SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 09-04-2009   #81
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Exclamation Najbolji od svih !!!

Nemački službeni nadzorni odbor Dekra objavio je svoju listu najpouzdanijih vozila koja je sačinjena na uzorku od 15 miliona vozila testiranih tokom 2008. godine.

DEKRA je u svom istraživanju kao merilo, umesto starosti vozila, koristila broj pređenih kilometara, kako bi kupcima dali najpouzdanije podatke kada je pouzdanost vozila u pitanju. Izveštaj obuhvata iskustvo za zadnje dve godine i obuhvata modele koji su imali minimalno 1000 inspekcijskih nadzora. Sva vozila testirana su u tri kategorije, nakon pređenih 50.000, 100.000 i 150.000 kilometara. U 13 od ukupno 21 kategorije kao najpouzdanija vozila proglašeni su automobili nemačkih proizvođača, dok je ta cifra 2007. godine iznosila 14 kategorija.

U kategoriji mini vozila do 50.000 pređenih kilometara kao najpouzdanije vozila proglašen je Renault Clio III, dok iza njega slede Toyota Aygo i Mazda2, nakon 100.000 pređenih kilometara na prvom mestu nalazi se Mazda2, dok su drugo i treće mesto zauzeli Honda Jazz i Mitsubishi Colt, dok je posle 150.000 pređenih kilometara najpouzdaniji Audi A2 koga slede Toyota Yaris i Ford Fiesta/Fusion. U kategoriji kompaktnih vozila prvo mesto nakon 50.000 pređenih kilometara zauzela je Toyota Prius, dok se na drugom i trećem mestu nalaze Ford Focus i Mazda3. Volkswagen Golf V pokazao se kao najpouzdaniji nakon pređenih 100.000 kilometara ostavljajući iza sebe Mazdu3 i Škodu Octaviju koja je svoju pouzdanost uspela da dokaže nakon 150.000 pređenih kilometara. Na drugom i trećem mestu u ovoj kategoriji nalaze se Ford Focus i Volkswagen Golf V.

Kada su vozila srednje veličine u pitanju Saab 9-3 pokazao se kao najpouzdanije vozilo nakon pređenih 50.000 i 100.000 kilometara dok se iza njega u obe kategorije nalaze Audi A4 i Toyota Avensis. Situacija se menja tek nakon 150.000 pređenih kilometara gde trijumfuje Audi A4 iza koga slede Toyota Avensis i Mazda6. Među limuzinama nakon 50.000 pređenih kilometara čelne pozicije zauzimaju Audi A6, BMW serije 7 i BMW serije 5. Prvo mesto nakon pređenih 100.000 kilometara pripalo je Audiju A8 iza koga slede BMW serije 7 i Audi A6, dok se posle 150.000 kilometara kao najpouzdaniji ponovo pokazao Audi A6 ispred BMW-a serije 7 i serije 5.

Kada su sportski automobili u pitanju prvo mesto nakon 50.000 pređenh kilometara zauzeo je Mercedes SLK iza koga se nalaze BMW Z4 Cabrio/Coupe i BMW 3 Cabrio. Nakon 100.000 pređenih kilometara Mercedes SLK i dalje je na vrhu dok se na drugom i trećem mestu nalaze Audi A4 Cabrio i BMW Z4 Cabrio/Coupe. BMW Cabrio serije 3 uspeo je da zauzme prvo mesto u kategoriji do 150.000 pređenih kilometara tako se našavši ispred Mazde MX-5 i Audija TT Cabrio/Coupe. U kategoriji SUV vozila do 50.000 pređenih kilometara prvo mesto zauzeo je BMW X3 iza koga se nalaze Subaru Forester i Hyundai Tucson. Nakon 100.000 kilometara kao najpouzdaniji pokazao se Porsche Cayenne ispred BMW-a X3 i Subarua Forestera, dok je Toyota RAV4 zauzela prvo mesto u kategoriji do 150.000 pređenih kilometara. Iza nje slede BMW X5 i Mitsubishi Pajero.

