SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 11-08-2009   #21
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Kako se zove ovaj sto prvi prica na video snimku.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-08-2009   #22
Markovic Slavisa
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Aug 2009
Location: Berlin
Posts: 1
Default Autobuska Stanica Sjenica

Kao prvo cestitam familiji Tokovic na izgradnji nove Autobuske Stanice u Sjenici.Poznajem veci deo Familije Tokovic i radimo skupa u Berlinu.To su momci na svom mestu cestiti i posteni.Zaposljavaju u Firmi ne samo ljude iz Sjenice vec i Celog Sandzaka.Iako bi ovde u Nemackoj mogli da investiraju u objekte zavicaj ih vuce i mislima i delom su u Sjenici.Nadam se da im Autobuska Stanica u Sjenici nece Biti poslednja investicija jer imaju vec u mislima sledeci veci Poduhvat.Svaka im cast jer rade i investiraju sa srcem.Pozdravljam sve ljude dobre volje u Senici a ovom prilikom moram da se obratim gospodinu Tahirovicu(tako mu pise u profilu) Postovani gospodine vi ste ili mnogo neskolovan ili mnogo ljubomoran covek.Mislite da vredjanje ljudi je vash uspeh?Pa gospodine pre ste ziveli u Berlinu i ja znam puno o vama ali ipak necu ovde iznositi jer kod nas crnogoraca nema takvih stvari kao sto ima kod vas pojedinaca.Umesto da si sretan da se jedan tako veliki objekat izgradjuje u gradu u kojem se dugo godina nijedan veci ili slichan objekat nije izgradio ti kometarises o Semi i izgledu ljudi na Videu. Pozdravljam vas))
Markovic Slavisa is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #23
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

A ti mu dodjes kao neki pismeni jel?
sigurno, ima ona stara sa kim si takav si ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #24
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Ee! dobro dosao Markovic Slavisa, bujrum, bujrum bez izuvanja!

Nas ti je Tahirovic samo malo vise temperamentan ,.. mozda si ga nedovoljno razumio.

A sto se tice izgradje po Sjenici! Ma mi ti sa tim nemamo problema!. Da Bog Da, bila eto makar k'o Dubai. Pa neka gradi ko moze i hoce!

offline,

borichi
borichi is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #25
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by Markovic Slavisa View Post
Kao prvo cestitam familiji Tokovic na izgradnji nove Autobuske Stanice u Sjenici.Poznajem veci deo Familije Tokovic i radimo skupa u Berlinu.To su momci na svom mestu cestiti i posteni.Zaposljavaju u Firmi ne samo ljude iz Sjenice vec i Celog Sandzaka.Iako bi ovde u Nemackoj mogli da investiraju u objekte zavicaj ih vuce i mislima i delom su u Sjenici.Nadam se da im Autobuska Stanica u Sjenici nece Biti poslednja investicija jer imaju vec u mislima sledeci veci Poduhvat.Svaka im cast jer rade i investiraju sa srcem.Pozdravljam sve ljude dobre volje u Senici a ovom prilikom moram da se obratim gospodinu Tahirovicu(tako mu pise u profilu) Postovani gospodine vi ste ili mnogo neskolovan ili mnogo ljubomoran covek.Mislite da vredjanje ljudi je vash uspeh?Pa gospodine pre ste ziveli u Berlinu i ja znam puno o vama ali ipak necu ovde iznositi jer kod nas crnogoraca nema takvih stvari kao sto ima kod vas pojedinaca.Umesto da si sretan da se jedan tako veliki objekat izgradjuje u gradu u kojem se dugo godina nijedan veci ili slichan objekat nije izgradio ti kometarises o Semi i izgledu ljudi na Videu. Pozdravljam vas))

hahaha da ljubomoran... posto si im govornik... trebao si staviti i grb bijele kuce iza sebe...
znaju tokovici dobro ko sam sta sam i koliko sam ja ucinio za njih davno davno...
nego eto ne smijem da ti pisem nista vise, jer ce mi odmah zvoniti telefon i neko ce mi prijetiti kao prosli put kad sam napisao za neku lovu...

A vrati se par postova unazad pa procitaj crnogorce sta sam tacno napisao... ili si toliko lijenj crnogorac da nisi ni citao od pocetka... nego su te direktno navigirali do tu i de pisi, ti si pismen....

Sto ne zavrsise poljoprivrednu skolu ko ja, mogli bi sad isto drzati svoj sajt i izvestavat sta se radi kod nas u sjenici....


Pozzz Tahirovic Zlatko
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #26
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

E da jos nesto, dobro nam doso Markovicu
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #27
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
trebao si staviti i grb bijele kuce iza sebe...


