SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Old 19-10-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Dacic i Taci zajedno za istim stolom

Dačić i Tači susret bez rukovanja

26 komentara OdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 19. oktobar 2012. 08:26 > 19:07
Dva premijera, Srbije i Kosova, Ivica Dačić i Hašim Tači za istim stolom kod Katrin Ešton. Dačić tvrdi da se nije rukovao sa Tačijem, ali i da je imao veću značku. To je bio dogovor o dogovoru, odnosno dijalogu, objasnio je premijer Srbije.


Srbija je spremna za nastavak dijaloga sa Prištinom, ali time ne menja svoju poziciju da nikada neće priznati kosovsku nezavisnost, rekao je srpski premijer Ivica Dačić nakon trojnog sastanka u Briselu. .

Dačić je nakon sastanka sa visokim predstavnikom EU za spoljnu politiku i bezbednost Ketrin Ešton i kosovskim premijerom Hašimom Tačijem rekao da je Srbija spremna čak i na razgovor o konačnom rešenju statusa Kosmeta.

On je sagovornicima preneo da Srbija ovaj dijalog smatra statusno neutralnim i realizacijom prethodnih zahteva EU iz decembra prošle godine da je potrebno napraviti napredak u odnosima Beograda i Prištine.

"To je bio sastanak bez bilo kakvog protkola. Nije bilo predviđeno ni rukavanje čak ni državni simobli. Vi znate da ja stalno na reveru nosim značku - zastavu Srbije i Tači je imao nešto slično sa obeležjima Kosova, ali sa sam onako glasno primetio da je moja veća... U svakom slučaju, atmosfera na tom sastanku je bilo veoma konstruktivna", rekao je Dačić u izjavi za B92.


On je naveo da na sastanku u Briselu "nije došlo do istorijskog rukovanja" kao i da je tema sastanka "bio dogovor o dijalogu".

Dačić je napomenuo i to da se sastao sa čovekom koji je u izveštaju saveta Evrope osumnjičen za trgovinu organima Srbija na Kosovu, istakavši da kao premijer mora da učestvuje u dijalogu.

Za RTS Dačić je izjavio da je na ovom sastanku zatražio da nema jednostranih poteza sa bilo čije strane dok se vode razgovori, te da je istakao da Srbija smatra da je potrebno postići istorijski dogovor albanskog i srpskog naroda, i da je spremna i za razgovor o konačnom rešenju o statusu Kosmeta.

On je dodao da je preneo da je Srbija spremna i za razgovore koji se tiču konkretnih problema građana Kosova i Metohije - položaja srpskog naroda, pitanja zaštite srpske crkvene i kulturne baštine, istraživanja ratnih zločina, trgovine organima, o nestalim licima, srpskoj imovini, povratku izbeglica i raseljenih.

Navodeći da je cilj sastanka bio da se vidi da li postoji želja za nastavkom dijaloga, Dačić je rekao da je i Hašim Tači rekao da želi dijalog.

"Rekao sam Tačiju koliko je Kosovo njegovo, toliko je i moje. Takođe sam mu rekao da je lako govoriti sada o paralelnim strukturama Srba na Kosmetu i podsetio ga da je i on sam bio na čelu paralelnih struktura i vojne formacije OVK", istakao je Dačić.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-10-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Tači: Stisli smo ruke

Premijer Kosova Hašim Tači izjavio je sinoć da su on i premijer Srbije Ivica Dačić na početku susreta u Briselu prema evropskom protokolu stisli ruke.

"Kako je uobičajeno evropskim protokolom, mi smo stisli ruke. To nije bio prvi put da su predstavnici Kosova i Srbije stisli ruke. To se dogodilo 1998-1999, to se dogodilo u Beču (tokom razgovora o statusu), to se dogodilo i danas", kazao je Tači za prištinsku televiziju Kohavision (KTV).

Upitan kako se osećao tokom susreta, rekao je da se lideri moraju uzdići iznad ličnih osećaja i za njih u prvom planu treba da bude interes države, u konkretnom slućaju, interesi Kosova.

On je potvrdio da je na opasku premijera Dačića da mu pripada Kosovo koliko i njemu, rekao da Dačić, pošto je rođen u Prizrenu, ima pravo na dvojno državljanstvo i da će mu to sa zadovoljstvom omogućiti.

Kosovo pripada građanima Kosova, i ni Srbija ni Kosovo nisu vlasništvo Dačića ili Tačija, već pripadaju njenim građanima Kosova, kazao je kosovski premijer.

On je na kraju direktnog uključenja u program KTV rekao da će na kraju razgovora strukture Srbije na severu Kosova biti rasformirane.

"U to sam siguran, i na tome ćemo mi, kao i međunarodni posrednici, odlučno insistirati", kazao je premijer Kosova.

Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara Filip Riker pozdravio je najavu visoke predstavnice Evropske unije Ketrin Ešton o nastavku dijaloga Prištine i Beograda.

Riker je rekao novinarima u Vašingtonu da SAD vrlo podržavaju nastavak dijaloga, prenela je američka ambasada u Prištini video link Rikerove izjave u Stejt departmentu.

"Mislim da je jedan od glavnih izazova, svi znamo, odnos Srbije i Kosova. Stoga smo danas veoma zadovoljni najavama iz Brisela visoke predstavnice Evropske unije Ketrin Ešton o nastavku dijaloga Srbije i Kosova pod pokroviteljstvom EU", rekao je Riker.

Američki zvaničnik je istakao da državna sekretarka SAD Hilari Klinton i Ketrin Ešton blisko sarađuju po ovom pitanju.

"Snažno podržavamo nastavak dijaloga ka normalizaciji odnosa i prevazilaženju razlika koji će omogućiti i Republici Kosovu i Republici Srbiji da nastave svoj evropski put", rekao je Riker.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dacic, istim, stolom, taci, zajedno


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:05. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)