SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 11-01-2010   #1
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default Ko tebe Uredbom ti njega Referendumom

Srbi iz Raške prete referendumom i blokadama puteva i pruga ako Vlada Srbije usliši zahtev bošnjačkih partija i sve opštine u kojima žive Bošnjaci - Novi Pazar, Tutin, Sjenicu, Novu Varoš, Priboj i Prijepolje, spoji u jedan region! S druge strane, Bošnjaci tvrde da će spajanje ovih opština doneti bolji život svim građanima Sandžaka.


Uredbom o statističkim regionima, koju je Vlada usvojila krajem prošle godine, Novi Pazar i Tutin pripali su statističkom regionu Centralne Srbije, a Sjenica, Nova Varoš, Priboj i Prijepolje regionu Zapadne Srbije. Razdvajanje opština u kojima žive Bošnjaci izazvalo je nezadovoljstvo njihovih političkih predstavnika, a konačan rasplet očekuje se ove nedelje, kada bi trebalo da bude održan sastanak bošnjaka i premijera Mirka Cvetkovića.

Rasparčavanje Srbije

Predsednik opštine Priboj Lazar Rvović kaže da Srbi neće prihvatiti ideju spajanja svih opština u kojima žive Bošnjaci jer ona „vodi rasparčavanju Srbije".

- Ekonomija nema veze sa zahtevima Bošnjaka, njihovi motivi su čisto političke prirode! Jer, Priboj nema nikakve ekonomske veze sa Novim Pazarom i Tutinom! Mi nemamo nikakve veze sa Sandžakom i nećemo pristati da budemo u regionu Sandžaka! Poslali smo i pismo premijeru Cvetkoviću, a ako Vlada usliši zahteve Bošnjaka, raspisaćemo referendum - kaže Rvović.


Oslonjeni na užice... predsednik Prijepolja Zindović Predsednik Prijepolja Dragoljub Zindović takođe kaže da ne postoji nijedan razlog za spajanje šest opština u kojima žive Bošnjaci.

- Mi smo tradicionalno oslonjeni na Užice, a najtešnju saradnju imamo sa Pribojem i Novom Varoši. Uredba o statističkim regionima treba da vodi ravnomernom ekonomskom razvoju, a ne etničkom spajanju. Šta bi bilo kada bismo počeli da pravimo etničke regione? - pita se Zindović.

Press Online :: Srbi zapretili referendumom


Postoji mogućnost da se u Novom Pazaru i Tutinu raspiše referendum o tome da li šest sandžačkih opština treba da se nađe u jednom statističkom regionu. Izjašnjavanju građana o ovom pitanju pribeći će se ukoliko Vlada ne izađe u susret zahtevu bošnjačkih partija.
To je za ”Novosti” poručio Esad Džudžević, narodni poslanik iz redova Bošnjačke liste za evropski Sandžak, naglašavajući da bi takva inicijativa bila u skladu sa Ustavom i zakonom.
Džudžević predlaže da se stanovnici Novog Pazara i Tutina izjašnjavaju o pripajanju ovih opština zapadnom regionu, kako bi se svih šest sandžačkih opština našlo u istoj jedinici.



Novosti | Vecernje novosti | Politika | Bo?njaci prete referendumom | Sand?ak, esad dzudzevic
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-01-2010   #2
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

Hoce li Bonjaci samo u zahtevima za resavanjem pitanja regionalizma biti jedinstveni odnosno zajedno a istovremeno u vlasti sandzackih gradova biti sa onima koji su otvoreni zagovornici rasparcavanja Sandzaka i njegovog prepakovanja u Rasku oblast.

Ovo pitanje i odgovor koji ce nam dati naredne nedelje i meseci, u sustini ce pokazati koliko u nasim vodecim partijama ima iskrene zelje i cilja o minimumu nacionalnog jedinstva i buducnosti Sandzaka a koliko politicke i nacionalne manipulacije.

Nezamislivo je da u slucaju ovakve podele Sandzaka ostanemo verni i Vladi i lokalnim partnerima.

Vlada je drskim ponasanjem na pitanju vojvodjanskog budzeta odnosno zahteva madjarskih poslanika i jos drskijom Uredbom o podeli Sandzaka u stvari dala doznanje svim politickim partnerima pa i sandzackim otvoreno nagovestila da imaju REZERNOG IGRACA odnosno da njihova uloga i misija moze biti samo u interesu DS, neprikosnovenog lidera DS i cele Srbije, prvoozaloscenog smrcu njegove svetosti, prvog gosta krsne slave Republike Srpske, Miletovog Druga, Gospodina, Brata, Borisa Tadica.
  Reply With Quote
Old 12-01-2010   #3
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

Jovanović: LDP neće u vlast, ali neće dozvoliti rušenje Vlade Srbije
Šef poslaničkog kluba LDP Čedomir Jovanović rekao je da nema prostora za ulazak te partije u Vladu Srbije, ali da će LDP nastaviti da podržava politiku koja Srbiju približava EU.

