SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Skole škole, učitelji, nastavnici, profesori i sve stvari vezane za našu prosvetu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 20-09-2006   #81
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
Ama ljudi sta cemo mi tamo kad je sve zatvoreno, praznik je? To je u ono doba bila najveca provala koju je jedan profesor izvalio




On je meni bio razredni.Ja SAM MATURIRAO 2005.sVAKA TI CAST JA OVO NISAM JOS CUO.jES DA JE ZNAO STO STA DA ODVALI ALI NESTO OVAKVO PRVI PUT CUJEM.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-09-2006   #82
askica
Registrovan
Početnik
 
askica's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Srbija
Godine: 37
Posts: 352
Default

Veliki pozdrav svim članovim ovog DIVNOG foruma...
__________________
Oj, Sandzaku, mjesto moje drago.
askica is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #83
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default



super je
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #84
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

RAZLICITO MESTO A ISTA PRICA....

opet upozoravam autore ovakvih postova da nije lepo pisati ovakve,neproverene, stvari jer je ovo ipak deo javnosti i nije lepo...

RAZMISLITE..
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #85
askica
Registrovan
Početnik
 
askica's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Srbija
Godine: 37
Posts: 352
Default

Nekada se lepše živelo...
askica is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #86
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

gde si nam ti ASKICE,nama te pa nema....

interesantno je, da sam ja stariji devet godina od tebe i da sam iste te citate cuo od ljudi koji su se kleli da su ih culi,a i oni su bili stariji od mene po nekoliko godina...

mislim da se ovde remete neki zakoni fizike,i da bi jedini ovde mogla u pomoc da dodje EINSTEIN-ova teorija relativiteta....

ja ovo drugacije ne mogu da objasnim sebi...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #87
askica
Registrovan
Početnik
 
askica's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Srbija
Godine: 37
Posts: 352
Default

STRANAC, tu sam uvek ali zbog obaveza više neću moći da budem prisutna kao do sada.



Pozz
askica is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2006   #88
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

drago mi je sto sam saznao da je ASKICA cerka jednog divnog covaka kojeg ja zaista cenim,i nasli smo se eto a imamo jos nekih zajednickih tacaka,ali da sad ne opterecujemo sviju vas....

jos mi je draze sto je i ASKICA isto tako dobra curica koja zna da uvazi godine,sto je upravo i pokazala,na cemu joj se iskreno zahvaljujem...



ASKICE nije te imalo dugo da nam pises,veruj da se ne secam od onda sa one ZURKE da sam procitao tvoj post...



evo,ASKICE, samo za tebe javno cu da ti napisem ime svog sina,i nadam se da nam drugi nece uzeti za zlo sto smo je na trenutak privatizovali jer cemo je odmah posle ovoga vratiti u njenu formu....



mali se zove DENIJAL,i mogu ti reci da bih rado prihvatio svako takmicenje za NAJ TATA
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2006   #89
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

To mogu da potvrdim!Na onoj slici,što si mi poslao,izgledaš !

Ali,nemoj da se takmičiš,sa starijim i iskusnijim!Jer čovek,što stariji to detinjastiji,a iskustvo tek.....
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2006   #90
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

sjenicka gimnazija je oduvek i nadaleko bila poznata po kvalitetu...

i ako ne pamim to doba,cuo sam da je 60-ih i 70-ih u gimnaziji bio nastavni kadar koji nije potica iz sjenice,vec su ljudi bili sa svih prostora ex-yu...

mnogi su i ostali da zive tu medju nama...



jos sam cuo i to da je vecina tadasnjih profa bila sa doktoratima i da su u sjenicu dolazili da rade po kazni coveka ciju sliku imate na mom avateru...



kazu,nisu se slagali sa rezimom i odmah,

HAJMO MALO NA HLADJENJE,

i na popravu u sjenicu jer su tamo dobri ljudi pa da se nauce lepom i poslusnom ponasanju



ono u sta sam se sam imao prilike uveriti je to da sjenicki gimnazijalci imaju zaista zapazene rezultate na prijemnim ispitima na fakultetima...

mnogi zavrse,ali dobar deo plati danak neiskustvu zivota u velikom gradu punom laznih nada....



eto, bilo bi fino cuti i komentare iz prve ruke gimnazijalaca iz predjasnjeg perioda kojeg, rekoh, ne pamtim....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2006   #91
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Moj je gimnazijski period, kratak, nije bio toliko davno, tako da je to sve sto se i sad desava, a bas bi bilo lijepo cut kako je to prije bilo. Mada, ipak su one 2 godine u sjenickoj gimnaziji jedan od najljepsih perioda mojeg zivota, nikad ono zaboravit necu. Tu sam upoznao i drugove koji ce mi ostat najbolji, evo Endzike zivog da potvrdi, on je jedan od njih!!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2006   #92
endzika
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Location: sjenica
Godine: 39
Posts: 49
Default

