SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sela oko naseg grada sela oko sjenice i na putu do sjenice...

Reply
Old 26-10-2007   #121
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Ne trudi se da mi objasnjavas,znam malo vise nego sto mislis.Sad mi sve nekako izgleda da porices ono sto si reko.mozda te nisam razumela "seljanka"staces,davno iz skole izasla,a nisi ni ti bas skorojevic.sam si se uvukao u ovu diskusiju,koju sam dugo sa strane posmatrala,dok nisam vidjela kod tebe sortiranje medju stanovnicima sjenice...no znas nemam ni vremena ni volje da dalj stobom nagadjam.Vrati se malo napred,procitaj tvoje postove,i budi samokritican...selam
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-10-2007   #122
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by xineohp

I zadnje ja moga komsiju STRANCA ( ENSARA) nisam nazvao seljakom, znam ga od kad je bio mali a znam mu i familiju sa kojom je moja porodica vrlo bliska, i nikada ponavljam nikada ih nisam smatrao za drugo vec dobim i cestitim ljudima.


xineoph-a i mene deli samo jedna avlija,odnosno jedne PROŠKE...

sto kod nas kazu,zajedno smo porasli i jesmo...

ovo sam i napisao jednom nasem uvazenom clanu na PM a sada cu i ovde...



xineohp,je iz jedne extra porodice kojoj ni najgori dusmani ne mogu naci zamerke...

njegov ALLAHRAHMETILE babo,je covek kakav ce se tesko vise u sjenici ponoviti...

rado ga se secam,mogao ga je rahat covek na ranu staviti,neka mu ALLAH podari uzviseni DZENNET,i sigurno hoce,jer malo je mumina bilo i bice kao rahmetli ILIJAZ....

Majka mu je hanuma,kojoj samo se moze pozavideti...

Braca,ne zna se koji je od kojega bolji...



Nase familije su bile i ostale JEDAN ali u DVE KUCE...



Edin, otisao podavno i vidjali smo se par puta kada bi dosao,

ali zato sa njegovom familijom skoro da nema dana kada nismo bili zajedno,pogotovu sa njegovom bracamo....



meni ovde moze da kaze bilo ko sta,nece me puno zaboleti,

ali kada nekoga volim i postujem,zaboli me i najmanja sitnica...



nego,previse smo mi pregurali zajedno da bi me ovakvo sto pokolebalo da ja i dalje nema ono misljenje i posotvnje prema mojim komsijama,

eto ovo je forum pa moze da se diskutuje,

jedino mi malo sve ovde licno shvatamo pa odreagujemo mozda na nacin kojega se stidimo posle pola sahata...



znam Edine da nikada ne bi mene uvredio i siguran sam u to,

ali eto kazem ti mozda sam ja ipak protumacio neke stvari pogresno...



nego,ne menja situaciju,mi smo braca k´o i sto smo bili...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2007   #123
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Poshtovani gradjani sela Luga!





Aman jarabi shto ste zahatarili... A, ono valahi, sve mi se cini da je hatar proporcionalno srazmeran bliskosti osoba...



A sto se tiche podjela njih je bilo i bice ih uvijek, ovakvih ili onakvih, medjutim ono sto je bitno a to je da se ne treba previshe uzbudjiavti. Uzbudjen postaje osjetljiv, emotivan pa onda pogrijeshi, pa mu je zao...



Medjutim u svemu ovome veoma je interesantna tema, a tema se otvara sa odredjenim CILJEM i MOTIVOM.



Ono "naucno istrazivacki rad" gospodina tomtoma je shuplja prica veoma prozirna i neosnovana.

Zar jedan projekat, iole ozbiljan, moze biti zasnovan na izvorima podataka sa jednog foruma koji sluzi za druzenje, razbibrigu i ostale zafrkancije?



Ono bash ako gospodina tomtom-a interesuju podaci a on bi u najmanju ruku trebao doci na izvor podataka, u sela, gradove, mezarja, groblja, maticne urede rodjenih i umrlih...

Ako Evliji Chelebiji u ono doba transporta i komunikacija nije bio dalek dunja vala nije ni Sjenica daleko od Crne Gore...



