SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Muzika i Video tražite pesmu, spot, film ili slično. ovde cete sve dobiti...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 31-03-2008   #1
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default Tarkan

Cao svima!Da li ste culi za Tarkana i slusate li njegovu muziku?Sta mislite o njemu?
merlot is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 31-03-2008   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Cuo sam za njega al ga ne slusam,jbg neznam Turski .....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #3
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Quote:
Originally Posted by merlot View Post
Cao svima!Da li ste culi za Tarkana i slusate li njegovu muziku?Sta mislite o njemu?
Mah ko nije cuo za Tarkana...legendu, nes u poslednje 2 god nema ga nidje
ado is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #4
Beba
Srećno zaljubljena
Početnik
 
Beba's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Beograd
Godine: 42
Posts: 417
Default

Daaaaa, jedan od omiljenih mi pevaca.... Znala sam danima da ga slusam, posebno dok vozim.
Imam neka dva, tri albuma od njega, pa ko je zainteresovan, rado cu proslediti

A sta mislim o njemu...kazu da je gej, ne znam i ne brinem puno o tome jer ga ne dozivljavam na taj nacin, ali bio je frajer. Medjutim, omoti poslednjeg albuma govore drugacije...Ne stoji mu ovaj 'japi' fazon

Pozzzzz

__________________

...
Sta to ima u ljudima tuzno
da ulaze u tudje zivote...
Beba is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #5
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Pesma koja je bila bas slusana i u nemackim diskotekama.....
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #6
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

Quote:
Originally Posted by SEJO31-de View Post
Pesma koja je bila bas slusana i u nemackim diskotekama.....
DA TArkan je veoma poznat u Nemackoj.PesmeSikidim i Simarik1995/7 koje napisala za Tarkana Sezan Aksu kraljica tursko popa imale su veliki uspeh sirom sveta,prevedene sa na mnoge jeziku.a takodje mnogi su prepevali ove pesme,sa tim pesmama Tarkan je postao slavan
merlot is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #7
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

potencira. Još jedan šok priređuje objavljujući spot za pesmu “Hup” - najskuplji spot svih vremena u Turskoj, krcat specijalnim efektima, sponzorisan od strane Pepsija čiji je bio Tarkan promoter, za koji je angažovan filmski režiser Ferzan Ozpetek (”Hamam - Tursko kupatilo”). Skandal vezan za spot jeste scena strasnog poljupca sa partnerkom, nešto dotad neviđeno u Turskoj. Ubrzo objavljuje i album “Karma” sa kog su se izdvojile pesme “Ay” i “Verme (Ne daj)” za koju je snimio dve verzije spota, od kojih je jedna prikazivala efekat rata na decu i u kojoj su korišćeni metamorfni specijani efekti. Iako je tada planiran njegov proboj na severnoameričko tržište, odložen je zbog napada na Svetski trgovinski centar.
Umesto albuma na engleskom kreće na još jednu veliku turneju po Turskoj i Evropi i snima pesmu “Bir Oluruz Yolunda (Ujedinjeni za vas)” za Tursku reprezentaciju koja te godine biva treća na svetskom prvenstvu u fudbalu. Godinu dana kasnije objavljuje album “Dudu (Žena)” sastavljen od pet pesama i pet remiksa, objavljen u luksuznoj kartonskoj kutiji kao knjiga, prvi put u Turskoj. Naredne godine objavljuje muški i ženski parfem i prateću kolekciju proizvoda jednostavno nazvanih “Tarkan”.
Love all! Merlot!!!
merlot is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #8
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

Hay drago mi je da ste culi za Tarkana! Da vam se prestavim malo,Ja sam Tarkanov veliki fan i clan sam njegovog najveceg fan cluba Tarkan Internacional i jedino je Tarkan sa nama u kontaktu.Sve sto zelite da znate o ovom divnom umetniku pitajte.Evo da se malo upoznate

