SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Old 17-01-2008   #21
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

OK samo nastavi, bas me interesije sta pisu Nemacki mediji. Ovde u Svedskoj se F1 ne prati kao u nemackoj. Verovatno zato jer nem svdjana u najbrzem cirkusu.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-01-2008   #22
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default



Hamiltonu 36 miliona funti za pet godina

Luis Hamilton obavezao se na vernost Meklarenu do isteka 2012, a novi, petogodišnji ugovor, doneće mu 35,8 miliona funti (47,9 miliona evra), i to samo za ono što će raditi na stazi. Procena je da bi od sponzorskih ugovora mogao da zaradi još oko polovinu te sume.

Zvuči smešno, ali Hamilton je u svojoj debitantskoj sezoni, kada je umalo postao šampion sveta, imao ugovor na svega 250.000 funti i bonus od 3.500 za svaki osvojeni bod.

Novi ugovor je nagrada za fenomenalne rezultate u 2007. godini - trijumfovao je na četiri gran prija, a na početku sezone vezao devet plasmana medju prva tri.

"Luis je prevazišao sva očekivanja, čak i očekivanja nas u Meklarenu, koji smo ga pratili čitavu deceniju. Jasno je da su njegova uvećana primanja potpuno zaslužena i takav naš pristup učinio je pregovore veoma prijatnim. Na kraju ovog ugovora moći ćemo da kažemo da smo tesno saradjivali sa Hamiltonom punih 15 godina, što je jedinstven slučaj u današnjem sportu, a naročito u Formuli 1", izjavio je šef Meklarena Ron Denis.

Hamiltonu sada ostaje samo da se što bolje pripremi za novu sezonu, koja počinje 16. marta u Melburnu.

"Fantastično se osećam. Jeste da sam tek jednu sezonu zvanično član tima, ali sa Meklarenom i Mercedes Benzom sam povezan još od 1998. godine i osećam da bih mogao da se takmičim za njih do kraja karijere. Ubedjen sam da ovde imam idealne uslove da pobedjujem i osvajam titule", prokomentarisao je dvadesettrogodišnji as.

On je dodao da je pred njim i Meklarenom mnogo izazova.

"Prvi izazov je sezona 2008, a biće ih još. Ipak, sto odsto sam siguran da svi zajedno možemo uspešno da odgovorimo tim izazovima. Odlično se osećam dok radim na unapredjenju bolida sa Kovalainenom, De la Rosom i Pafetom. Do trke u Albert Parku ostalo je još 57 dana, koje ćemo sigurno iskoristiti da se maksimalno dobro pripremimo".

Heiki Kovalainen je na mestu drugog vozača Meklarena zamenio Fernanda Alonsa, koji se vratio u Reno ne želeći da prodje kroz još jednu sezonu unutartimskog rivalstva sa Hamiltonom.

Luis Hamilton ni sa ovako dobrim novim ugovorom neće biti najbolje plaćeni vozač u Formulu 1. To je i dalje Kimi Raikonen, koji od Ferarija dobija 15 miliona funti po sezoni!

(MONDO)
adnan is offline   Reply With Quote
Old 20-01-2008   #23
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Bruka koje se cifre tu pominju... pihhhhh

Odoh ja u formulu da zavijam nedje sarafe
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-01-2008   #24
benda
monsieur
Početnik
 
benda's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: france
Godine: 55
Posts: 141
Default

da mogu sofersajbnu bi mu ocistio per trke ali nazalost ne postoji...
benda is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #25
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default



FORMULA 1: Španija gubi trke zbog rasizma?
Ponedeljak, 4. februar 2008. 19:56

Španija bi mogla da izgubi organizaciju obe Velike nagrade Formule 1, zbog rasističkih napada navijača Fernanda Alonsa upućenih tamnoputom Luisu Hamiltonu.

Bord FIA saopštio je u ponedeljak da bi vredjanje Luisa Hamiltona tokom testiranja na stazi "Montmelo" kraj Barselone prošlog vikenda moglo da se završi sankcijama, a jedna od opcija je otkazivanje VN Španije (27. april, Barselona) i VN Evrope (24. avgust, Valensija).

Izbacivanje iz kalendara trka Formule 1 sasvim je u skladu sa statutom FIA.

"Obratićemo se nacionalnim sportskim vlastima u Španiji u vezi svega što se dogodilo prošlog vikenda i u tom pismu biće navedeni naši dalji potezi. Formula 1 je globalan, multikulturalan sport - ovakvih scena nije bilo u istoriji i neće ih ni biti", piše u saopštenju FIA, objavljenom u ponedeljak.

Grupa najvatrenijih navijača Fernanda Alonsa verbalno je vredjala njegovog prošlogodišnjeg klupskog kolegu iz Meklarena, Luisa Hamiltona, inače prvog tamnoputog vozača u istoriji Formuli 1. Pored verbalnih, bilo je i uvreda istaknutih na tribinama iznad Meklarenovog boksa.

Netrpeljivost Španaca prema Hamiltonu počela je još prošle sezone, kada je započet sukob izmedju njega i Alonsa. Sukob, koji je rezultirao Alonsovim odlaskom iz Meklarena i povratkom u tim Renoa, s kojim je osvojio dve titule 2005. i 2006. godine.

Jedna grupa navijača obojila je lica crnom bojom i nosila perike i majice sa natpisom "Hamiltonova porodica". Oni, ali i većina drugih navijača, gestikulacijama su omaložavali Hamiltona, dok je pešačio prema garaži svog tima.

"Voleo bih da me ti navijači razumeju. Sve što sam radio, bilo je da pokušam da osvojim titulu. Nijednog trenutka nisam radio direktno protiv Alonsa, ali borba je bila žestoka i to je pokvarilo sliku o meni u Španiji", objasnio je Hamilton.

