SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 09-02-2009   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Nesreća na Uvačkom jezeru

Nesreća na Uvačkom jezeru
9. februar 2009. | 14:59 | Izvor: B92
Beograd -- Jedna osoba je nestala kada se, u nedelju oko podneva, prevrnuo putnički čamac na Uvačkom jezeru, na početku kanjona Uvca, pet kilometara od brane.

Sedam osoba je spaseno, a za jednom osobom koja je bila u čamcu i dalje tragaju policija i ribolovci iz Prijepolja i Nove Varoši. Prilikom spašavanja u najtežem obliku hipotermije bile su četrnaestogodišnja devojčica i jedna žena koje su prebačene u bolnicu u Novoj Varoši, a jutros su puštene na kućno lečenje.

Uzrok nesreće za sada se još istražuje, a prema nezvaničnim informacijama putnički čamac prevrnuo se zbog olujnog nevremena.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 09-02-2009   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ko su oni?
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009   #3
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Evo girlice i ja cekam isti odgovor. Interesuje me samo jel bilo Sjenicaka u tom camcu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009   #4
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Koliko znam nisu Sjeničaci!

Evo i vesti...
OVA VAROŠ - Gavrilo Radičević (35) iz Užica nestao je u vodama Uvačkog jezera u nedelju po podne, kada se na delu ove akumulacije ispod Šaponjskog vrha prevrnuo metalni čamac sa kabinom u kome je bilo osam putnika. Sedmoro Radičevićevih rođaka, među kojima je bila i dvanaestogodišnja devojčica, nakon grčevite borbe sa talasima i hladnom vodom, domoglo se oštrog grebena sa koga ih je spasao meštanin Radoje Obućina (32).

Na Uvačkom jezeru u nedelju po podne odvijala se drama. Okolnosti pod kojim je došlo do prevrtanja čamca na mestu udaljenom oko pet kilometara i 45 minuta plovidbe od brane Hidroelektrane „Uvac” još nisu poznate. Nezvanično se saznaje da je nesrećni Gavrilo Radičević, sa sestrom Ljiljanom, zetom Zoran Zarinom, njihovom dvanaestogodišnjom ćerkom Milicom i još četvoro rođaka, od kojih su troje iz Beograda a jedan iz Užica, krenuo čamcem u vikendicu u mestu Žvale, na drugoj strani jezera.
Putovanje po ustalasnoj vodi za tren se pretvorilo u očajničku borbu za život u kanjonu jezera. Posle prevrtanja Gavrilo Radičević ubrzo je nestao ispod površine jezera, dok je život njegove sestričine, koju je spasavao otac Zoran, visio o koncu. Držeći se za čamac koga je na površini održala vazdušna komora, sedmoro rođaka uspelo je da prepliva 25 metara do stene koja je virila iz jezera, udaljene petnaestak metara od obale.
Promrzle ljude koji su dozivali u pomoć, prva je spazila Miljka Udovičić, koja se u to vreme nalazila na brdu, na drugoj strani jezera.
- Spazila sam čamac koji ide od Rastoka prema Žvalama, ali nisam mnogo obraćala pažnju. Malo kasnije izašla sam ponovo na breg i pogledala prema jezeru i videla da se nešto crni u vodi. Otrčala sam kući, uzela dvogled i tada mi je postalo jasno da je to čamac - pričala je juče Miljka Udovičić.
Uspaničena žena pozvala je telefonom bratanca Radoja Obućinu koji je u to vreme čamcem plovio jezerom, vozeći četvoricu svojih rođaka.
- Tetka mi je rekla da se vratim niz jezero jer se tamo dave neki ljudi. Nakon petnaestak minuta stigao sam do grebena na kome su se nalazila četiri muškarca srednjih godina, dve žene i devojčica, koja je modra od promrzlina jedva davala znake života. Bila je to jeziva scena, ljudi su panično dozivali u pomoć, ispričao je spasilac Radoje Obućina.
- Noge su im bile u ledenoj vodi, a jedan od muškaraca je s naporom pridržavao napola potopljen, prevrnut čamac. Najpre sam svoje saputnike iskrcao na desnoj obali, a zatim, uprkos jakom vetru i velikim talasima, uspeo da pristanem uz greben i u svoju barku smestim sedmoro promrzlih ljudi. Promrzle i mokre zamotao sam ih u ćebad, a zatim smo krenuli ka brani, gde su nas čekali policija i Hitna pomoć - dodaje Obućina.
Promrzli rođaci prebačeni su u Dom zdravlja u Novoj Varoši gde im je ukazana prva pomoć.
Telo Gavrila Radičevića nije pronađeno ni juče. Za utopljenikom tragala je policija i radnici Rezervata „Uvac” pretražujući čakljama dno jezera u okolini mesta gde se plovilo prevrnulo.
Gajeći trunku nade da je njihov drug možda negde uspeo da ispliva iz vode i spase se, prijatelji Gavrila Radičevića juče su u neverici iščekivali vesti sa Uvačkog jezera. Jedino što su uspevali da izuste je pitanje - zašto sudbina uvek uzima najbolje. Poslednji put su ga videli veče pre nesreće kada je neuobičajeno rano iz kafića otišao kući, poverivši se prijateljima da mora rano da ustane i da sa rođacima ide na piknik na Uvačko jezero.

