SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 11-06-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation SjeniČani Duguju 40 Miliona Dinara Za Vodu

VODOSNABDEVANJE NEREDOVNO

Zbog većeg kvara na glavnom izvorištu ''Zarudine'', od prošle nedelje vodosnabdevanje u Sjenici je pod znakom pitanja. Visočiji delovi grada danima nemaju vodu, osim kasno naću kada se smanji potrošnja, a neretko se dešava, da na nekoliko sati i ceo grad ostane bez vode. Kako saznajemo, od četiri crpne pumpe na glavnom izvorištu, dve su na remontu, pa se grad vodom snabdeva smanjenim kapacitetom.
Zašto nema vode i da li je danima neće biti, kao što se najavljuje? ''I jeste i nije'', odgovorio nam je direktor Javnog komunalnog preduzeća ''Vrelo'' Sjenica, Vukoman Luković. On je rekao da je usled dotrajalosti instalacije a i usled vremenskih neprilika, došlo do većeg kvara na glavnom izvorištu. ''Kvar smo samo delimično sanirali, i neizvesno je koliko će to trajati. Za kompletnu sanaciju potrebno je kupiti nove delove, za koje nemamo dovoljno finansijskih sredstava'', kazao je Luković. On je istakao da potraživanja komunalnog preduzeća za utrošenu vodu, premašuju 40 miliona dinara, i da od toga 28 miliona duguju građani a ostalo privredni subjekti u Sjenici. ''Ako građani ne počnu da izmiruju svoje obaveze, ponovo ćemo biti prinuđeni da primenimo nezahvalni metodu isključenja sa mreže neredovnih platiša'', najavljuje Luković.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-06-2008   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Prazna prica!
Ne mogu neplatisama nista!
Nije mi jasno kako se u drugim zemljama resavaju sporovi sa ljudima koji ne mogu da otplate kaznu jer nemaju para za to!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2008   #3
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

u drugim zemljama se to resava vrlo jednostavno. ako ne platis racun dobijes opomenu. ako ni to ne pomogne , onda sud resava to vrlo jednostavno, tj. dodje ti kuci neko iz policije ili suda, pokupi to sto imas od vrijednosti(TV, kompjuter, kameru....) i tako to se proda na aukciji, firma dobije svoje pare, a takve neredovne platise se registruju i posle imaju problema ako ce podici kredit, ili kupiti nesto na odplatu. to bi moglo i kod nas, ali u nekoj dalekoj buducnosti. ljudi treba da placaju za vodu koju nemaju i za smece koje se ne odnosi. ispravno, nema sta.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2008   #4
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

.....
nemam komentar....
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #5
supermann2008
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
VODOSNABDEVANJE NEREDOVNO

Zbog većeg kvara na glavnom izvorištu ''Zarudine'', od prošle nedelje vodosnabdevanje u Sjenici je pod znakom pitanja. Visočiji delovi grada danima nemaju vodu, osim kasno naću kada se smanji potrošnja, a neretko se dešava, da na nekoliko sati i ceo grad ostane bez vode. Kako saznajemo, od četiri crpne pumpe na glavnom izvorištu, dve su na remontu, pa se grad vodom snabdeva smanjenim kapacitetom.
Zašto nema vode i da li je danima neće biti, kao što se najavljuje? ''I jeste i nije'', odgovorio nam je direktor Javnog komunalnog preduzeća ''Vrelo'' Sjenica, Vukoman Luković. On je rekao da je usled dotrajalosti instalacije a i usled vremenskih neprilika, došlo do većeg kvara na glavnom izvorištu. ''Kvar smo samo delimično sanirali, i neizvesno je koliko će to trajati. Za kompletnu sanaciju potrebno je kupiti nove delove, za koje nemamo dovoljno finansijskih sredstava'', kazao je Luković. On je istakao da potraživanja komunalnog preduzeća za utrošenu vodu, premašuju 40 miliona dinara, i da od toga 28 miliona duguju građani a ostalo privredni subjekti u Sjenici. ''Ako građani ne počnu da izmiruju svoje obaveze, ponovo ćemo biti prinuđeni da primenimo nezahvalni metodu isključenja sa mreže neredovnih platiša'', najavljuje Luković.
a koje ovoga kretena postavio na poziciju zasto ne zameni one azbest cijevi koje donose najgore bolesti pabi i gradjani palcali racune
  Reply With Quote
Old 12-06-2008   #6
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
Prazna prica!
Ne mogu neplatisama nista!
Nije mi jasno kako se u drugim zemljama resavaju sporovi sa ljudima koji ne mogu da otplate kaznu jer nemaju para za to!
Quote:
Originally Posted by sabina View Post
u drugim zemljama se to resava vrlo jednostavno. ako ne platis racun dobijes opomenu. ako ni to ne pomogne , onda sud resava to vrlo jednostavno, tj. dodje ti kuci neko iz policije ili suda, pokupi to sto imas od vrijednosti(TV, kompjuter, kameru....) i tako to se proda na aukciji, firma dobije svoje pare, a takve neredovne platise se registruju i posle imaju problema ako ce podici kredit, ili kupiti nesto na odplatu. to bi moglo i kod nas, ali u nekoj dalekoj buducnosti. ljudi treba da placaju za vodu koju nemaju i za smece koje se ne odnosi. ispravno, nema sta.
Nije bas skroz tako ali ima dosta od toga...
Ako imas na primer decu onda ne moze da ti uzme tv, isto tako i kompjuter jer je neohodan za rad i ucenje...
Ne mogu cak ni auto, ako to koristis decu ili bolesnu zenu ili sl da vozis u skolu kod dr. ili slicno!
Ako se stvarno nema sta uzeti, onda se sve zamrzne i imaju pravo sledecih 30 god da te ganjaju, sto znaci...
Ako ikada pocnes da primas platu, oni ti je uzimaju, ne citavu, ali deo... Upucen sam dosta u materiju, jer znam kako ja sa mojim neplatisama radim!

