SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 24-04-2006   #21
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

posnaje li neko Musa TALENTOVANOG
suad is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-04-2006   #22
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
da nisi ti Esko Mahmutovic???
Esko CICA
suad is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #23
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

ma Tahiroviću pogledaj samo vrijeme naših poruka istovremeno smo skontali a evo i Suad nam se pridružuje
suada is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #24
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Quote:
Originally Posted by walter
Ja sam iz plemena starih Mahmutovica sto za skijanje dusu dadose...
secas li se kad smo kod rahmetli Kamba igrali rauba?
suad is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #25
Dzenan
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 54
Default

Ako je iza Valtera ESKO onda bi iza Sandzakbega mogao da bude njegov brat ETKO.Nekada prva faca Sjenice.Bilo bi mi veoma drago da sam u pravu jer smo ja i Belja u Sarajevu cesto svracali kod Eska.Selam od Damira.
Dzenan is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #26
sead ljumic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2006
Location: bec
Godine: 60
Posts: 254
Default

Imaju dva Eska Mahmutovica.Jedan je Spahov,po mom misljenju najveci sportski multi talent Sjenice svih vremena.A ti si onaj drugi,Zejnilov,talenat za elektroniku.Secam se da si stalno bio u kabinetu za fiziku i pravio nekakve uredjaje i radio stanice.A ako se ne varam jedno vrijeme si organizovao disko u srednjoj skoli.Jesam li u pravu? :P
sead ljumic is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2006   #27
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Imaju dva Eska Mahmutovica.Jedan je Spahov,po mom misljenju najveci sportski multi talent Sjenice svih vremena.A ti si onaj drugi,Zejnilov,talenat za elektroniku.
Seade, Esko i Mitko Mahmutovic su Hazbovi, a ja sam Vejsilov, moj brat je Edib (stomatolog) samo sam mislio da ovi drugi detalji pripadaju zaboravu... Eh bila su to lijepa vremena... Lijepo i bezbrizno djetinjstvo sa puno ljubavi i prijateljstva...
  Reply With Quote
Old 24-04-2006   #28
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Kada se pocnem prisjecati djetinjstva na um mi padne moj ucitelj Izo Pecanin (prelijepo je svirao violinu) takodjer se sjecam Dula domara iz osnovne skole koji je napravio perfektno remek djelo maketu stare tvrdjave nad gradom, uredjivanje zidnih novina, rahmetli Emina Zekovica (magistrirao je na laserima medju prvima u Jugi nudili su mu mjesto na Prirodno matematskom fakultetu u Sarajevu ali je ljubav prema porodici i Sjenici bila jaca te je tako svoje znanje prenosio na nas 'tijelo mase m i sila f'), osnivanje i opremanje novog foto kluba u gimnaziji, Nurco i njegove zafrkancije sa rajom koja je pusila u zakljucanim WCima a on ih onda prskao vodom, ili koji su ostajali da asikuju po coskovima a on ih lovio, i kada bi ih ugledao (a stalno je nosio neki cekic po nesto bi popravljao) pa bi nanisanio sa cekicem kao sa pistoljem i zavikao bi "Stoj i'l sunce progrija kroz tebe Remzo hvataj partizana! Kazace partizan partizanku da j... majku! Onda prva radio stanica u Sjenici "Radio Mileva" koju sam napravio davne 74 ili 75 imala je mali domet ali je bila pravo dobra 'mahalska' stanica. Pa diskaca koje sam drzao u gimnaziji i Vapi i prvih diskaca na otvorenom na "Prlu" to je jedna mala zaravan u mojoj Hodzica mahali, pa onda prvih raketa sa padobranom koje sam lansirao iz Glibana, projekcija filmova na otvorenom (svako ko bi htio da gleda morao je ponijeti stolicu od kuce), a onda radio kluba (YU1ADC)... Kroz sve godine su me pratila predivna prijateljstva kojih se rado sjecam mada moram biti iskren nekada se ne mogu sjetiti nekih imena cak i nekih likova ali kada se sjetim djetinjstva uvijek osjetim jednu prelijepu toplinu iako su zime bile duge i hladne a ljeta kratka i svjeza. Skijanje na Radisica brdu zimi i kupanje u Velikom viru i Kotlusi. Ali sva ta prelijepa sjecanja na djetinjstvo budu prekrivena velom sjete jer uvijek se sjetim lika mojega rahmetli baba Vejsila, kojega sam mnogo volio, volim ga i dan danas mnogo mi nedostaje... Eh, sada sam ja babo...
  Reply With Quote
Old 24-04-2006   #29
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Pa ovo je moj dajo,glavom i bradom!

Selam za vas od nas
amlA is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2006   #30
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Esko hajde poselami majku od mene reci da je selami Resad Tahirovic zanimame dal ce me se setiti??.....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2006   #31
sead ljumic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2006
Location: bec
Godine: 60
Posts: 254
Default

Ja Spaha i Hazba stalno mijesam, a sad se dobro secam da si ti Vejsilov, ne zameri, proslo je mnogo vremena od tad.

Nije mi namera da pokazem koliko poznajem ljude iz Sjenice, samo hocu ostale da podstaknem da sto vise komentiraju, ovako kao sto si ti, i da se na taj nacin setimo lijepih dogadjaja i ljudi koji su, svaki na svoj nacin, obelezili jedan deo nasih zivota.