Gašo pomagao svima
- Bio je pozitivac u svakom smislu te reči, osoba uvek spremna da sasluša, pomogne, da savet. Još od detinjstva smo ga zvali Gašo dobri čovek. Posle srednje škole odmah je počeo da radi, najpre pri vojsci, zatim kao radnik obezbeđenja, a odnedavno je bio zaposlen u jednoj firmi koja se bavi računarskom opremom. U međuvremenu je završio i višu školu. Nedavno mi je ispričao da je konačno zadovoljan poslom koji radi, kaže za „Blic” jedan od Gavrilovih prijatelja.
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009   #5
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Ja sam se sledila dok sam ovo citala,stvarno mi je zao!Taj predeo prema Zvalama je jeziv i bez nevremena,mogu mislit kako je bilo tada-ako moja mama bude znala ovo mogu da se poselamim sa jezerom
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2009   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ronioci prekinuli potragu

11. februar 2009. | 19:44 | Izvor: Beta Nova Varoš -- Pripadnici Ronilačkog centra Žandarmerije Srbije obustavili potragu za telom Gavrila Radičevića (35) koji se pre četiri dana utopio u Uvačkom jezeru.

Dvojica ronilaca su se spustila na dubinu od 30 metara, ali je odlučeno da se ronjenje prekine zbog nepovoljnih uslova. "Ronioci su dotakli vrhove drveća koje nije posečeno prilikom potapanja kanjona. Vidljivost je praktično nikakva, jer ronioci ne vide ni instrumente na ruci pod jakom svetlošću lampe", rekao je vodnik Velimir Miodragović, koji rukovodi akcijom ronjenja.

Tek nakon analize svih uslova ronioci će proceniti da li će sutra nastaviti potragu.


------------------------------------------------------------------------
Glas javnosti


Našli u jezeru podvodnu šumu



NOVA VAROŠ - Ronioci Žandarmerije Srbije koji su posle prekjučerašnjeg izviđanja terena juče oko podne zaronili u vode Uvačkog jezera, na oko pet kilometara od brane u Rastokama, nisu u prvom pokušaju uspeli da nađu telo Užičanina Gavrila Radičevića (35), koji je nestao kada se u nedelju po podne na ovom jezeru prevrnuo čamac u kome je bilo ukupno osmoro ljudi. Dvojica ronilaca suočila su se u dubinama jezera sa izuzetno teškim uslovima, posebno sa slabom vidljivošću, a potraga koja je oko 14 sati obustavljena biće nastavljena narednih dana.
- Naišli smo na očekivano teške uslove. Voda je hladna, ispod pet stepeni, vidljivost na oko 30 metara dubine, dokle smo ronili, više je nego slaba, takva da ronioci pod jakim svetlom lampe ne vide instrument na ruci. Najveći problem jeste prava podvodna šuma na koju smo naišli i kroz koju je veoma teško kretanje. Prilikom pravljenja ove akumulacije nije posečeno drveće, i mi smo na 30 metara dubine naišli na vrhove drveća. Sad moramo da pravimo nove, dodatne planove kako da nastavimo potragu - izjavio nam je juče na jezeru Velimir Miodragović iz Ronilačkog centra Žandarmerije.
Desetak pripadnika Žandarmerije suočili su se, kažu, i sa veoma teškim uslovima za logističku organizaciju ove operacije. Angažovani su čamci za prevoz opreme od brane u Rastokama do mesta nesreće, pomažu i čuvari Rezervata „Uvac“, pripadnici policije iz Nove Varoši.
Dodatni problem je i jako loše vreme. Juče po podne na ovaj kraj spustila se jaka mećava, što dalje otežava potragu za telom nestalog Užičanina.

