SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 24-09-2009   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Vecernje novosti: Sjenica: Ostaje vojni aerodrom

SJENICA - Predsednik opštine Sjenica Muriz Turković izjavio je danas FoNetu da lokalne vlasti ne razmatraju mogućnost da se vojni aerodrom Dubinje, kod Sjenice, pretvori u civilni.
"Ne razmišljamo o tome. Sjenica je suočena sa velikim brojem problema, a nemamo novac da kupimo aerodrom ili da ga osposobimo. Prethodna vlast je iznosila ideju o pretvaranju vojnog aerodroma Dubinje u civilni, ali mislim da ta ideja nije ekonomski opravdana, ni izvodljiva", rekao je Turković.

Vojni aerodrom Dubinje nije u funkciji od leta 1999. godine. Pista je pogođena sa više projektila NATO i od tada nije bilo poletanja sa aerodroma, izgrađenog pre četiri decenije.

Last edited by iSelektor; 24-09-2009 at 13:48..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-09-2009   #2
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
SJENICA - Predsednik opštine Sjenica Muriz Turkovi? izjavio je danas FoNetu da lokalne vlasti ne razmatraju mogu?nost da se vojni aerodrom Dubinje, kod Sjenice, pretvori u civilni. "Ne razmišljamo o tome. Sjenica je suo?ena sa velikim brojem problema, a nemamo novac da kupimo aerodrom ili da ga osposobimo. Prethodna vlast je iznosila ideju o pretvaranju vojnog aerodroma Dubinje u civilni, ali mislim da ta ideja nije ekonomski opravdana, [...]
Vaš komentar


Saznajte više o temi...
BILA DOBRA IDEJA.......JA SAM I DALJE ZA ali ko mene pita
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pa sta ima sjenica da ga kupuje, neka ga da pod zakup... ryanair uvijek trazi mesta za nove lokacije. Siguran sam da bi bio uspesan aerodrum. Kosovo, crna gora, bosna i srbija bi tu dolazile da lete LOW COST kompanijama.
Tako je ryanair uradio u osijeku... ceo aerodrum njihov, jedna mala zgradica, i sva izlepljena u ryanair. Mala pistica ali avioni uvijek puni!

To bi bio hit za nas... ali totalni hit i napredak!

Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Pomjesali ljude licne i Opstinske interese, ne treba im zamerit ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #5
sabahudin
Registrovan
Prijatelj
 
sabahudin's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Svedska
Godine: 64
Posts: 2,400
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Pomjesali ljude licne i Opstinske interese, ne treba im zamerit ...
A ja sam mishljenja da oni ne znaju koliko je 2+2
Jer odbiti takvu mogucnost da se sa malo ulaganja dobije civilni aerodrom to je chista ludost.
Mozda se plashe da bi im avioni uznemiravali krave pa bi iste zato davale manje mlijeka....Evropo.
__________________
chovek se uchi dok je ziv...
sabahudin is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

imali smo jedan clanak po ovoj prici pre 2 godine...
ako se ja secam,a i misljenja sam da je taj aerodrom u vlasnistvu VJ a samim tim i drzave...
prema recima ondasnjeg predsednika,sjenica kao opstina je trebala da se pojavi kao jedan od ucesnika koji bi KUPILI aerodorom,a zaboravio sam cifru koja se pominjala tada....
prema tome,znaci opstina sjenica nema nista sa tim arodromom,a kupovinu istog mogu da zaborave i ovaj i 10 narednih predsednika jer je to previse para za tako siromasnu opstinu i budzet kao sto je sjenicki...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #7
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Kupice to braca Tokovici jedan dan...
  Reply With Quote
Old 24-09-2009   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
imali smo jedan clanak po ovoj prici pre 2 godine...
ako se ja secam,a i misljenja sam da je taj aerodrom u vlasnistvu VJ a samim tim i drzave...
...

Taman tako buraz, o ovome smo pisali nekada. Tada sam rekao da mnogi u Sjenici imaju bujnu mastu sto se tice ovog objekta. Evo i sada, nakon nekoliko godina, u Sjenici se nista ne mijenja, ljudi i dalje mastaju.
Misljenja sam da NIKADA, ama bas NIKADA na taj, kako ga nazivaju, aerodrom, nece sletjeti civilni avion.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #9
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pa Sjenica se pojavi kao kupac, ali iza sjenice na primer stoji jedan ryanair ili germanwings ili neko treci koji ce to da plati... ko sto se svuda radi...
Nasem regionu bi taj aerodrom mnogo znacio...

hahaha 36310, pa pazi nije iskljuceno... i sigurno bi ih podrzao...

Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #10
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
hahaha 36310, pa pazi nije iskljuceno...

