SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Muzika i Video tražite pesmu, spot, film ili slično. ovde cete sve dobiti...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 15-09-2009   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Intervju: Serif Konjevic

Intervju Šerif Konjević


Već duže od mjesec dana stupce bh. štampe pune nimalo reprezentativne priče o Šerifu Konjeviću, tačnije, svako malo se pojavi neko ko pljuje po njegovom liku i djelu. Najprije je to bio Sejo Boy, koji mu je javno poručio: 'Šerife, skrati jezik', a poenta priče je bila da mu Šerif minira nastupe u Krajini. Nakon toga je objavljen tekst da je Šerif u ratu sa Sandžaklijama, a povodom priča koje je plasirao opet Sejo Boy, pa se onda pojavio i Esad Plavi koji proziva Konjevića da ga je 'izradio' jer nije došao da pjeva u njegovoj diskoteci. Potom su se jednom od naših najboljih vokala počeli 'kačiti' i neki anonimusi.




Šerif je sve vrijeme ćutao i trpio, ali svačijem strpljenju dođe kraj. Tako je Šerif konačno odlučio progovoriti i ekskluzivno dao je svoju stranu priče. A, kako je sve krenulo od prozivki Seje Boya, njime smo i počeli ovu priču. Ipak, Šerif ni u jednom trenutku nije želio spomenuti njegovo ime.

- 'Onda kada sam se počeo baviti ovim poslom, odlično sam znao ko me je rodio, a ko god ne zna ko ga je rodio, ne želim ime da mu spomenem. Pa, bolan, ja sam institucija! Ne mora mene neko voljeti, ali neka me i ne spominje. Moje ime kada spomene, mora prvo ustati, a ti roditelji koji su poslali tu djecu u bijeli svijet trebali su im najprije objasniti da se karijera gradi glasom i pjesmama. Cijeli svoj život sam poštovao i danas poštujem svoje starije kolege, jer su me tako roditelji naučili, a ne kao ovi danas, uhvate se mikrofona i niko kao oni! Pjesma je čudo, ali treba opstati i treba doživjeti godine Safeta Isovića, Bebe Selimović, Nedeljka Bilkića, Tozovca... Svi smo imali kojekakvih afera, ali nikada se mladi pjevači nisu usuđivali pljuvati po starijima. Evo, moram navesti primjer ovih 'Grandovih' mladih zvijezda, jer kada dođem u Beograd, svi oni, koji su zaista savršeni, prilaze mi s poštovanjem! I ne samo meni, nego svim starijim i uspješnijim kolegama. Odgojeni su tako, kulturni su. Oni ako hoće medijski prostor, naprave neku šalu između sebe, a ne pljuju po Šabanu Šauliću. Do sad sam baš bio skroman, ali više ne mogu!', navodi Konjević i ističe da je on u pjevanju isto ono što je Muhamed Ali u boksu.

- 'Ne mislim tu na popularnost, već na pjevanje isključivo, da se ne shvati pogrešno. Ako neko misli da se može takmičiti sa mnom, neka me pozove na javni duel. Barem danas imamo televizija koliko hoćemo, pa ćemo se takmičiti javno. Pa, ja sam prodao preko 10 miliona nosača zvuka, ali to sigurno nisam prodao tako što sam pljuvao kolege. Ali, opet kažem, za tako nešto samo krivim roditelje i kućni odgoj!'

Nadalje smo se osvrnuli na pisanja da je Šerif u ratu sa Sandžaklijama, a što je inicirala upravo priča Seje Boya.

- 'Ma, to su totalne nebuloze! Nikada ljude nisam dijelio po mjestu rođenja, niti po vjeri ili naciji. Za mene čovjek može biti samo dobar ili loš čovjek, a ima neko ko sve vidi i ko će nam svima jednom suditi! Mene Sandžaklije poštuju jednako dobro kao i ja njih. Međutim, pojedini ljudi se služe stvarno niskim udarcima, ali nema veze, jer ukoliko neko želi da opstane u svom poslu, onda se mora pridržavati pravila tog posla, jer u suprotnom će se samo vratiti tamo odakle je došao', priča Šerif očito ogorčen pojedincima.

Međutim, zanimljivo je to da je Šerif, iako poznat kao čovjek bez dlake na jeziku, tek sada odlučio javno progovoriti, odnosno odgovoriti na prozivke kojih je, ruku na srce, u posljednje vrijeme veoma mnogo od strane estradnjaka, ali mlađih od njega. Onih koji bi u principu trebali da uče od njega i njemu sličnih.

- 'Zna se ko je moj kolega. Onaj ko je sa mnom toliko godina na estradi i ko ima rejting i izgrađeno ime. Ne može mi biti kolega neko ko je tek napravio jedan hit. Zašto to Halid Bešlić ne kaže nešto loše protiv mene ili Duško Kuliš, Šaban Šaulić, Halid Muslimović, Hanka Paldum, Ceca, Mira Škorić i da ne nabrajam dalje?! E, to su moje kolege, moji prijatelji, a znamo svi koliko vrijede i koliko su uspješni i popularni. Ne pričaju oni protiv mene, nego ovi neki kupusari! Čuj, ja mu miniram nastupe?! Pa, gdje su argumenti za to? Zašto nije rekao imenom taj i taj mi je pričao, nego je sve rekla-kazala. Daj, neka kaže koji je to gazda pa da ja pitam tog gazdu kad sam ja to nešto tako rekao. Svi koji mene znaju, znaju da se volim našaliti, pa čak i kada mi spomenu Šabana Šaulića, ja pitam ko je taj, isto kao i Šaban za mene. To su te neke zezancije nas starije generacije pjevača. Može biti samo da se tako nešto desilo, a da sam ja nekada nekome minirao nastupe, e za to već nema teorije', završava Šerif svoju priču, odnosno poruku svima onima koji žele da grade karijeru preko starijih i iskusnijih pjevača, poput njega, ili onih koje je on naveo kao svoje kolege i prijatelje.


izvor: Vesti - Sport - Muzika - LifeStyle - Automobili - BiznisKlub.com
izvor 2: Intervju Serif Konjevic - FolkoTeka.com forum
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 15-09-2009   #2
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

E halal ti vjera Šerife! I NEDAJ DA TE LOME KOME SE ĆEFNE .....
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2009   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Joj sejo boy onaj pedercic ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
boy, esad, intervju, konjevic, plavi, sejo, serif


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:50. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)