A sto se tice vode i struje i slicno, kao sto rekoh, ako si neki samac mogu da ti iskljuce, ali ako imas decu ili slicno, to ne ide tako lako...

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #7
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Kako mi fino,mislim na "NAS" sto nismo u Sjenici,pricamo kako je "ovamo".Jeste Sabina,Tahirovicu da je tako ali gdje je "standard"nase Sjenice a gdje zapada.Pa kako ce i da je plati,ako "NEMA ODAKLE DA JE PLATI"pa makar bilo to i nekoliko,ili vrlo malo para.
Mi ovdje radimo,svaki mjesec redovno dobijamo plate,zato se nesekiramo,ali...sta ce taj covjek u Sjenici koji mjesecima,godinama nema nikakve doprinose u svojoj kuci,jedva sastavlja kraj sa karajem mjeseca,hrani mozda cetvoroclanu,petoroclanu porodicu...
Ovdje i ako covjek dodje u takvu situaciju da mora da se nesto "iskljuci",da li to sada bila voda,ili struja,ipak je to sama osoba zasluzila svojim"oholim"ponasanjem,i ja bih mu nakraju krajeva oduzela "sve"ali dolje ne...
Smatram da nije u redu,makar za one porodice koje zive na granici"siromastva"da se tako postupa,nebitno sta da je u pitanju,ipak treba sve da se uzme u obzir,kompletna situacija,ali nazalost sve se ipak pokrece sa tacke"ekonomske"situacije.
Naravno,onaj koji moze i koji je u stanju ta izmiruje dugove,treba i mora,ali ipak je takvih na nasem podrucju definitivno manje od onih kojima je potrebna pomoc da" prezive".
mersija is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #8
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Da pojedniostavimo:
Ti nas dijelis na siromasne i srednje.
Al uglavnom hoce i jare i pare!


Sad po analogiji,siromasni ne bi trebali da placaju iz mnogobrojnih razloga koje ste naveli svi vi do sad... A one koji imaju (pare,tv,komp,auto....) moraju bivati kaznjeni oduzimanjem (u granicama humanosti )!

I sta sad: po vama treba da se podje od kuce do kuce i otima,ili kako?

A malo kad bolje razmislim nije to problem uvesti i kod nas,jer se ne treba za to onoga sto niko ne da (para naravno!),samo sto je malo teze organizovati sve to!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #9
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

[quote=mersija;59885]Kako mi fino,mislim na "NAS" sto nismo u Sjenici,pricamo kako je "ovamo".Jeste Sabina,Tahirovicu da je tako ali gdje je "standard"nase Sjenice a gdje zapada.Pa kako ce i da je plati,ako "NEMA ODAKLE DA JE PLATI"pa makar bilo to i nekoliko,ili vrlo malo para.
Mi ovdje radimo,svaki mjesec redovno dobijamo plate,zato se nesekiramo,ali...sta ce taj covjek u Sjenici koji mjesecima,godinama nema nikakve doprinose u svojoj kuci,jedva sastavlja kraj sa karajem mjeseca,hrani mozda cetvoroclanu,petoroclanu porodicu...


