SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 30-10-2007   #81
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

NOVI PAZAR



Više opozicionih partija iz Novog Pazara optužilo je novopazarsku opštinu za falsifikovanje rezultata referenduma o samodoprinosu i ocenilo da u ovom gradu vlada medijska blokada.

U zajedničkom zaopštenju osam partija je najavilo da će podneti krivičnu prijavu protiv odgovornih za sprovođenje referenduma, po kojem će Novopazarci u narednih pet godina izdvajati pet odsto od neto mesečnih primanja. Ove stranke su “najoštije” osudile ponašanje Regionalne televizije i “upozorile” Televiziju Jedinstvo da se “što hitnije” vrati na raniju uređivačku politiku.

Kako se navodi u saopštenju, ove političke organizacije od državnih organa traže adekvatnu reakciju u odnosu na novopazarske televizije.

Saopštenje su potpisali Demokratska stranka, Sandžačka demokratska partija, Stranka za Sandžak, Liberalno demokratska partija, Sandžačka demokratska unija, Stranka Zelenih, Bošnjački demokratski savez i Sandžačka alternativa.
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 30-10-2007   #82
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

kakvi potpisnici takvo i saopstenje ......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2007   #83
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Uuuu,sta ih je!!!!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2007   #84
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

nas i rusa 300 miliona a bez rusa ni 2 kamiona........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2007   #85
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Haj sta se radi...
  Reply With Quote
Old 02-11-2007   #86
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

hej i daki je tu!!!
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007   #87
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Quote:
Originally Posted by MajkaMaca
hej i daki je tu!!!


daki da ti nije supergirl prodala taj laptop, nje nema a ti nam dosao
ado is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007   #88
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Nije, nego tromesecje doslo a ocene za mog oca zadovoljne i ADSL pao
  Reply With Quote
Old 02-11-2007   #89
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Sad ispade meni uzimaju komp zbog ocena

Daki,nemoj me terat da objavljujem i moje i tvoje ocene!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007   #90
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ja pricam za mene... A neka nasih ocena za nas.

Razumijemo te mi...
  Reply With Quote
Old 02-11-2007   #91
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

kod mene je bilo, ja dovoljan babo prezadovoljan .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2007   #92
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
A neka nasih ocena za nas.

Razumijemo te mi...
Pa,dobro,necu objavljivat'...ne strecaj!







Kod mene,Taida dovoljna-zurka

Meni 4.8 prosek-nema izlazaka cijelo ljeto!

Davno bese!!!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2007   #93
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Novi Pazar -- Muamer Zukorlić potvrdio da se u novopazarskoj Altun-alem džamiji nalaze [highlight=red:733ff95352]radnici koji štite džamiju,[/highlight:733ff95352] "[highlight=red:733ff95352]jerjoj neko stalno preti". [/highlight:733ff95352]



"Naši ljudi ne mogu napraviti incidente, jer su zatvoreni u krugu džamije", kazao je Zukorlić i dodao da do incidenata može doći samo ako neko pokuša nasilno upasti u džamiju, a to mogu, kako je rekao, uraditi "ovi koji spominju krvoproliće i oružje", rekao je glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji.



Reis-ul-ulema Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić i predsednik Izvršnog odbora Bošnjačkog nacionalnog veća Esad Džudžević su, u odvojenim apelima, zatražili od državnih organa da preduzmu adekvatne mere, jer događaji "u Islamskoj zajednici mogu prerasti u sukobe s nesagledivim posledicama". Zukorlić je ocenio da je taj poziv "još jedan pokušaj destabilizacije islamske zajedice".









Glavni muftija je, u izjavi sarajevskom Dnevnom avazu, rekao da šest učenika srednje verske škole, čiji su roditelji podržali novoizbranog reis-ul-uleme Zilkića, nije izbačeno iz škole, "već su zbog velikih tenzija i njihove sigurnosti privremeno poslati kući", dok se situacija ne smiri.



Najnovija sporenja dveju opcija unutar islamske zajednice u našoj zemlji nastala su nakon što je novonaimenovani reis Zilkić optužio Zukorlića da je "50 do zuba naoružanih" pripadnika njegovog obezbeđenja upalo u Altun-alem džamiju, koja je početkom oktobra proglašena sedištem sandžačkog muftije Islamske zajednice Srbije.