Pozzzz
Ma samo treba nagovorit Ganiju da kupi jedan avion... i odmah bi mu Shema kupio aerodrom!
  Reply With Quote
Old 24-09-2009   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Misljenja sam da NIKADA, ama bas NIKADA na taj, kako ga nazivaju, aerodrom, nece sletjeti civilni avion.
eh kakvi se civilni avioni tuda voze
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #12
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

da se razumemo,
bio bih medju najsrecnijim kada bi taj aerodrom proradio pa u bilo kakve svrhe...
da ga uzme neka baza(npr NATO) bilo kako bilo zaposlenje bi dobio bar jedan covek a i to je nesto za sjenicu...

drugo,sto se tice svih low cost kompanija ili bilo kojih drugih,mislim da se nikada nece pojaviti na tom podrucju niti tom regionu iz nekoliko porstih razloga...

1.aerodrom se nalazi u zoni koja putevima nije povezana ni sa cim...
do beograda mrtav da padnes treba da vozis 5 sati...
do cacka,koji je nama najblizi veliki grad treba 2 sata
i to automobilima...
putna,infrastrukturna,saobracajna mreza je toliko losa da se ni u najlepsim snima ne nazire i mali boljitak...
zao mi je sto ovo kazem,ali ako se i ole normlano pogleda polozaj sjenice,to nece videti samo onaj ko nece da vidi ili je stvarno slep...

2.sjenica,i region(evo ukljucili smo i region) je podrucje sa malim brojem stanovnika,sto ni po kojoj statisci ni proracunu ne odgovara za tu "vrstu sporta"
jel toliko ljudi zivi u 2 zgrade nekog od vecih aero-luka...

3.stanovnistvo srbije je dosta ekonomski nemocno i putovanje avionom pa cak i low cost komanijama je preskupo...
jeste da ima karata sto bi relki sa kraj na kraj sveta za 20 eura,ali ni su sve karte u avionu 20eura,vec 90% njih je prodato po ceni od 500 i vise eura pa ono sto je ostalo daje se da "se ne baci"...

4.ako ikad proradi taj aerodrom u civilne svrhe,ja placam kartu 5-orima koji se prvi jave...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #13
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Normalno je ovakvo razmišljanje naših ljudi, jer mi smo navikli da smo uvijek zadnja rupa na svirali, da je Sjeničak takav da živi sam za sebe, da ima ovčicu i kravicu i tako kako kroz vijekove, tako i danas. Postavlja se jednostavno pitanje, šta je državna imovina, i koko je država organizovana (općina, region-pokraina, državni-republički nivo), da li se vojna imovina može prenijeti u vlasništvo nekog nivoa državne vlasti (opštine), bez nadoknade, pa sigurno može.

Ali kad se uzme u obzir da je za opštinu Sjenica i njenu vlast problem i smeće, pa veliki problem voda, pa veliki problem čistoća grada... normalno je da od "većih problema" nema ništa. Za sve dosadašnje vlasti najlakše je bilo podijeli građane na, nekada na Suljine i Rasimove, sada na Zilkićeve i Zukorlićeve, sutra... i narod uživa, navija, svaki pojedinac je pametniji od Obame. Da ne govorim o sadašnjim predstavnicima građana Sandžaka u Vlasti R Srbije, to je posebna priča, da ne odem daleko.

Zaključak. za Sjenicu je sve složeno i ništa ne može, dobro je da ne "biju", nek ima "hleba, kompira, sira i varnike" a ostalo će doći samo od sebe.
homar is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #14
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ima istine homar, ali ima i istine u strancevom, ali postoji ono ali...
hajmo zatvoriti oci i poceti malo da mastamo o necemu sto je izvodljivo u sustini:

Zamisli da se otvori civilni aerodrum, zamisli najezdu korisnika tog aerodroma, zamisli koliko radnih mesta, zamisli infrastrukturu koja se promeni u roku od nekoliko meseci, zamisli da ce se onda stvarno praviti autoput preko pesteri, jer ima aerodrum, jako posecen... zamisli...

Evo primera ryanair-a opet i navodnog aerodroma FRANKFURT HAHN, koji veze nema sa frankfurtom, koji je 120 km od frankfurta udaljen, koji je napravljen u NEDODJIJI... jer je bio vojni aerodrom... a naravno da ce biti vojni aerodrum napravljen u nedodjiji, gde nema skoro nikoga... idi na google maps i pogledaj gde se nalazi i gde je veci grad u blizini.

Zbog tog aerodroma sad se izgradjuje autoput prema tom pravcu, prema toj nedodjiji, gde nije bilo NISTA bas NISTA, sem par sela tipa sjenica... u brdima i dolinama nicega!!!