Licno smatram da 90% onih koji nisu platili racune , nisu platili ne zbog toga sto nemaju vec zbog njihove nemarnosti i neodgovornosti.
Ljudi moraju da shvate da ni to nase komunalno preduzece, pa kakvo god ono bilo , ne moze da radi normalno ako nema sredstava a ta sredstva upravo dobijaju putem racuna. Ako svako redovno plati racun i na vrijeme puno je lakse i slabije ce to da osjeti dok npr. mnogi cekaju da se racuni nagomilaju nekoliko mjeseci pa posle kukaj , odakle da platim
Koliko sam primjetio zadnji put kad sam bio dole, najveca briga naseg naroda je mobilni telefon kojeg svaka kuca ima najmanje po 3 dok druge stvari , kao sto je i voda u ovom slucaju "moze da saceka ".
S druge strane, istina je da ima i dosta siromasnih porodica koji stvarno nemogu da plate i takva domacinstva komunalno treba da prepozna i nadje adekvatan nacin za placanje tako da im na neki nacin pomogne.
Mersija , neznam koliko dugo nisi bila dole ali ako ikada odes primjetices da taj standard koji ti uporedjujes i nije bas toliko razlicit. Istina je da se na zapadu vise radi i zaradjuje ali i ljudi koji zive dole imaju sve, prate modu vise nego mi ovamo jedino sto je razlika u odgovornosti
Mozda ja puno grijesim ali ja tako mislim
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #10
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Na spisku ljudi koji nisu platili vodh najmanje ima siromasnih,ima tu ljudi koji voze auta od 20.000eura.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #11
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Kao sto sam i predpostavljao Resko. Komunalno preduzece treba svima da izda rokove za odplatu. Onima koji duguju malo vise, odrede rate za placanje a ako ni to ne plate samo po kratkom postupku, iskljuciti im vodu. Narod jednom mora da shvati odgovornost.
Zvuci malo bahato ali i ponasanje nasih neodgovornih gradjana izgleda isto tako
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nisu oni neodgovorni nego bezobrazni,rade to namerno,da bi sto vise opteretili budzet opstine,jer novac koji hvali komunalnom za normalno funkcionisanje dotira opstina,sto manje para u budzetu manje investicija u grad,vise razloga za kritikovanje vlasti,dolazim na ideju da objavim taj spisak ........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #13
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Nebih se slozio s tobom , tvrdis da je to prljava propaganda protiv vlasti, ne pretjeruj
Slazem se da je bezobrazluk i neodgovornost ali i ne da je sve to smisljeno
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #14
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

pa mislim slicno kao Elvis-Eko da je najvise onih koji iz nemarnosti i ma kojih drugih razloga ne placaju usluge komunalnog a da je ponajmanje onih koji ne placaju zbog siromastva
ako trazite SIROMASTVO ne morate dugo da trazite eto vam Komunalnog
ali da ne pocinjemo ponovo 100 puta pricanu pricu - pa sto ne rade??? itd
kome da rade onima sto ne placaju???? nije sve bijelo nije sve crno!!
i tako mi zivimo u tom nasem sivilu smeca i ako nam se "posreci" (nedaj boze) i bez vode, ali smo svugdje dostupni na mobilni!!! ako ne na 63-ojku onda na 64-tvorku, jer nebi valjalo da nismo
a kako im se ne mili da rade - ni meni nije jasno?! kad vec imaju ama bas SVE!!!
jos malo fali pa da podju u bijeli svijet sa komadom hljeba i pastetom (ko Musko ) il da se okace o prvu banderu ko mish za nado
a tesko je bilo naci nekoga te ga postaviti za direktora za tako bajnu Firmu!!! valjalo je skolovati se 20-tak godina pa da te neki lokalni junak u hulahopkama i i pidzami sa veliko S 2008 naziva Kretenom bes te bez ove!!!
mislim da su najveci "kreteni" oni koji ne placaju svoje racune, a mogli bi, a oni koji stvarno ne mogu da plate oni su "problem" za drustvo tj drzavu i treba him pomoci u vidu socijalne pomoci, da za njih plati neko drugi da dobiju neke olaksice il ma sta bilo ali ne moze samo komunalno biti "Merhamet" i davati usluge i robu tj vodu besplatno
ako ne platis struju iskljucuju, telefon isto tako, ako ne platis kaznu policiji haj u zatvor a posto je tesko iskljucit vodu ko ih da izvinete je.e njima "necemo" ni da platimo
tako moje misljenje o tome a vi kako hocete
mahsus selam i pozdrav za "redovne platise" i ostale
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #15
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Eko kad dodjes i sednemo na pice,napomeni me pa cu detaljno sve objasnit....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #16
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Nisu oni neodgovorni nego bezobrazni,rade to namerno,da bi sto vise opteretili budzet opstine,jer novac koji hvali komunalnom za normalno funkcionisanje dotira opstina,sto manje para u budzetu manje investicija u grad,vise razloga za kritikovanje vlasti,dolazim na ideju da objavim taj spisak ........
mislim da ti je to sa objavljivanjem spiska jako dobra ideja mada neznam da nije protuzakonito ?
a koje su to "firme" koje ni vodu da plate ne mogu i to me bas intersuje?