OOOOOO brate hvala na ovom prozivanju lijepo to cuti......forever together hehehheeh, o propos gimnazije i tih dana to je najbolje doba tek sad shvatam one koji su mi govorili da je to nesto sto se uvijek pamtiii....selam
endzika is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006   #93
sanita
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: donji vakuf
Godine: 46
Posts: 49
Default

Drago mi je da se ponovo aktivirala ova tema - Gimnazija. Ne mogu propustiti priliku, a da nenapišem nekoliko rečenica o mom ličnom iskustvu vezanim za pomenutu školu. Naime, bila je to velika sreća u velikoj nesreći da sam prva tri razreda srednje završila baš u Gimnaziji Sjenica. Kad govorim o školovanju, ali i o druženju, to je sigurno jedan od najljepših perioda mog života. Za to vrijeme, koje sam provela u Sjenici, upoznala sam tako mnogo divnih ljudi kojih se i danas rado sjetim, stekla prijatelje koji će uvijek biti moji prijatelji.

Ne bih željela da neko pogrešno protumači moju opasku na početku ovog posta zato malo objašnjenje: velika sreća zbog svih divnih ljudi koje sam upoznala , a nesreća zato što je to bilo u jednom groznom periodu, periodu rata u BiH.

A Gimnazija - misli da je i tad, u tim nesretnim godinama, bila jako kvalitetna i što se tiče nastavnog kadra, a bogami bilo je i jako dobrih učenika. Neki od njih su kako čujem podmladak nastavnog kadra, pa se nadam da će biti jednako dobri, ako ne i bolji od svojih nekadašnjih profesora/ica, ja im to svakako od srca želim.

Toliko lijepih uspomena me veže za Gimnaziju u Sjenici da bih sad mogla pisati i pisati, ali... ipak bi bilo previše za jedan post

Još nešto, na početku kada je aktivirana tema zamolila sam da se jave svi oni koji su pohađali Gimnaziju od perioda 1993 - 1997, to je moja generacija, te ih ponovo pozivam da se jave. Naredne godine (2007.) slavimo 10-godišnjicu, ne znam da li neko već razimšlja o obilježavanju iste?

Sellam i pozdrav za sve posjetioce foruma!
sanita is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2006   #94
leyla-cg
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Podgorica
Godine: 40
Posts: 1,046
Default

gimnazija...tako bih se rado vratila u te dane...pih kako je glupo raditi...mnogo je bolje uciti...
__________________
"Jer jos se taj nije rodio, ko bi me celu dobio"
leyla-cg is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006   #95
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Sto se tice vremena provedenog u gimnaziji zasigurno je da predstavlja najlepsi period u dosadasnjih mojih 20god.Tu sam doziveo mnogo lepih trenutaka,Sala,ANEGDOTA prijateljstava i sl.Sad bih se vratio i promenio 10dana studenskog zivota za jedan srednjeskolski.Dok covek ne izidje iz gimnazije ne moze da sagleda od cega lepog se je odvojio.



Na drugoj strani sto se tice profesora i celokupnog nastavnog kadra gimnazija JE BILA POZNATA PO TOME tj po jakom kadru i velikom potencijalu.Na zalost to vreme prolazi.Gde je ostao jos po neki prof staroga kova tu ima nekih rezultata gde dolaze ovi novi mladji rezultati su sve slabiji i slabiji.

Koliki je problem u profesorima toliki je i u ovim novim generacijama.

Cinjenicno stanje govori o tome da gimnazija mora da upise svake godine 120 djaka jer ce u protivnom krenuti ka gasenju.Postavlja se pitanje da li ona upise 120KVALTETNIH djaka?

Ja mogu da kazem a i ljudi iz moje generacije ce potvrditi da od nas120 koliko nas je zavrsilo polovina nije zasluzila tu da se nadje.

ZASTO PITACE SE MNOGI? svesni smo i sami razloga zasto.

Ove nove generacije upisuju gimnaziju samo da bi se culo"DA JE TATIN SIN DJAK GIMNAZIJE" pristupaju svojim obavezama bez imalo postovanja i obzira prema skoli koja ucelom svetu spada u red CENJENIJIH I KOJA ZAHTEVA PRAVLJENJE PLANOVA 4GOD U NAPRED.