Ipak ti meni objasni, Sta ovo znaci???
borichi is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #28
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
Ipak ti meni objasni, Sta ovo znaci???
Simbolicno prevedeno, trebalo je njihov grb da stoji kao avatar markovicu, posto u ime tokovica pise...
kao sto obamin govornik ima iza sebe grb bijele kuce, on je trebao staviti avatar... da bi se znalo ko ga je poslao, ali ocigledno im je govornik toliko lijenj da ni ne cita sta ja pisem...
cim li su ga mamili boze boze... dal su bacali bobe ili cevape
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #29
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Znaci nas najnoviji clan je "Speaker of the House of Representatives ".


Uh!! ode sve u Helach!!!

borichi is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #30
Google
Efendija
Početnik
 
Google's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 56
Posts: 32
Default

Sjenici je definitivno bila potrebna autobuska stanica. Uglavnom takve investicije pravi opstina ali u ovom slucaju su privatnici preuzeli stvar u svoje ruke.

1.400.000 Eura (slovima: milion i cetiri stotine hiljada eura) nije lako zaraditi a jos teze ustedeti a najteze je odluciti se na ovakvu investiciju.

Ja sam se pravo da kazem zacudio kada sam cuo cifru. Ako znamo da se u Sjenici jedna prosecna porodicna kuca pravi za 30 do 40.000 eura onda je ova suma ogromna. Znaci za te pare moze da se napravi 35 do 40 kuca!!! Ili sto bi nas narod rekao cijela mahala.

Kako investitori nisu glupi (cim su zaradili tolike pare) a i sami se bave gradjevinarstvom u muhadzerluku, onda mogu da zakljucim da ih izvodjaci radova nisu prevarili. Onda za te pare mora da ce gradjevina biti velelepna.

Da, kako rekoh inestitori nisu glupi i verovatno su uradili vise kalkulacija i predracuna za koliko ce vremena investicija da se isplati i da pocne da daje profit. Bas bih voleo da cujem na koliko godina su racunali.

Isto kazu da ce tu da radi 30 - 40 ljudi. Dobro je imati tolike ljude kada autobus nece da upali pa da se pogura ali stvarno neznam sta ce da rade. Neka radi 2 - 3 na salteru, 5 - 6 konobara i kuhara, 2 - 3 na recepciji hotela i nekolicina na pumpi i radionici da kazemo i tu 5 - 6. Znaci u najboljem slucaju oko 15. E zaboravih i rukovodstvo, znaci direktor, zamenik direktora, sekretarica i knjigovodja.

Neka su radnicima plate 200 - 300 eura to je 4.000 eura, direktoru 1.000 zameniku 800 i malo sekretarici i knjigovodji znaci 6.500 - 7.000 za plate. Na to treba dodati zdravstveno i penzijsko osiguranje radnika kao i razne poreze. I jos da kazemo da se potrosi 1.000 eura struje, vode, telefona i ostalih dazbina tako da su mesecni troskovi preko 10.000 eura da bi se isplatila radna snaga i platilo ono sto mora da se plati. Ako uzmemo cifru od 40 zaposlenih (mada toliko ljudi ne radi na autobuskoj u Beogradu)) koliko oni navode ovu sumu treba dobro uvecati.

Svi znamo koliko autobusa i ljudi prodje kroz tu autobusku, cetvrtkom je guzva i pre i posle raspusta i praznika kada studenti putuju. A ostalim danima je mrtvo.. A isto znamo koliko ljudi para potrose na autobuskoj. Ploca osim cetvrtkom nikada nije bila popularna kafana pa nece ni ova nova biti. Ja cisto sumjam da sa tolikim prometom mogu plate radnika da se izvade a kamoli da se amortizuje investicija

Kako investitori nisu glupi (ovo treci put kazem, znaci da je istina) oni su svesni ovoga i znaju da nikada nece dobiti nazad ulozeni kapital. Znaci ovo mozemo da smatramo kao donaciju gradu Sjenici. Ovo mene ne iznenadjuje a verovatno ni druge jer svi iz carsije znaju koliko su investitori velikodusni i siroke ruke, uvijek bili i ostali. E sad je li u pitanju 140.000 ili 1.400.000 nije bitno, donacija je donacija.

Zato u svoje i u ime svih gradjana Sjenice od srca se zahvaljujem za autobusku stanicu.
__________________
Traži, traži, pa ćeš naći ...
Google is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #31
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Još jednom da čestitam ovim humanim ljudima koji će investirati u Sjenici, ne mogu da shvatim pojedince da uopte diskutuju o nekim bezveznim stvarima i umanjuju značaj ovog projekta i investicije. Svako ko zaposli jednog čovjeka u Sjenici i uloži makar i 1e je dobročinitelj i patriota.

