SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
 
Old 25-02-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post Kolumna : SAMO SE SANDZAK ZELENI U MENI - Zejna Memic

SAMO SE SANDZAK ZELENI U MENI

Sandžak ima lice Pešterke koja se opet beli i rumeni. Beli puderom od snega a rumeni od stida. Sinovi joj se ponovo svadjaju. Rasimovi uglavnom nevini,Suljovi obavezno ranjeni. Nastave li ovako, seti će se Sandžak da oboicu pošalje u zaslužene političke penzije. Setiće se, ali neće to uraditi. Ne zato što nema sreće u politici, nego zbog onog, sada čuvenog razgovora predsednika Tadića i njih dvoice. Obećali mu, navodno, da se više svađati neće, niti će potezati oružje jedan na drugog.Voleće se ko Srbi i Bošnjaci. Što prevedeno na naški znači, ako hoće da se i dalje bave politikom u Sandžaku, pucati ne smeju ni kad im se prišenluči. Da se vole, nije moranje. Predsednik, kažu, na tome nije insisrirao. A i kako bi, u putanju su dvojica muškaraca.
Čanak opet brani manjine u Skupštini i tvrdi da nije na kokainu. Ja bogami jesam i to na joniziranom sjeničkom vazduhu.To mi je danas naročito potrebno, jer su me obavestili da je Memićku krušku nasred sela Raždaginje, konačno oborio od vlage otežao, ovogodišnji sneg. Moćna i velika kruška je
pala, a da nije ,kažu, ni jeknula. Čulo se samo kad se pocepala do korena i kad su njene beživotne ruke klonule na zemlju. Znali smo da se to može desiti, imala je preko 200 godina. Bili smo joj potkočili krošnju betonskim stubovima na nekoliko mesta. Uzalud. Smrt je došla i po nju. Tužna vest za sve koji su je voleli i koji čuvaju negde u sećanju parče nebeskog plavetnila poviše njene glave, pahulju sjeničke zime sa njene gole ruke, ukus njenog ploda, i priču kako je zasađena na sred sela. Neko, čije gene nosi pisac ovih redova, premeštao je ljese od tora za ovce. Zakaljala se bila ograđena ledina. Krpeći jednu, kojoj je vreme polomilo upletene prste pruća ispred svojih nogu, ugledao je gračicu kruškinog drveta, podigao je sa zemlje i upleo u ostale žitke prutove. Pustila je žile i izrasla u orjentir. Učinila nam je veliku čast kad je naše prezime uzela za svoje ime. Danas leži na sred sela i tako mora biti do proleća, kada će joj oseći raspolućeno stopalo i svaku granu pažljivo strpati na drvljanik, odakle će biti prinošena vatri s pažnjom jednog budiste koji sahranjuje najmilijeg svoga. Ako mi ostali Memići dozvole, na istom mestu zasadi ću mladu krušku. Neka raste i nek me, ko ranije generacije moje familije, šuštanje njenog lišća uspava i preseli u večnost. Te želje sam postala svesna tek kada se Sandžak počeo da zeleni u meni.

Zejna Memić


__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 27-02-2009   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

lijepo napisano...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2009   #3
farefax
Gost
 
Posts: n/a
Thumbs up

sellam forumasi stvarno dobra tema sa losim zavrsetkom o jadnoj KRUSCI.Dobro dali i jedna nasa tema ili clanak moze proci a da se ne spomenu ova dva olosa (izviniti ako sam koga uvrijedijo jer znam da imaju dosta pristalica ovdje na forumu)zivimo u demokratskoj drzavi tako da moze svako iznijeti svoje misljenje.Samo dokle su dosli takozvani SANDZACKI politicari da ih jedan Tadic miri ,kao svoje sinove,ali ovdje su sve rijeci suvisne.Da se vratimo jadnoj KRUSCI koja je mogla podmiridi zimnicu za cijelu Razdaginju a i sire.Sta kazete za KRUSKE kad ugnile ,rakija se praviti moze pa i limunada se piti od KRUSAKA i puno sto sta se more praviti. Ja da zivim u Razdaginji proglasio bih dan zalosti toga dana jer su izgubili jednog velikog clana familije .Eto sto ZEJNA kaze sve ima i svoj kraj pa tako i KRUSKA (ali ova dvojica politicara nemaju kraja bas sada kada nam je najteze) ali ne mogu a da ih ne spomenem "BOLI" me sta rade ovdje od nas u nasem SANDZAKU.Imao bih dosta pisati o KRUSCI da nije ove dvojice sto kvare svaku temu koja se pojavi ovdje na forumu toliko za ovaj put . manet svima

Last edited by farefax; 28-02-2009 at 01:46..
  Reply With Quote
Old 28-02-2009   #4
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Drago mi je da ima jos uvijek onih u cijim se dusama Sandzak i dalje zeleni...za razliku od onih kojima je,zbog "Beogradskog asfalta",to zelenilo davno izblijedelo!!!
  Reply With Quote
Old 28-02-2009   #5
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

ne kiti se zejna svojim zvanjem(novinar)ko politicari.ona je ponosna svojom postojbinom,sto je i cini covjekom vrijednog postovanj! jedna kruska je vrednija,od njih dvojice.kruska i plodom i granom pomogla je ne samo zitelje razdaginje,vec i putnika namernika,pod njenom krosnjom nasao je hlad,a plodom osvezijo dusu,a ova dvojica kavgadzija samo pokupe glasove,zavade narod uzivaju u sluzbi jacih. da imaju obraza,ko sto ga nemaju izgubili bi se za sva vremena iz BEOGRADA I IZ POLITIKE!!!!!!!!!!!!!!!!ZEJNO KRALJICE nauci ih kulturi!!!!!!!!
  Reply With Quote
Old 09-11-2009   #6
samo_ponekad
Samo Ponekad
Početnik
 
samo_ponekad's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 16
Default

Fina prica... o kruski. Ne o jabuci, ne kaze se da jabuka ne pada daleko od stabla. To se za krusku kaze. Ne ni o tresnji, ne kaze se ko' gnjilih tresanja. Bas o kruski. Ne ni o bukvi - za bukvu se svasta prica, ne vjerujem plaho u to.
Fina prica... o kruski
samo_ponekad is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kolumna, memic, meni, samo, sandžak, zejna, zeleni


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Portret - HRONIČAR SVOG VREMENA - pise: Zejna Memic Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 17 20-03-2009 19:42
rahmetli MEMIC ZULFO halilce Umrlice... 23 14-11-2008 10:51
Kolumna - GUBIMO SAMO ONO CEGA SE SAMI ODRICEMO Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 21-05-2008 17:21
rahmetli KARIŠIK ZEJNA halilce Umrlice... 3 10-02-2007 16:50
Alarahmetelje Memic Raif Lakota |ljiv| Umrlice... 4 25-08-2006 21:15


All times are GMT +2. The time now is 16:24. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)