SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ljubav i ...još po nešto ...ne postoji ljepša stvar na ovom svijetu... Love is like snow...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 06-06-2010   #1
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Wink ROMANSA U ZRELIM GODINAMA: NIKAD NIJE KASNO ZA PRAVU LJUBAV

Romansa u zrelim godinama: Nikad nije kasno za pravu ljubav

Ljubav u poznim godinama je zrela i počiva isključivo na emocijama, a ne na interesima, zbog čega su, po pravilu, iskrenije i dugotrajnije od mladalačkih. Zato ne razmišljajte o godinama, već se prepustite.





Među osobama koje su prevalile četrdesetu, pedesetu ili šezdesetu ima sve više samaca, ali i onih koji su tek u ovom dobu pronašli pravu ljubav
Velika studija dr Klira Stivensa, američkog seksologa, pokazala je da među osobama koje su prevalile četrdesetu, pedesetu ili šezdesetu ima sve više samaca, ali i onih koji su tek u ovom dobu pronašli pravu ljubav.
– Mladi karijeru i posao stavljaju na prvo mesto i često žrtvuju ljubav. Ne pristaju na kompromise, raskidaju veze i na kraju ostaju sami. Kad u poslu dostignu maksimum i počnu da uživaju u plodovima svog rada, odlučuju da konačno daju šansu emocijama – priča dr Stivens.

NIKAD NIJE KASNO
Ljubav u poznim godinama ima svoje prednosti. Dr Stivens navodi da su takve veze zrelije, da počivaju isključivo na emocijama, a ne na interesima, zbog čega su, po pravilu, iskrenije i dugotrajnije od mladalačkih. On pominje jednu svoju pacijentkinju koja je iznela suštinu ovog fenomena.
– Došla je i rekla mi: „Napunila sam 48 godina i shvatila da sam imala izuzetno zanimljiv život. Proputovala sam skoro ceo svet, radila sam šta sam htela i niko me u tome nije ograničavao. Imam svoj stan, automobil i ušteđevinu i zato sada želim da se skrasim uz nekog i da to podelim s njim“. Upravo je u tome suština jer mnogi ljudi, tek nakon što ostvare sve svoje ambicije, mogu da se prepuste ljubavi i da uživaju u njoj. U tome nema ničeg lošeg – objašnjava dr Stivens.
Teško je reći kad je pravo vreme za ljubav pošto ograničenja u tom domenu ne postoje. Na osnovu svog dugogodišnjeg terapeutskog iskustva dr Stivens zaključuje da je ljubav u poznim godinama podjednako lepa kao i u mladosti.


IMUNI NA LJUBOMORU
Zrelost i iskustvo rade u korist ljubavi, te u vezama sklopljenim u poznijim godinama nema mesta nezrelom prepucavanju i ljubomori. Zato iskoristite svaki trenutak da se družite s prijateljima, obogaćujte vaš društveni život, posećujte pozorišta i restorane. Oprobajte se i u savremenom upoznavanja preko interneta uz pomoć mnogobrojnih programa za četovanje, kao što su „Fejsbuk“, „Em-Es-En“, „Aj-Si-Kju“ (facebook.com, msn.com, icq.com)… Čim se ulogujete, pojaviće vam se polje u kom ćete navesti kakvog partnera tražite. Udahnite duboko i upustite se u nepoznato.

SVE PREDNOSTI ZRELE LJUBAVI
Vredelo je čekati
Ceo život ste čekali da se ušuškate u naručju srodne duše i sada znate da ste srećniji nego kad ste bili mladi. Sigurniji ste u sebe, racionalnije odlučujete i znate da uživate u ljubavi.
Znate kako da ga usrećite
U ovim godinama nemate potrebu za prepucavanjem i sigurni ste da želite da usrećite voljenu osobu. Pošto ste zreliji, znate i kako. Neće vam smetati da ga razmazite i da mu ispunjavate svaku želju.
Mudriji ste
U zrelim godinama vi ste mnogo mudriji nego u mladosti. Ako dođe do svađe, zapitajte se da li vam je važnije da dokažete da ste u pravu ili da imate stabilnu vezu. U tom trenutku vam neće biti teško da se opredelite za to da budete pre svega dobra žena.
Ne sputavajte jedno drugo
Oboje ste ostvareni i samosvesni i zato jedno drugom dajete punu slobodu. Ne sumnjate, ne preispitujete i ne uhodite partnera jer znate da vas vezuje iskrena ljubav.
Ne vagate zaduženja
Nemate iluzije i ne očekujete da vam se svaki trud isplati ili vrati istom merom. To prosto ne ide tako. Ako vi u jednom danu očistite kuću, spremite večeru i operete sudove, nećete očekivati da on to uradi sutradan. Znate da je lepota u davanju. To zna i on, pa će vam uzvratiti. Zato je vaša ljubav iskrena i dugo će potrajati.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
godinama, kasno, ljubav, nije, nikad, pravu, romansa, zrelim


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:10. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)