SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sela oko naseg grada sela oko sjenice i na putu do sjenice...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 3 votes, 2.33 average.
 
Old 19-08-2009   #301
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

.............
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 19-08-2009   #302
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Shurjak-od sutra obustava alkohola!
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 19-08-2009   #303
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

hahaha, ursuljankon poshtujem ja zakon vere. Ako BOG da ide nova god. nadoknadicu ja
propushteno, hahahah!!!!!!!!!!
  Reply With Quote
Old 21-08-2009   #304
foto_Sapko
Blok
Dobar
 
foto_Sapko's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: SJENICA KLADNICA
Godine: 39
Posts: 1,396
Default

neko je trazio sliku iz kladnice
evo danas sam mahsuz bio i slikao
al sam ih postavio u razglednice iz sjenice jer prave su razglednice SELAM SVIMA
__________________


Kladnicanin al najljepsi
foto_Sapko is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2009   #305
foto_Sapko
Blok
Dobar
 
foto_Sapko's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: SJENICA KLADNICA
Godine: 39
Posts: 1,396
Default

Quote:
Originally Posted by Vodenica View Post
sapko gospodine jedna poruka iz usa atakoce i molba ako moze dase uvazi posto vidim na sjenickom forumu dasi slikar zamoliobite da dospes dokladnice u sabanovice stim da slikas kucu hajra sabanovica i ajdina i oko kuce nadamse kadase bidemo videli bices nagracen pomogucnosti i okolinu unapred hvala

ispunjeno danas sam bio i slikao u razglednice je fotografija SELAM
foto_Sapko is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #306
TROLL
Registrovan
Početnik
 
TROLL's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Norge
Godine: 57
Posts: 10
Default

SELAMALEJKUM !
Zelio bih na,temu Sjenickih sela spomenuti slo Fijulje!
Ja sam rodjen u tom selu i detinjstvo proveo tamo.
Ne zivim u trenutno Fijulje ali navratim s vremena na vreme ga posecujem.Hocu da kazem da je svakom najdraze ono mesto gde je rodjen.
Ja sam ziveo na nekoliko lokacija:zavrsio srednju skolu u Sjenicu-fino je bilo.Studiro sam u BiH(Sarajevu)-isto lijepe uspomene nosim,osim sto me rat zateko,jedva sam uspio da izadjem.Dalje sam ziveo u Dortmund(Nemacka) punih 6g,a danas zivim sa familijom u Norvesku.
Od svih ovih mesta ipak se usudjujem reci najlepse utiske nosim iz Fijulja.Iako nisam imao to, sto danasnja deca imaju,iso sam u opanke(ali ne u skolu),cuvo krave,krali smo tek zrelo voce po tudjim bastama i td.
Nama je Sugubine veoma blizu,samo par kilometara i Fijulj ima mnogo dobre prijateljske i rodbinske kontakte sa Sugubinama,Ponorcem,Kladnicom.
Ja cu ovde skratiti malo pricu i samo da ne zaboravim.1943 su cetnici usli u Fijulj i zapalili ga ,ali su ih mestani primetili i svi su pobegli u pravcu Sugubina i dalje prema Kladnicici.
Nasi stari su nasli utociste tamo -bas u Kladnicu i Ponorac,i mnogi tvrde da im je rahmetli Camil Prasevic spasio glavu od cetnicke kame i puske.
Da ne skrenem sa teme hteo bih vam samo reci koja prezimena imaju u Fijulj:Ugljanin,Vujovic,Dolicanin,Delevic,Peskovic ,Taric i Lakota.Trebate isto znati da Fijulje ima dosta momaka i cura sto su zavrsili studij u Beogradu,Sarajevu i Pristini.
Danas Fijulj ima oko 23 domacinstva.
Ja sam ponosan na moje selo.

Vas TROLL
Maksuz selam!
TROLL is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #307
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Selam Troll, dobro ti nama dosao. Hvala ti na ovom upoznavanju sa tvojim zavicajem. Imam samo jedno pitanje. Nekako mi cudno da prezime Fijuljanin nema u ovom tvojem spisku prezimena iz tvojeg sela. Je li to samo slucajnost da se to prezime poklapa sa imenom tvojeg sela, ili si zaboravio da napises.


Jos jednom selam za tebe, i dobro nam dosao.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #308
TROLL
Registrovan
Početnik
 
TROLL's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Norge
Godine: 57
Posts: 10
Default NISI JEDINI STO TO PITA!

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Selam Troll, dobro ti nama dosao. Hvala ti na ovom upoznavanju sa tvojim zavicajem. Imam samo jedno pitanje. Nekako mi cudno da prezime Fijuljanin nema u ovom tvojem spisku prezimena iz tvojeg sela. Je li to samo slucajnost da se to prezime poklapa sa imenom tvojeg sela, ili si zaboravio da napises.