Zato: pisite o svemu i saljite slike, nekom ce sigurno biti interesantne.
sead ljumic is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2006   #32
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Pa ovo je moj dajo,glavom i bradom!
Jesi'l ti to moja Beclijka. Puno selama tebi i tvojoj porodici. Kako su kod Eka i ja se nadam da je podmladak dobro i da dobro napreduje. Svakako cemo se cuti ovih dana.
  Reply With Quote
Old 25-04-2006   #33
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Heil Hitler!

Bembo tj.Kerim je dobro,lep na mamu a pametan na tetku Shta na Eka ima josh nismo utvrdili,zasada je zut k'o maslachak.

Poselami Amelu i klince,pa se chujemo
amlA is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #34
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Bilo bi mi veoma drago da sam u pravu jer smo ja i Belja u Sarajevu cesto svracali kod Eska.Selam od Damira.


Heheheheeee. Nehru (alias Belja) i ja imamo dosta drugarskoga staza u Sjenici... To je veoma dobar, posten i pravi drugar kojega se uvijek rado sjecam... Damire (e da budem iskren ne mogu se sjetiti tvojega lika) puno selama tebi i ako si u kontaktu sa Beljom bio bih ti zahvalan ako mu preneses moje, od srca, selame...
  Reply With Quote
Old 26-04-2006   #35
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
amlA
Hitler Heil!

Alejkumu selam seko, jedva cekam dan kada cemo opet piti kahvu uz predivne Becke slatkise... :P
  Reply With Quote
Old 26-04-2006   #36
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

ja dva dana odsutna a ovdje se svašta desilo

Esko, sjećam te se mada se više sjećam tvog brata Etka, možda zato što sam se sa njim češće viđala kod Sajme rođ. Zekić u Sarajevu.

Vidim da te spucala nostalgija ali priznaj da nam ovaj forum dođe ko kratka šetnja kroz Sjenicu.

Pozdrav za tvoju porodicu
suada is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #37
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Vidim da te spucala nostalgija ali priznaj da nam ovaj forum dođe ko kratka šetnja kroz Sjenicu.


Trebalo bi ubijati proslost sa svakim danom sto se ugasi. Izbrisati je, da ne boli. Lakse bi se podnosio dan sto traje, ne bi se mjerio onim sto vise ne postoji. Ovako se mjesaju utvare i zivot, pa nema ni cistog sjecanja ni cistog zivota.
  Reply With Quote
Old 26-04-2006   #38
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Čovjek bez prošlosti nema ni sadašnjost a koliko se sjećam tvoja prošlost nisu utvare već solidan život poštenog čovjeka sa mnogo stvari koje je u životu uradio i ostavio iza sebe.Ne odriči se , samo nađi pravu mjeru da se nosiš s tim a da te ne ponese
suada is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2006   #39
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Esko hajde poselami majku od mene reci da je selami Resad Tahirovic zanimame dal ce me se setiti??.....


E da znas da imas mahsus selame od mame a i od mene. Pitao sam je za tebe a ona se odmah rasplakala... Bilo joj je drago... A kako i ne bi kada je puno lijepih uspomena veze za tvoju porodicu... Jos jednom od srca veliki selam Hilmu i vasoj porodici od brata iz jabane...
  Reply With Quote
Old 26-04-2006   #40
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Čovjek bez prošlosti nema ni sadašnjost a koliko se sjećam tvoja prošlost nisu utvare već solidan život poštenog čovjeka sa mnogo stvari koje je u životu uradio i ostavio iza sebe.Ne odriči se , samo nađi pravu mjeru da se nosiš s tim a da te ne ponese




Nista nemam osim uvjerenja da sam castan, ako i to izgubim, bicu rusevina (MS).

Eh moja Suada nisam mislio bas ono na svoj licni zivot, s tim sam elhamdulila zadovoljan. Samo boze zdravlja i slobode.

Ustvari mislio sam na djetinjstvo, na skolske dane, na studentske dane, na omladinske radne akcije...

Mislio sam na jednu drzavu u kojoj sam rodjen i u kojoj sam bio veoma sretan u svojoj drzavi medju svojim narodom...

Onda su dosle utvare, dosao je rat, rasule su se porodice i prijatelji po cijelom dunjaluku.

Nazalost, umjesto sijela, sportskih takmicenja i kulturnih manifestacija nas okupljaju forumi! A gdje je kahva...

Ta proslost muci jer likovi blijede... I onda se mucis da prepoznas poznato...

Znas da ako pomjeris kamen medjas nikada ga ne mozes uklopiti na njegovo mjesto... Uvijek ce ve vidjeti da je pomjeren...

I mi smo ti kao kamen medjas... Pomjereni... I nema tu vise onoga lijepoga cistoga zivota...





Za kraj opet Selimovic:

Cetrdeset mi je godina, ruzno doba: covjek je jos mlad da bi imao

zelja a vec star da ih ostvaruje. Steta sto nemam deset godina vise

pa bi me starost cuvala od pobuna, ili deset godina manje pa bi mi bilo svejedno.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
arhive, interesantne, slike, vase


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vase japansko ime....=) akica_90 Predstavljanje članova 34 01-09-2014 00:51
Slike clanova Crni Gruja Predstavljanje članova 2719 30-09-2013 09:57
KAKVO JE BILO VASE DETINJSTVO STRANAC Ovo i ono 233 14-12-2012 20:57
Vase ime na Japanskom ALMIR- Ovo i ono 4 11-09-2008 11:39


All times are GMT +2. The time now is 15:32. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)