Prilikom testiranja MPV vozila prvo mesto nakon 50.000 pređenih kilometara drži Ford S-Max/Galaxy ispred Mazde5 i Seata Altee koja se nakon 100.000 pređenih kilometara pokazala kao najpouzdanija. Iza Altee na drugom i trećem mestu u ovoj kategoriji nalaze se Ford C-Max i Volkswagen Touran. Kao najpouzdaniji nakon 150.000 pređenih kilometara proglašen je Volkswagen Touran koji se našao ispred Volkswagena Caddyja i Volkswagena T5.

Ove godine DEKRA je uvela i jednu novu kategoriju pod nazivom “NAJBOLJI OD SVIH” sa ciljem da se nagradi automobil koji je u proseku ostvario najbolje rezultate u sve tri testirane kategorije bez obzira na klasu u kojoj je smešten. AUDI A6 osvojio je prvo mesto, dok su drugo i treće zauzeli BMW serije 5 i BMW serije 7.

Ako ovo nije dovoljno da se neki ljudi razuvere da je Mercedes ili BMW najbolje auto onda im nema pomoci.Ko moze biti vise merodavan nego Nemci kada su auta u pitanju.I nije testirano par auta nego 15.miliona !!!
__________________
humor i samo humor,to je ono pravo !!!
Haks is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 09-04-2009   #82
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Hahahhaaha

Po ovome VW bolji od Mercedesa i BMW-a, hahahahahahahah
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2009   #83
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

i Lancia od Land Rovera ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #84
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Nemački službeni nadzorni odbor Dekra objavio je svoju listu najpouzdanijih vozila koja je sačinjena na uzorku od 15 miliona vozila testiranih tokom 2008. godine.
Najpouzdaniji i najbolji nije isto...
adnan is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #85
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Okay 36310, ubedio si me da je Audi najbolji. Prodacu svoje auto i kupiti jednog Audija i jednu Skodu za rezervne delove.


Hehehee...ma najvaznije je da ti nisi izgubio smisao za humor a za auta cemo lako.
  Reply With Quote
Old 10-04-2009   #86
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Talking

Ljudi koi rade ova testiranja nemaju nikakve predrasude i nisu optereceni imenima auta.Ljudi koi sumnjaju u ove podatke sede u mraku i cekaju da im mesec donese dan.Nekome je vaznije svoje misljenje nego misljenje 16.milkiona ljudi koliko ima ADAC.Jedno je zelja a drugo je stvarnostr.Poneki ljudi su toliko optereceni imenom auta da ne vide nista dalje od tog imena.
Nekome je smesno sto je VW bolji od BMW ili Mercedesa.Tu se boduje sve a NE SAMO IME!
Ime donosi bodove kao sto ste videli ali i kvalitet i cena i kvarovi koi se desavaju i koliko to auto potrosi para za kvarove u odredjenom periodu i mnogo sto sta.Sve u svemu ime ostaje samo ime i nista vise.
Nekome je bitnije da ga vide kako vozi BMW ili Mercedesa nego bilo sta drugo pa makar on imao troskova u vezi kvarova vise nego bilo ko drugi.To se zove tafra sto je kod nas jako rasirena pojava i protiv toga se nemozemo boriti a primera za to imamo ovde koliko vam volja.Samo procitajte kako ljudi pisu za razultate testiranja ili misljenja 16.miliona ljudi i sve ce vam biti jasno.
Jedan cigagnin nezna nista o Autima i trenutnoj auto statistici ali zato zna da je Mercedes najbolje auto i vise voli da ga vide u starom Mercedesu nego u novom VW-u.
Sta to znaci? Znaci da je on ubedjen da nemoze nikako drukce da skrene paznju na sebe medju svoima i dokaze im da je uspeo u zivotu jedino time sto ce sesti u starog Mercedesa.I kad ga pitas koje auto vozis on ce sa ponosom "MERCEDES".(uzeo sam cigane za primer nemajuci nameru da nekog uvredim) Ovde u nemackoj Turci su ti koi pate od kompleksa nize vrednosti pa misle i oni da ako voze mercedesa da su poboljsali njihov status u drustvu.Ima takvih primera dosta ali nisu svi mercedes vozaci takvi. Ima onih koi voze mercedesa i nikom ne govore i ne hvale se time cak govore da mercedes nije vise sto je bio i da su ga mnogi dostigli i prestigli a da je od mercedesa ostalo samo ime.To su vozaci mercedesa koi nisu optereceni imenom i nemaju nikakav kompleks.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #87
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