Autor:

Zoran Šaponjić








Last edited by halilce; 12-02-2009 at 01:52..
halilce is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2009   #7
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Glas javnosti o drami na jezeru i spasiocima..

U UVAČKOM JEZERU PREKJUČE SE PREVRNUO ČAMAC, JEDNA OSOBA NESTALA

Stena spasla sedam života

Nestao Užičanin Gavrilo Radičević (35), dok je sedmoro njegovih rođaka uspelo da dopliva do hridi koja je samo metar virila iz vode. Među spasenima i jedna devojčica



NOVA VAROŠ - U ledenoj vodi Uvačkog jezera, na oko pet kilometara od brane u Rastokama, u nedelju po podne nestao je Užičanin Gavrilo Radičević (35), dok je sedmoro njegovih rođaka koji su bili u čamcu koji se nasred jezera prevrnuo pukom srećom spaseno od topljenja i kasnije od smrzavanja. NJih sedmoro, držeći se za čamac koji je ostao na površini zahvaljujući vazdušnoj komori, uspelo je da prepliva 25 metara, do stene zvane Šiljak, udaljene petnaestak metara od obale, koja je tek metar virila iz ledenog jezera. Posle nepun sat smrzavanja na hridi površine tek par kvadrata, četvoro Užičana, među kojima i dvanaestogodišnja devojčica i troje njihovih rođaka iz Beograda spasao je svojim čamcem meštanin Rade Obućina, koji se u nedeljno popodne slučajno zatekao na jezeru. Promrzli ljudi prebačeni su čamcem do brane na Rastokama a kolima Hitne pomoći zatim i do Doma zdravlja u Novoj Varoši, gde im je ukazana prva pomoć.
Voda duboka 50 metara
Pripadnici policije u Novoj Varoši i čuvari Specijalnog rezervata Uvac juče su tokom čitavog dana čakljama pretraživali mutnu i ledenu vodu jezera, na mestu gde se čamac prevrnuo, u potrazi za telom nestalog Radičevića.
- Na mestu gde se čamac prevrnuo jezero je široko oko stotinu i duboko više od 50 metara. Voda je dosta mutna, činimo što je u našoj moći, ali pitanje je da li ćemo uspeti nešto da uradimo bez pomoći ronilaca - pričao je juče na licu mesta čuvar u rezervatu Mića Kurćubić, koji je s policajcem Dejanom Davidovićem sa čamca pretraživao jezersko dno.
VISOKI TALASI
Juče nije bilo moguće saznati detalje kako se metalni čamac u kome je bilo osmoro ljudi prevrnuo nasred jezera. Ono što se zna jeste da su petoro Užičana i troje Beograđana uzeli čamac jednog od meštana i da su čamcem krenuli od Rastoka prema Žvalama. U to vreme na jezeru je duvao jak vetar, koji je na mestu gde jezero izlazi iz uzanog kanjona i širi se na nekoliko stotina metara pravilo velike talase.
IZVUKAO ĆERKU
Prema onome što se juče moglo saznati u Novoj Varoši i na jezeru, u čamcu je sem nesrećnog Radičevića, koji se vodi kao nestao, bio njegov zet, Užičanin Zoran Zarin sa 12-godišnjom ćerkom i suprugom i još četvoro njihovih rođaka. Teško potresen, Zarin je juče rekao da zbog tragedije nije u stanju da govori o nesreći koja ih je zadesila. Prema nezvaničnim informacijama, u trenutku kada se brodić prevrnuo, Zarin je nadljudskim naporima uspeo da iz vode izvuče svoju ćerku, a da je zatim, držeći je bukvalno pod pazuhom, plivajući dovuče do stene u jezeru, gde su našli spas.



