SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 10-09-2006   #141
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Ovo je ocito krsenje izborne tisine!!!!!!



Ne mislim da forum ima neki velki uticaju u izbornim dogadjanjima,ali ako zelimo demokratiju, moramo se pridrzavati izbornih pravila!!!
joku is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 10-09-2006   #142
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Bravo Kujo. Istog sam misljenja, samo nisam hteo da to ja naglasavam starijim od sebe, cisto iz postovanja
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2006   #143
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

e Sadike Ljajic ti je danas definitivno mrtav(politicki),selam ces mu od mene.........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #144
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Ako imadne imalo obraza trebao bi da nakon svega odseli iz pazara. Ja bih mu predložio šabac pošto tamo ima odbor. A mogao bi da povede i muftiju sa sobom.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #145
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Talino,zasto da povede muftiju?Bolje bi bi bilo da povede Sulja,Dzemaila,Murica i svu ovu bagru od politicara!
joku is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #146
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

E Kujo ova ti je prava jer su svi isti i nemozes da ih odvojis jednog od drugog. Sve su sami lopovi pogledaj im kuca kolike su.

E vidis Resko sta nam rade vodje partija oni se izmaknu a mi se ubijamo sto je zalosno, jer niko sad ne moze da nadoknadi njegovoj deci gubitak oca. Da Bog dade njima nafake sa druge strane a sto ce njima neko pomoci iz stranaka to je samo prica jer znas kakva je situacija sa Jukovicem sto je invalid sad. Ja barem citam ovde u stampi da ga niko ne gleda niti mu pomaze bilo sta.
  Reply With Quote
Old 11-09-2006   #147
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sadike nemozes da kazes sta nam rade vodje partija,vec onaj tvoj vodja sa slike sto si postavio.........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #148
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Originally Posted by joku
Talino,zasto da povede muftiju? Bolje bi bi bilo da povede Sulja,Dzemaila,Murica i svu ovu bagru od politicara!


Zato, Joku, što se naš muftija više miješa u politiku od ruskog patrijarha Alekseja.



Njegovo miješanje u politiku je čak prevazišlo granice dobrog ukusa, i na momente postaje perverzija! Evo nekoliko primjera.



1. U zadnji petak, na džumu, u svim novopazarskim džamijama imami su čitali saopćenje Mešihata, da se ne glasa za SDA jer su, navodno, članovi SDA vršili nuždu u prostorijama budućeg islamskog univerziteta (to je sadašnja zgrada robne kuće Grmija u centru grada). U petak je bio prvi dan predizborne ćutnje. Ja i grupa momaka koji smo bili u Bor-džamiji na džummu izašli smo kad je počelo čitanje saopštenja i zalupili vrata za sobom. Slične reakcije naroda, prema mojim saznanjima) desile su se još u petnaestak džamija u Novom Pazaru.



Da ne shvatiš pogrešno, ja lično bih izaao i da je slična poruka čitana i protiv SDP, jer kao prvo bio je dan predizborne ćutnje i nisu trebali da je krše svojim saopćenjima, a drugo, nije pošteno - (čak i da na snazi nije bila predizborna ćutnja) - nije pošteno, da se islamska zajednica, kao vjerska institucija petlja u politiku!

Pa i ako se petlja, onda ne treba da staje na jednu ili drugu stranu, jer vjerske zajednice imaju sasvim drugo mjesto u ovom društvu!

Inače, Muftija g. Zukorlić je već godinama Ljaićev saradnik (nekad malo zatvoreni a nekad bogme i otvoreni, kao što je bilo na zadnjoj džummi).



2. Osim toga, na prošlim izborima (prije 2 god.) kandidat SDP za gradonačelnika bio je Sait Kačapor (inače profesor na muftijinom univerzitetu). Osobno ga je g. Zukorlić predložio Ljaiću! Od ovog nije potreban bolji dokaz sprege Ljaić-Zukorlić. Najsmješnije u svemu ovome jeste to što bi ljaić daleko bolje prolazio da mu muftija ne puha u ledja, jer u novom pazaru muftija više nema podršku naroda, a od njega su se okrenuli čak njegovi najvjerniji ljudi. Saradnjom sa Ljaićem (ali i ne samo time) g. Zukorlić je diskreditovao najprije samog sebe, zatim instituciju Mešihata IZ-e, pa u neku ruku diskreditovao je i vjeru islam i bošnjake.



3. Navodno iscenirano maltretiranje Muftije od strane policije, par dana pre ovih izbora - samo je zapravo njihov medjusobi dogovor sa Ljaićem, da muftija najprije digne "dževu" kako ga je milicija maltretirala, a onda Ljaić daje saopštenja kako to, ko demek, osudjuje... Provaljivo je do bola!



