SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 25-12-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Sjenica Dobija Olimpijce I U Zimskim Sportovima

Nedostatak snega ove sezone, u velikoj meri utiče na organizaciju zimskih sportskih aktivnosti u Sjenici, ali ne i na rezulztate sjeničkih smučara, koji najvećim delom čine reprezentaciju Srbije u nordijskim disciplinama. Oni su se ovih dana, u punoj formi vratili sa tridesetodnevnih priprema, održanih u Austriji i Italiji. Takmičenje Balkanskog šampionata, koje je trebalo da se održi 27. i 28.decembra u ovom gradu, odloženo je za početak januara ili februara, u zavisnosti od snežnih padavina, ali je izvesno da će se održati u Sjenici. Takođe je, već sada izvesno, da će Sjenica imati i svoje predstavnike na Olimpijskim igrama, koje će se održati 2010.godine u Vankuveru.
''Prva dva takmičara iz Sjenice, koji su do sada potvrdili normu za Svetski kup su Milanko Petrović i Damir Rastić. Milanko Petrović, koji je jedan od naših najboljih takmičara je već dva puta potvrdio olimpijsku normu, prvi put u Idreu u Švedskoj, a drugi put u Hokfilcenu u Nemačkoj. Nadamo se da će, vrlo brzo olimpijsku normu ostvariti i Damir Rastić, a to se očekuje i od Edina i Admira Hodžića. Muhamed Mahmutović je jedan od naših mlađih pulena, koji takođe pretenduje na Svetski kup u bijatlonu. U okviru Svetskog prvenstva u smučarskom trčanju, na Olimpijadi mladih 2009.godine učestvovaće naša četiri takmičara. Nakon tridesetodnevnih priprema u okviru Smučarskog Saveza Srbije, održanih u Austriji i Italiji, naši takmičari su potpuno spremni za sve predstojeće izazove. Mi se nadamo da će, pored našeg Asmira Kolašinca, koji je učesnik letnjih Olimpijskih igara, Sjenica postati grad koji je dao svoje olimpijce i u zimskim sportovima'', rekao je za naš sajt, predsednik nordijske komisije Smučarskog Saveza Srbije, Murat Garibović.
Godinama unazad, Sjenica je bila domaćin, a Smučarski klub ''Jelenak'', koji ove godine obeležava šezdeset godina postojanja, tehnički organizator Otvorenog prvenstva Srbije u smučarskom trčanju. Organizacija takvog takmičenja, poverena je ove godine Smučarskom klubu ''Zlatibor'', a Jelenak je, kao najuspešniji smučarski klub u Srbiji, prvi put dobio šansu da organizuje Balkan kup u smučarskom trčanju. U zavisnosti od snežnih padavina, to takmičenje će se ipak održati u Sjenici. ''SK ''Jelenak'' i Sjenica kao grad domaćin, neće propustiti šansu da organizuje takvo jedno takmičenje, koje bi trebalo da preraste u jednu tradicionalnu misiju. Samo da nam Bog podari malo snega, a to malo je petnaestak centimetara, i mi ćemo organizovati najbolji Balkanski šampionat u istoriji. A kada organizujemo tako eminentan i jak sportski događaj, naš klub, a samim tim i naš grad, postaće prepoznatljivi faktori u Evropskoj Uniji'', istakao je Garibović.
''Mi imamo odlični saradnju sa Smučarskim Savezom Srbije, i radimo u interesu razvoja ovog sporta i unapređenju sportskih rezultata. Jelenak je spreman da organizuje, ne samo Balkan kup već i veća takmičenja, a naši takmičari su spremni za velike rezultate. Nadamo se samo da će biti dovoljno snega i da će se što pre u Sjenici održi takmičenje, na kome je preko stotinu takmičara iz: Grčke, Turske, Bugarske, Rumunije, Estonije, Makedonije, BiH, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore i naravno Srbije, potvrdilo učešće'', rekao je predsednik SK''Jelenak'' i član nordijske komisije Smučarskog Saveza Srbije, Adnan Šmrković.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 25-12-2008   #2
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Stvarno steta sto vise nema onih snegova u Sjenici jer bi mnogo vise momaka i devojaka moglo da se aktivnije bavi skijanjem. Secam se godina kada su nasi takmicari harali srbijom u svim disciplinama.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 25-12-2008   #3
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Tahirovče, sve čestitke za opširne informacije iz Sjenice, koje nam plasiraš putem ovog foruma. Radujem se svakom uspjehu napiš sportista. Nadam se da će vlast u opštini znati prepoznati prednosti koje ima Sjenica, a to su prirodni resursi za zimske sportove i posebno te sjajne momke i djevojke koji u ne baš idealnim uslovima postižu izvanredne rezultate.
homar is offline   Reply With Quote
Old 25-12-2008   #4
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

