SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 11-12-2013   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default AZILANT: U Sjenici bih voleo da se ozenim i dobijem decu!




Dobro su nas primili, a u mojoj zemlji vlada plemenski rat. Prvi put vidim sneg, ali su oko mene ljudi toplog srca, kaže Ibrahim iz Malija.

SJENICA - Jeste hladno, ali makar su na sigurnom.
Već prve noći snegom zavejana Sjenica je azilantima koji su tek stigli pokazala - zube! Juče ujutro, na minus 15 ili 16 stepeni, dok su meštani uprkos hladnoći obavljali redovne poslove i špartali ulicama kao da je lep letnji dan a ne debeli mraz, u spavaonicama hotela „Berlin“, iza prozora pod injem, bilo je - toplo!

Nedostaju najbliži

- Auuu... Da li je moguće... - zavapio je na hodniku prvi Nigerijac na kog smo naišli kad smo mu rekli koliko je hladno napolju.
Ibrahim, nesrećnik koji je od rata pobegao iz Malija, pa utočište našao na Pešteru, na sjenički mraz juče ujutru gledao je - poetski:
- Jeste hladno, prvi put smo videli ovoliko snega, ali važno je da su oko nas ljudi toplog srca!

Njemu je, kaže, u Sjenici dobro.
- Dobro smo primljeni i zadovoljni smo ljudima koji o nama brinu - kaže on.
Komšija sa kreveta pored, Hajsam Hašim iz Sudana, istini za volju, kako se probudio, zabrinuto je gledao kroz prozor.
- Kod nas je mnogo toplije, ovde je hladno... Telo nam nije pripremljeno za ovakav šok... Bojim se - poverio nam se.

U spavaonicama, na vojničkim krevetima, neki su juče dodatnu toplotu tražili pod ćebadima, drugi su za trpezarijskim stolovima ubijali vreme gledajući snegom okovanu Sjenicu. Svako sa svojom brigom

Idu dalje

- Tri meseca se nisam čuo s mojima, s majkom i malom sestrom. Niti oni znaju šta za mene, niti ja za njih... A u mojoj zemlji je rat, plemenski, najgori... Od njega sam i pobegao - zabrinuto nam je ispričao Ibrahim očiju punih suza.

Oni s kojima smo na hodniku progovorili koju reč kažu da se u Sjenici osećaju sigurno, ali da im je i dalje glavna briga kako da produže dalje, ka zapadnoj Evropi.
- I ovde, u Sjenici, imam isti san: da se jednog dana oženim, dobijem decu i da živim od svog rada - kazao nam je Ibrahim iz Malija.

Inače, zaštitnik građana Saša Janković i stalna koordinatorka UN u Srbiji Irena Vojačkova Solorano poručili su da se situacija u oblasti ljudskih prava u Srbiji poboljšava, ali da su ranjive grupe poput azilanata i dalje isključene.

izvor:kurir
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-12-2013   #2
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

U pravu si Ibrahime da zelis da se zenis i osnujes porodicu,nigde nema ni boljih zena ni sposobnijih od Sjenicanki
tidza is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2013   #3
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

Masala, buduci zetovi stigli.
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2013   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

E sad da vidmo koja voli "crnce" ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
azilant, bih, decu, dobijem, ozenim, sjenici, voleo


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:58. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)