SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 21-08-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation HOCE LI GRAD PONOVO POSTATI DEPONIJA

U vreme Javnih radova i brojnih akcija čišćenja grada i prirode, u okviru projekta ''Za lepši pogled na naš grad'', dugogodišnji problem deponovanja smeća u Sjenici, ponovo je kulminirao u sredu, kada su meštani Lopiža, Gonja, Goračića i ostalih okolnih sela, blokirali prilaz deponiji na Goveđaku, sa namerom da spreče nastavak deponovanja smeća na toj lokaciji. S obzirom da na teritoriji opštine Sjenica ne postoji ni jedna druga lokacija sa svom potrebnom dokumentacijom za odlaganje smeća, neizvestan je nastavak započetih akcija čišćenja, zahvaljujući kojima je pogled na grad zaista postajao lepši. Građani koji 2007.godinu u Sjenici pamte kao godinu smeća, zbog sličnih problema izazvanih nedostatkom adekvatne i uređene deponije, srahuju da se ne ponove slike grada kao jedne velike deponije.
Od proleća te, po smeću pamćene 2007.godine, kada je inicijativom građana zatvorena deponija na Uvcu, do pronalaska alternativnog rešenja, ceo grad je mesecima ličio na deponiju. Tadašnja opštinska vlast je pronašla rešenje u ponovnom aktiviranju deponije na Goveđaku, ali to nije prošlo bez osporavanja. Takva odluka je već na početku naišla na otpor građana, koji su se organizovano pobunili, ali su, nakon pregovora sa vlastima ipak privremeno prihvatili takvo rešenje. Međutim, tom privremenom prihvatanju kao da dolazi kraj. Meštani kažu da su ovaj put odlučni da istraju u svojim namerama da spreče nastavak deponovanja smeća i na Goveđaku.
''Odlučili smo da blokada traje sve dok se ne ispune naši zahtevi, koji se odnose na uređenje i potpuni prestanak deponovanja smeća na ovoj lokaciji. Dežuraćemo ovde i mesecima, ako bude potrebno, ali ćemo sigurno istrajati u nameri da nateramo nadležne da konačno odustanu od ove sulude ideje, da nas i dalje zatrpavaju smećem. Klanični otpad je problem broj jedan, ostalo je još i nekako moglo da se podnosi'', kaže u izjavi za medije, Želimir Petaković iz Lopiža, inače odbornik SPS u aktuelnom sazivu vladajuće koalicije lokalnog parlamenta Sjenice, koji je i ranije učestvovao u pobunama protiv deponovanja smeća, na obe, u te namene korišćene lokacije u Sjenici.
Problem klaničnog otpada, naročito je istakao i poljoprivrednik iz Gonja, Jonuz Zeković. On je prisutnim predstavnicima medija pokazao pocrnele ostatke krompira, koje, kako tvrdi, klaničnim otpadom privučeni, lešinari iskopavaju, truju i uništavaju. ''Ne možemo ništa da posejemo. Ovo ni stoka neće da jede. Zatrovani su nam i ostali usevi, čak i voda, i nikakav prihod ne možemo očekivati'', kaže Zeković.
U izjavi za naš sajt, o aktuelnom problemu deponovanja smeća u Sjenici, zamenik predsednika opštine, Mensur Gičević, izražava razumevanje prema ljudima koji moraju čak i da prođu pored deponije ali takođe ističe, da su građani ostalih gradova u Srbiji, zbog blizine deponije ugroženiji od građana Sjenice. ''Samo ime deponije ili smetlišta je ružno i svakako da se čovek, koji i jedanput dnevno mora da prođe pored nje, oseća ugroženo i neprijatno. Ali, dok postoji urbanih sredina, moraće da postoje i deponije, s tim što se svakako slažem, da to maraju da budu uređene deponije. Ne mogu da kažem da je deponija na Goveđaku uređena niti potpuno neuređena, nego jednostavno neka prosečna deponija, koja puši, smrdi i privlači grabljivice. Ipak, mislim da u Republici Srbiji nema deponije koja je više udaljena od bilo kojeg naseljenog mesta, nego što je naša deponija na Goveđaku. Na jedan kilometar od deponije nema ni jedna obradiva površina. Najbliža kuća, i to jedna, udaljena je više od jednog kilometra, a sve ostale su po 3, 4, 8, ili 10 kilometara udaljene od deponije. Mi jednostavno moramo naći zajednički jezik sa tim građanima da deponija ostane tu dok se, uz pomoć nadležnog Ministarstva, i svih nas u lokalnoj vlasti, ne pronađe dugoročno rešenje ovog problema. A to je, podsetiću, veoma složen problem za čije kvalitetnije i trajnije rešenje su potrebna finansijska sredstava, kojih nema u našem budžetu'', kaže Gičević.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-08-2009   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Eto nove ideje nasim "parajlijama"... neka se otvori moderna deponija smeca, sa preradom i sagorevanjem...
Jako unosan poso... grad bi pomogao isto jer naplacuju to isto...
Sta dodje kamion izbaci smece, 100 eura npr... to se smece sagori i preradi i dobije se novih radnih mesta i cista okolina...