daj SPISAK!
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by mersija View Post
Kako mi fino,mislim na "NAS" sto nismo u Sjenici,pricamo kako je "ovamo".Jeste Sabina,Tahirovicu da je tako ali gdje je "standard"nase Sjenice a gdje zapada.Pa kako ce i da je plati,ako "NEMA ODAKLE DA JE PLATI"pa makar bilo to i nekoliko,ili vrlo malo para.
Mi ovdje radimo,svaki mjesec redovno dobijamo plate,zato se nesekiramo,ali...sta ce taj covjek u Sjenici koji mjesecima,godinama nema nikakve doprinose u svojoj kuci,jedva sastavlja kraj sa karajem mjeseca,hrani mozda cetvoroclanu,petoroclanu porodicu...
Ovdje i ako covjek dodje u takvu situaciju da mora da se nesto "iskljuci",da li to sada bila voda,ili struja,ipak je to sama osoba zasluzila svojim"oholim"ponasanjem,i ja bih mu nakraju krajeva oduzela "sve"ali dolje ne...
Smatram da nije u redu,makar za one porodice koje zive na granici"siromastva"da se tako postupa,nebitno sta da je u pitanju,ipak treba sve da se uzme u obzir,kompletna situacija,ali nazalost sve se ipak pokrece sa tacke"ekonomske"situacije.
Naravno,onaj koji moze i koji je u stanju ta izmiruje dugove,treba i mora,ali ipak je takvih na nasem podrucju definitivno manje od onih kojima je potrebna pomoc da" prezive".

Mislim Mersija da grijesis i to silno...

Nije to preduzece merhamet pa da dijeli...
Oduvijek je bilo toga i bice, ali ti isti duznici kao sto kaze resko voze skupe automobile, voze uopste automobile...
Pa sto kaze biber imaju po dva mobilna telefona... pester tarife...

A svi oni imaju kuce, ja zivim u jebenom malo stanu i placam sve troskove... Ima tu mnogo faktora jos da se nabroji... ali voda se uvijek placala i treba da se placa... tu nema izuzetaka...

Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #18
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

bravo zlatko. ovo si dobro rekao. ni na zapadu nista ne pada sa neba, nemas gde da uzajmis ako zaskripi, ne mozes otici u prodavnicu i kupovati na veresiju. to tamo sve mozes. i ne mislim da ljudi nemaju da plate, vec imaju neki cudan prioritet. vaznije je nabaviti najnoviji mobilni, ili nositi markiranu robu, nego platiti ono sto je tvoja obaveza. ljudi imaju iskrivljenu sliku o zapadu, kao ovde je sve med i mlijeko. daleko od toga. ako ces nesto da imas onda moras dobro i da radis. kad nas narod to shvati onda ce im i biti bolje. secate se kako se nekad nije htela placati TV pretplata, pa se sete da to zakace na racun za struju, i funkcionise. sto ne bi smislili tako nesto i za vodu. ali ko sto neko pomenu najgore je to sto su azbesne cijevi jos u upotrebi, a svi znamo koliko su one stetne za zdravlje.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2008   #19
supermann2008
Gost
 
Posts: n/a
Default

valjalo je skolovati se 20-tak godina pa da te neki lokalni junak u hulahopkama i i pidzami sa veliko S 2008 naziva Kretenom bes te bez ove!!!
jamu se pisam na njegovu skolu a ti kako vidim dasi ti junak u suknji ako sam ja junak u hulahopkama
  Reply With Quote
Old 13-06-2008   #20
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Eko kad dodjes i sednemo na pice,napomeni me pa cu detaljno sve objasnit....


Ako Bog da , popicemo mi pice ali vala necemo pricat o komunalnom


Biber, ipak mislim da nije dobra ideja o objavljivanju spiska, cak sta vise tvrdim da je protivzakonito . Hejjjjj a ima li dole kod nas uopste zakona ?
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dinara, duguju, miliona, sjeniČani, vodu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vlast S.Ugljanina pojela ćevapa za 6.mil.dinara homar Politika Sjenice 18 19-03-2009 16:06
SjeniČko-peŠterska Zima Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 08-01-2009 17:10
Pc Igre Od 40 Dinara dvdzabava Mali oglasi 7 31-08-2008 16:04
DVD filmovi 60 dinara dvdzabava Mali oglasi 1 31-08-2008 10:12
VeČe SjeniČkog Ćilimarstva Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 2 13-03-2008 21:15


All times are GMT +2. The time now is 19:41. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)