Tahiroviću nemoj se ljutiti i reci da nema džabe reklamiranja, jer to je biznis i svi ćemo te shvatiti, nemoj uvijati.
homar is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #32
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Daleko od toga da iko umanjuje vaznost ovog projekta. Jer da nije vazno, ne bi bilo i "Aktuela Desavanja i vijesti iz Sjenice", onako detaljno opisano i video- dokumentirano. Mi smo davno prepoznali i podrzali znacaj ovog projekta.

Nego nam se ovaj "glasnogovornik" pojavi i to bez kucanja, obasu sa krupnim rijecima .

Ali nema veze, mi smo to sportski podnijeli. Ovo je vrlo liberalna stranica gdje ljudi imaju pravo da iskazu svoje misljenje pa i oni novi.

I jos,

Sponjiete humanost! pa me zanima hoce li ta Aut. Stanica biti predana gradu, (opcini, drzavnim institucijama) ili ce vlasnistvo zadrzati investitior??
borichi is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #33
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Ovo je samo za pohvalu. Priključujem se čestitkama a ko je investitor nije bitno važno je da se gradi i da se ulaže za i u naš grad Sjenicu. Pozdravljam i drago mi je da su Tokovići uložili svoje investicije za nešto što je od vrlo bitnog značaja za naš grad. Arhiktetura je ogledalo jednog grada. A još mi je draža lokacija autobuske "moja mahala". Cestitam i pozdravljam pokretače ovog projekta.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #34
Google
Efendija
Početnik
 
Google's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 56
Posts: 32
Default

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
I jos,

Sponjiete humanost! pa me zanima hoce li ta Aut. Stanica biti predana gradu, (opcini, drzavnim institucijama) ili ce vlasnistvo zadrzati investitior??
Hahahahhaha, 100% hoce, predace gradu i Vivo i Invest banku i trgovacko koliko ih poznajem.
Google is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #35
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
evo ja prvi podrzavam projekat koji se radi u sjenici, stvarno nam je ovako nesto trebalo i svaka cast za inicijativu i sto mene licno tice, imaju podrsku u smislu informisanja sa nase strane i mozda kasnije neka buduca saradnja... u vidu razmene informacija, da narod moze da se informise preko nas o autobusima, o redu voznje i svim novinama sto se tamo desavaju. Isto kao i ova novina za igradnju same autobuske...
EVO GA MOJ PRVI POST VEZAN ZA TEMU


Quote:
Originally Posted by Markovic Slavisa View Post
Kao prvo cestitam familiji Tokovic na izgradnji nove Autobuske Stanice u Sjenici.Poznajem veci deo Familije Tokovic i radimo skupa u Berlinu.To su momci na svom mestu cestiti i posteni.Zaposljavaju u Firmi ne samo ljude iz Sjenice vec i Celog Sandzaka.Iako bi ovde u Nemackoj mogli da investiraju u objekte zavicaj ih vuce i mislima i delom su u Sjenici.Nadam se da im Autobuska Stanica u Sjenici nece Biti poslednja investicija jer imaju vec u mislima sledeci veci Poduhvat.Svaka im cast jer rade i investiraju sa srcem.Pozdravljam sve ljude dobre volje u Senici a ovom prilikom moram da se obratim gospodinu Tahirovicu(tako mu pise u profilu) Postovani gospodine vi ste ili mnogo neskolovan ili mnogo ljubomoran covek.Mislite da vredjanje ljudi je vash uspeh?Pa gospodine pre ste ziveli u Berlinu i ja znam puno o vama ali ipak necu ovde iznositi jer kod nas crnogoraca nema takvih stvari kao sto ima kod vas pojedinaca.Umesto da si sretan da se jedan tako veliki objekat izgradjuje u gradu u kojem se dugo godina nijedan veci ili slichan objekat nije izgradio ti kometarises o Semi i izgledu ljudi na Videu. Pozdravljam vas))
OVO JE DANAS PISAO OVAJ PAPAK, STO MU JE MRSKO DA CITA I NAZIVA MENE LJUBOMORNIM!

Quote:
Originally Posted by homar View Post
Još jednom da čestitam ovim humanim ljudima koji će investirati u Sjenici, ne mogu da shvatim pojedince da uopte diskutuju o nekim bezveznim stvarima i umanjuju značaj ovog projekta i investicije. Svako ko zaposli jednog čovjeka u Sjenici i uloži makar i 1e je dobročinitelj i patriota.

Tahiroviću nemoj se ljutiti i reci da nema džabe reklamiranja, jer to je biznis i svi ćemo te shvatiti, nemoj uvijati.
A TI HOMAR PREVEDI SADA OVO...

Aman pa jel tesko vratiti se unazad par postova i citati!!!
Cinjenica jeste da sa tokovicima nisam u dobrim odnosima, a oni znaju zasto... ali to jos uvijek ne znaci da nisam za novine, koje se rade u nasem gradu...

