SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Muzika i Video tražite pesmu, spot, film ili slično. ovde cete sve dobiti...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 16-03-2010   #1
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default Srbija je izabrala: Milan Stanković odlazi u Oslo!




Srbija je izabrala: Milan Stanković odlazi u Oslo!


Izvor: "Mondo"
Objavljeno: 13.03.2010 - 22:54

Publika iz Srbije je 13. marta za svog predstavnika na najvećem muzičkom takmičenju u Evropi izabrala Milana Stankovića! Možda se način na koji Srbija bira predstavnika promenio, ali kvalitet izvođača koji se bore za plasman na Eurosongu nije. "Autentično Bregine pesme", veseli zvuci truba, pomalo čudni tekstovi uz fantastične koreografije izvođača, u izvođenju Milana, Emine Jahović i Olivera Katića zvučale su kao pravi izbor za pesmu Evrope. Ipak, jedna bolje od druge dve! Srpski melos bio je "rasut" kroz tri pesme troje mladih izvođača koje je Brega "našao na YouTube kanalu": Emina Jahović pevala je "Ti kvarigro", Milan Stanković "Ovo je Balkan", a Oliver Katić i Jelena Marković "Predsedniče halo". Izbor ovogodišnjeg predstavnika Srbije na Eurosongu u Oslu bio je u rukama Gorana Bregovića koji je muzikom i tekstovima dao, još jednom, lični pečat - "Ljubav je musaka, maca, maca, malo mazan, malo namazan...", pevala je pevačica iz Novog Pazara, Zvezda Granda "Ljubice, praviš mi ljubice zazubice...ovo je Balkan, come on", dok je drugoplasirani na takmičenju "Ja imam talenat", u svojoj pesmi "pozvao predsednika" stihovima: "predsedniče, šalji tu mornaricu, jer kunem ti se, svi smo mi za ludnicu". Iako je domaća javnost bila podeljena - najbolji i najpoznatiji kompozitor će raditi numeru koja će možda biti bolja od "Bajke" Aleksandra Ribaka i ponovo vratiti festival u Arenu, a opet strahovala da se ne ponovi Severinina "Štikla", na izboru za predstavnika Srbije "3pa1" u organizaciji RTS-a, većinom glasova (58.428 od 129.105 poslatih SMS poruka) izabrala je Milana Stankovića. "Spremali smo se i valjda je publika izabrala tu energiju", rekao je pobednik. Izvođači su za izbor pripremili i zahtevne koreografije - Emina je sa plesačima dočarala strast Mulan ruža, Milan Stanković je koketirao sa narodnom nošnjom i srpskim kolom koje je, kako je pesma odmicala, a Milan ostajao sve više i više bez garderobe, "postajalo" takmičenje u brejkdensu, dok su Oliver i Jelena nastupili za "bendom pantomimičara".
__________________

Last edited by iSelektor; 21-03-2010 at 21:17..
superbaka is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 17-03-2010   #2
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Daleko zlo bilo da mene ova pesma predstavlja na Evroviziji. U spotu nedostaju još guske i patke kako prelaze prugu, sa Perhanom u pozadini. Samo mi nije jasno kako Bregovića nije sramota da komponuje ovakva sra*a!
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2010   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Sve je stvar ukusa, sve su mu pesme u tom fazonu... meni se svidjaju sve tri pesme sto je radio za eurosong

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010   #4
Zijadina
Registrovan
Domaćin
 
Zijadina's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: xxx
Godine: 46
Posts: 3,921
Default

a koreografija plesacica je ......nemam rechi....hahhaha.......nadam se da ce se neko nac da ih malo pripremi ...
a sto se pesme tiche, dosadna, nijedan deo pesme nema nesto "extra" sto bi privuklo paznju ...
Zijadina is offline   Reply With Quote
Old 22-03-2010   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

eurosong se,cini mi se,raspada polako..
sve drzave ucesnice su drasticno srezale budzete za ovu manifestaciju...
ne znam kakve su ostale pesme,ova je daleko od lose ali nije nista posebno...
u svakom slucaju,ko je cuo i jednu bregovicevu pesmu ovu ce pesmu prepoznati kao njegou...
brega je veliki umetnik,u svakom slucaju malo je nas kompetentnih da sudimo,jedino mozemo da pricamo o tome da li ili nam s ene dopada...
u svakom slucaju dobor je da je srbija ucesnik,da mozemo u maju imati jednu finu noc u z tv i koliko toliko dobru muziku sa svih strana evrope...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2010   #6
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Jes ukoliko se prodje do finala brate
A za mene su Bregovic, Merlin i kompanija vrh... to je jos sve stara skola...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-04-2010   #7
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default Eurosong Kladionice:


Pogledajte trenutačne koeficjente i doznajte koga kladionice favoriziraju kao potencijalnog pobjednika Eurosonga 2008.

Armeniju, Srbiju, Ukrajinu, Rusiju i Irsku možemo vidjeti na vrhu gotovo svake kladionice.
Pogledajte trenutne koeficijente:
1. Armenija se nalazi na prvom mjestu kladionice “BET365” s koeficijentom 9/2. Na “VC BET” ima koeficjent 5.
2. Srbija, domaćin ovogodišnjem Eurosonga, a već ponovno želi pobjedu. Barem tako kladionice kažu. Srbija se nalazi na 2. mjestu na kladionicama BET365, BLUESQ, Paddy Power i na kladionici “HILL” dijeli prvo mjesto s Armenijom.
3. Ukrajina će pokušati do druge eurovizijske pobjede s Ani Lorak. Kladionice im daju koeficijente 5, 6, 6, 6, 41/5. Sjajne ocjene za Ani. Hoćemo li sljedeće godine u Kijev?
4. Rusija je među favoritima, baš kao i prethodne godine. BET365 im daje koeficijent 5, a BETFAIR koeficijent 6.
Prema mnogima, Armenija ili Srbija pobjeđuje na Eurosongu. Hoće li se ovo ostvariti, ostaje nam za vidjeti krajem svibnja u Beogradu.
Bivše jugoslavenske zemlje:
1. Srbija (2. mjesto)
2. Bosna i Hercegovina (12. mjesto)
3. Slovenija (22. mjesto)
4. Hrvatska (36. mjesto)
5. Makedonija (38. mjesto)
6. Crna Gora (43. posljednje mjesto)
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2010   #8
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default Slabe kvote Srbije pred Evroviziju


Prema prognozama na jednoj od najpoznatijih kladionica „William Hill”, šanse da Milan Stanković sa pesmom „Ovo je Balkan” pobedi na Evroviziji su 50 prema 1.
Srbija je tako na 24. mestu ove liste, na čijem vrhu su kao favoriti Norveška, Azerbejdžan i Danska. Što se tiče regiona, zasad se najbolje kotira Hrvatska, koja se nalazi na 10. mestu sa kvotom 14:1, dok su makedonski predstavnici poslednji, sa kvotom 150:1. „Paddy Power” još nije izbacio sve kvote, ali zanimljivo je da se tu, pored opklade u pobedu Velike Britanije (40:1), možete kladiti i u to da će ova zemlja završiti kao poslednja.
Norveška 7/1
Azerbejdžan 8/1
Danska 8/1
Belgija 10/1
Nemačka 10/1
Hrvatska 14/1
Srbija 50/1
BiH 80/1
Slovenija 100/1
Makedonija150/1
superbaka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
izabrala, milan, odlazi, oslo, srbija, stanković, stankoviä‡


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:06. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)