SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 12-08-2010   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Intervju: Esad Zornic – predsednik S.O. Sjenica

Nedavnom prekompozicijom vlasti i izborom za novo-starog predsednika Skupštine, nekadašnji predsednik opštine, Esad Zornić, ponovo je aktivan na političkoj sceni Sjenice. Mandat predsednika opštine (2004-200, započeo je kao direktno izabrani kandidat Sandžačke demokratske partije, koju je, pred kraj mandata napustio. Kao poverenik G17 plus, sada u koaliciji sa SDP, DSS i Jedinstvenom listom (SPS, NS, SRS), funkciju predsednika Skupštine, Zornić obavlja od 2.jula ove godine.

Dve godine po okončanju predsedničkog mandata, Vi se ponovo vraćate na političku scenu Sjenice. Koji su Vaši motivi?

Na političku scenu sam se aktivno vratio, mada nisam odlazio, 2.07.ove godine, iz čisto političkih razloga i u dogovoru sa centralom partije koju predstavljam. Moji motivi nisu imali političku konotaciju, koju je pokušao da nametne, u nekom od poslenjih intervjua vašem listu, moj predhodnik, gospodin Hajradinović. No, s obzirom da je poznato da u svom političkom nastupu, nemam negativne retorike, i da nikada nisam nikoga blatio i karakterisao ružnim rečima, to neću raditi ni ovaj put. Preuzimajući funkciju predsednika Skupštine, zatekao sam dosta projekata, koje sam započeo još kao predsednik opštine, a koji ni do danas, nakon dve godine, nisu realizovani do kraja. Imam lični motiv, a i motive koji su bitni za bolje funkcionisanje lokalne samouprave, a koji se ogledaju u realizaciji započetih važnih projekata kao što su: vodovod za Dubnicu, druga faza završetka Pozorišno-bioskopske sale, završetka tranzita, i svega drugog što je započeto u to vreme. Stvari se pomeraju sa ''mrtve tačke'', pa ću i politički progovoriti da je Ministarstvo za nacionalni investicioni plan, koje vodi gospođa Verica Kalanović, već sprovelo tender i odobrilo 34. miliona za završetak izgradnje tranzita. Nastojaćemo, u saradnji sa Vladom Republike Srbije da pokrenemo i neke od privrednih kapaciteta. To su neki moji motivi, a ne nikako oni koji mi se pokušavaju inputirati i nametnuti kao problem. Ja to zaista ne vidim kao problem. Sve je to politička igra i politička borba.

Ipak, iz pozicije opozicije, niste bili aktivni u političkom životu Sjenice. Da li je to možda zato što ste navikli da imate i budete vlast?

Ne radi se o navici, i odgovorno tvrdim da vlast nije presudna. U jednoj siromašnoj opštini, kakva je Sjenica, težak je zalogaj lokalnih rukovodilaca. Ono čime se ja ponosim, jeste činjenica da sam tokom predsedničkog mandata razdužio opštinu u potpunosti, a poznato je da je javni dug bio skoro budžet i po. Moje pasivno učešće u vlasti, kao odbornika i predstavnika partije G17 plus, upravo je bio odraz nekih projekata za koje sam smatrao da samo troše budžetska sredstva i da ponovo vraćaju opštinu u dubiozu i dovode je u neki podređeni, dužnički odnos. To su veliki razlozi mog pasivnog učešća u samoj Skupštini. Iskreno se nadam, s ove pozicije i sa koalicionim dogovorima koje možemo postići, da ćemo preduprediti takav način razmišljanja i ulaganja u investicije koje nisu profitabilne i koje zadužuju opštinu.

Za predsednika opštine izabrani ste kao kandidat SDP. Sa funkcije ste otišli, ne baš u dobrim odnosima sa tom partijom, zapravo, napustili ste je, a sada ste koalicioni partneri u vlasti. Kako to objašnjavate?

To sam vam kazao u startu. Nije grubo reći, s obzirom da sam, ne u dugoj ali u vrlo burnoj političkoj karijeri, preko leđa preturio 9 izbornih krugova, što lokalnih, što opoziva, što republičkih. Sa tako jakim iskustvom, sada nastupam sa pozicija partije za koju smatram da pametno i napredno radi. Spreman sam na saradnju sa svim političkim partnerima, pa i partijom koju sam napustio, ne u dobrim odnosima, kako rekoste, ukoliko i ona misli i radi u pravcu poboljšanja života u ovoj opštini. Drugim rečima, smatrajte to profesionalizmom.

Verujete li da će najnovija koalicija aktuelnog saziva izdržati do kraja mandata?

Stalno se postavlja to pitanje, ko će do kada izdržati. Mora se, vi novinari naravno ne morate, ali se to mora drugačije u političkom životu tretirati. Ova koalicija će raditi do momenta dok to zajedničkim interesima može da se ostvaruje. Ukoliko to nije tako, ukoliko se stvore oprečni stavovi oko bitnih pitanja, naravno da može opet doći do prekompozicije vlasti. Ono što ja vidim kao problem, jeste da neke sitnije političke strukture mogu da prave uticaje sa malo žešćim odjekom na političku scenu opštine. Inače, niko od nas ne čini politički život da bi nešto izdržao. Tačno je da, zbog problema ima i muke i svega, ali jednostavno, treba raditi i stvarati bolje uslove. To je uslov i za opstanak koalicije koja je sada na sceni.

Neodržavanje Skupštine se u nekim krugovima tumači kao nestabilnost koalicije. Šta Vi na to kažete?

U pripremi su važni projekti, koji treba da prođu skupštinsku proceduru, i ako neko misli da je trebalo zakazati Skupštinu, u roku od nedelju dana po mom postavljenju za predsednika, mislim da je to neozbiljno. Opštinsko veće redovno zaseda. Uokvirićemo sve što smatramo da je bitno za ovaj grad, i potom ću zakazati Skupštinu, u relevantnom vremenu i onako kako treba. Pozvaću sve političke stranke, ne samo iz koalicione većine, već i ostale, koje su u opoziciji, da pokušamo da zajednički rešavamo probleme opštine na pravi način.

S obzirom na novu skupštinsku većinu, hoće li i kadrovske promene biti na dnevnom redu Skupštine u pripremi?

Moj lični stav jeste da mi imamo zaista mnogo većih problema od toga da li će neko biti smenjen. Ne negiram kadrovske promene, i naravno da ih političke promene donose, ali ja neću insistirati na tome. Smatram da ima mnogo važnijih stvari, koje treba čim pre rešiti.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 12-08-2010   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

znaci nema vise Lige za Sjenicu,jel...
pa dobro,4 stranke za kratko vreme i opet u drustvu svojih JUL-ovaca koji su se sakrili uz Dinkica...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
–, esad, intervju, predsednik, sjenica, zornic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:30. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)