SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Old 09-02-2009   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Napad na Rukometase

KRVAVI NAPAD NA RUKOMETAŠE U DISKOTECI U MAĐARSKOJ
Šešum povređen dok je spasavao život drugu, napadači uhapšeni
Autor: T. D., H. D., Tanjug | Foto:Gabor Czerkl/Blikk/Beta-AP, Rtl.Hu | 09.02.2009. - 07:04 15:11

VESPREM - Rukometni reprezentativac Srbije Žarko Šešum (23) povređen je u napadu u noći između subote i nedelje u diskoteci „Patriota” u Vespremu, na zapadu Mađarske. Njegov kolega iz Rukometnog kluba Foteks, Rumun Marijan Kozma (26) ubijen je, a Hrvat Ivan Pešić (19) zadobio je teške povrede kada su ih nepoznati napadači izboli noževima.

Šešum je zadobio frakturu jagodične kosti, operisan je, kao i i njegov klupski kolega Ivan Pešić, i oni su dobro podneli hirurške intervencije, izjavio je jutros direktor Županijske bolnice u Vespremu dr Jene Rac i naglasio da je njihovo stanje stabilno i da se nalaze van životne opasnosti.
"Šešum je udaren nogom u lice i polomljena mu je jagodična kost, ali je najvažnije da nije izgubio vid na udareno oko. Naknadno ćemo izvršiti još jednu korektivnu operaciju i sasvim je sigurno da će igrač srpske reprezentacije videti kao i pre tragičnog događaja", dodao je dr Rac.
Kozma je preminuo na licu mesta od posledica uboda nožem u srce. Srpski i hrvatski igrač nalaze se u bolnici u Vespremu.
Marko Vujin, bek Foteksa i srpske selekcije, kaže za „Blic” da je nekoliko puta razgovarao sa Šešumom telefonom i da je on dobro. Vujin u trenutku napada nije bio sa Žarkom u diskoteci.

