SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 16-07-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation AUTOBUSKA STANICA GRADI SE NA NOVOJ LOKACIJI

Na mestu postojeće autobuske stanice u centru Sjenice, uskoro će biti izgrađena saobraćajnica. Za realizaciju takvog projekta, obezbeđena su finansijska sredstva iz Nacionalnog investicionog plana, a na novoj, urbanističkim planom predviđenoj lokaciji, u ulici Novoj, gradi se autobuska stanica savremenogh tipa. Radovi na izgradnji savremene autobuske stanice u Sjenici, na površini od 4.850 metara kvadratnih, počeli su pre dvadesetak dana. Investitiori su braća Tokovići, vlasnici Trgovačkog preduzeća ''Sjenica'' i ugostiteljskog objekta ''Viva'', a izvođač radova je ''Divlja rijeka d.o.o.''
''S obzirom da mi dugo godina radimo u inostranstvu, a da smo vrlo vezani za naš grad, što pokazuju i ranija naša ulaganja, odlučili smo da investiramo i u izgradnju autobuske stanice sa svim propratnim sadržajima. To je nešto što naš grad nikada ranije nije imao. Vrednost ove investicije je 1.400.000.evra, a izgradnja će teći fazno. Prioritet je autobuska stanica, a potom i ostali propratni sadržaji'', rekao je u izjavi za medije, jedan od investitora, Sabahudin Toković.
''U pitanju je objekat savremenog tipa, koji u istoriji Sjenice nije postojao, u investiciji privatnog lica, koje je zakupilo zemljište za tu namenu. Prema kategorizaciji za ovu vrstu objekata, nova autobuska stanica, ispunjava minimum kapaciteta. Planirano je ukupno pet perona, četiri dolazna i jedan odlazni, biletarnica, garderoba, lokal, čekaonice, i restoranski deo, koji se gradi na dva sprata iznad u sastavu motela. Takav objekat je površine od oko 700 metara kvadratnih, a među propratnim sadržajima su servis za pranje i podmazivanje automobila i benzinska stanica. Realizacijom ovakvog projekta, planirano je da se uposli tridesetak ljudi, što je takođe od velikog značaja za Sjenicu'', rekao je nadzorni organ, arhitekta Direkcije za urbanizam, projektovanje i izgradnju, koji je uradio projekat, Memsudin Prelić.



video vijest

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-07-2009   #2
benda
monsieur
Početnik
 
benda's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: france
Godine: 55
Posts: 141
Thumbs up autobuska stanica

svaka cast braci tokovic !!!!!!! eh da hoce drugi mocni ljudi iz sjenice da se opamete pa da investiraju u sjenicu nego po tudjini!! svaka cast opet
benda is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009   #3
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Na mestu postojeće autobuske stanice u centru Sjenice, uskoro će biti izgrađena saobraćajnica. Za realizaciju takvog projekta, obezbeđena su finansijska sredstva iz Nacionalnog investicionog plana, a na novoj, urbanističkim planom predviđenoj lokaciji, u ulici Novoj, gradi se autobuska stanica savremenogh tipa. Radovi na izgradnji savremene autobuske stanice u Sjenici, na površini od 4.850 metara kvadratnih, počeli su pre dvadesetak dana. Investitiori su braća Tokovići, vlasnici Trgovačkog preduzeća ''Sjenica'' i ugostiteljskog objekta ''Viva'', a izvođač radova je ''Divlja rijeka d.o.o.''
''S obzirom da mi dugo godina radimo u inostranstvu, a da smo vrlo vezani za naš grad, što pokazuju i ranija naša ulaganja, odlučili smo da investiramo i u izgradnju autobuske stanice sa svim propratnim sadržajima. To je nešto što naš grad nikada ranije nije imao. Vrednost ove investicije je 1.400.000.evra, a izgradnja će teći fazno. Prioritet je autobuska stanica, a potom i ostali propratni sadržaji'', rekao je u izjavi za medije, jedan od investitora, Sabahudin Toković.
''U pitanju je objekat savremenog tipa, koji u istoriji Sjenice nije postojao, u investiciji privatnog lica, koje je zakupilo zemljište za tu namenu. Prema kategorizaciji za ovu vrstu objekata, nova autobuska stanica, ispunjava minimum kapaciteta. Planirano je ukupno pet perona, četiri dolazna i jedan odlazni, biletarnica, garderoba, lokal, čekaonice, i restoranski deo, koji se gradi na dva sprata iznad u sastavu motela. Takav objekat je površine od oko 700 metara kvadratnih, a među propratnim sadržajima su servis za pranje i podmazivanje automobila i benzinska stanica. Realizacijom ovakvog projekta, planirano je da se uposli tridesetak ljudi, što je takođe od velikog značaja za Sjenicu'', rekao je nadzorni organ, arhitekta Direkcije za urbanizam, projektovanje i izgradnju, koji je uradio projekat, Memsudin Prelić.



video vijest

Bilo je i vreme da se izgradi autobuska stanica u Sjenici,ja mislim da nepostoji grad u regionu,chak shta mislim i selo koje nema autobusku stanicuSve pohvale investitorima i izvidjachima,neka vam je sa srecjom
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

hahaha
to sad ispade investira se iz ljubavi prema domovini, uh ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009   #5
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ulagao bi i ja da imam 1.400.000 Eura.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

hajde da vidimo kako ce to da izgleda..
sa 5 perona.....????
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

evo ja prvi podrzavam projekat koji se radi u sjenici, stvarno nam je ovako nesto trebalo i svaka cast za inicijativu i sto mene licno tice, imaju podrsku u smislu informisanja sa nase strane i mozda kasnije neka buduca saradnja... u vidu razmene informacija, da narod moze da se informise preko nas o autobusima, o redu voznje i svim novinama sto se tamo desavaju. Isto kao i ova novina za igradnju same autobuske... videcemo... mada ja da se pitam, zadnja 3 min snimka bi sigurno izbrisao... tj doticnog sa cvikama!