Zao mi je tog naroda... ali jebi ga, negde se smece mora bacati...
A cuj urbana sredina... hahahaha, prosecna deponija....
zivo me zanima koja je cena sto se nosi smece ispred kuca...?
Pa to sabrati, pomnoziti puta domacinstava koliko ima, da vidimo koliko para se tu sakuplja!

Pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2009   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Eto nove ideje nasim "parajlijama"... neka se otvori moderna deponija smeca, sa preradom i sagorevanjem...
Jako unosan poso... grad bi pomogao isto jer naplacuju to isto...
Sta dodje kamion izbaci smece, 100 eura npr... to se smece sagori i preradi i dobije se novih radnih mesta i cista okolina...

Zao mi je tog naroda... ali jebi ga, negde se smece mora bacati...
A cuj urbana sredina... hahahaha, prosecna deponija....
zivo me zanima koja je cena sto se nosi smece ispred kuca...?
Pa to sabrati, pomnoziti puta domacinstava koliko ima, da vidimo koliko para se tu sakuplja!

Pozzzz
Najveća stavka,u računu za komunalije jeste iznošenje smeća!
Pošto se računi obračunavaju i plaćaju kvartalno,a oni u ta 4 meseca 2 puta odnesu smeće,svako iznošenje naplaćuju oko 5 eura!
Evo računa...


__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

5 eura x broj domacinstava u Sjenici... gde idu te pare... posto znamo da je Vrela kao nase sjenicko preduzece jel tako... ? jedno kao jedino te vrste... posto znamo da sve ostalo ide drugim gradovima sem smeca...

Gde su te pare... usta se ulazu? Ili i to ide u pravljenje puta predsednicima sjenice?

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #5
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Znate kako shtoo se tiche smecja u gradu da doteraju najsavrenenije kontejnere gde ima za reciklazu i da ima oznacheno to nema nikakve fajde,jer u gradu nema kultura zivljenja, A shto se tiche komunalija sve je to sviranje klincu da prostoite ako gradjani nisu emancipovani i nemaju naviku da mora smecje da se baca u kontejnere.Evo u Varosh gde ja zivim od pochetka grada do kraja,nema shanse da se nakupi kesa plastichna smecja,mozda pojedinci neznaju ali je zaista tako.A za ove rachune neznam to je u gradskoj samoupravi vi to bolje znate,ja samo kazem iz mog ugla.....pozzzz
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #6
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by superbaka View Post
, u gradu nema kultura zivljenja,
Hoces reci da su Sjenicaci nekulturni, neizivljeni itd itd
Vidis, nebih se slozio sa tobom.Uslovi u kojima zive su jako tesko i neizdrzivi i mogao bih reci da imaju jako strpljenje i zivce jer trpe puno toga
Ovakvo stanje nije rezultat njihove nekulture vec njihove naivnosti, previse se vjerovalo nesposobnim ljudima i to ih je dovelo do toga.
U Varosi je stanje drugacije jer kolko toliko ljudi iz opstine rade nesto za svoj grad
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #7
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Hoces reci da su Sjenicaci nekulturni, neizivljeni itd itd
Vidis, nebih se slozio sa tobom.Uslovi u kojima zive su jako tesko i neizdrzivi i mogao bih reci da imaju jako strpljenje i zivce jer trpe puno toga
Ovakvo stanje nije rezultat njihove nekulture vec njihove naivnosti, previse se vjerovalo nesposobnim ljudima i to ih je dovelo do toga.
U Varosi je stanje drugacije jer kolko toliko ljudi iz opstine rade nesto za svoj grad
Eko,nisu Sjenichaci nekulturni i neizivljeni,mozda sam se pogreshno izrazila ali ti znash o chemu ja pricham.Najmanje u Sjenicu ima Sjenichaka.ali veruj mi da u centar grada ljudi drze po 2 krave,moj amidza prvi to radi i kako ochekujemo da grad bude chist.U Varoshi je pre 30 god... ...zabranjena kokoshka da se drzi a kamo li shta drugo,u pravu si kad kazesh da su ljudi organizovani,ali isto tako i vole svoj grad i vode rachuna o njemu.Koja bilo stranaka da je na vlasti shto se grada tiche nishta se ne menja,znachi da je svest ljudi na nivou.....pozzzz
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #8
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

A ovo smece od kokosaka i krava!??
Haaaaaaaajjjjj
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #9
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