Uhapšena dva muškarca i jedna žena
Austrijska policija saopštila je danas da je uhapsila troje mađarskih državljana za koje se sumnja da su učestvovali u incidentu u noći između subote i nedelje u Vespremu, u kojem je ubijen rumunski rukometaš Marijan Kozma, a ranjeni Srbin Žarko Šešum i Hrvat Ivan Pešić.
U policijskom saopštenju navodi se da su dvojica muškaraca starih 28 i 31 godinu i jedna 37-godišnja žena uhapšeni kasno sinoć u pokrajini Štajerska dok su putovali ka Italiji.
Predstavnik lokalne policije Andreas Štojrer, koji je prisustovao hapšenju osumnjičenih, izjavio je da je njegova patrola akciju izvršila na osnovu međunarodnih poternica i dodao da je žena vozila automobil.
Štojrer je, međutim, odbio da saopšti ostale detalje hapšenja i rekoa da ja na mađarskim vlastima da utvrde stepen umešanosti uhapšenih osoba u ubistvo Kozme.
- Otišao sam na spavanje, kao i Nikola Eklemović. U jednom drugom kafiću slavili smo rođenje sina saigrača Gregelja Ivanščika, pa se ostatak društva preselilo u taj disko, a mi smo odlučili da odemo kući. Pregledali smo snimke u policiji i lepo se vidi da je Kozma stajao sa svojom devojkom i da su mu prišla trojica, četvorica i počela da mu dobacuju. Moje kolege, a bilo ih je oko sedam, osam, želeli su da izbegnu gužvu i napuste klub, ali su ih na izlazu sačekali napadači. Kozma je uboden dva puta u srce, Pešić je protrčavao i uboden je u leđa, a Šešum je udaren kada je pokušao Rumunu da izvadi jezik iz dušnika i spase mu život - kaže Vujin, koji je juče u policiji dao izjavu o napadu.
- U šoku sam. Ubijen mi je najbolji drug... Marijan i ja smo poslednje tri godine bili nerazdvojni. Živeli smo vrata do vrata. Strašno... Žarko je na pregledima u bolnici i biće dobro. Boli ga glava i doktori mu skidaju otok, ali kroz dva-tri dana će biti bolje, kao i golman Pešić - priča Vujin.
On kaže da je u 2.45 časova imao propušten poziv na mobilnom telefonu i da je tako saznao za tragediju.
- Na ekranu je pisalo „Kozma”, a on je već preminuo na licu mesta... Zvala me je njegova devojka... Odmah sam otišao tamo, a Kozma je bio nepomičan, potpuno beo. Užas... Ne znamo šta će se dalje dešavati. Ni kada će biti sahrana, niti bilo šta drugo. Jedino još znam da napadači nisu iz Vesprema, tako su mu rekli policajci - dodao je na kraju Vujin, rukometaš višestrukog prvaka Mađarske i učesnika Lige šampiona.
Vujin navodi da su građani i policija Vesprema, gradića od oko 60.000 stanovnika, u neverici jer se sličan zločin nije desio u poslednjih 30 godina.
Đurčanj: Oštar odgovor na nasilje
Predsednik mađarske vlade Ferenc Đurčanj je, povodom jučerašnje tragedije u Vespremu, izjavio da država protiv nasilja mora da se bori praktično svim sredstvima.
"Moramo preduzeti najodlučnije mere protiv nasilja, ako treba sa više policajaca i sredstava, uz njihovo veće poštovanje, gotovo po svaku cenu", navodi mađarski premijer u svom Internet blogu.
Prema njegovim rečima za zločin ne postoji opravdanje, niti izgovor to što neko pripada određenoj društvenoj grupi.
"Društvena pripadnost ne može da bude razlog za neko krivično delo, ona ne može da bude osnova ni za pozitivnu, niti za negativnu diskriminaciju", dodao je Đurčanj aludirajući na činjenicu da su osumnjičeni za napad na rukometaše Vesprema - romske nacionalnosti.
Mađarski premijer je podsetio da su trojica stranaca nosila dres jednog mađarskog tima i proslavljali ime jednog mađarskog grada.
"Jedan srpski, hrvatski i rumunski igrač borili su se za uspeh mađarskog grada Vesprema i bilo im je prirodno da kao takvi, čuvajući svoj nacionalni identitet, obogaćuju mađarsku zajednicu. Zbog toga ih poštujem i izražavam im zahvalnost", zaključuje Đurčanj.
U Bačkoj Palanci, od juče ujutro, kada je vest stigla do Žarkovog oca Steve, a potom i do ostalih rođaka, telefoni i televizori su stalno uključeni kako se ne bi ispustila nijedna vest. Ksenija, Žarkova sestra od strica, u stalnoj je vezi sa njegovim roditeljima koji su odmah otputovali u Mađarsku. Ona je ujedno tu da obavesti i ostale rođake u selu kako ne bi svi uznemiravali roditelje mladog rukometaša.
- Majka i otac su već stigli u Mađarsku i videli su Žarka, baš sam pre nekog vremena kratko razgovarala s njima. Žarko je dobro, ima veliki otok na levoj jagodičnoj kosti i lekari čekaju da taj otok splasne pre no što pristupe operaciji. Operacija tog dela lica će svakako biti potrebna, smatraju lekari, ali neće biti izvedena bar još dan ili dva zbog tog otoka – priča Ksenija za „Blic”.
Kako joj je ispričao Stevo Šešum, Žarkov otac, rukometaš Foteksa najviše je udaraca primio u glavu, ali se oseća dobro i komunicira s roditeljima. Šta se dogodilo u noći u kojoj su Žarko i njegove klupske kolege napadnuti za rođake je još nepoznanica.
- Sada nam je najvažnije da znamo kako je Žarko i da što manje uznemiravamo njega i njegove roditelje, pa su stoga razgovori sa Mađarskom kratki, tek toliko da znamo da je moj brat dobro - kaže Ksenija, do koje je vest o tragediji u Mađarskoj stigla oko podneva.
Istog časa je pokušala da dobije brata na mobilni telefon, ali je on bio isključen. Od tada, s nestrpljenjem iščekuje vreme za nov poziv stricu Stevi.
- Važno mi da znam da je Žarko dobro i da su roditelji uspeli da ga vide, a dalje ćemo videti šta će i kako će biti. Jeste to što se desilo strašno, ali nama je dobro dok god znamo da je Žarko dobro - kaže i Žarkov stric Savo Šešum, koji provodi vreme kraj telefona i očekuje informacije koje mu Ksenija može preneti.

