospodaru moj, učini da njihovo vrijeme provode Tebe veličajući, i obraduj ih bogobojaznošću. Gospodaru moj, učini da budu u okrilju Tvoje sigurnosti, dobročinstva . Gospodaru moj, obskrbi ih dostojanstvenim životom, lijepom opskrbom, i dobrim djelima, A udalji ih od vatre i od onoga što njoj približava od riječi i dijela. Gospodaru moj, povećaj im obskrbu kada starost dožive, i oslabe.

Gospodaru moj, oprosti sve njihove grijehe, i sačuvaj ih od grijeha,u godinama koje su preostale. Gospodaru moj, obskrbi ih iskrenim čistim djelima sa kojima ćeš biti zadovoljan, gospodaru moj, primi njihovo pokajanje, i njihove dove… Gospodaru moj, utječemo Ti se da ih vratiš u tešku starost, gospodaru moj, učini da njihov kraj bude sa dobrim dijelima, amin… Gospodaru moj, pomozi nas u dobročinstvu prema njima, sve dok Ti ne budeš zadovoljan , a zatim i oni. Gospodaru moj, pomozi na da im činimo dobročinstvo kada starost dožive. Gospodaru moj, učini ih zadovoljnim sa nama, i nemoj ih sebi uzeti sve dok ne budu sa nama zadovoljni.. Gospodaru moj, učini da im služimo na način kako to oni i zaslužuju. Gospodaru moj, učini nas njima pokornim, koji im dobra dijela čine, tražeći njihovo zadovoljstvo, a utječemo ti se od njihovog nezadovoljstva. Gospodaru moj, obskrbi nas njihovim zadovoljstvom, i sačuvaj nas nepokornosti prema njima.


I neka je salavat i selam na našeg vjerovijesnika Muhammeda , na njegovu porodicu, plemenite ashabe, i sve one koje ga slijede do sudnjeg dana… Gospodaru moj, molim te da mi podariš od dobra koje je od Tebe tražio Muhammed sallalahu alejhi we sellem , i tražimo zaštitu od zla, od kojeg je od tebe zaštitu tražio Muhammed
sallalahu alejhi we sellem.Amin…
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
jesi, majci, svoj, zahvalio


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:41. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)