SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 26-03-2011   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Najlepsi dar od Boga - Jagnje u Kamesnici

U sjeničkom selu Kamešnica, pre nešto više od mesec dana, u gazdinstvu poljoprivrednika i odgajivača stoke, Hajriza Ajdinovića, rodilo se jagnje sa šarama u obliku arapskih reči, odnosno harfova. Kako su potvrdili brojni imami lokalnih džamija, crne šare na belom jagnjetu nesumnjivo označavaju reči arapskog pisma ''Allah i Muhamed'', i sa druge strane jagnjetovog stomaka, rečenicu ''La illahe illallah'', u prevodu Bog je jedan. Za Hajriza Ajdinovića, koji je, kako ističe, rođen i vaspitavan u duhu islamske vere, ovo neobično jagnje predstavlja najlepši dar od Boga.
''Po mojem shvatanju, ovo je poruka za sve nas da postoji jedan Allah i da ima nešto. Drugo, osećam sebe čistim u duši. Nikad nisam uzeo tuđe i čini mi se da me je Allah i s te strane pogledao. Tako da sam sretan i veseo, ne samo ja nego i čitava moja porodica. Milije mi je ovo nego da sam postao šeik'', priča Hajriz Ajdinović. ''Jer, para je prolazna'', kaže on, ''a ovo se možda jednom u životu meni desilo, a daj Bože da se svakom desi, kome je god milo'', poručuje ovaj domaćin.
Od kada se pojavilo najpopularnije jagnje na Sjeničko-pešterskoj visoravni, a i šire, porodicu Ajdinović, svakodnevno obilaze radoznali posetioci. Za poslednjih dvadesetak dana ovu porodicu posetilo je oko dve hiljade ljudi. Pored meštana Kamešnice i okolnih sela, dolaze ljudi iz Sjenice, Novog Pazara pa čak i iz inostranstva zovu, raspituju se, a neki su uspeli i da dođu i upoznaju umiljatu jagu, koja u ovoj porodici ima poseban tretman. Zbog, očigledno, specijalnog statusa koji ima, neobično jagnje, koje ume i da se ljubi sa gazdom, skoro da je postalo član porodice Ajdinović. Svi ukućani ga brižljivo paze, hrane, igraju se sa njim i ljubazno dočekuju sve one, koji žele da ga upoznaju, nadajući se da će ova jaga muškog roda, poživeti što duže, i pričinjavati im zadovoljstvo retko odabranih.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
boga, dar, jagnje, kamesnici, najlepsi


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:06. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)