nije problem samo snijeg vec i oprema. to vrijeme o kome ti govoris Adnane je bilo vrijeme blagostanja i mira, ljudi su se bavili skijanjem, a kao uspesni takmicari imali su mogucnost i da putuju vise i vide vise. moj amidza ima stotinak medalja kad je klub "Jelenak" bio cuven u citavoj Jugoslaviji. i on se rado seca tih zlatnih vremena i klubskih drugova koji su se rasuli po svijetu. ali i tada kao i sada bilo je svakavih kombinacija i veza. kako se postaje clan kluba, a da se ne prezivas Rastic, Hodzic, Garibovic ili Mahmutovic? nemojte me shvatiti pogresno, svaka cast klubu i cestitke za uspeh, ali kako neko dobije kompletnu opremu, a neko samo skije i stapove, a za cipele se snadji...
sabina is offline   Reply With Quote
Old 25-12-2008   #5
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zaista,jedine lijepe vijesti iz Sjenicke carsije nam dolaze od strane nasih sportista...
Upucujem im najiskrenije cestitke.
  Reply With Quote
Old 31-12-2008   #6
daka_care
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2008
Godine: 35
Posts: 3
Default

Pre svega da poselamim i pozdravim sve clanove sajta i one koji ga posecuju, a zatim da informisem administratora i ostale o dezinformacijama u textu:,,Sjenica Dobija Olimpijce I U Zimskim Sportovaima'' i o onome ko je ovaj text izjavio!
Pre svega ne znam odkle pravo Muratu Garibovicu (moram priznati da mi je veoma tesko bilo odkicati ovo ime) da komentarise stanje BIATLON tima Srbije i zatim i pravila IBU-a kad on o tome nema blage veze!?
Sto se tice dezinformacija one su sledece:
1. ,,
Nadamo se da će, vrlo brzo olimpijsku normu ostvariti i Damir Rastić''.
Dragi moji, Damir Rastic je normu tj. kvalifikaciju za olimpiske igre - Vankuvar 2010 ostvario vec na pocetku ove sezone u Ostersundu (SWE) na l World Cup-u u disciplini sprint!
2. ,,
a drugi put u Hokfilcenu u Nemačkoj''.
Hochfilen je u Austriji, i
3.,,
Muhamed Mahmutović je jedan od naših mlađih pulena, koji takođe pretenduje na Svetski kup u bijatlonu''.
Muhamed Mahmutovic je jako mlad za tako veliki poduhvat i njegovo vrijeme tek dolazi.
Na samom kraju texta postovanim kolegama zelim dosta srece i zdravlja do kvalifikacija ali uz napomenu da je put do norme veoma 'trnovit'.
A SUGRADJENINU cije sam ime na vrhu pomenuo zelim dusevni mir po silasku sa svih funkcija u klubu Jelinak i Skijaskom savezu Srbije koje ce se ako Bog da ubzo i desiti.
Damir O. Rastic
daka_care is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Daka Care
da ti odgovorim u ime administracije
Administracija je samo prenijela ono sto su u tekstu pomenuta gospoda rekli, znaci prekucali njihove izjave i postavili na sajt, hvala tebi sto si podijelio sa nama informacije i podatke koje ti znas, i naravno dobro nam dosao na forum...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008   #8
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Damire, neka si probio led i napisao prvi post na forumu. Cestitam ti na postignutim uspesima. Mi samo ovde prenosimo rijeci koje dobijemo u intervjuima. Ako pise to sto pise, znaci da je ta osoba to rekla, nase vijesti su iz prve ruke, nikad copy-paste. Ali hvala ti na ukazanim greskama, pa sad da li one bile namerne ili ne od strane onoga sto ih je rekao.

Jos jednom dobro nam dosao (mada je malo kasno, daleko je ferbruar, al hajde) i nadamo se da ces nam jos pisati.

Selam
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2009   #9
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Pridruzujem se cestitkama Damiru, i samo naprijed.
__________________
www.sandzak-sport.com
ado is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2009   #10
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Damire, nadam se da nece ovo biti prva i poslednja posjeta nasem forumu. Zaista je lijepo kad nam neko nesto napise onako "iz prve ruke".
Znamo da si u velikim obavezama ali ako nekad nadjes malo slobodnog vremena podijeli ga sa nama pa i poneka slika svih vas koji nas predstavljate na najbolji moguci nacin u svijetu , nebi bila losa
Ja vam zelim puno uspjeha u daljim takmicenjima
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2009   #11
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by daka_care View Post
Pre svega ne znam odkle pravo Muratu Garibovicu (moram priznati da mi je veoma tesko bilo odkicati ovo ime) da komentarise stanje BIATLON tima Srbije i zatim i pravila IBU-a kad on o tome nema blage veze!?

