SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 4.50 average.
 
Old 14-07-2008   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default TRACKER - sta je to...

e,ovako dragi moji...
zelim da ovim postom upoznam sve one koji nisu culi za ovu razmenu podataka,a pogotovu nase sjenicane koji su u sjenici i gde je ovak vid razmene podataka jos na niskom nivou...
moderatori mogu pomeriti ovu temu na neki prikladniji podforum...

U sledecih nekoliko redova zelim da svima vama koji se prvi put susrecete sa ovom vrstom razmene podataka, malo priblizim pojmove kao sto su tracker, torrent, seed, leech, seeder, leecher i slicne, te objasnim nacin na koji se sa njima treba postupati.

Uzmimo na primjer da neko od vas ima film pod nazivom "OVAJ FILM HOCE DA DELIM SA DRUGIMA"...
Sad se nadjete u dilemi kako ime tog filma pretvoriti u stvarnost. Da svakom snimite film, treba vam 10 DVD-a, dani slobodnog vremena, para za postarinu itd. Onda cujete od nekog prijatelja da postoji tamo neki TRACKER na koji mozete uploadovati TORRENT i onda svih 10 ljudi moze da skine taj film.
Sta su sad TRACKER i TORRENT pitate se i pocnete se malo podrobnije raspitivati,
pa saznate da TRACKER, u stvari nije nista drugo vec CENTRALNI SERVER na koji svoj film preko tamo nekog TORRENT CLIENT-A mozete postaviti i onda svi koji hoce taj film, mogu preko istog ili slicnog takvog clienta, na svoj kompjuter skinuti taj film.

Evo sad i TORRENT CLIENT!!!

TORRENT - je zapravo materijal(film,muzika,program,slike i sl.)
sto bi da podelite ili pak uzmete od drugih...

TORRENT KLIJENT - je zapravo program koji ce vam omoguciti da upload-ujete ili pak download(skinete) taj materijal...
to je program koji stupa u vezu sa TRACKEROM i omogucava vam vec pomenute dve radnje (up i down - load)
i da skratimo pricu,jel mozda delije komplikovana(a nije) klijenti su programi za koje ste vi vec culi kao sto su AZUREUS, uTORRENT, BITTORNADO, BITCOMET, i mnogi drugi...

da bi ste zapoceli skidanje sa trackera predhodno je najpre da instalirate jedan od ovih programa,a ja vam toplo preporucujem uTorent 1.6.1
jer je trenutno najpopularniji i najmanj eproblema stvara,a rakodje i vrlo malo memorije koristi,pa kod onih kojima je RAM mali izuzetnoje zahvalan...

SEED (seder ili na nasem SEJAČ)
je onaj od koga se preuzima materijal(torreent)
to je u pocetku onaj prvi,koji je taj torrent i upload-ovao na trackeru,a onda svi oni koji su 100%zavrsili download,i poceli da i oni daju(seju)

LEECHER (onaj koji uzima)
su svi oni koji uzimaju materijal(torrent) od seeder-a,i tokom preuzimanja takodje postaju seeder-i,onima koji su skinuli manji procenat torrenta...

SEEDERI + LEECHERI = PEERS

znaci PEERS su svi AKTIVNI ucesnici na jednom torrentu odnosno TRACKERU....

p.s.pitajte sve sto vas interesuje,ima ovde ljudi koji ce rado ucini stvari laksim i pristupacnijim...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM





Last edited by STRANAC; 14-07-2008 at 03:03..
STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 15-07-2008   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Na jednom ostrvu pisalo je:
CIPCIPILIPCIPILONIKA
Ko tu rec ne zna da kaze,on z-m-u-r-i!!
-haj sad,stranac!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2008   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

dobra ti ta,
ako treba jos olaksica-tu sam...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2008   #4
Eldin
Registrovan
Početnik
 
Eldin's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Sarajevo
Godine: 40
Posts: 46
Default

Samo si trebao da kazes jos ljudima ako ne otvore portove na modemu/ruteru dzaba sve ovo
Eldin is offline   Reply With Quote
Old 15-07-2008   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Eldin View Post
Samo si trebao da kazes jos ljudima ako ne otvore portove na modemu/ruteru dzaba sve ovo
zato sam i otvorio temu problemi i pomoc sa downloadom,pa da tu mozemo i o tome popricati,ma da dostupnost za free trackere i nije neophodna...

uzgred,ako imas neki tutorijal ili volje da napises,otovri novu temu "setovanje routera i modema" pa napisi...
ja imam neki tutorijala,ali cekam da se ko pojavi sa problemom pa posle...
nekad je odvoljno samo u firewall-u otvoriti portove i sve kao bombona...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2008   #6
Eldin
Registrovan
Početnik
 
Eldin's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Sarajevo
Godine: 40
Posts: 46
Default

Rad bi ja napisao upustvo, ali svaki modem drugacije se podesava... ako neko ima problem kao npr. mala brzina download-a nek se javi i ostavi model modema
Eldin is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
sta, tracker


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:09. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)