Tarkan, najveća turska muzička zvezda u poslednjih 15-tak godina, uspeo je da turski pop probije širom sveta. Dugo očekivani album na engleskom jeziku, “Come Closer”, izdat 2006
Rođen 17.10. 1972. kao Tarkan Tevetoglu u malom mestu Alzeju, pored Frankfurta na Majni, kao peto od šestoro dece, ime je dobio prema najpopularnijem turskom strip junaku. Roditelji su mu se preselili u Zapadnu Nemačku u vreme ekonomskog buma i u početku su radili u fabrici. Otac ubrzo počinje da se bavi dizajnom enterijera. Iako mu je posao dobro išao, 1986. godine odlučuje da se vrati u Tursku, a Tarkan počinje da se bavi muzikom koja ga je od malena zanimala. Upoznaje vlasnika Istanbul Plak produkcije Mehmet Sogutoglua sa kojim 1992. god. snima debi album “Yine Sensiz (Ponovo bez tebe)”, koji biva prodat u 750 000 primeraka.
merlot is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #9
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

Dve godine kasnije snima novi album “A-Acayipsin (Ti si nešto posebno)” koji biva prodat u 2 miliona primeraka u Turskoj i 750 hiljada primeraka u Evropi - presedan za jednog turskog izvođača. Na tom albumu započinje saradnju sa kraljicom turskog popa Sezen Aksu (našoj publici najpoznatija po albumu sa Goranom Bregovićem) koja mu piše svetski hit “Šikidm”.
. Odlučuje da se preseli u Njujork da usavrši engleski i završi studije muzike, pošto više nije imao mira u Istanbulu od mnogobrojnih obožavatelja i obožavateljki. U Njujorku upoznaje i osnivača i donedavnog čelnika izdavačke kuće Atlantic Records Ahmeta Erteguna koji u njemu vidi potencijal za svetsku pop zvezdu.Ponovni odlazak na Zapad imao je još uticaja na njega. Smatraju ga revolucionarom po tome kako je modernizovao način turskog igranja, kao i stajling turskog muškarca, sa modernom garderobom, čestim promenama frizure i boje kose, kao i provokativnim fotografijama i ponašanjem.
merlot is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #10
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

jedan šok priređuje objavljujući spot za pesmu “Hup” - najskuplji spot svih vremena u Turskoj, krcat specijalnim efektima, sponzorisan od strane Pepsija čiji je bio Tarkan promoter, za koji je angažovan filmski režiser Ferzan Ozpetek (”Hamam - Tursko kupatilo”). Skandal vezan za spot jeste scena strasnog poljupca sa partnerkom, nešto dotad neviđeno u Turskoj. Ubrzo objavljuje i album “Karma” sa kog su se izdvojile pesme “Ay” i “Verme (Ne daj)” za koju je snimio dve verzije spota, od kojih je jedna prikazivala efekat rata na decu i u kojoj su korišćeni metamorfni specijani efekti. Iako je tada planiran njegov proboj na severnoameričko tržište, odložen je zbog napada na Svetski trgovinski centar.
Umesto albuma na engleskom kreće na još jednu veliku turneju po Turskoj i Evropi i snima pesmu “Bir Oluruz Yolunda (Ujedinjeni za vas)” za Tursku reprezentaciju koja te godine biva treća na svetskom prvenstvu u fudbalu. Godinu dana kasnije objavljuje album “Dudu (Žena)” sastavljen od pet pesama i pet remiksa, objavljen u luksuznoj kartonskoj kutiji kao knjiga, prvi put u Turskoj. Naredne godine objavljuje muški i ženski parfem i prateću kolekciju proizvoda jednostavno nazvanih “Tarkan”.Itd,itd....

Do sad ima 15 miliona prodatih albuma!!
Kako se ovde postavljaju video i slike?
merlot is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2008   #11
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Hvala merlot, zanimljivo je ovo... uvijek nas obavestavaj... ja volim da citam gde ima puno teksta! Zavalim se u fotelju... kafa cigare hehehe