Zato citajte malo bolje...


Pozzzz Tahirovic
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #36
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by Markovic Slavisa View Post
Kao prvo cestitam familiji Tokovic na izgradnji nove Autobuske Stanice u Sjenici.Poznajem veci deo Familije Tokovic i radimo skupa u Berlinu.To su momci na svom mestu cestiti i posteni.Zaposljavaju u Firmi ne samo ljude iz Sjenice vec i Celog Sandzaka.Iako bi ovde u Nemackoj mogli da investiraju u objekte zavicaj ih vuce i mislima i delom su u Sjenici.Nadam se da im Autobuska Stanica u Sjenici nece Biti poslednja investicija jer imaju vec u mislima sledeci veci Poduhvat.Svaka im cast jer rade i investiraju sa srcem.Pozdravljam sve ljude dobre volje u Senici a ovom prilikom moram da se obratim gospodinu Tahirovicu(tako mu pise u profilu) Postovani gospodine vi ste ili mnogo neskolovan ili mnogo ljubomoran covek.Mislite da vredjanje ljudi je vash uspeh?Pa gospodine pre ste ziveli u Berlinu i ja znam puno o vama ali ipak necu ovde iznositi jer kod nas crnogoraca nema takvih stvari kao sto ima kod vas pojedinaca.Umesto da si sretan da se jedan tako veliki objekat izgradjuje u gradu u kojem se dugo godina nijedan veci ili slichan objekat nije izgradio ti kometarises o Semi i izgledu ljudi na Videu. Pozdravljam vas))
Au Markovicju,izgleda da sam zakasnila da ti odgovorim na tvoje neumesne komentare,ko si bre ti da nekog nazivash nepismenim i ljubomornim u ime koga i chega,zaboravio si da je ovo forum a ne javna licitacija,,,,,shteta da nisam na vreme stigla u diskusiju....
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2009   #37
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Sabor narode!!!!!

Samo nek je hajirli i da ne zavrsi kao DOM KULTURE.
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2009   #38
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Hahahaha e moji sjenicaci nisam hteo komentarisati ali ova humanost ovolika me natera.
Ni sami niste svesni kakve se tu mucke rade i ko ce sve imati koristi od toga.Kakve crne pare kakvi milioni da nisam malo blize upoznat sa situacijom mozda bi i poverovao kao neki ovde sto dizu u nebesa toliku humanost itd.Elem ja njima moram cestitati jer ipak je umece i vestina doci u sjenicu i uraditi to sto su oni uspeli da urade sa tim milionima koje su oni zaradili i doneli A ovom crnogorcu je najbolje da ide da veze zeljezo i betonira vantove nego sto se prosipa tu sa jednim postom jer tih supljaka mi(nam) je preko glave.
Ja nisam ljubomoran samo im zavidim na dovitljivosti i ja bih isto kad bi mogao.
Sellam
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2009   #39
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Google View Post
Ploca osim cetvrtkom nikada nije bila popularna kafana pa nece ni ova nova biti. Ja cisto sumjam da sa tolikim prometom mogu plate radnika da se izvade a kamoli da se amortizuje investicija
Kako Ploca nije bila popularna? Najbolja kafana u Sjenici ikada hahahah

Salu na stranu Google, vidim dosta ironije u tvom postu i ti verovatno znas vise od mene ali ni meni ova investicija nije jasna. Zasto privatna lica da prave autobusku stanicu ako ne misle da ce da zarade nesto?

U svakom slucaju Sjenici je potrebna pristojna autobuska i nek se vec jednom napravi pa ko bilo neka stoji iza toga.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2009   #40
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by Undercover 007 View Post
Hahahaha e moji sjenicaci nisam hteo komentarisati ali ova humanost ovolika me natera.
Ni sami niste svesni kakve se tu mucke rade i ko ce sve imati koristi od toga.Kakve crne pare kakvi milioni da nisam malo blize upoznat sa situacijom mozda bi i poverovao kao neki ovde sto dizu u nebesa toliku humanost itd.Elem ja njima moram cestitati jer ipak je umece i vestina doci u sjenicu i uraditi to sto su oni uspeli da urade sa tim milionima koje su oni zaradili i doneli A ovom crnogorcu je najbolje da ide da veze zeljezo i betonira vantove nego sto se prosipa tu sa jednim postom jer tih supljaka mi(nam) je preko glave.
Ja nisam ljubomoran samo im zavidim na dovitljivosti i ja bih isto kad bi mogao.
Sellam

Sadmire,ovde se ne radi o nikakvoj humanosti,DALEKO JE SUNCE.....radi se o chistom profitu i sumnjivim nachinom dobijanje lokacije....Humanost je napravi objekat i pokloni ga gradu.....
superbaka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
autobuska, gradi, lokaciji, novoj, stanica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:14. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)