Pa sam samo htio da malo animiram ostale clanove foruma zainteresovanih za ovu temu da daju svoje misljenje a ujedno bih predlozio da se ova tema zamandali (zakljuca), zato shto:



1. Mi dobro znamo ko smo, shta smo i odakle smo

2. Ako ne znamo - u familiji uvijek ima neko ko zna

3. Mislim da nam gospodin tomtom nije potreban za tacku 1 i 2. ukoliko nema bash CILJEVE i MOTIVE koji bi drugacije osv(ij)estile htjedoh napisat osv(ij)etlile ovu temu...



S postovanjem





P.S. Ako se previshe budemo vracali unazad mozda dodjemo do perioda kada je bio grad Dubnica a selo Sjenica





Svako dobro, puno toplih i srdacnih pozdrava i selama od brata iz jabane!
  Reply With Quote
Old 31-10-2007   #124
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

a ja mislio ti nas zaboravio



Selam za tebe i kad imas vremena naidji na msn ......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2008   #125
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Nisam mogao odustati da ne procitam sve do kraja.Svidela mi se izjava ovog Tahirovceta za onaj asfalt, veoma kratko ali pogadja u samu srz problema.Prava je sreca jos ako vas vecina "crevara" zivite u blizini klanice sigurno je da jedete svezu robu.Nego ocigledno je nekima od vas i to dosadilo pa su pobegli od tog jada daleko preko okeana, a kako je dotle dosao i kako sebe ovde naziva sigurno neki od nas znaju.Bas bih imao volju upoznati neke od ovih ponosnih crevara.Cudi me da mi se jos nijedan nije tako predstavio ni u sjenici nit zapadnoj evropi a bogami ni americi.Tema je nesto sasvim drugo i neki od crevara nisu mogli da izdrze da je ne pokvare zato bi im rado poslao cizme jer ubrzo ce se snijeg istopiti po sjenickim corsokacima u kojima zive jer i oni moraju na korzo izaci da se rasire po ulici a noge bace na stranu sva sreca pa je saobracaj zabranjen posle 7h u suprotnom bilo bi vise mrtvih nego zivih.Es-Selamu Alejkum
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-2008   #126
XRealSjenicakX
Gost
 
Posts: n/a
Default

aman sta se radi po sandzaku samo neke podjele... SDA, SDP, Rasim, Suljo, Zukorlic, Zilkic...hahah vama je dole ocigledno dosadno...Jos sam primjetio da Pazar sada demek igra "glavnu ulogu" u Sandzaku, ali pamtite grad koji nije bio sam u stanju da se odbrani u drugom svijetskom ratu nego upomoc mu stigli albanci nemoze vladati Sandzaku, ...Nema bez Sjenice, cuvajte nasu historiju...i ne zaboravite!!! A dragi komsije u Novom Pazaru, bolje vam ide kao sto naziv grada kaze "pazarite nesto"..hehe selam pozdrav...
  Reply With Quote
Old 28-06-2008   #127
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Ja sam novi na ovom forumu. Mislim da je ovo jedna od boljih tema i komentari su počeli sasvim dobro, ali mi se čini da su bile zaboravljene političke opcije pa ih pojedinci namjerno aktiviraju, guseci time bit teme. Diskutant tomtoma je zanimljiv sagovornik i vlada sa dosta podataka, volio bih da se ponovo aktivita. Pozdtav svima!
homar is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2008   #128
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Da nsii ti on?
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2008   #129
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Eto ja sam onaj sto je danas postavio par slika Trijebina i koje si komentarisala. A što se tice ove teme, zanimljiva je iz razloga sto se moze sakupiti niz zanimljivih informacija o lozama pojedinih prezimena u Sjenickom kraju. Ova tema koliko mi je poznato nije dosada istrazivana sa naucne strane, tako da se i istorija ovih krajeva svodi na vrlo sture cinjenice. Pozivam sjenicake mlade istoricare da se posvete malo vise istoriji sandzaka, a posebno sjenice.
homar is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2008   #130
Bosniaco
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 3
Default

Da li iko zna gdje je ovaj Toomtoom otisao? Ne mogu da mu posaljem ni privatnu poruku.

Da li mu iko ima email adresu?