[I]Posto znamo da je cena 5e za odnosenje smeca po domacinstvu,bilo bi posteno da predsednik otvori deponiju na ranch,barem za sebe i svoj klanichni otpad.Da vam je znati kakav neprijatan miris iz njegovih buradi se osjeca,da se chovek ugusi verovali ili ne?!Jos kad komunalci ruche smece crijeva svoja covek da izbaci iz sebe od smrada.Posto je put zavrsio do rancha neka i kamione za smece okrene tamo,ne sve ni krivom ni duznom narodu zagadjivat okolinu.Da je chovek i da ima karaktera trebo bi da kaze sebi" STOP" dosta mi je vishe, neka ostali narod zivi, i ako nikada vise necu biti predsednik!Ko je obraz izgubijo da ga Muriz nadje? I]
  Reply With Quote
Old 22-08-2009   #10
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Koliko ja poznajem problem, sustina je sto se deponija ne sanira, odnosno nakon bacanja odredjene kolicine otpada, taj otpad se pokriva jednim slojem zemlje. Svi znamo da se to ne radi, vec se samo baca otpad. Drugo, negde na svetu se postavlja deponija na vecoj nadmorskoj visini od grada, pogotovu u slivu neke reke, tako da se neko resenje definitivno mora traziti. Ali dobro, vec se tu baca, uz neko saniranje, situacija bi bila mnogo bolja, a niko se ne bi bunio, jer sa pokrivanjem smeca, pokriva se i smrad...
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2009   #11
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Mislim da bi naziv teme trebao da se promeni u GRAD JE PONOVO POSTAO DEPONIJA, jer to stvarno i jeste.
Situacija je kako i pretpostavljate sve gora i gora. Poslednja tri dana nisam mogao da disem na svom radnom mestu od smrada sa obliznjih gradskih deponija (pored autobuske i preko pesackog mosta), srecom vise ne radim.
Ne krivim ni mestane sela koji su blokirali deponiju, kad meni smeta smrad znam da i njima smeta, ni lokalnu samoupravu, krivi smo mi sami, sto smo sve ovo dozvolili i sto i dalje dozvoljavamo.
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation Gradjani o problemu deponija - www.Sjenica.com

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #13
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Ja predlazem da mi lepo izadjemo revoltirani situacijom. Ako neko moze da se buni sto se smece baca na smeciste, onda i mi mozemo da se bunimo sto se smece ne baca na smeciste... usput mozemo i da navratimo do opstine i da malo lupamo u serpe zbog ovakvog stanja u opstini. Dok se neko ne pobuni, niko iz opstine nece ni reagovati, imaju oni i svojih probema...
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #14
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Dobra ideja mumine samo neznam ko bi se to pobunio, mozda oni koji su bili protiv sadasnje vlasti. Dole ti je tako, simpatizeri vladajuce partije ( bilo koje ) bi prolazili pored smeca i govorili da nista ne vide samo da im ljubimci ostanu u foteljama, barem je tako bilo u proteklih 20 god.
Neznam koliko je moguce da se svijest gradjana promijeni, da shvate da nista nije vaznije od njih samih, da su ljudi u opstini izabrani radi njih a ne radi sebe kao sto je slucaj u proteklih 20tak god.
Licno, ne ocekujem nista konkretno ni sada, mozda se opet nadje neko kratkorocno rjesenje samo da se ljudima zamazu oci. Ovi mladi su nam jedini spas, samo se u njih uzdamo
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #15
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Ova situacija sa smecem ne da je uzasna, nego ne mogu to u svojoj masti to da procesujem. Ne mogu da vjerujem ocima svojim da tako nesto postoji..

Pricali su mi ljudi koji su bili u Sjenici, ali se to ne moze ni zamisliti, kao kada se vidi na ovim video snimcima.


Ovo je opasnost za planetu zemlju!, ovo je gore nego Chernobil!, a ne za onako mali gradic - Sjenica. Pa cudi me da Kuga i kolera, kao u srednjem vijeku nisu zavladali... Mislim da bi gradjani trebali nositi maske kada prolaze neposredno blizu.

Molim vas,

Koliko vidim iz onih snimaka, nema tu negog velikog neorganskog otpada, osim guma od vozila. Koliko znam u Sjenici nema nuklearnog otpada pa ni hemijskog. Znaci skoro sve ostalo je "Bioloski Razgradivo Smece"- prirodnim procesom trune.

Pa zar je tesko nabaviti par kamiona i koji bager da se ono smece svakodnevno prekrije slojem zemlje.

To je sve sto treba napraviti! Pa zar je to toliko tesko?!
__________________________________________________ _____________

Za klaonicu:

Ja ne znam kako je to regulisano kod nas!

Ali je klaonicni otpad industrijski, i ne treba biti problem grada i opcine. Uprava Klanonice, treba da se brine o svom smecu, spaljivanjem ili zakopavanjem na zato odredjenom mjesu, kao sto se to radi u normalnim sredinama. Neka kupe komad zemlje i zakopavaju svoje smece, i zakonom ih obavezati da se prikladno brinu o tome...




borichi is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #16
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
Ja ne znam kako je to regulisano kod nas!