Pozzzz Tahirovic!!!!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009   #8
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Ulagao bi i ja da imam 1.400.000 Eura.
Ada nisu to njihove pare...no nije to najbitnija stvar,vazno je da se izgradjuje!
  Reply With Quote
Old 17-07-2009   #9
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Sto kaze mister Sojic ni ovde ne moze bez tajfuna (tajkuna)

samo neka je sa hajirom
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009   #10
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Svaki projekat koji se u Sjenici izgradjuje je jako bitan i od velikog znacaja , naravno i autobuska stanica. Podrzavam ovaj projekat i autobuska stanica je potrebna narodu ali nisam bas siguran da je ovo dobra investicija
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009   #11
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Trebalo bi predlozit braci Tokovic da dovedu Bethovena da nam svira na svecanom otvaranju autobuske stanice...ko zna mozda bi ga oni i doveli!!!
  Reply With Quote
Old 17-07-2009   #12
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ja ovde u opste ni bih mesao investitore sa znacajem pomenutog objekta...
sto se mene tice,dao bih to zemljiste i drazi mihajlovicu da napravi autobusku,jer smesno,jadno i bedno je da jedan grad za 15.000 a opstina sa preko 30.ooo stanovnika nema autobusku stanicu,ili ima onakvu kakva vec postoji...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009   #13
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Trebalo bi predlozit braci Tokovic da dovedu Bethovena da nam svira na svecanom otvaranju autobuske stanice...ko zna mozda bi ga oni i doveli!!!
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009   #14
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Tahirovce zasto je ovo toliko smijesno??? Kazi lopuzo!
__________________________________________________ _______


Ako su ova braca investitori to znaci da ce oni posjedovati tu stanicu i da ce im eventualno ista donositi dobre novcane prihode. A ako nisu investitori, onda imaju odlican "Ugovor" jer ulozenih 1,400.000 je dobra suma novca. Njihov posao vrijedi nekoliko stotina hiljada eura. Cestitam!


Razumijem da ce biti 5 perona! Iskreno mislim da je to vrlo nedovoljno! Pa, to ne moze da zadovolji ni lokalne potrebe. Ja bih umjesto tog motela na spratu, radije utrosila te novce za jos perona, savremenu tehnicku opremu, jos autobusa koji bi recimo vozili van granica bivse Yugoslavije.

U svakom slucaju ovo je dobro za Sjenicu i sire.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009   #15
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Jos perona? Za koga, pa nemamo mi 5 polazaka sa stanicu u satu... a kamoli u par minuta pa da treba da bude...
Dovoljan je i jedan ali kvalitetan peron, jer mi imamo na svakih sat dva polazaka sa stanice... A drugi da se parkiravaju poput bejza dje hoce... to nam ne treba...

A sumnjam da je sema ulozio te pare... a za betovena odlicna ideja na otvaranju da bude prisutan, ali jbg to je dosta skupo, ne znam da li ce to hteti... Ili pak u duetu sa Šopenom sta mislis o tome?

Resko jos jedno pitanje, jel taj naslov teme ispravan, ili si samo šemu prekopirao?

Izrada tj izgradjuje se autobuska stanica ili po naski "gradi se"...


Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 18-07-2009   #16
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Borichi
neki bi se i trudili da dovedu betovena

Zlatko

Gradi se tj radovi su poceli ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-07-2009   #17
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
hahaha
to sad ispade investira se iz ljubavi prema domovini, uh ....
Reshko,nije nikakva ljubav prema domovini,nego pametno ulozen novac,,hahhahahahImaju jako dobre savetnike....jbg?
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2009   #18
esad.muminovic
Registrovan
Početnik
 
esad.muminovic's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Sjenica
Godine: 40
Posts: 2
Default

Mogao bi neko da zamoli projektanta da okaci 3d slike budeceg stanja da bi mogli da vidimo sta ce da bude kao konacna zamisao
Hvala unpred
esad.muminovic is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2009   #19
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

upravo si ga ti zamolio, citaju svi forum ako im je u interesu postavice ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2009   #20
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by esad.muminovic View Post
Mogao bi neko da zamoli projektanta da okaci 3d slike budeceg stanja da bi mogli da vidimo sta ce da bude kao konacna zamisao
Hvala unpred

Ali 3D slike bez lica i osoba... jer ako i njih obuhvate u tim slikama... ostetice nam brzinu servera zbog velicine
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
autobuska, gradi, lokaciji, novoj, stanica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:24. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)