Taj aerodrom licno ja posecujem mesecno bar dva puta, da ne pricam da je postao LOW COST raskrsnica evrope...
Pogledajte na sajtu www.ryanair.com cijene i sve destinacije iz tog sela, koji nazivaju aerodrom FRANKFURT HAHN... *citaj HAN*

Znaci neostvarivo nije, a ako se ne proba nece se ni znati... jbg... stvarno bi voleo da se to nekada ostvari... hajmo reci da nije mozda zivotna zelja... ali zelja za sjenicu i njen napredak koji je vise nego tuzan... bas zbog gore navedenih sulja, rasima, zukorlica i ziklica mi propadamo i odvedose nas u propast... pa nastavimo sa vladom srbije i mentalitet balkanaca ili mozda srbije, koji su po njihovom najbolji, najpametniji i niko drugi sem oni tj MI... kako hocete...

ZALOSNOOOO je
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #15
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Zamisli da se otvori civilni aerodrum, zamisli najezdu korisnika tog aerodroma, zamisli koliko radnih mesta, zamisli infrastrukturu koja se promeni u roku od nekoliko meseci, zamisli da ce se onda stvarno praviti autoput preko pesteri, jer ima aerodrum, jako posecen... zamisli...
Zamisli zivot drugaciji od ovog i igraj,igraj,igraj,IGRAAAAAJ,zamisli zivot u ritmu muzike za ples!!!

Sala na stranu ali i ja bih zeleo da se to dogodi onoj nasoj kasabi...
  Reply With Quote
Old 25-09-2009   #16
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Samo treba malo volje...
Vojsci ta lokacija,iz ranije priče,nije toliko zanimljiva,jer više nema nigde kasarnu osim u Pazaru,ali u okviru Garnizona iz Raške!
Prvo,situacija što se vojnih objekata tiče,je mnogo loša!
Ministarstvo odbrane daje cijele kasarne dobijajući zauzvrat lokacije za izgradnju stanova!
Mislim da bi i tu lokaciju,dalo za budzašto!
Više Sjenica,a ni aerodrom,nema neki geo-strateški značaj,jer nebi se vojska povukla odavde!I aerodrom u Ponikvama(Užice)treba da pređe u vlasništvo grada!
Ovo je ona tačka 2.Strančeve priče o regionu!Trenutno 2 civilna aerodroma na tako malom prostoru,Zlatiborskog okruga,nije realna!!
Uz malo napora,volje i finansijskih sredstava,mislim da bi mogao biti pod ingerencijom opštine!
Sad,druga je stvar što oni hangari,odavno ne služe svojoj svrsi,već su bili depoi klaničnog otpada!
E,to je pravi razlog,po meni što ova sadašnja vlast nije zainteresovana,a neće se naći niko sa strane...i bog te veselio!
Još 5-6 godina,koska do koske,tor do tora!

__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Hoces reci da je to jedini problem sto postoje hangari...?
Pa hangari se vide (opet se vracam na aerodrom HAHN) i na tom drugom aerodromu, pa nikom ne smetaju, nego su napravili VIP parkinge od toga... i CARGO smestaj...

Za to u uzice nisam znao... ali eto i to da se ostvari da postane civilni aerodrom odlicno je... ali samo da pripadne pravim ljudim tj da padne u prave ruke... sta vredi ako ga uzme jat i ne da ga nikome


Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009   #18
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Pričali smo ranije,da su hangari postali depoi klaničnog otpada!
Odakle?
Pa,naravno....iz klanice sadašnjeg predsednika opštine!
Bili su i oni "kargo"smeštaj za ovce iz sela Vape!
Šta je sad aerodrom za vojsku?
Ništa...
Pista neupotrebljiva,objekti razrušeni,finansijski,mnogo treba više za obnovu vojne infrastrukture nego za civilnu!
Jednostavno,bolje i da ga da Sjenici pod "ušur"nego da propada još više!

halilce is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009   #19
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ovde se slazem sa Zlajom, i to 100%. Nista sjenici nebi bila bolja odskocna daska nego da se nesto ovako uradi. Nista auto-put, priavtizacija ovoga i onoga. Sve bi to posle doslo samo od sebe, samo kad bi se aerodrom preuredio. Jeste to skupo, ali valjda ima neko iole havijezan u tu opstinu da se seti rijeci "investitor". To bi se lako naslo, kad mi vidimo mogucnosti tu, sigurno bi ih videle i svetske avio-kompanije. Makar jedna
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009   #20
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Sjenica nema lobiste, tako da ga i preuzme šta će sa njim, kada neće biti poletanja sa našeg aerodroma. Srbiji je važnije da se bavi Lađevcima nego Sjenicom... Neka ga aerodrom za sada, jer će on možda biti dobar projekat ako u blizini prođe auto-put, pa se napravi neka celina saobraćajnih veza sa okolni mestima. Preče je raditi neke ulice u čaršiji i na pešteru, nego se zamajavati sa nerealnim
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
aerodrom, novosti, ostaje, sjenica, vecernje, veernje, vojni


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:58. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)