Ne bih da se mijesam ukoliko izmedju tebe i Garibovica postoje neki licni razlozi za animozitet koji si ispoljio prema njemu u ovom tvom postu,ali ako je SAMO razlog njegova strucnost po pitanju nordijskih disciplina onda te,dragi Damire,moram ispraviti i podsjetiti da je Murat bio jedan od nasih najboljih skijasa u toj disciplini,da je taj sport njegova porodicna tradicija koja se veoma uspesno prenosi kroz evo vec tri generacije u kuci Garibovica,kao i to da je,zbog svega ovoga nabrojanog nas Murat postavljen za Selektora Srpske reprezentacije u nordijskim disciplinama.
Dakle sve ovo nam govori da je on veoma strucna osoba i da ako on nema prava da o tome govori mi ostali imamo mnogo manje.

ps
Tebi,od srca,zelim uspesan nastavak sportske karijere i da nas,akoBogda,obradujes nekom od medalja sa ZOI.
  Reply With Quote
Old 01-01-2009   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ako je suditi po rezultatima tj uspehu Damira mu je ozbiljna konkurencija, ili vise nije - presisao ga je .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009   #13
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by daka_care View Post

A SUGRADJENINU cije sam ime na vrhu pomenuo zelim dusevni mir po silasku sa svih funkcija u klubu Jelinak i Skijaskom savezu Srbije koje ce se ako Bog da ubzo i desiti.
Damir O. Rastic

Izgleda da je Damir bio u pravu

Smucarski savez Srbije je susprendovao ski klub Jelenak.


Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009   #14
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Resko, ima li konkretnijih informacija o ovom slucaju, sta se u stvari desavalo i zbog cega je doslo do suspenzije
Damire, care, ako imas vremena javi nam se pa nam kazi nesto o ovom slucaju. Najbolje je kad cujemo informacije iz prve ruke
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009   #15
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Eko nemam zvanicne informacije osim ovoga faxa, samo znam carsiske price i ne bih da ja kao administrator prenosim neznanicne informacije, jer ako su netacne time rusim kredibiletet tacnosti informacija na sajtu...

Mislim da Damir zna najbolje o cemu je rijec, i bilo ko ako ima neke validbe informacije neka ih napise ili dostavi meni pa cu ja napisati...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009   #16
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Tesko mi da zamislim nesto drugo osim mucke sa parama od finansiranja.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009   #17
daka_care
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2008
Godine: 35
Posts: 3
Default

Ipak sam ucinio napor i nasao malo vremena da razjasnim neke stravi u vezi ove suspenzije kluba Jelenak, upkos tome sto sam ovih dana u obavezma oko ispita i priprema za World Championships Korea 13-22.02.2009.
Naime sitacija je jednotavna, i sustina je u tome sto su oni koji su bili u vrhu uprave Jelenka (a nadam se da vise nikad nece biti) vodili politiku 'ZA SEBE I ZBOG SEBE' i izmedju ostalih brojnih kriminalnih radnji PRODAVALI VIZE FIZICKIM LICIMA KOJI NISU BILI NI U KAKVIOJ VEZI SA KLUBOM PO SUMI OD 2 000 EVRA PO KOMADU I PARE STAVLJALI SEBI U DZEP!
Jasno je da niko normalan sa takvim ljudima nema ni u podsvesti viziju neke saradnje pa je jedini izlaz iz takve situacije bila suspenzija kluba i nordiske komisije (ciji su slanovi opet kazem 'bili' rukovodeci ljudi sk Jelenak) dok se stvari u klubu ne dovedu u normalu.
Jelenak je opstinski a ne privatni klub, i prema tome je skupstina kluba (ciji su clanovi nekadasnji takmicari i simpatizeri, nasi sugradjani) na zasedanju odrzanom pre (koliko se secam) 2 meseca DONIJELI ODLUKU O SMENI KOMPLETNOG SADA NEKADASNJEG RUKOVODSTVA KLUBA. Medjutim, tadasnji predsednik Adnan Smrkovic (cija je duznost izmedju ostalog i 'uvazavanje skupstinske vecine') iz nepoznatog razloga ali sigurno PROTIVZAKONITO odbija da vrati PECAT I STATUT U UPRAVU ZA SPORT SJENICE, cime jos vise otezava i produzava krzu i vreme potrebno za normalizovanje stanja u klubu!
Veliki selam i pozdrav od vaseg
Damir-a O. Rastic-a!
daka_care is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009   #18
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Damire, hvala na informacijama. Ja sam te kontaktirao tamo na FB i trazio ti da nam ovo razjasnis. Zahvaljujem ti se na azurnosti.

Selam za tebe i puno srece na svetskom kupu
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009   #19
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by daka_care View Post
i izmedju ostalih brojnih kriminalnih radnji PRODAVALI VIZE FIZICKIM LICIMA KOJI NISU BILI NI U KAKVIOJ VEZI SA KLUBOM PO SUMI OD 2 000 EVRA PO KOMADU I PARE STAVLJALI SEBI U DZEP!
Damir-a O. Rastic-a!
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2009   #20
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Hvala Damire, zelimo ti srecu na buducim takmicenjima...

I ja sam cuo da je pored problema ne saradnje uprave kluba sa Najuspesnim takmicarima i problem koji je Damir napisao, da je uradjeno na ime takmicenja preko 20 viza za gore pomenuti iznos po komadu , al ne htedoh da napisem dok to neko iz kluba ne potvrdi...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dobija, olimpijce, sjenica, sportovima, zimskim


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko uspije, dobija dzabe... borichi Mali oglasi 26 01-12-2008 09:27


All times are GMT +2. The time now is 00:37. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)