Hvala,

Bosniaco
Bosniaco is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2008   #131
Hajradinovic
InsajderSJ
Početnik
 
Hajradinovic's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Sandzak Sjenica
Godine: 37
Posts: 59
Default

Quote:
Originally Posted by toomtoom View Post
Ja znam za Hajradinovice iz s. Bagacice da i ima mnogo. Jesuli svi iz jednoga sela no i ima da se isto prezivaju a nijesu rod. Rastici Mahmutovici su svi iz Sjenice to su gracka familije jel tako ?



No da te ja Gruja zapitam da mi reces koliko ima mahala u Sjenicu ?
Familija "Hajradinovic"


Poreklo potice iz Severne Albanije.. Vuceci korene sadasnjeg Ramusa Haradinaja spadaju u davna keltska plemena, doselili su se na podrucije Bagacica davnih godina trazeci trbuhom za kruhom gde su nasli i svoj mir

Bagacice.. Selo u kojem je nastanjeno 99% Hajradinovica
Sjenica .. : 12 decembar vecina kuca su sve hajradinovici
Naselje fabrike vesne : Dve kuce Hajradinovic od toga su clanova ukupno 7 momaka i tri devojke "Omladine-dece"

U sjenici je Najbrojnije Pleme-Familija "Hajradinovic" jos od Vremena Zvizdic Hasan Age pa sve do dan danas.

Svi hajradinovici su medjusobno svoje - rod.
Veliki broj familije se izselio iz sjenice trazeci bolji zivot neki za stalno a neki za kratko Hajradinovica ima u sledecim drzavama sirom svijeta:
1.Njemacka ( 18 clanova familije -od toga 15 porodica familije)
2. Austrija- (6 Familija
3.Svedska -(4 familije
4.Belgija- (3 familije
5.Spanija - (1 familija)
6.Bosna i Hercegovina -(5 Familija)
7.Makedonija - 10-11 (Familija
8.Turska - (12 Familija)
9.Albanija- (2 familije)
10. Sudan - ( 1 Familija)
11.Amerika- ( 2 Familije)
12.Australija - (Tri familije)


Najpoznatiji Hajradinovici u Sjenici su :
( Harun Hajradinovic-Politicar)
(Iso Hajradinovic - Grejanje"Majstor"
.... I puno njih
ZA INFORMACIJU HAJRADINOVICI SU JEDINA FAMILIJA U SJENICI KOJA ODRZAVA SVAKE GODINE SABOR SVOJE FAMILIJE... ZADNJE TRI GODINE SU BILE SVE INOSTRANSTVO PRE 2 MESECA JE ODRZAN SABOR U SARAJEVU. SLEDECE GODINE JE U Sjenici

I riki.. nisi crevar vec reci kulturno da si "Carsiski Momak" kao i sto jesi jer te znam licno a znas i ti mene .)
HAJRADINOVIC
A sto se mene tice vise volim sto sam Hajradinovic nego ista .)

Last edited by Hajradinovic; 20-08-2008 at 20:17..
Hajradinovic is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2008   #132
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Bogato znanje,rijetkost za sresti....
Samo sto svi mi imamo svoje sabore,neki manje-neki vise...
A najbrojnije prezime u Sjenici (sela i inostranstvo) je Hamidovic,al njih ima 5 familija,pa se vise ne "svojatamo"....

A bas bih volela da neko objavi brojnost Sjenicaka po prezimenima,cisto da se zna!

Last edited by halilce; 20-08-2008 at 21:56..
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008   #133
Hajradinovic
InsajderSJ
Početnik
 
Hajradinovic's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Sandzak Sjenica
Godine: 37
Posts: 59
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
Bogato znanje,rijetkost za sresti....
Samo sto svi mi imamo svoje sabore,neki manje-neki vise...
A najbrojnije prezime u Sjenici (sela i inostranstvo) je Hamidovic,al njih ima 5 familija,pa se vise ne "svojatamo"....

A bas bih volela da neko objavi brojnost Sjenicaka po prezimenima,cisto da se zna!


Ko ti to kaze.. hajde postavi ti brojcanost svoje familije.. ? hehehe meni su hamidovici svoje a imas Hamidovica iz Krca i Iz Breze ali nisu medjusobno svoje...!