Eto, Joku, zašto mislim da bi Ljaić trebalo u Šabac da povede muftiju. Tamo u Šapcu, u cigan-ma'ali mogli bi da političare do mile volje.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #149
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

To je samo par primera,a da ne pominjemo njegov moral(i ja volim zene,ali nisam muftija),da se izricito zahteva da njegova auta imaju BG table,a izgleda da kao muftija ima malo obaveza pa stize da radi i kao dekan,srozan je ugled tog univerziteta do te mere da se prica da ga nije zavrsio samo onaj ko nije imao para.To sto hoce da otvore Islamski fakultet u Pazaru pozdravljam ali na zgradi koja se pominje da je unistena kolko sam ja video nije imala ni prozora ni vrata i sta tu ima da se osteti onda,zidovi koji i tako i tako treba da se krece??A i bez dokaza optuziti nekog da je kriv za to nije ni ljudski ni Islamski.........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2006   #150
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

A sto Resade samo moj za mene su svi isti ko suljo ko Rasim samo sto je suljo malo gori jer se nakrao para pa sad moze da dijeli po malo da ga glasaju. A kad Allah d.z. posalje sekija on ce sve da mu uzme pa ce se cuditi ah kud ja pogrijesi i dje napravi ovolike greske. A ceka ga i ,,CUPRIJA " da naidje. A sto se tice muftije i on ce da odgovara ako je nesto pogrijesio mi nismo ti koji cemo njemu da sudimo ili ko suljo sto ga je namestio policiji u beograd da ga privode sram ga bilo. Jer mora da se tako radi sa jednim muftijom i to ko mu namesti nasi ljudi (suljo), a videli ste svi sta radi pravoslavna crkva ili katolicka kako brani svoga vodju. Jedan primer prosle godine sa pravoslavnim svestenikom u Makedoniji cijela je srbija skocila da mu pomogne a ne da ga HAPSI
  Reply With Quote
Old 12-09-2006   #151
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sadike trebao si da procitas sto je napisao Talino pod rednim brojem 3.

A to da da su ti isto Suljo i Rasim ne bih bas rekao,al hajde neka bude,a pred Allaha ce svako za sebe........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2006   #152
Sadik
Gost
 
Posts: n/a
Default

Samo ti Resko gledaj sta ce suljko da napravi u Sandzak isto kao jedne godine kad su rekli aljko i suljko na mitingu u Sjenici da ce vojsku poslati u mrtvacke sanduke. Pa ,,SLOBO " posla vojsku i rezerviste narodu na vrat a suljko preko grane bezanija. Toga se ne secas Resko jeli a i kako ces kad si tada bio mali a ja bogami nisam vec sam osetio malo tih dogadjaja
  Reply With Quote
Old 13-09-2006   #153
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Malo chitah vashe postove o politici i nikako da shvatim shta je poenta te rasprave.Jedni velichaju jednu stranku,drugi velichaju drugu i onda ovi prvi ubedjuju ove druge da su oni u pravu,a ovi drugi ljutito odgovaraju da ovi prvi pojma nemaju...i tako u krug.

Ja imam samo povrshnu predstavu o nashoj politichkoj sceni ali sve ovo shto se deshava u zadnje vreme me tera da pomislim da je nash narod uklet narod i da ne zasluzuje bolje

Politika je prevrtljiva , poshten chovek ce se izgubiti u njoj i nece se lako naci.Ali,neki imaju smelosti pa se upushtaju u marifetluke (iz jednog ili drugog razloga) i pokushavaju da nadju svoje mesto u zemlji u kojoj je pojam demokratije nepoznat.Pa se sklapaju razne koalicije,pa se trchi tamo,pa se vraca ovamo..dok narod sve to posmatra i fildzani i fildzani kahva se ispishe dok se pokushava trag uhvatiti "vodjama nashim"

I tako dodje jesen, a pola komshiluka ne govori sa onom drugom polovinom i svi misle da su jako pametni i da znaju prave informacije i dokaze o korupciji one "druge stranke,sa onim lopovom na chelu"i t d i t d

Na kraju smo stigli do toga da se josh samo na dzenazama svi skupa nadju i da bar tada,nadam se,pomisle da je sve tako prolazno na ovom dunjaluku i da nishta vredno loshe rechi za brata Muslimana nije!!!!!!
amlA is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #154
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

pohvale za napisani post AMLA...

zaista je meni zvucalo kao glas razuma...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #155
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Amla svaka cast za post......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #156
Sjenicak-Wien
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 44
Posts: 84
Default

Pohvale za post Alma.
Sjenicak-Wien is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #157
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

čestitke Amli! jedino oko tvog posta smo se usaglasili svi!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2006   #158
endzika
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Location: sjenica
Godine: 39
Posts: 49
Default

Evo jednog ocitog primera da nekad i zensko treba poslusat..............naravno amla nadam se da se neces ljutiti,mala sala da je dao ALLAH da imamo jos tako bistroumnih pripadnica lepseg pola......pazz
endzika is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2006   #159
oki
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Location: sjenica city
Godine: 39
Posts: 29
Default

Sta se ovi stranci ljute sto ne znaju padeze, ne znam ih ni ja bas dobropa bas nisam nesto gorih ili losiji od svih, a Djine neka , neka zivi od padeza, to je unosan posao i za nju i za sve one ''kulere'' edukovane koji od svega znajusamo da koriste padeze. SELLAM ZA STRANCE
oki is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2006   #160
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 48
Posts: 738
Default

Kakve strance sad?Ko to sebe strancem smatra ?
amlA is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
esadu, podrŠka, zornicu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:23. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)