Nikako, u tome i jeste problem. Uostalom , dole nista nije regulisano pa ni to
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #17
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

....... moram jos ovo da dodam!

Stvarno je potrebno neko veliko "Celicno Srce", da ti dozvoli da bacis smece, ama bas na sred carsije!.....

Pa ja bih metalno bure na pola prerezala i palila svoje smece u svom dvoristu,,... ako ga ne bih imala gdje bacit'!

Ne prozivam nikoga individualno! Ovo je kolektivna steta,
borichi is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #18
Zijadina
Registrovan
Domaćin
 
Zijadina's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: xxx
Godine: 46
Posts: 3,921
Default

izvor: Novosti | Vecernje novosti | Po?etna

SJENICA - Radnici komunalnog preduzeća „Vrelo“ u utorak su ugasili vatru na divljoj deponiji, ispod visa Goveđak i započeli radove na sanaciji, a meštani su, posle sedam dana, povukli straže i prekinuli blokadu.
- Delegacija meštana sela oko Goveđaka dogovorila se sa predsednikom opštine Sjenica Murizom Turkovićem da se u uvali Kremenik smeće odlaže samo 30 dana, dok se ne nađe drugo rešenje - rekao je u sredu Želimir Petaković, predsednik mesne zajednice Lopiže i odbornik SO. Otpaci na smetlištu pored puta Sjenica - Aljinovići zatrpani su slojem tampona, a dogovor o tajm-autu „bune na Goveđaku“, pored predsednika opštine i mesne zajednice, potpisao je i predstavnik meštana zaseoka Krivaja
Boban Vasojević.
- Imali smo u vidu da je u toku Ramazan, kao i da na letnjoj žegi u gradu niču gomile smeća, pa smo izašli u susret zahtevima vlasti. Precizirano je da se na deponiju može dovoziti samo komunalni otpad, a ne i otpaci iz klanica. Dva radnika, koja se primaju na određeno vreme, kontrolisaće istovar i zatrpavanje zemljom i brinuti da se ne pali vatra - naglašava Petaković.
Predstavnici „zaraćenih strana“ uskoro će, kako je dogovoreno, posetiti Ministarstvo zaštite životne sredine i prostornog planiranja u Beogradu i predočiti nevolje grada i zahteve meštana u selima oko Goveđaka da se zbog trovanja vode, njiva i pašnjaka i pretnji zarazom zatvori divlja deponija.
Zijadina is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009   #19
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Dobra ideja mumine samo neznam ko bi se to pobunio, mozda oni koji su bili protiv sadasnje vlasti. Dole ti je tako, simpatizeri vladajuce partije ( bilo koje ) bi prolazili pored smeca i govorili da nista ne vide samo da im ljubimci ostanu u foteljama, barem je tako bilo u proteklih 20 god.
Neznam koliko je moguce da se svijest gradjana promijeni, da shvate da nista nije vaznije od njih samih, da su ljudi u opstini izabrani radi njih a ne radi sebe kao sto je slucaj u proteklih 20tak god.
Licno, ne ocekujem nista konkretno ni sada, mozda se opet nadje neko kratkorocno rjesenje samo da se ljudima zamazu oci. Ovi mladi su nam jedini spas, samo se u njih uzdamo
Sve dok bude ovakvog razmisljanja, nece se nista promeniti na bolje. Nisu krivi politicari, ma u kojoj se partiji nalazili. kriv je narod sto kolektivno dolzvoljava da se ovakvo nesto desava u carsiji, a ne samo za smece vec za kompletnu zaostalost opstine. Svugde postoji zakon, koliko - toliko, jedino kod nas ne. Svugde postoji red, jedino kod nas ne. Svugde postoji opsti interes, jedino kod nas ne. Narod glasa da bi neko resavao probleme, pa makar kljucne, a ne da bi se isti ofajdili i isparili, i tako svaki put.
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009   #20
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by edis_mumin View Post
Sve dok bude ovakvog razmisljanja, nece se nista promeniti na bolje. . kriv je narod sto kolektivno dolzvoljava da se ovakvo nesto desava u carsiji, a ne samo za smece vec za kompletnu zaostalost opstine.


Mozda me nisi dovoljno shvatio, ja upravo to i govorim. Narodu su mazali oci sa asfaltiranjem ulica a sada ce neko skupljat poene na smecu. Na kraju, nece moci ni to jer ce kao i sve ostalo u gradu preuzet Uzicani, Cacani, Kraljevcani, Varosaci........... a narod neka i dalje samo klima glavom i klice svojim simpatizerima
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
deponija, grad, hoce, ponovo, postati


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)