1

Čuvar vlade... Čedomir Jovanović


- LDP u ovom trenutku neće dozvoliti rušenje Vlade Srbije jer bi to bio uvod u haotičan politički period. Smatramo da je ovu nesigurnu vladu potrebno održati do trenutka gde će biti jasno da je osigurana naša evropska budućnost - rekao je Jovanović.

Na pitanje da li je moguće da LDP uđe u vlast umesto SVM koji je glasao protiv budžeta, Jovanović kaže da „nema prostora za ulazak LDP u Vladu, jer bi time samo unutrašnje razlike u Vladi bile povećane".

- Ali sve ono što se u međuvremenu pozitivno dešava, ukidanje viza, deblokada trgovinskog sporazuma, podnošenje kandidature za članstvo, daje nam za pravo kada kažemo da nismo pogrešili pružajući podršku evropskim nastojanjima Vlade. Nije bilo nikakvih razgovora koji bi mogli da posluže bilo kome za tu vrstu argumentacije - rekao je Jovanović

Press Online :: Jovanovi?: LDP ne?e u vlast, ali ne?e dozvoliti ru?enje Vlade Srbije

U orginalnom kontekstu naslov bi trebao jednostavno zargonski da glasi ..KESIRANJE..
  Reply With Quote
Old 12-01-2010   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Kao sto rekoh, kao sto se slobo probio na osnovu price kako ce nastaviti titovu socijalnu politiku, tako se i tadic probija sa prcom kako nastavlja politiku djindjica, tadic je novi slobo i jedno od najvecih zla koje je pogodilo srbiju. Diktator je blaga rijec za njega sve konce drzi u svojim rukama.
Sreca je u tome sto misli da je najpametniji i tako polaskan seta po ledu, jednom su ga spotakli ako bogda opet ce ga, kad se najmanje bude nadao ...

Ne treba se izuvati pre vode, da vidimo sta ce biti od ovoga sastanka sa cvetkom ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2010   #5
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ovakvim otvorenimm stavom izazivam neke da nam kazu da je ovo Evropska Srbija i da smo mi pojedini mozda proRadikalni odnosno da prizeljkujemo seseljeve Radikale.

Ali ja kvalifikaciju srbijanskih lidera na Evropske i Nacionalistike dijelim po delima odnosno onome sto rade i sto na svojoj kozi osecam.

Rastocavanje, rasparcavanje Sandzaka od 45 na ovamo su samo razlicite nijanse jedne iste boje.
  Reply With Quote
Old 12-01-2010   #6
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

U kontekstu politike 90/tih ova poslednja desavanja oko Sandzaka mogu da se takodje svesti na formulu 1/3 tj trecine.

Sada bi to samo znacilo
1/3 ce mo na BELI Sengen
1/3 u cetralni
i 1/3 u zapadni
  Reply With Quote
Old 12-01-2010   #7
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

ili ti u kontekstu forumasa

1/3 je na Muzika i video
1/3 je Ovo i ono
1/3 je na ko ce posle mene doci

a samo retki i jos uvek naivini citaju i pisu o tome sto nam znaci buducnost dok 143 gosta i 15 tak clanova to smatra manje vaznim..

ps. pa da i ja budem NORMALAN.....odjavljujem se sa ove teme
  Reply With Quote
Old 12-01-2010   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by carsija View Post
Rastocavanje, rasparcavanje Sandzaka od 45 na ovamo su samo razlicite nijanse jedne iste boje.


Da , da , da , uz pomoc okupatora i domacih izdajnika a Bogami i onih koji glasaju za te izdajnike
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2010   #9
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by carsija View Post
ili ti u kontekstu forumasa

1/3 je na Muzika i video
1/3 je Ovo i ono
1/3 je na ko ce posle mene doci

a samo retki i jos uvek naivini citaju i pisu o tome sto nam znaci buducnost dok 143 gosta i 15 tak clanova to smatra manje vaznim..

