SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 10-05-2007   #61
Hida
Registrovan
Početnik
 
Hida's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Landskrona
Godine: 55
Posts: 629
Default

Ja se sjecam tog zivota u SFRJ i nje sigurno bilo boljeg zivota nego tada. Moj rahmetli Babo nije bio clan saveza komunista ali je sve sto je stekao u zivotu dobio zahvaljujuci Titu i tim vremenima. On nije imao oca ni majku da mu obezbjedi kucu i ostalo ali je sa jednom platom imao mogucnosti i da napravi kucu i da gaji i skoluje petoro djece. On nam je uvijek govorio da Titova slika iz kuce ne smije da se izbaci (jos uvijek stoji na istom mjestu) jer on mu je bio i otac i majka. Ja licno nikada ne bih otisla iz Juge da je ostala kakva je bila.
Hida is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 10-05-2007   #62
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Aaaa, viditel vi to? A to mi je sestra. Pa hajde neka mi sad neko pisne
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2007   #63
aldin
Gost
 
Posts: n/a
Default

nebi niko!!!!
  Reply With Quote
Old 10-05-2007   #64
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Ja bih,cisto onako informativno
amlA is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2007   #65
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Pa,znas kako,neznam kako je bilo,jer sam rodjena taman kad su poceli nemiri,ratovi,cepkanja Juge..... Ali ono sto citam,cujem,o cemu ucim,kazuje mi dovoljno. SFRJ je bila zemlja,za neke raj,a za neke pakao... Kao sto je tebe,Hido, babo ucio da je volis i postujes,tako sam ja naucena da ni tad nije bilo so cool...

Komunizam je,sam po sebi,najveci vid demokratije koji je do sad drustvo imalo,ali ipak bih izbacila mnogo sta iz njega. Npr.zamislite da zivite bez slobode izrazavanja,veroispovesti....da prihvatate tudje ideale..... Postali bismo roboti.....

Doduse,ni ovo sad nas ne vodi nigde,tako da je bolje da se ovaj podforum izbrise,jer me navodi na neprestano razmisljanje...

uh....

Ma,dobra su to vremena bila,mogao je covek da stekne dovoljno, vise nego sto moze sad,ali....ipak volim sto sam posle svega toga rodjena....
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 12-05-2007   #66
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Supergirl, samo da ti kazem da nece biti nikakvog brisanja. Sa ovog foruma je jedna jedina tema obrisana, i nemozes ni da zamislis sta se sve tad izdesavalo. Imamo mi svi tema koje nam ne odgovaraju, samo ih treba zaobici. Nadam se da me razumes, ovo ti samo kazem radi informacije, ne mislim nista lose.

Pozdrav
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 12-05-2007   #67
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Pozdrav,CRNI GRUJA!

S tobom se potpuno slazem.Jednostavno temu zaobici!!!
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007   #68
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Nisam ni mislila ozbiljno, htela sam da na taj nacin prenesem poruku da ne vrijedi sad o tome pricat,jer nemamo nista od toga,osim novih prepirki...Znate ono:"O proslosti treba znati samo toliko,koliko treba da zaboravimo".... Izgleda da mi to nije bas najbolje uspelo...
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007   #69
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Ja licno tu divnu proslost ne mogu i ne zelim da zaboravim.Ponosna sam sto sam dozivela i uzivala u tom vremenu.Za mene je ova tema zaista vredna,zato pozdravljam onog ko je na ovu ideju doso,ovde bih danima imala sta da pisem.
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2007   #70
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Pridruzujem se pozdravima.....ja bih ovde imala danima da pitam,jer me stvarno zanima zasto je SFRJ nekima toliko prijala,a neki se mrste na sam pomen tih vremena... Interesuje me ZASTO??? Kontam da je to tako sad,u visepartijskom sistemu,ali tada............. stvarno neznam...a kad pitam,niko ne zna da mi to jasno objasni,pa zato mislim da o tome ne treba pricat... Ali ok.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #71
lejla
Registrovan
Početnik
 
lejla's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Sarasota,FL
Godine: 42
Posts: 482
Default

U potpunosti se slazem sa MAJKAMACOM. u to vreme SFRJ svi smo bili u Sjenici kolko toliko se radilo.Od jedne plate je moglo da se ide na more i puno toga.A to politika,komunizam mene to ne interesuje.