Sjenicka gimnazija je jedna od malobrojnih u kojoj se ne ponavlja?

ZASTO PITACE TE OPET?

zato sto svak svakog poznaje svak je svakom rod deda ujak midzo prijatelj.Niste valjda pomislili da su tu sve sami talenti.Daleko od toga.



Ne bih da budem skeptican ali......

tacno je da je Sjenica dala veliki broj kadrova po celoj bivsoj SFRJ ali tu je samo rec o uspesnim pojedincima koji su otisli iz Sjenice znajuci sta hoce i mal te ne vise se nikad ili retko vracaju u nju a generacije prolaze uspesnih je sve manje jos da nije univerziteta poput PAZARSKOG ,MITROVICKOG,LEPOSAVICKOG I SL videli bi koje gomile sjenickih gimnazijalaca CIJEPAJU PATIKE PO ASFLALTU SJENICKOM.



ne zaboravite ja ovo pisem hladne glave jer sam i ja zavrsio tu istu gimnaziju.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006   #96
leyla-cg
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Podgorica
Godine: 40
Posts: 1,046
Default

nije to samo u sjenici tako...to je u cijeloj srbiji,crnoj gori pa i sire...grozno ali istinito...
leyla-cg is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006   #97
sanita
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: donji vakuf
Godine: 46
Posts: 49
Default

Pa dobro, nije baš tako loše. Uvijek je bilo i dobrih i loših učenika, kakva bi to škola bila kad bi svi bili "talenti", mislim da trebamo biti realni, ali sam isto tako mišljenja da škola nije uvijek jedino mjerilo znanja.

Mislim da u Sjenici i sad ima dobrih profesora i to ne samo "starog kova", npr. predaje matematiku Samera Gilić sa kojom sam išla u odjeljenje i vjerujem da je sigurno dobar prof. jer je u srednjoj stvarno bila kapacitet.
sanita is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006   #98
leyla-cg
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Podgorica
Godine: 40
Posts: 1,046
Default

pa naravno da uvjek ima i dobrih i losih sta bi bilo da smo svi isti...i ja se slazem da skola nije jedino mjerilo znanja...
leyla-cg is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2006   #99
leyla-cg
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Podgorica
Godine: 40
Posts: 1,046
Default

a sta drugi misle da li je skola jedino mjerilo znanja?
leyla-cg is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2006   #100
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
škola nije uvijek jedino mjerilo znanja.
Quote:
...i ja se slazem da skola nije jedino mjerilo znanja..._




Ja u opste ne pokusavam da to dokazem to se tek kasnije pokaze kao tacno ali mnogo kasnije.Ja govorim o tome da mi izmedju sebe znamo najbolje ko sta i koliko zna e sad....

Ima mnogo ljudi koji su zavisni i ljubomorni i nece sebi da priznaju da je neko bolji od njih.

Sto se tice gore pomenute prof ne bih komentarisao njeno znanje niti strucnost mada je dobro znam.

To sto neko zna neki predmet tj sto mu taj predmet ide od ruke ne mora da znaci da zna to znanje da prenese na druge sto ga kao profesora obavezuje.

Tako da je ostajem pri stavu da profesorima starijih generacija ovi mladji nisu ni do kolena jer imaju taj problem sto znanje ne znaju da prenesu na ucenike.



najprostije receno PROFESOR kad izlazi sa casa mora dobro da se oznoji ,da se umori KO DA JE U DRVA ISO,takvim radom ce jedino da zasluzi pravo da sutra trazi povratnu informaciju od djaka i da ga nagradi u skladu sa izlozenim znanjem.



Nije stos,sto mi se verujte desavalo kod mladjih profesora da se jednog casa (predavanje) pricaju vicevi i vode abrovi a drugog casa(ispitivanje) dele jedinice sakom i kapom u stilu"rodilo rodilo rodilo'
keiselbach is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
gimnazija, jezdimir lovic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Predskolska ustanova "Jela Jovanovic i Emina Bucan" Lakota |ljiv| Skole 9 31-01-2013 07:38
Registry - Al' nemo' posle biDne "Kuku lele.....!" iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 19-02-2009 22:23
Inteligentni muškarci imaju bolje "plivače" STRANAC Ljubav i ...još po nešto 1 07-02-2009 18:25
Glasanje za nagradu "Davorin 2007" i na internetu borichi Muzika i Video 3 21-08-2008 14:35
"Gornja Skola" jedna slika ispred glavnog ulaza Elvis_A Skole 4 17-12-2005 21:27


All times are GMT +2. The time now is 06:55. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)