E, Haks, sva ova prica i pompa oko tog audija me je naterala da juce oem sa drustvom i d probam A5. Auto je stvarno dobro, sa dosta dobro uradjenim finishen kako unutra tako i s polja. Ali. Kad sam seo da ga vozim, jedino sto me je malo zagolicalo kao vozaca je kad se turbo upali, na oko 3,5 hiljade obrataja. Ali dzaba je sve to kad se to sve prenosi na prednje tockove. Hajde reko malo da ga zazdim sto bi nasi rekli, da vidim sta moze. Povuce on, nema sta. Ali nit imas kaku kontrolu, nit uzitak. Makar ja. Das mu gas, normalno nos se malo podigne, i sva ta snaga ode na slajfanje dok se ESP ne upali. Posle oduzme gas, izgubio si odma minimum sekundu. Znaci, prednja vuca-losa solucija. Quattro je sigurno bolji, ali zato kosta vise. Imalo bi tu jos da se prica sta me nije odusevilo, kao eto na primer da bi zadnje staklo trebalo da moze da se otvori i tako te sitnice.

Sve u svemu, dajem mu solidnu trojku. Znaci nista za hvaljenje. Jedino sta odaje neki utisak mocnog auta su one LED diode na farovima. Ima Audi tu da kaska za Mercedesom jos duuuugo. Ovo ti ne govorim sto ga vozime, nego iz iskustva i direktong uporedjivanja.

Audi po meni treba da se drzi karavana. Tu im priznajem i nad Mercedesom i nad BMW-om.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #88
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Evo. Ponos i dika Audija, R8 protiv E63 AMG karavana (!) drag race


A evo i protiv CLK



Haks, niko tebi ne prica da Audi ne valja. Samo ti SVI kaemo da nisu jos bolji od BMW i Mercedesa. Ti si jedini koji to kaze, a cio svijet ima komplex :S
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #89
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
E, Haks, sva ova prica i pompa oko tog audija me je naterala da juce oem sa drustvom i d probam A5. Auto je stvarno dobro, sa dosta dobro uradjenim finishen kako unutra tako i s polja. Ali. Kad sam seo da ga vozim, jedino sto me je malo zagolicalo kao vozaca je kad se turbo upali, na oko 3,5 hiljade obrataja. Ali dzaba je sve to kad se to sve prenosi na prednje tockove. Hajde reko malo da ga zazdim sto bi nasi rekli, da vidim sta moze. Povuce on, nema sta. Ali nit imas kaku kontrolu, nit uzitak. Makar ja. Das mu gas, normalno nos se malo podigne, i sva ta snaga ode na slajfanje dok se ESP ne upali. Posle oduzme gas, izgubio si odma minimum sekundu. Znaci, prednja vuca-losa solucija. Quattro je sigurno bolji, ali zato kosta vise. Imalo bi tu jos da se prica sta me nije odusevilo, kao eto na primer da bi zadnje staklo trebalo da moze da se otvori i tako te sitnice.

Sve u svemu, dajem mu solidnu trojku. Znaci nista za hvaljenje. Jedino sta odaje neki utisak mocnog auta su one LED diode na farovima. Ima Audi tu da kaska za Mercedesom jos duuuugo. Ovo ti ne govorim sto ga vozime, nego iz iskustva i direktong uporedjivanja.

Audi po meni treba da se drzi karavana. Tu im priznajem i nad Mercedesom i nad BMW-om.
Dobro si ga ocenio Grujane, trojka je realna ocena. Ne mozes vise da ocekujes od auta koje ima iste delove kao Skoda, Seat i VW.