Jos jednom selam za tebe, i dobro nam dosao.
Fijuljanin prezima ne postoji u Fijulje.Mnogi misle da je Fijulje dobilo ime po plemenu Fijuljanin,ali nazalost to je samo propaganda.
Fijulje je dobilo ime po jednom uzvisenju koje se nalazi izmedju Fijulja i Dunisica i nosi naziv FIJULJAK(kao mala planina).
Inace uz veliki respekt prema plemenu Fijuljanin,tvrdim da Fijuljanin prezime nema u Fijulje.
Ja poznajem nekoliko sto se prezivaju Fijuljanin i zive u Sjenici.
U Fijulje postoje samo prezimena koja sam vec nabrojao..

Toliko
Veliki selam
TROLL is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #309
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Selam Troll, hvala što si nas ukratko upoznao sa selom Fijulje. Nebi bilo loše da izneseš sve zanimljivosti za ovo selo, pa da postaviš i neku sliku. Lijepo se je sjetiti svoga rodnog sela, svakom najdražeg. Za moje selo (Trijebine) smo otvorili stranicu "trijebine.net", pa bujrum navrati.
homar is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #310
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hvala ti na objasnjenju troll. Znam i ja Fijuljana sto zive u Sjenici, cak su mi i rod poneki od njih. Nego eto samo pitam, jer nisam znao. A eto vidis nisam jedini

Selam
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2009   #311
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

TROLL,želim ti dobrodošlicu na naš forum,pa bujrum,otvori temu pod imenom sela i postavi poineku sliku!
Ne verujem što ih nemaš!
Sellam
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009   #312
senad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 21
Default

Mislim da je stranica postavljena u najboljoj nameri da se malo informisemo,cujemo i vidimo sta se desava u nasem Sandzaku,puno je svijeta iselilo i otislo iz nama poznatih razloga,sto znaci da bi ovde trebali bit maksimalno korektni pri uclanjivanu reci svoje ime i pol nema razloga kriti.Sav sam sretan bio kada sam prvi put uocio ovu stranicu,nemam nameru dase prepucavam sa tobom i to bas na ovaj nacin.Nebi da kvarim raspolozenje ostalih clanova i da zloupotrebljavam forum zato.I dalje cu pratiti stase desava u Sandzaku jer sam daleko od njega a stose tice komentara ovoje moj poslednji ZIVEO SANZDAKi Kladnica u njemu.
senad is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009   #313
TROLL
Registrovan
Početnik
 
TROLL's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Norge
Godine: 57
Posts: 10
Default

Hteo bih malo da se osvrnem na puteve koji vode prema Kladnici.
Asfaltni put za Kladnicu je od izuzetno velike vaznosti,mislim da se dosta slabo odrzava i da odrzavanje puta je od velike vaznosi.

Zasto Sjenicke vlasti ne vole sela oko KLADNICE?

Ja sam iz Fijulja i kad vozim auto iz Sjenice prema Kladnici, skrecem za Sugubine lijevo i onda nastaju problemi.
Makadam put,neravan, puno rupa,nisko auto i td.
Prije nekoliko godina proso je jedan covek sa niskim mercedesom kroz Sugubine prema Fijulju i kad je preso most Sugubljanske rijeke ima jedan kamen sto viri iz puta,kojeg je tesko zaobic.Ovaj ti je udario karterom u tu stijenu i razbio ga.Posledice su bile da mu se svo ulje prosulo iz motora.Nastale velika ekonomska steta.
Ja poznajem nekoliko kriticnih mesta na toj trasi od par kilometara.
Mislim da su makadami u Sugubljanskoj i Fijuljanskoj regiji previse losi.Treba na tome nesto poraditi uz sav respekt prema mestanima koji tamo zive.
Konkretno mislim na vlasti Sjenice.
Nikad nisu nista dali za Fijulje i Sugubine.

Cuo sam za autoput,sto navodno treba da se radi kroz Sandzak i molim dragog Allaha da se to realizuje.Jeli to istina,da ce sta biti od tog autoputa N.Pazar-Sjenica preko Pesterske visoravni?