Nakon toga je iz srednje verske škole udaljeno šest učenika među kojima je i sin reisa Kadir Zilkić jer, kako je navedeno, škola nije u stanju da im obezbedi zaštitu od eventualnih provokacija.



Kako je ranije izjavio generalni sekretar Islamske zajednice Srbije Eldin Ašćerić, šestorica učenika će od sutra školovanje nastaviti u medresi pri beogradskoj Bajrakli džamiji





IZVOR:B92
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2007   #94
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

polako istina izlazi na videlo,sad ko hoce da klanja Altun-alem dzamiji prvo mora da se potpise da podrzava zukorlica pa tek onda moze da udje....

Ugrozena bezbednost dece od koga???zasto????

pa sta ce radit kad bude trebao da razduzi auta i finansije???(ima da napravi haos na berzi,skocice akcije firmi koje proizvode eksploziv)

pocinje vrijeme da sudi.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2007   #95
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Eh,jadni mi!!!

Kad nas "drzavni organi" sprecavaju da se ne pobijemo medju sobom!!!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 12-11-2007   #96
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Zavadi pa vladaj.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2007   #97
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sukob ispred džamije Altun-alem

16. novembar 2007. | 12:43 -> 15:30 | Izvor: B92, FoNet, Beta, Tanjug

Novi Pazar, Beograd -- U Novom Pazaru izbio sukob dve grupe vernika ispred džamije Altun-alem. Nezvanično, jedna osoba je pogođena iz vatrenog oružja.



General policije Mladen Kuribak rekao je Tanjugu da su četiri osobe lakše povređene u podne u sukobu dve grupe."Dva policajca i jedan građanin zadobili su povrede od kamenica i cigli, dok je jedan civil ranjen iz vatrenog oružja", rekao je Kuribak. Prema njegovim rečima, situacija u Novom Pazaru je stavljena pod kontrolu.



Dolazak policije sprečio je eskalaciju sukoba ispred džamije, rekao je Kuribak i precizirao da je molitva završena i da su se vernici razišli, ali da je policija i dalje ispred džamije. U toku je uviđaj kako je do incidenta došlo, rekao je general Kuribak.



Vernici koji podržavaju novog reisa Adema Zilkića i koji se od 6. novembra klanjaju ispred džamije, danas su pokušali da uđu u objekat, a u tome ih je sprečila grupa koja podržava Muamera Zukorlića, koja je bila u džamiji. Policija je intervenisala i trenutno ne dozvoljavaju prilaz objektu.



Spor oko te džamije traje 10 dana, otkad je Islamska zajednica na čijem je čelu Muamer Zukorlić počela da renovira džamiju, što je Islamska zajednica na čijem je čelu Adem Zilkić označila kao uzurpaciju.



Zukorlićeve pristalice: Sa naše strane niko nije pucao



Predsednik Medžlisa Islamske zajednice u Novom Pazaru Sead Šaćirović rekao je da je policija stajala na ulaznim vratima, da se začuo pucanj i potom je pao Eko Biševac, koji se nalazio u dvorištu džamije.



"Kada je grupa ljudi sa Hasibom Suljevićem, imamom koji je lojalan Ademu Zilkiću, pokušala da uđe u dvorište džamije koju čuvaju pristalice Islamske zajednice u Srbiji, na čijem čelu je Muamer Zukorlić, zasuli su nas kamenicama i ranili su Biševca", rekao je Šaćirović.



"Ističem da sa naše stane niko i apsolutno niko nije pucao", rekao je Šaćirović.



Prema nezvaničnim informacijama, Biševac je pogođen u predelu ključne kosti i nalazi se na Hiruškom odeljenju Zdravstvenog centra u Novom Pazaru.



Povređen je, kako se saznaje, i inspektor policije Jasmin Duštinac, koji je najverovatnije pogođen kamenom u glavu. Duštinac je stajao na vratima džamijskog dvorišta.