ps. pa da i ja budem NORMALAN.....odjavljujem se sa ove teme


Carsija, donekle se slazem s tobom ali treba da znas da ovaj forum nije vise ono sto je nekad bio bez obzira na brojke sta pokazuju. Vec duuuugo vremena se forsiraju te bezvezne i bezkorisne teme dok se sve zanimljive i vazne stvari zapostavljaju cak se i onim clanovima koji su doprinosili kvalitetu polako gubi trag. Ovo je jako vazna tema i o ovdje bi mnogi trebali da uzmu ucesce i kazu sta misle
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2010   #10
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

i ja mislim da se mnogim kvalitetnim stvarima gubi trag na forumu... bas zbog tih kaladonata i ko ce posle mene itd stvari... ali sta je tu je...
Nego vezano za temu... ne razumem se bas u ovo rasparcavanje... ali zar nema delova sandzaka i u bosni i u crnoj gori, pa i kosovu?
Sta je sa tim rasparcavanjem?
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2010   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Da , da , da , uz pomoc okupatora i domacih izdajnika a Bogami i onih koji glasaju za te izdajnike
a stranih placenika?


minu me zelja za seseljom....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2010   #12
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Ja već poduže vrijeme ukazujem na neke pripreme u Beogradu u kojima učestvuju i politički poltroni i mešetari Suljo i Rasim. Međutim, uvijek sam bio ošro napadan od pojedinaca na ovome forumu, izuzev nekoliko posljednjih postova. I sada kažem, metodologija Beograda je vrlo jasna, uvedi političke prestavnike Bošnjaka u vlast, daj im pozapošljavaj familiju, nemoj ih ganjati za kriminal i eto uspjeha. Oni koji se pobune, kompromituj, uključi obavještajno bezbjednosni sistem, ako ne prihvati "ponudu" (zukorlić), formiraj drugu instituciju (zilkić). Mislim da je sada građanima Sandžaka jasno šta se to dešava, ali neznaju kako reagovati. Evo prilike za mlade političare, za nekorumpirane medije, za intelektualce Sandžaka da se javno kažu i traže neka prava Bošnjačkog naroda koja im pripadaju kao i svim narodima u demokratskim zemljama.
homar is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2010   #13
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by homar View Post
...I sada kažem, metodologija Beograda je vrlo jasna, uvedi političke prestavnike Bošnjaka u vlast, daj im pozapošljavaj familiju, nemoj ih ganjati za kriminal i eto uspjeha. Oni koji se pobune, kompromituj, uključi obavještajno bezbjednosni sistem, ako ne prihvati "ponudu" (zukorlić), formiraj drugu instituciju (zilkić). Mislim da je sada građanima Sandžaka jasno šta se to dešava, ali neznaju kako reagovati. Evo prilike za mlade političare, za nekorumpirane medije, za intelektualce Sandžaka da se javno kažu i traže neka prava Bošnjačkog naroda koja im pripadaju kao i svim narodima u demokratskim zemljama.


Bravo majstore,zaista me odusevljavas svojim sazetim ali veoma jasnim i poucnim stavovima.
  Reply With Quote
Old 12-01-2010   #14
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

Slazem se. Samo ne uvijek pod necijim skutima, pa taman oni bili i hadzijski.
  Reply With Quote
Old 12-01-2010   #15
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

Postoje mnogi razlozi koji su nam poslednjim meseci i vise nego ocigledni zbog kojih ne moze i ne smije pitanje Bosnjaka i Sandzaka biti iskljucivo pravo i tapija pojedinih lidera ni politickih ni verskih.
I takav pristup lican i sebican neminovno vodi samo steti i gubitku i Bosnjaka i Sandzaka.
  Reply With Quote
Old 12-01-2010   #16
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

Mi prije svega moramo biti Bonjaci i Sandzaklije pa onda sve ostalo, tragaci za Ratkom, socijalne majke, razvojne nade, glavni muftije, rejsovi i dr...

Nedoslednost nije strana ni politickim ni verskim liderima, primera je mnogo. I nemojmo se baviti samo onim iza nas vec onim sto je pred nama.
  Reply With Quote
Old 13-01-2010   #17
carsija
Gost
 
Posts: n/a
Default

A sad spektakl

Unutar vladajuće koalicije sve glasnija protivljenja predloženoj organizaciji statističkih regiona
Lažna i neefikasna decentralizacija
Autor: V. Laloš - Z. Radovanović

Subotica, Kragujevac - Sve više regionalnih stranaka koje u parlamentu podržavaju Vladu protivi se predloženoj organizaciji statističkih regiona u Srbiji. Nakon sandžačkih partija Rasima Ljajića i Sulejmana Ugljanina, izričito protiv „neefikasne“, odnosno „lažne“ decentralizacije su Savez vojvođanskih Mađara i Zajedno za Šumadiju, stranka koja je u Skupštini Srbije prisutna na listi G17 plus.