Đurković: Šešum će ponovo igrati
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Božidar Đurković kaže da bi srpski reprezentativac Žarko Šešum posle povrede jagodične kosti, za tri-četiri meseca mogao da nastavi karijeru.
- Prve vesti su bile dosta dramatične, međutim, prema poslednjim informacijama, Žarku predstoji operacija, nadamo se da će proći kako treba i da će se vrlo brzo vratiti na teren. Prve procene lekara su da bi on za tri-četiri meseca mogao da nastavi karijeru. Šešum ni mrava ne bi zgazio, izuzetno je fin i korektan mladić, dobrog kućnog vaspitanja, ali eto šta se desilo - kaže Đurković.

Obračun bandi?
Mađarski ministar unutrašnjih poslova Tibor Draskovič i ministar sporta Ištvan Đenešei zatražili su od policije da hitno nađu krivce i daju detaljnu obaveštenje o tragičnom događaju. Nezvanični izvori navode da je uzrok tragedije obračun dve bande koje reketiraju vlasnike lokala i bave se dilovanjem droge.

BIOGRAFIJE

ŽARKO ŠEŠUM
Žarko Šešum, reprezentativac Srbije, učestvovao je na Svetskom prvenstvu u Hrvatskoj. Rođen je 1986. u Bačkoj Palanci, gde je i počeo rukometnu karijeru. Igra na poziciji srednjeg beka, a u Foteks je došao 2007. iz Sintelona. Sa mađarskim timom osvojio je Kup pobednika kupova, a kao član juniorske selekcije Srbije na EP 2006. proglašen je najboljim igračem.

IVAN PEŠIĆ
Ivan Pešić, mladi hrvatski golman, kako stručnjaci kažu, jedan je od najtalentovanijih rukometaša na svetu. U Foteksu je drugi čuvar mreže, posle našeg Dejana Perića. Rođen je u Senju 1990, a iz riječkog Zameta preselio u Mađarsku prošle godine. Nije učestvovao na Mondijalu u Hrvatskoj, ali se nalazi na širem spisku reprezentacije.

MARIJAN KOZMA
Marijan Kozma bio je rumunski reprezentativac, koji je sa visinom od 212 centimetara i težinom od 115 kilograma bio ogroman zadatak za svakog rivala. Rođen je 1982. u Bukureštu, a u karijeri je, pre Vesprema, nastupao za Dinamo. Sa Foteksom 2008. osvojio je Kup pobednika kupova i dve titule šampiona u Mađarskoj (2006. i 2007).

Sveće za ubijenog rukometaša
Oko 200 građana Vesprema okupilo se juče ispred bara „Patriota” gde se dogodio napad kako bi zapalili sveće ispod fotografije ubijenog rumunskog reprezentativca Marijana Kozme. Navijači kluba planiraju mirne demonstracije zbog tragedije, a od nedelje pre podne crna zastava se nalazi na sportskoj dvorani u Vespremu. Gradonačelnik Janoš Debrecenji izjavio je da se dogodila „zdravom razumu nepojmljiva katastrofa”.
- Marijan Kozma je mirno plesao sa devojkom kada su ga napadači izvukli iz bara i na ulici nožem uboli u grudi. Na njih je nasrnula poveća grupa mladića koji su sedeli za susednim stolovima bez ikakvih povoda - dodao je on i pozvao okupljene građane da se uzdrže od najavljenog linča.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
napad, rukometase


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
NAPAD NA KUCU HAJRA SABANOVICA U KLADNICI halilce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 13 29-08-2006 20:37
napad na mezar alije izetbegovica liliput Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 11 18-08-2006 08:20
napad izraela na liban liliput Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 35 14-08-2006 18:39


All times are GMT +2. The time now is 04:03. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)