Najzalosnije je to sto smo si svi rasuli po svetu.Zbog toga zalim za SFRJ
__________________
Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni,a jos cudnije kako

nam bas to malo nedostaje
lejla is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #72
sabina11
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2006
Location: münchen
Godine: 51
Posts: 6
Default

makar si imao svoju zemlju i da navijas za nju, nema veze jel sport ili recimo eurovizija, a sada za koga navijate sad?
sabina11 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #73
waga
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 43
Posts: 296
Default

Da si ti supergirl bila u to vreme SFRJ znala bi zasto neki od nas ne mogu da prezale to vreme.
waga is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2007   #74
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Ja sam (St.3) rekla:ako neko nesto zeli da sazna o bivsoj SFRJ i ima pitanja rado cu objasniti, odgovoriti i obrazloziti receno,ali cini mi se da i nije potrebno,jer u sjenici mnogo zivih svedoka ima koji mogu da na ta pitanja odgovore daju(samo ako nece da priznaju).

Ti, supergirl,trazis jednom da se ova tema brise ,da te nervira, a sad bi nesto da saznas.ako su tvoji roditeli zaboravili kako im je nekad bilo i nemo gu ti ispricat istinu o SFRJ slobodno pitaj, ja sam uvek spremna da ti o toj temi price pricam.Samo se ne slazem da dajes bilo kakve pogresne komentare o necemu sto ne poznajes...
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007   #75
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ako pogledas sve moje poruke u ovoj temi,videces da znam sta je komunizam. I kao takav mi se ne svidja. Ali ljudi su to prihvatili,ziveli su skupa (i to bolje nego sad) razvili se, gledajucu samo naprijed. Nije bilo bitno ko je musliman,ko katolik,ko jevrej...nista... I pokazalo se dokle to vodi. Nakon "Zakonove" smrti,poceli su ratovi, nemiri, cepkanja...sve sto i danas osecamo (na primer,evo nas ovde iz cijelog svijeta). To pokazije da nismo imali komunizam bas onakav kakav je bio na "papiru"...

No,to nije ni bitno. Bitno je da se tad dobro zivelo....Ljudi su imali za sve, lakse se skolovalo, putovalo... Bilo je mnogo-cega,sto danas nemamo,i sto oci nas mladjih samo sanjaju da ce videti...

Ali,opet ne mogu da kazem da je bilo bolje,ako ljude odvode na goli-otok,jer pevaju "sto se ne sme", ako ih lincuju jer obavljaju hadz, ako im uzimaju od usta,da bi drzava imala i sl.

E to ne mogu bas najbolje da spojim.



Doduse,ni ova demokratija nam nije donela nista bolje,al dobro sad....



Bolje da je ime teme: "Sta mislite o SFRJ? Da li je gore bilo tada ili sad?(...ovo takodje ima preneseno znacenje,kao i ono za brisanje teme...)





Opet,izvinjavam se svima koje sam,moguce,ovim uvrijedila. Postujem svacije misljenje,iako se to ne cini bas tako...
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007   #76
Hida
Registrovan
Početnik
 
Hida's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Landskrona
Godine: 55
Posts: 629
Default