Puno vas selamim

Vas TROLL
TROLL is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009   #314
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Quote:
Originally Posted by TROLL View Post
SELAMALEJKUM !
Zelio bih na,temu Sjenickih sela spomenuti slo Fijulje!
Ja sam rodjen u tom selu i detinjstvo proveo tamo.
Ne zivim u trenutno Fijulje ali navratim s vremena na vreme ga posecujem.Hocu da kazem da je svakom najdraze ono mesto gde je rodjen.
Ja sam ziveo na nekoliko lokacija:zavrsio srednju skolu u Sjenicu-fino je bilo.Studiro sam u BiH(Sarajevu)-isto lijepe uspomene nosim,osim sto me rat zateko,jedva sam uspio da izadjem.Dalje sam ziveo u Dortmund(Nemacka) punih 6g,a danas zivim sa familijom u Norvesku.
Od svih ovih mesta ipak se usudjujem reci najlepse utiske nosim iz Fijulja.Iako nisam imao to, sto danasnja deca imaju,iso sam u opanke(ali ne u skolu),cuvo krave,krali smo tek zrelo voce po tudjim bastama i td.
Nama je Sugubine veoma blizu,samo par kilometara i Fijulj ima mnogo dobre prijateljske i rodbinske kontakte sa Sugubinama,Ponorcem,Kladnicom.
Ja cu ovde skratiti malo pricu i samo da ne zaboravim.1943 su cetnici usli u Fijulj i zapalili ga ,ali su ih mestani primetili i svi su pobegli u pravcu Sugubina i dalje prema Kladnicici.
Nasi stari su nasli utociste tamo -bas u Kladnicu i Ponorac,i mnogi tvrde da im je rahmetli Camil Prasevic spasio glavu od cetnicke kame i puske.
Da ne skrenem sa teme hteo bih vam samo reci koja prezimena imaju u Fijulj:Ugljanin,Vujovic,Dolicanin,Delevic,Peskovic ,Taric i Lakota.Trebate isto znati da Fijulje ima dosta momaka i cura sto su zavrsili studij u Beogradu,Sarajevu i Pristini.
Danas Fijulj ima oko 23 domacinstva.
Ja sam ponosan na moje selo.

Vas TROLL
Maksuz selam!
ALEJKUMU SELAM TROLL
Kako ovo da mi promakne?

DOBRO nam došao TROLL. Hvala na ovako finom predstavljanju.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009   #315
TROLL
Registrovan
Početnik
 
TROLL's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Norge
Godine: 57
Posts: 10
Default LANDSKRONA-TAKO BLIZU!

Quote:
Originally Posted by Skorpija View Post
ALEJKUMU SELAM TROLL
Kako ovo da mi promakne?

DOBRO nam došao TROLL. Hvala na ovako finom predstavljanju.
Nisam ni ja ovo primetio,desava se svasta!Dolazim ti ja u Landskronu ponekad!
TROLL is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009   #316
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by TROLL View Post
!Dolazim ti ja u Landskronu ponekad!


E pa nemoj slucajno to da vam promakne
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009   #317
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
E pa nemoj slucajno to da vam promakne
Eh EKO pa ne kažem ja zabadava ima nas forumaša u LANDSKRONI. ZATO GRUJO I ADNAN PLANIRAJU JEDAN SASTANAK. Čekamo da se svi okupimo. Inšalah dok prođe RAMAZAN. Adnan je kao što si video upecao smuđa. Pozzz
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009   #318
TROLL
Registrovan
Početnik
 
TROLL's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Norge
Godine: 57
Posts: 10
Default

Quote:
Originally Posted by TROLL View Post
Hteo bih malo da se osvrnem na puteve koji vode prema Kladnici.
Asfaltni put za Kladnicu je od izuzetno velike vaznosti,mislim da se dosta slabo odrzava i da odrzavanje puta je od velike vaznosi.

Zasto Sjenicke vlasti ne vole sela oko KLADNICE?

Ja sam iz Fijulja i kad vozim auto iz Sjenice prema Kladnici, skrecem za Sugubine ,desno i onda nastaju problemi.
Makadam put,neravan, puno rupa,nisko auto i td.
Prije nekoliko godina proso je jedan covek sa niskim mercedesom kroz Sugubine prema Fijulju i kad je preso most Sugubljanske rijeke ima jedan kamen sto viri iz puta,kojeg je tesko zaobic.Ovaj ti je udario karterom u tu stijenu i razbio ga.Posledice su bile da mu se svo ulje prosulo iz motora.Nastale velika ekonomska steta.
Ja poznajem nekoliko kriticnih mesta na toj trasi od par kilometara.
Mislim da su makadami u Sugubljanskoj i Fijuljanskoj regiji previse losi.Treba na tome nesto poraditi uz sav respekt prema mestanima koji tamo zive.
Konkretno mislim na vlasti Sjenice.
Nikad nisu nista dali za Fijulje i Sugubine.

Cuo sam za autoput,sto navodno treba da se radi kroz Sandzak i molim dragog Allaha da se to realizuje.Jeli to istina,da ce sta biti od tog autoputa N.Pazar-Sjenica preko Pesterske visoravni?


Puno vas selamim

Vas TROLL
Da vam postavim nekoliko slika iz FIJULJA.Mozda ce nekom biti interesantne.
Pozdrav
TROLL
Attached Images
File Type: jpg f1.jpg (51.1 KB, 39 views)
File Type: jpg f2.jpg (48.8 KB, 27 views)
File Type: jpg f3.jpg (47.6 KB, 26 views)
File Type: jpg f5.jpg (43.8 KB, 25 views)
File Type: jpg f6.jpg (38.9 KB, 23 views)
File Type: jpg f7.jpg (43.3 KB, 24 views)
File Type: jpg f8.jpg (36.5 KB, 23 views)
TROLL is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009   #319
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Troll hvala na slikama ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009   #320
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

TROLL, slike su ti lepe,Fijulje josh lepse.....
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kladnica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:30. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)