SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 13-09-2014   #1
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default Osvanula Facebook stranica Armije republike Sandžak i poziv na naoruzavanje!

Na društvenoj mreži facebook osvanuo je poziv na formiranje Armije Sandžaka a ne dugo zatim i facebook stranica armija republike Sandžak.



POZIVAM SVAKOG SANDZAKLIJU OD 15+ GODINA DA STANE U ODBRANU GRADA JER I NAŠ POSLANIK ALEJHISELAM JE U PRVOJ BORBI UCESTVOVAO SA 15 GODINA“ stoji u otvorenom pozivu na ovoj stranici.
Prvi poziv na formiranje Armije Sandžaka pojavio se na stranici Republika Sandžak a administrator ove stranice postavio je i grb armije koji podseća na grb ARMIJE BIH sa porukom
„BRAĆO BOŠNJACI, POD HITNO MORA DA SE FORMIRA ARMIJA REPUBLIKE SANDŽAK RADI OČUVANJA BEZBEDNOSTI BOŠNJAKA I TERITORIJE SANDŽAKA ! ČETNICI SE SPREMAJU DA NAPADNU NOVI PAZAR, I JAVNO POZIVAJU NA TO! A MI POZIVAMO DA SE FORMIRA ARMIJA REPUBLIKE SANDŽAK! I POZIVAMO SVAKOG POJEDINCA I SVAKU GRUPU DA SE ŠTO BOLJE NAORUŽA“
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-09-2014   #2
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ovo je skandalozno!
Onaj koji je napravio tu stranicu,koji je došao na tu ideju.ili je umobolan ili je neko ko namerno izaziva i priziva rat u Sandžaku!
A.ne bi me začudilo da ima veze sa telekomunikacijama i da je ubačeni element!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2014   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

totalna glupost...

usput sam izbrisao linkove do tih grupa, jer ne podrzavamo te ratne huskace!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2014   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default i novosti danas izvestavaju o ovom sranju!

Sandžačku armiju prave na Fejsbuku!

Posle „Pohoda na Hadžet“, provokacija stiže i sa globalne društvene mreže. Ekstremista iz Sarajeva Abdulmelik Bašić preti „crvenom Drinom“



NA društvenoj mreži „Fejsbuk“ u subotu je, najpre, osvanuo poziv za formiranje armije Sandžaka, a odmah potom pojavila se i fejsbuk-stranica „Armije Sandžaka“. Informacija o pojavi stranice „Armije Sandžaka“ odmah je preneta i posredstvom nekih sandžačkih internet-portala.

- Pozivam svakog Sandžakliju starijeg od 15 godina da stane u odbranu grada, jer je naš poslanik Alejhuselam u prvoj borbi učestvovao sa 15 godina - stoji u otvorenom pozivu na ovoj stranici.

Poziv za formiranje armije Sandžaka pojavio se na stranici Republika Sandžak, a administrator ove stranice postavio je grb armije koji podseća na grb armije BiH sa porukom: „Braćo Bošnjaci, pod hitno mora da se formira armija republike Sandžak radi očuvanja teritorije i bezbednosti građana Sandžaka. Četnici su spremni da napadaju Novi Pazar i javno pozivaju na to. A mi pozivamo da se formira armija republike Sandžak. Pozivamo svakog pojedinca i svaku grupu da se što bolje naoruža“.

Na Fejsbuk-stranici republike Sandžak, poziv za formiranje armije Sandžaka odmah je dobio podršku znatnog broja posetilaca, mahom Bošnjaka iz Sandžaka i dijaspore koji takođe pozivaju na formiranje armije Sandžaka.

„Sandžački tigrovi, pridružite se, pokažite svima ko su sandžački sinovi“, „I život svoj za Sandžak moj“, „Alahu, pomogni sandžačkom muftiji, pomogni ga u hairu i sačuvaj ga od otvorenih neprijatelja i prikrivenih prijatelja“, samo su neke od poruka koje su se mogle videti na ovoj stranici....

Pojava ove fejsbuk-stranice i poziv za formiranje armije Sandžaka, koji može biti provokacija pojedinca, ali i ozbiljna pretnja ozbiljnih i ekstremnih grupa, usledio je posle „Pohoda na Hadžet“ na kome su se pojavili uniformisani pripadnici Islamske zajednice Sandžaka i pretnji koje su, kako prenose skoro svi sandžački mediji, stigle od srpskih četnika iz Ukrajine „da će doći u Novi Pazar i uniformisani marširati gradom“.

Iz Sarajeva se oglasio „šeik“ Abdulmelik Bašić, bivši član odreda „El-mudžahedin“ koji je „četnicima“ poručio „Dirnete li u Sandžak, Drina neće biti zelena nego crvena, a Priboj će biti Proboj“. Islamski ekstremista, čiju su poruku objavili i neki portali u Sandžaku, preti: „Ako vam je do vlastite nesreće, dirnite u Novi Pazar, dirnete li ga, dirnuli ste u Umnet muslimana i u zenicu oka. Nije slučajno, baš sada, to što jeste, spreman da bude fitilj“.

SA PORTALA GRMI MRŽNjA
POSLE poziva na osnivanje armije Sandžaka i pojave fejsbuk-stranice armije, nadležni, bar javno, uopšte nisu reagovali, a ne zna se ni da li je išta preduzeto da se ovakva provokacija sa interneta ukloni. Poslednjih meseci neki portali u Sandžaku seju neviđenu mržnju, narod se poziva na sve i svašta, a mnogim ljudima, pa i značajnim političarima, upućuju se najgore pretnje.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2014   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

nesto ne mogu da nadjem te stranice na fejsu, da se nisu popismanili?
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2014   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Danas javise na B92 da je tuzilac za visoko-teh.kriminal pokrenuo postupak .
Tako ce sve sa duplim nikovima,haha...
A ti si pobrisao linkove do stranice,trazi na sandzakhaber
halilce is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2014   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

a ne bogami necu traziti, hteo sam samo da uporedim slike koje su postavili novosti i b92.
jebe mi se za takve grupe.

niti sam ratni huskac niti me zanima vojska...

i treba da se pokrene postupak, sramota sta se pise i radi!
to je cena demokratije, svako ima pravo da pise sta hoce, i ako ne zna da sastavi dve slozene recenice.

i opet se ponavljam da je "tatica" ziv ili tito-aga, sve bi bilo drugacije... ali ni to im nije valjalo
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2014   #8
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

jedu govna ,da izvinete Ene mi armije..narkomani neznaju sta ce..
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
armije, facebook, naoruzavanje, osvanula, poziv, republike, sandžak, stranica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)