- SVM podržava inicijativu bošnjačkih stranaka da sve sandžačke opštine budu u istom statističkom regionu, smatramo da je ona sasvim racionalna i da se ne radi ni o kakvoj težnji koja bi bila suprotna interesima srpskog naroda u tom delu zemlje - kaže za Danas Balint Pastor, poslanik Saveza vojvođanskih Mađara i najavljuje da će, ukoliko Vlada uvaži zahtev Ljajića i Ugljanina, njegova partija pokrenuti inicijativu da se slično rešenje primeni i na severu Vojvodine.

- Zakon o regionalnom razvoju predviđa da se u regionalizaciji Srbije pođe od već postojeće podele na upravne okruge, koji umnogome ne odgovaraju realnim potrebama građana. Vojvodina je još u vreme Miloševića, a na Šešeljev predlog, podeljena na okruge koji su imali za cilj da razbiju istorijske i etničke celine. Ta podela je, na žalost, ostala do danas, pa se tako događa da opštine koje istorijski, privredno i geografski gravitiraju Subotici - Ada, Kanjiža, Mali Iđoš, Senta - imaju Kikindu za administrativni centar. Ovim se sputava ekonomski razvoj tih sredina - upozorava Pastor.

SVM je uveren da ovako koncipirani regioni neće moći da uspešno funkcionišu.

Čelnici stranke Zajedno za Šumadiju oštro su juče kritikovali „fingiranje“ procesa decentralizacije vlasti i teritorijalne regionalizacije Srbije, ustvrdivši da pred očima javnosti „Iščezava središnja, odnosno Srbija na Moravama“.

- U kontekstu započetih rasprava o formiranju statističkih regiona, jasno stavljamo do znanja da je to promašena tema. Srbiji su potrebni politički regioni. Podržavamo stavove sandžačkih Bošnjaka i vojvođanskih Mađara i poručujemo da je njihovo osporavanje samo još jedan izraz beogradizacije Srbije i integralističkog svesrpskog nacionalizma, koji prete da unište Srbiju - ocenio je potpredsednik Zajedno za Šumadiju i narodni poslanik Saša Milenić.

Drugi potpredsednik „zajedničara“ Nebojša Vasiljević smatra da se „podmetnutim pitanjem“ podele na statističke regione prikriva suština problema, a koji glasi da je Srbija u isto vreme duboko centralizovana i polunapuštena zemlja.



Dnevni list Danas | Politika | La?na i neefikasna decentralizacija
  Reply With Quote
Old 13-01-2010   #18
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by carsija View Post
Mi prije svega moramo biti Bonjaci i Sandzaklije pa onda sve ostalo, I nemojmo se baviti samo onim iza nas vec onim sto je pred nama.


Da bi se bavili onim sto je pred nama mi moramo prvo uklonit one sto nam rade o glavi , one koji su podijelili narod time sto su napravili kafansku organizaciju i koji su velikom mjerom svojim djelovanjem ucinili da Sandzak polako nestaje.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2010   #19
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Ovo je i te kako vazna tema i prijatno me iznenadjuju postovi nekih clanova konacno su dosli na tobe
Pogledajte samo kako se srbadija digla na noge smeta im i to sto cemo biti u jednom regionu u kojem ima cetiri puta vise srba od nas.
Ovi drugi bi pak od nekih selendri poput stavlja,bara mozda i budjeva pravili opstine i onda se odcepljevali, e to nema nigde osim kod njih.
Nebi me iznenadilo da od budjeva naprave opstinu uzimajuci u obziru 90-te kada su bas u toj selendri premestili policijsku stanicu i premlacivali bosnjake pesterske visoravni.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2010   #20
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

[QUOTE=carsija;202102]A sad spektakl
. Podržavamo stavove sandžačkih Bošnjaka i vojvođanskih Mađara i poručujemo da je njihovo osporavanje samo još jedan izraz beogradizacije Srbije i integralističkog svesrpskog nacionalizma, koji prete da unište Srbiju - ocenio je potpredsednik Zajedno za Šumadiju i narodni poslanik Saša Milenić

To je nacionalizam protiv kojeg se treba boriti,koji jos uvijek hara samo pod drugacijim okriljima i oblicima.
A to sto neko rece,biti Bosnjak i Sandzaklija na prvom mestu,treba biti u srcima svakog od nas,mada to neki nasi 'mocnici' smatraju nacionalizmom.Bolje i to nego biti veciti poltron i izdajica!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
njega, referendumom, tebe, uredbom


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:56. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)