VW je mislio da ce da podigne status Skodi i Seatu kad ih je kupio, medjutim desilo se da je njima i Audiju opao status zbog toga.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #90
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Evo. Ponos i dika Audija, R8 protiv E63 AMG karavana (!) drag race



Haks, niko tebi ne prica da Audi ne valja. Samo ti SVI kaemo da nisu jos bolji od BMW i Mercedesa. Ti si jedini koji to kaze, a cio svijet ima komplex :S
Grujane svaka cast. Ovde se vidi kako Musa dere jarca. Porodicni karavan auto brze od Audijevog ponosa.

Sta bi bilo da su doveli SLR-a, on bi mogao da pravi krugove oko R8 dok R8 ubrzava.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #91
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Samo pokusavam da mu dokazem da audi ima jos da radi na dosta stvari da bi mogao da odmerava snage sa MB i BMW. Nije on tako los auto, ali haks, brate, ti od njega pricom i hvaljenjem napravi rolls royce
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #92
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Jedva cekam da ovaj raport izadje i za 2009. Tu ce sigurno VW biti ispred Audija.

Ako se procita tekst na dnu raporta vidi se da je autor teksta odvojio Mercedes i BMW time sto je napisao da su "Premiummarken" a Audija nije svrstao u tu grupu, a svi znaju da Audi nije premium marka niti ga iko tu svrstava.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #93
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Ja jedino da pocnem spanski da pisem mozda me i razumeju poneki ovde.
Ponavljaam po ko zna koi put.Ne boduje se samo ime i brzina ili samo udobnmost i dizain.Sve se boduje a sve znaci sve bez izuzetka i predrasuda.E u takvim testiranjima i ispitevanjima se trebati pokazati.Ja nisam od onih koi pate od predrasuda i nisam opterecen nicijim imenom.Verujem onom sto strucnjaci pisu i ispituju a ne verujem sta obicni ljudi o tome misle.Dali ce neko voziti Audi,BMW ili Mercedes zavisi najprije od ukusa i od toga sta mu nudi to auto sto njega interesuje.Jedino se tu razlikuju i vise u nicemu.
Ja nigde nisam napisao da je Audi bolji od bilo koje druga auto marke vec sam samo iznosio podatke i statistiku koja je meni poznata i koje sa ja drzim jer mi deluje najpouzdanije iz razloga sto znam da je sprovodi ADAC , TÜV ili DEKRA koi su nepristrasni sto se tice testiranja auta u Nemacku.
Ko nece da veruje nemora njegova stvar neka vozi ono sto mu se dopada i sto ga cini zadovoljnim ali to nije razlog da ismejavaju sami sebe time sto negiraju ono sto ove tri najace firme iznose o njihovim ljubimcima.Da je Mercedes ili BMW prvi oni bi sa zadovoljstvom to pokazali ali sta cu, nisam ja vrsio ispitivanja i testiranja.
Nema se vise argumanata pa se pocelo smejati i nalaziti neke video montaze i hvatati se za slamku.Ja tih snimaka mogu da nadjem na stotine u korist Audiju ali tu nije merodavno za ono o cemu mi pricamo.Mi pricamo o ukupnom broju bodova koje auto moze da skupi prilikom testiranja.Ako imate takvih podataka koi su verodostojni a koje sprovodi neko kao sto ja ADAC ili TÜV gde se uzima u obzir nekoliko miliona auta a ne par stotina.Ako imate statistiku zabelezenih kvarova u toku cele godine od ukupno 35.miliona auta koje TÜV zabilezi ili tako nesto, izvolite iznesite pa cu davati komentare, a ovako o video igricama necu da komentarisem jer nije vredno i ne doprinosi nista.

Last edited by Haks; 10-04-2009 at 20:47..
Haks is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #94
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

video montaze???? Ono je snimak, vidi se na njemu da nije montirano ni sekunde. A da te pitam nesto. JEl mislis da, kad su pravili R8, da su pravili tako da on bude udobavn i as velikim prtljaznikom,ili je prvenstveno gledano da se istaknu "performanse" ovog auta?