"Španci su uvek bili veoma "vrući" kada sam ja u pitanju, ali iako sam znao šta bi moglo da mi se dogodi u Barseloni, nije bilo prijatno."

U osudi ovog čina najžešća je bila Motosport federacija Španije, koja je vredjanje Hamiltona nazvala "aktom nekolicine".

"Ti idioti, koji u čisto sportsko rivalstvo mešaju nasilje moraju da znaju da će naša federacija biti apsolutno netolerantna prema takvim ispadima", piše u saopštenju.

Da se radi o "činu nekolicine", govori podatak da je Hamilton istog dana delio autograme i slikao sa se navijačima koji su to želeli.

"Skandiranje nečijeg imena, kao i zviždanje, je sastavni deo sporta. Ali, ono što se dogodilo je nemanje stila", rekao je direktor staze "Montmelo" Ramon Pradera.

"Mogli bismo da izgubimo trku, tako da ćemo uraditi sve što je potrebno da se ovakve stvari nikada ne ponove."

Španci su, inače, skloni rasizmu. Navijači na fudbalskom meču izmedju Španije i Engleske, u Madridu 2004. godine majmunskim urlicima "častili" su tamnopute engleske reprezentativce, a zbog istovetnog ponašanja Saragosinih navijača, Samjuel Eto izašao je demonstrativno sa terena u feburaru 2005. godine.

(MONDO)
adnan is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2008   #26
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default



Truli: Nemoguće je sustići Ferari
Cetvrtak, 14. februar 2008. 09:44

Vozač Tojote Jarno Truli rekao je da ne može da zamisli da će iko iz Formule 1 uzeti titulu Ferariju posle nedavnih testova italijanskog tima u Bahreinu.

"Mislim da su brži bar pola sekunde po krugu od svih ostalih, čak i Meklarena. Šampionat mi već deluje završeno, pre nego što je i počeo", rekao je 33-godišnji Truli.

Italijanski vozač ocenio je da superiornost Ferarija dolazi od sposobnosti tima da se prilagodi gubljenju kontrole proklizavanja.

"Kada vidite nastup Ferarija na stazi, ruke vam prosto padnu od zapanjenosti. Koče gde žele, ali, iznad svega, ubrzavaju gde hoće, dok ja moram da pazim kada dajem gas, na šta više ne utiče kontrola proklizavanja", objasnio je Truli.

Vozač Tojote ocenio je da njegov tim neće biti u trci za prvo mesto ove sezone.

"Ferari i Meklaren su nam van domašaja, tako da je nerealno pričati o podijumima. Bolid je, medjutim, mnogo napredovao od prošle godine u pogledu stabilnosti i performansi sa korišćenim gumama, što će nam biti glavni problem", rekao je Truli.

Sezona Formule jedan počinje u Australiji 16. marta.

(Beta)
adnan is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2008   #27
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Kolko me god raduje ova vijest kao navijaca ferrarija, ne bih voleo da bude tako, jer bi sampionat bio dosadan, i vise bi bile zanimljivije borbe za 2,3 ili 4-to mesto nego za pobednika trke.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2008   #28
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ne brini se Grujo tu je BMW.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2008   #29
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Ja se ziv pojedoh, jedva cekam da pocne vise formula... Da vidim kako ide bez kontrol proklizavanja... Za to je sumaher bio tata mata...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2008   #30
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

I ja jedva cekam, brzo ce 16. mart.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2008   #31
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

http://video.google.de/videoplay?doc...arch&plindex=4
suad is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2008   #32
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Hvala Suade lijep klip.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2008   #33
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Lepa je pesma!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2008   #34
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Evo da se malo zagrijemo pred pocetak sezone.



Ferarijev novi bolid je izuzetno lijep kao i uvijek. Malo je "cetvrtastiji nego bolid od prosle sezone. Nov je i menjac koji treba da izdrzi 4 trke ove sezone.







adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2008   #35
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default McLaren MP4-23



Ako ste se pitali sta znaci skracenica MP evo i odgovora: Marlboro Project ali se zbog promene sponzora o tome vise ne prica. Bolid otprilike isto izgleda kao onaj od prosle sezone.







adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2008   #36
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Toyota TF108

Tojota je malo povecala raspon tockova i ima novi aerodinamicki paket koji se prema njima fantasticno pokazao u tunelu. Meni izgleda isti kao lani samo sto je malo belsi i sto ima ovaj novi spojler preko nosa.





adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2008   #37
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default BMW Sauber F1.08

BMW Sauber F1.08 karakterise veliki prednji spojler koji bi trebalo da bolje ustabili bolid. Bolid je takodje nizi i ima manju zapreminu. Ostaje nam da vidimo hoce li biti i brzi.














adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2008   #38
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Nastavak sledi, predstavicu sve timove.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2008   #39
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Joooj, kako su wepe!!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 18-02-2008   #40
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Red Bull RB4



Red bull testira vertikalni spojler preko motora koji je krasio bolide 90-tih godina



Ince mnogi prognoziraju da bi Red Bull mogao da iznenadi ove godine.





adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2008


Currently Active Users Viewing This Thread: 14 (0 members and 14 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Slike iz Sjenice 2008 Tahirovce Slike iz Sjenice 569 01-06-2010 00:33
Oktoberfest 2008, kod nas.. borichi Carsijska raja 3 15-10-2008 07:09
Top 10 Glumica 2008 STRANAC Ovo i ono 7 07-09-2008 21:51
Zelje 2008 Cherry Ovo i ono 14 09-07-2008 05:22
euro 2008 liliput Sport 24 11-05-2008 22:50


All times are GMT +2. The time now is 23:02. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)