Samo pukom srećom sedmoro Užičana i Beograđana uspelo je u nedeljno popodne da iz jezera izvče žive glave. Srećom pa je njihov čamac na jezeru najpre videla a zatim i čula dozivanje upomoć Miljka Udovičić, koja se zatekla visoko na bregu, na susednoj, desnoj obali jezera.
- Videla sam čamac koji ide od Rastoka prema Žvalama, ali nisam mnogo obratila pažnju. Kasnije sam ponovo izašla na breg i kraj stene videla da se još nešto crni u vodi... Otrčala sam do kuće, uzela dvogled i tek tada postalo mi je je jasno da je to prevrnuti čamac koji je struja vukla ka desnoj obali jezera... Čamac je, međutim, brzo prišao onoj steni usred vode, a onda sam videla muškarca kako se penje na stenu, a zatim i čula kako doziva upomoć... Sa njegovim glasom mešala se kuknjava jedne žene - posvedočila nam je juče Miljka Udovičić, koja je dramu gledala sa susednog brega, sa oko dva kilometra daljine.
Spasioci
To što je Miljka, koja je iz Požege gde živi došla da poseti brata, u to vreme izašla iz kuće da nahrani stoku i čula glas davljenika sa jezera, kasnije se ispostavilo, bilo je presudno da se sedmoro do gole kože mokrih ljudi spase od smrzavanja.
- U to vreme moj bratanac Rade bio je na jezeru tako da sam ga gore sa brega videla. Kad sam shvatila šta se dešava, počela sam da mašem rukama, da dozivam Rada, ali je on prošao sa čamcem u suprotnom smeru... U panici, otrčala sam do kuće, počela da okrećem Radov broj telefona, i on se, srećom, brzo javio, rekla sam mu, požuri gore ka Žvalama, dave se neki ljudi u jezeru - pričala je juče Miljka, još vidno potresena dramom na jezeru.
Istog trena, Rade, koji je bio sa još četvoricom drugara, okrenuo je čamac, i sekući zbog jakog vetra visoke talase požurio prema mestu nesreće.
Spas na hridi
- Još dok sam prilazio steni video sam strašnu scenu: sedmoro ljudi držali su se jedni za druge na onoj hridi, jedan od njih bio je do kolena u vodi... Kad sam prišao bliže, video sam da su promrzli, plavi od hladnoće, mokri do gole kože... Bila je to vika, panika, vriska, jedna žena je kukala iz glasa, strahota prava... Najviše promrzla bila je jedna devojčica, samo što je disala - juče se Rade Obućina prisećao teških scena koje je dan ranije zatekao u kanjonu Uvca.
Sedmoro ljudi Rade je zatim sa stene prebacio u svoj čamac, u čamcu ljudi su uvijeni u ćebad, oni koji su bili unutra skinuli su svoje jakne i zavili nesrećne ljude.
- Kad saberem koliko mi je vremena trebalo da dođem do mesta nesreće, pa koliko je Miljki trebalo do telefona, ispada da su nesrećni ljudi, mokri do gole kože, na jakom vetru i hladnoći u vodi i na onoj steni bili najmanje 45 minuta, a možda i ceo sat vremena - kaže Rade.
Gavrila Radičevića, koji je u nedelju nestao u vodama jezera, njegove komšije u Užicu znali su kao - Gaša dobrog čoveka.
- Bio je oličenje dobrote, zato smo ga tako i zvali. Neverovatno dobar čovek - kaže jedan od Gavrilovih komšija.
Noć pred nesreću, Gavrilo je, kažu njegovi prijatelji, bio sa drugarima u kafani i ispričao im je da sledećeg dana ide sa rođacima iz Užica i Beograda na jezero, da roštiljaju.
Autor:

Zoran Šaponjić







halilce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
jezeru, nesreća, uvačkom


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
AKORDI TRADICIONALNE MUZIKE EVROPE, NA SJENICKOM JEZERU Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 23-08-2007 15:47


All times are GMT +2. The time now is 00:35. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)