Ja sam ti reko da audiju priznajem samo sto se karavana tice. To on i jeste. Auto za porodicu. A sto se sportskih auta tice, ne moze audi tu jos. BMW se drzi svojeg sportskog duha, MB elegancije, a audi bi nekako hteo sve to i jos plus komfort i sta ti ja znam sve. Tako se razvuce na sto strana, i na svakoj od njih je neka sredina maximum koji bi iko mogo da postigne. Nadam se da razumijes sta hocu da ti kazem.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #95
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Ja jedino da pocnem spanski da pisem mozda me i razumeju poneki ovde.
Ponavljaam po ko zna koi put.Ne boduje se samo ime i brzina ili samo udobnmost i dizain.Sve se boduje a sve znaci sve bez izuzetka i predrasuda.E u takvim testiranjima i ispitevanjima se trebati pokazati.Ja nisam od onih koi pate od predrasuda i nisam opterecen nicijim imenom.Verujem onom sto strucnjaci pisu i ispituju a ne verujem sta obicni ljudi o tome misle.Dali ce neko voziti Audi,BMW ili Mercedes zavisi najprije od ukusa i od toga sta mu nudi to auto sto njega interesuje.Jedino se tu razlikuju i vise u nicemu.
Ja nigde nisam napisao da je Audi bolji od bilo koje druga auto marke vec sam samo iznosio podatke i statistiku koja je meni poznata i koje sa ja drzim jer mi deluje najpouzdanije iz razloga sto znam da je sprovodi ADAC , TÜV ili DEKRA koi su nepristrasni sto se tice testiranja auta u Nemacku.
Ko nece da veruje nemora njegova stvar neka vozi ono sto mu se dopada i sto ga cini zadovoljnim ali to nije razlog da ismejavaju sami sebe time sto negiraju ono sto ove tri najace firme iznose o njihovim ljubimcima.Da je Mercedes ili BMW prvi oni bi sa zadovoljstvom to pokazali ali sta cu, nisam ja vrsio ispitivanja i testiranja.
Nema se vise argumanata pa se pocelo smejati i nalaziti neke video montaze i hvatati se za slamku.Ja tih snimaka mogu da nadjem na stotine u korist Audiju ali tu nije merodavno za ono o cemu mi pricamo.Mi pricamo o ukupnom broju bodova koje auto moze da skupi prilikom testiranja.Ako imate takvih podataka koi su verodostojni a koje sprovodi neko kao sto ja ADAC ili TÜV gde se uzima u obzir nekoliko miliona auta a ne par stotina.Ako imate statistiku zabelezenih kvarova u toku cele godine od ukupno 35.miliona auta koje TÜV zabilezi ili tako nesto, izvolite iznesite pa cu davati komentare, a ovako o video igricama necu da komentarisem jer nije vredno i ne doprinosi nista.
@Haks imas od mene cistu peticu za ovaj post()...a veruj mi da sam na ocenjivanju tezi od Camila Ibrovica.
  Reply With Quote
Old 10-04-2009   #96
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
video montaze???? Ono je snimak, vidi se na njemu da nije montirano ni sekunde. A da te pitam nesto. JEl mislis da, kad su pravili R8, da su pravili tako da on bude udobavn i as velikim prtljaznikom,ili je prvenstveno gledano da se istaknu "performanse" ovog auta?

Ja sam ti reko da audiju priznajem samo sto se karavana tice. To on i jeste. Auto za porodicu. A sto se sportskih auta tice, ne moze audi tu jos. BMW se drzi svojeg sportskog duha, MB elegancije, a audi bi nekako hteo sve to i jos plus komfort i sta ti ja znam sve. Tako se razvuce na sto strana, i na svakoj od njih je neka sredina maximum koji bi iko mogo da postigne. Nadam se da razumijes sta hocu da ti kazem.