A ne pricam ja za te sabore na odete na sijelo kod nekog itd...
Vec kazem da svi clanovi porodica istog prezimena dobiju poziv na Okup Familije. kao sto je u sarajevu bilo.. rpe par mesec a u sjenici ce se odrzati sledece godine u selu Bagacice mada trenutno je i pregovor da se Sabor-Okup odrzi na Gradskom stadionu.
Hajradinovic is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008   #134
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Ima vas masAllah Hajradinovica,al brate ako ti je ovaj politicar najpoznatiji bolje ni njega da nisi nabrojo-za mene je poznatiji Rahman Hajradinovic
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2008   #135
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

mali je on bio kad se tu igralo manja-veca.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2008   #136
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Hajradinovic View Post
a imas Hamidovica iz Krca i Iz Breze ali nisu medjusobno svoje...!
Ima ih i u Dugoj P. i jos nedje kod Bijelog Polja,ne znam tacno dje.
U stvari nismo najbrojnija familija,vec je Hamidovic najcesce prezime.
Sto se tice sabora,mi sa jos 10ak porodica odemo do "Gaj-a" u Brezu i okrenemo jagnje,a kako je to kod drugih... (Videla sam Masovice prosle godine na familijarnom rucku,na Uvcu....). Mozda se organizovaniji,ne znam,ali jedini koji takva okupljanja imaju, niste!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 31-08-2008   #137
Hajradinovic
InsajderSJ
Početnik
 
Hajradinovic's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Sandzak Sjenica
Godine: 37
Posts: 59
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Ima vas masAllah Hajradinovica,al brate ako ti je ovaj politicar najpoznatiji bolje ni njega da nisi nabrojo-za mene je poznatiji Rahman Hajradinovic

Shto shta ti imash protiv haruna brate.. izvini .. ??

Ja ti kazem jedan od poznatih hajradinovica u sjenici... je harun e sad da ne nabrajamo

Rahman..
Iso
Dzafer.... sve su to ljudi koje carsija poznaje okrug carsije...
Hajradinovic is offline   Reply With Quote
Old 31-08-2008   #138
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by Hajradinovic View Post
Shto shta ti imash protiv haruna brate.. izvini .. ??

Ja ti kazem jedan od poznatih hajradinovica u sjenici... je harun e sad da ne nabrajamo

Rahman..
Iso
Dzafer.... sve su to ljudi koje carsija poznaje okrug carsije...
Ja pojma nemam ko su ti ova dvojica Iso i Dzafer a politicare ne mirisem organski,nego si zaboravio Ibra Hajradinovica cccc,i ona je Sejo isto poznati Hajradinovic znam ga sa chatova
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008   #139
Hajradinovic
InsajderSJ
Početnik
 
Hajradinovic's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Sandzak Sjenica
Godine: 37
Posts: 59
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Ja pojma nemam ko su ti ova dvojica Iso i Dzafer a politicare ne mirisem organski,nego si zaboravio Ibra Hajradinovica cccc,i ona je Sejo isto poznati Hajradinovic znam ga sa chatova

Ma polako cuces.. a ibro je Pevac bio...
Hajradinovic is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008   #140
DziTri
Gost
 
Posts: n/a
Default

Da pohvalim Hajradinovica za postavljanju informacija o porijeklu ovog plemena, kao i pleme Hajradinovic za ovakvu ideju okupljanja i da ga ispravim samo da nisu samo Hajradinovici jedini da odrzavaju svake godine familijarni sabor ili skup. Vjerovatno vise plemena imaju tako lijep obicaj i ustaljenu praksu.
Dzigali svake godine (sem prosle godine zbog zalosti u familiji) odrzavaju svedzigalski skup u Trijebinama- izletistu Pape od kojeg sam postavio nekoliko slika u vise postova na ovom forumu u ovoj temi.
Uskoro cemo na nasoj stranici postaviti jedan album samo sa slikama sa ovog sveDzigalskog okupljanja- sabora.

selam,

DziTri
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bosnjaka, danasnjih, porijeklo, srba


Currently Active Users Viewing This Thread: 10 (0 members and 10 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zastupljenost Bosnjaka u drzavnim institucijama u Sjenici mirsad Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 11 19-04-2006 18:16


All times are GMT +2. The time now is 19:21. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)