Pozz i dobro nam dosao
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2008   #12
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Merlot,pošto nemaš mogućnost primanja privatnih poruka,da ti malko pomognem!
za slanje slika,ti pišeš u malom prozoru i šalješ kao "brzi odgovor"!
Da bi slao slike,moraš da otvoriš"Odgovor sa više opcija"i kad ti se otvori prozor,napišeš poruku!
Ispod tog prozora,imaš opciju"upload" i tada ti se otvara još jedno polje sa nekih 6-8 polja u kojima piše"Browse"!
Nađeš sliku sa tvog kompa,i označiš je klikom na IZABERI!
Kad to uradiš,klikneš na "upload"u desnom uglu tog prozora i sačekaš da se slika uploaduje,što ćeš videti onde gde ti je napisana poruka,a malko iznad onog"upload"-a!
I tek tada "pošalješ odgovor"!
Za video spotove sa npr.youtube,dovoljno je da kopiraš link i postaviš u brzom odgovoru!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2008   #13
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Merlot,pošto nemaš mogućnost primanja privatnih poruka,da ti malko pomognem!
za slanje slika,ti pišeš u malom prozoru i šalješ kao "brzi odgovor"!
Da bi slao slike,moraš da otvoriš"Odgovor sa više opcija"i kad ti se otvori prozor,napišeš poruku!
Ispod tog prozora,imaš opciju"upload" i tada ti se otvara još jedno polje sa nekih 6-8 polja u kojima piše"Browse"!
Nađeš sliku sa tvog kompa,i označiš je klikom na IZABERI!
Kad to uradiš,klikneš na "upload"u desnom uglu tog prozora i sačekaš da se slika uploaduje,što ćeš videti onde gde ti je napisana poruka,a malko iznad onog"upload"-a!
I tek tada "pošalješ odgovor"!
Za video spotove sa npr.youtube,dovoljno je da kopiraš link i postaviš u brzom odgovoru!
Profesionalno, nema sta
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2008   #14
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________

Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2008   #15
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Merlot,pošto nemaš mogućnost primanja privatnih poruka,da ti malko pomognem!
za slanje slika,ti pišeš u malom prozoru i šalješ kao "brzi odgovor"!
Da bi slao slike,moraš da otvoriš"Odgovor sa više opcija"i kad ti se otvori prozor,napišeš poruku!
Ispod tog prozora,imaš opciju"upload" i tada ti se otvara još jedno polje sa nekih 6-8 polja u kojima piše"Browse"!
Nađeš sliku sa tvog kompa,i označiš je klikom na IZABERI!
Kad to uradiš,klikneš na "upload"u desnom uglu tog prozora i sačekaš da se slika uploaduje,što ćeš videti onde gde ti je napisana poruka,a malko iznad onog"upload"-a!
I tek tada "pošalješ odgovor"!
Za video spotove sa npr.youtube,dovoljno je da kopiraš link i postaviš u brzom odgovoru!
Hvala na objasnjenju i jos nesto ja zensko!!
Love Merlot!
merlot is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2008   #16
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

Najnovije Tarkanovihg slikica!

Attached Images
File Type: jpg untitled[1].JPG (70.3 KB, 3 views)
File Type: jpg 7366.jpg (21.3 KB, 1 views)
merlot is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2008   #17
Beba
Srećno zaljubljena
Početnik
 
Beba's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Beograd
Godine: 42
Posts: 417
Default

To je taj novi, drugaciji stajling o kom sam pricala...Cini mi se da je mnogo bolje izgledao ranije
Hvala Merlot u svakom slucaju...

Pozzzz

Beba is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2008   #18
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

Pogledajte jedan od tarkanovih najlepsih spotova Hup inace meni jedan od najomojlenijih!WOW! Love all Merlot!

merlot is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2008   #19
merlot
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 45
Default

Quote:
Originally Posted by Beba View Post
To je taj novi, drugaciji stajling o kom sam pricala...Cini mi se da je mnogo bolje izgledao ranije
Hvala Merlot u svakom slucaju...

Pozzzz
Da upravu si.Mnogo je kritika u medijima dobio za stajling i novi album Metamorfoz.Al to nije vazno ,bitno je da super peva.Mi ka prihvacamo u svakom stilu,jer stvarno je divan u svakom smislu.Meni se najvise svideo njegov sailng sa engleskog albuma Come Closer!!!
Kiss !!!
merlot is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2008   #20
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ih merlot, pa to samo moze da bude pozitvino
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
tarkan


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:26. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)