Ponovo po koi put kazem.SVE SE BODUJE !!!
Nije bilo izdvajanja sportaka ili karavanas ili limuzina,radi se sveobuhvatno bodovanje svake auto marke.Razumem da uvek moze da se napise kontra na bilo koi komentar ali koliko je to uverljivo to je druga stvar.Ja sam napisao u cemu je razlika izmedju ove tri premium marke.
A vi me recite da to nije tacno.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #97
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
@Haks imas od mene cistu peticu za ovaj post()...a veruj mi da sam na ocenjivanju tezi od Camila Ibrovica.
Visoko ti hvala za ocenu.Kao sto vidis nije mi lako boriti se protiv dvoice i to MB i BMW ljubitelja.Nekako se drzim dosad a kako ce se zavrsiti neznam, zavisi ko prvi bude morao da ide u boks, nego takavi smo mi Audi vozaci i na putu kad se sretnemo sa njima pokazujemo im ko je glavni,heheheh.
Neznam ko je taj gospodin sto je tezak na ocenu?
Haks is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #98
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Mi pricamo o ukupnom broju bodova koje auto moze da skupi prilikom testiranja.Ako imate takvih podataka koi su verodostojni a koje sprovodi neko kao sto ja ADAC ili TÜV gde se uzima u obzir nekoliko miliona auta a ne par stotina.
U testovima se dobijaju poeni za sve. Premijum marke BMW i Mercedes koji su skuplji od marki koje nisu premijum kao Audi, VW itd dobijaju manje poena na cenu. Ako se u bilo kojem testu zanemari cena i ekonomicnost rezultati ce biti potpuno drugaciji. Onima koji kupuju premium marke to i nije toliko vazno vec kvalitet, vozne sposobnosti, izdrzljivost auta, komfort itd.

Koliko su testovi merodavni vidi se u izboru auta godine:

2009: Opel Insignia, link

2008: Fiat 500, link

2007: Ford S-Max, link

2006: Renault Clio, link

Ovde daju ocene autonovinari iz 22 evropske zemlje. Nigde ni traga od premijum marki a bogami ni od Audija.

Pitanje je zasto. Jesu li Opel, Fiat, Ford i Renault bolji od BMW-a, Mercedesa i Audija. Sigurno ne, ali su dosta skuplji i zbog toga i ne prolaze dobro na ovakvim testiranjima.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #99
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Smile

Audi je vec odavno uvrsten u premium marku,ali to uopste nije ni bitno.
Koliko je to BMW i Mercedes skuplji i zasto je skuplji vec smo davno zavrsili diskusiu.Znamo sigurno da nisu skuplji zbog toga sto su bolji ili kvaletetniji nego zbog necega sasvim drugog u ovom slucaju nebitno.Jer ako samo zbog toga sto su skuplji gube poene onda bi trebali da ih nadoknade u bodovanju kvalkiteta .
Ovim prikazanim podacima se ne dokazuje ni kvalitet ni popularnost ni sigurnost ni brzina vec se bira novo auto godine koje za cenu nudi najvise i od koga se ocekuje najvise.Dali ce to auto opravdati ocekivanja to niko nezna.Ja sam naveo statistiku i podatke auta koja su vec u prodaji i koja su presla od 50 000 km do 150 000 km.E kad ova navedena auta koja su izabrana za auta godine na ovom testu osvoje prvo mesto, onda zasluzuju od mene a i od svakog respekt i postovanje!!!
Haks is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2009   #100
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Audi nikada nije bio premium marka. Sve vreme se bori da se svrsta u premium marke ali jos nije tu.

BMW i Mercedes su skuplji jer su bolji i kvalitetniji i to je svima jasno. Zivimo u trzisnoj ekonomiji gde je cena merilo kvaliteta. Zasto bi neko dao 5000 eura vise za Mercedesa ili BMW-a ako je Audi bolji?

Ovo sto je ADAC objavio meni ne znaci puno. Na primer kakve veze ima udeo na nemackom trzistu? Normalno je da VW ima najveci udeo na trzistu zbog svoje cijene.

Takodje koliko je vlasnik zadovoljan autom je relativno, vlasnici BMW-a i Mercedesa imaju visoke zahteve i zale se na sitnice, dok vlasnici Audija i VW ne ocekuju puno od auta koja su dosta jeftinija i manje se zale.
adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mercedescls


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:08. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)