SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Old 02-03-2015   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Hodzic: Dugujem izvinjenje razocaranim biracima SDP-a

Bivši predsednik Sandžačke demokratske partije (SDP) i nedavno smenjeni član Gradskog veća Novog Pazara Rešad Hodžić rekao je danas da većini razočaranih birača duguje izvinjenje zbog činjenice da su očekivali više nego što im se pružilo.



On je rekao da je pokušavao sve što je znao i umeo, ali da u stranci nije imao podršku da realizuje mnoge ideje i projekte.

“Funkcionisanje i priča političke partije koju sam iskreno i odgovorno vodio godinama potpuno se promenila i to više ne liči na tu stranku. Boli me činjenica da su ljudi koju su glasali za nas očekivali više nego što im se pružilo, a ja sam dobrim delom doprineo da imamo glasova koliko smo imali, pa im iz tog razloga dugujem izvinjenje”, rekao je Hodžić.

On je u petak na sednici Skupštine grada smenjen sa mesta člana Gradskog veća, u kome je bio od 2008. godine, dok je početkom septembra 2013. godine podneo ostavku na mesto predsednika SDP.

Hodžić je rukovođenje SDP-om preuzeo od Rasima Ljajića, nakon što je on formirao Socijaldemokratsku partiju Srbije (SDPS), u jesen 2009. godine.

On je istakao da nema više nikakvu funkciju u lokalnoj vlasti, da nije član nikakvog Upravnog odbora, jer su njegovi stavovi i politička borba nespojivi sa sadašnjom politikom lokalne samouprave.

“Sasvim je logično da do ovog razlaza dođe, nakon godinu i po dana od kako sam podneo ostavku na mesto predsednika stranke koja je okosnica vlasti u Novom Pazaru. Da nisam smenjen u petak na skupštini, sigurno bih sam podneo ostavku u narednih mesec- dva, jer sam osećao opterećenje i da mi nije više mesto u tom organu”, rekao je Hodžić.

Međutim, on smatra da su odbornici vladajuće većine koji su glasali za njegovu smenu dužni građanima da objasne zašto su to uradili.

“Oni treba javnosti da kažu da li su bili pod pritiskom i nagovorom ili je to njihovo lično mišljenje i stav. Priželjkivao sam trenutak da se neki od sadašnjih virtuelnih funkcionera osmeli da predloži moju smenu i da do nje dođe. Dakle, to što sam želeo se i dogodilo, a za sve ostalo neka sude sami građani”, kaže Hodžić.

Podesćamo da je smenu Hodžića predložio gradonačelnik Novog Pazara Meho Mahmutović, koji je za skupštinskom govornicom rekao da su Hodžić, ali i ostala dva smenjena većnika Munir Poturak i Tarik Imamović, odgovorno radili svoj posao.

“Očito da oni koji u ovom gradu treba da podnesu ostavku, to ne umeju da urade. Mogu da pohvalim rad gradskih većnika, a to što se nisu izvršavali naši zaključci i odluke odgovoran je gradonačelnik. Što se tiče kadrova u lokalnoj vlasti, mislim da među njima ima mnogo onih koji imaju potencijala, ali znam da su svi oni koji imaju zdravo i normalno mišljenje saterani u ćošak i da nemaju prava da progovore dve reči, a kamoli da donosi neke odluke”, rekao je Hodžić.

On je dodao da se plaši da ovo nije kraj obračuna sa članovima partije koji misle drugačije, a kao primer naveo podatak da su na skupštini smenjeni i pojedini članovi školskih odbora, koje u stranci zovu “pučistima”.

“Njih smenjuju isti oni ljudi kojima je nedavno zasmetala pozorišna predstava ‘Beton mahala’, u kojoj su se mladi ljudi ovog grada odvažili da odškrinu pandorinu kutiju i javno progovore o svemu što misle i što im smeta u gradu. Ta predstava je bila dobra opomena vladajućoj garnituri, koju su trebali da uvaže i na osnovu nje prave strategiju za dalju budućnost”, rekao je Hodžić.

Kako je ocenio, trenutna struktura vlasti u ovom gradu ne predstavlja izbornu volju građana pokazanu na poslednjim izborima 2012. godine, a da će haos nastati tek naredne godine, ako se ne desi nešto pozitivno na političkom polju.

On je istakao da stavlja tri tačke na njegov dalji politički život, a lokalnoj vlasti poručio da će se videti u nekom novom filmu.

“U ovom gradu postoji velika masa neokaljanih, čaršijskih ljudi, koji su ogorčeni na politička dešavanja u gradu u poslednjih par godina, tako da svi oni zaslužuju jednu normalnu političku opciju. Osim toga, dobio sam mnogo poziva i sms poruka podrške i od sadašnjih članova SDP, ali ne bih želeo da niko ima problema što me podržava. Odmoriću u narednom periodu, pa ćemo videti šta će biti dalje”, rekao je Hodžić.


A.Bajrović


Pogledajte još:
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
biracima, dugujem, hodzic, izvinjenje, razocaranim, sdpa


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:43. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)