U SFRJ nije tacno da nisi smio da kazes da si musliman ili da ides na hadz.Nisu mogli samo oni koji su bili clanovi saveza komunista, mada su i i oni bili vjernici u svojoj kuci. Pitaj nekog starog hodzu da li su u tom vremenu ljudi bili vjernici i klanjali. A sto se tice uzimanja od usta da bi drzava imala nije tacno vec neki nisu mogli da budu prebogati a neki da nemaju nista. Svi su morali da imaju dovoljno za osnovni zivot, sto je po mojem i pravedno ako imas dovoljno podijeli sirotinji i Alah ce te nagraditi zbog toga. U ovoj novoj drzavi ti sto imaju previse para - pitam se na koji nacin su ih dobili. Mi sto smo u inostranstvu vidimo da je tesko zaraditi puno para na posten nacin. Ne zalim se da nema para ali nemaju se stotinama hiljada eura ili cak milioni kao neki dolje. Jos samo da kazem da nije bilo djeteta u nasem komsiluku koje nije islo u dzamiju ( u mejtef )jer to je bilo obavezno bas kao i skola.
Hida is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007   #77
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

E, pa bas mi je drago da je bilo tako...Ja sam nasla na nedje na internetu,slucajno, intervjue sa nekim nasim ljudima koji su bili lincovani zbog iskazivanje svoje vere. Bas bih volela da na to jos jednom naidjem.

A sto se tice oduzimanja privatnih poseda,znam da je to bilo najbolje resenje za nas, nakon ll svetskog rata,ali bilo je tu puno nadleznih ljudi,koji su "krali na kantaru".

Imam primer u porodici,da su zbog takvih, ostajali pred zimu bez stoke,zimnice...bez hrane.

A danas je vec druga prica. Zapad i hoce da nas vrati u feudalizam,dje ce mafjasi,kriminalci,zlocinci biti velikoposednici ,a posteni ljudi ce postati robovi. Od danasnjice je, vala, sve bolje, ali nije ni SFRJ bila tako zlatna. Da je bila,trajala bi duze!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007   #78
endzika
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Location: sjenica
Godine: 39
Posts: 49
Default

e supergirl,izvini ali ti si rodjena tad kad je SFRJ vec bila proslost.......zato pusti druge da ocenjuju njen kvalitet,mi nismo merodavni za takve komentare.........
endzika is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2007   #79
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nisam ni ja zapamtio puno od SFRJ, ali slazem se sa supergirl u potpunosti, al nesto mi nije jasno,zasto niko nije otisao u neku od komunistickih zemalja kad je bilo bolje? A i nije tacno da je postojala sloboda vere, primer iz moje kuce Babo je hteo da zakupi neku od sala za Banket povodom mog suneta i nije mu odobreno, cak ni sator iz vojnog odseka....A vezano za imovinska stanja SVOJE NEDAM TUDJE DIZAM,E TO SE ZOVE KOMUNIZAM......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2007   #80
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Pa,Endzika,baz zbog toga sto sam rodjena kasnije mogu potpuno objektivno da gledam na SFRJ. Znam dosta o tome,jer me svako drustveno uredjenje zanima. Treba da svi u glavi zamislimo kakva je to zamlja u kojoj je velika vecina zadovoljna (namerno ovako kazem, jer je nemoguce da svi budu zadovoljni),pa da tako nesto gradimo,a ne:"Daj to,pa sta bude..."



Ma,nebitno je sta pisem ovde,trebala sam da napisem da imam 56 umesto 16 god,pa da me neko shvati ozbiljno...
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bilo, bolje, dali, ili, mislite, sad, sfrj, sta, staroj, tada


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
KAKVO JE BILO VASE DETINJSTVO STRANAC Ovo i ono 233 14-12-2012 20:57
Sta mislite o ADMINISTRATORIMA edin_mangas Predstavljanje članova 318 09-01-2010 23:12
Da li nam je bolje kada smo sami? Tahirovce Ljubav i ...još po nešto 3 10-02-2009 15:14
sta mislite o uticaju politike na sport u sj leptiric Sport 11 08-08-2007 15:05
Nesto sto je bilo... Politika Sjenice 52 22-01-2007 09:57


All times are GMT +2. The time now is 07:52. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)