Šaćirović je rekao da je povređeno još jedno lice koje je bilo u dvorištu, ali ne zna da li od kamenice ili od metka.



Zilkićeve pristalice: Osuda napada



Rijaset Islamske zajednice Srbije saopštio je da najstrože osuđuje napad na vernike Islamske zajednice koji su se molili u dvorištu džamije u Novom Pazaru.



Vernici su pokušali da uđu u džamiju kako bi se oslobodila ulica za saobraćaj, navodi se u saopštenju Rijaseta Islamske zajednice Srbije i dodaje da je molitvu vodio muftija sandžački Hasib Suljević.



"Tada su ih napale pristalice razrešenog muftije Muamera Zukorlića, koji su bacali kamenice i pucali na masu i tom prilikom je ranjeno i povređeno nekoliko lica, kao i pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslovca Srbije", kaže se u saopštenju.



Rijaset Islamske zajednice apeluje na državne organe Srbije da hitno reaguju i počnu da rešavaju problem džamije Altun-alem. U saopštenju se traži da se spreče nasilne metode kojima Zukorlić pokušava da zaplaši građane Novog Pazara i Sandžaka.



SDP: Odbor za bezbednost da razmatra sukobe



Poslanik Sandžačke demokratske partije (SDP) Mujo Muković zatražio je u Skupštini Srbije da Odbor za odbranu i bezbednost odmah zaseda povodom situacije u Novom Pazaru, jer "situacija preti da eskalira".



Muković je obavestio poslanike da je u džamiji Altun-alem u Novom Pazaru došlo do pucnjave i da u incidentu ima ranjenih.



Naveo je da su, prema saznanjima SDP-a, incident izazvali članovi Stranke demokratske akcije (SDA) Sulejmana Ugljanina.



Poslanik SDP-a Meho Omerović rekao je da je stotinak ljudi, predvođenih obezbeđenjem Ugljanina, pokušalo silom da uđe u džamiju i da su, i pored prisustva policije, upali unutra.



Prema rečima Omerovića, većina njih je iz Sjenice i Tutina. On je zabrinut što je došlo do pucnjave i pored prisustva policije i što ona nije sprečila upad u džamiju, i zatražio da se ta grupa razoruža.



"Ovo nije način da se rešavaju sporovi unutar Islamske zajednice", ocenio je Omerović i naveo da su vernici i imami jedini koji treba da odlučuju ko će da ih vodi i predstavlja. Istakao je da je potrebno odmah privesti i kazniti ljude koji su upali u džamiju.



A generalni sekretar Koalicije Liste za Sandžak Nermin Bejtović osudio je incident ispred džamije u Novom Pazaru i apelovao na nadležne organe da preduzmu mere da se ta džamija vrati vernicima i građanima.



Izražavajući žaljenje zbog incidenta, Bejtović je na konferenciji za novinare pozvao vernike Novog Pazara na strpljenje.
  Reply With Quote
Old 16-11-2007   #98
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

da nije zalosno bilo bi smijesno
ado is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2007   #99
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

I zalosno i smijesno je sto Mujo Mukovic i Meho Omerovic imaju bilo kakve veze sa Sandzakom, i da oni komentarisu situaciju u IZ,gospodo o tome se ne komentarise ako imate alkohola u krvi.jos nemogu da pomire da su u Tutin i Sjenici dobili po guzici,pa moraju i ovom prilikom da je pomenu.danas sede u skupstini i oni znaju dal su bili Sjenica il Pazarci,eh lazovi pijani.....



36310 ja mislim da iz ovogposta i posta koji je postavio sejo mozes da zakljucis neke stvari - pocelo vrijeme da sudi..



Po meni je nezamislivo da se u " džamiji nalaze radnici koji štite džamiju", i da ti isti radnici naoruzani zabranjuju ulaz dzemtlijama,koji ne podrzavaju zukorlica,razumeo bih da nedaju hodzama koji ga ne podrzavaju ali dzematlijama koji tu duze klanjaju nego sto zukorlic ima godina....ma to necu ni da pokusam da razumijem...

zukorlicu iako je od tebe puno je.........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2007   #100
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

to bese ono sto onaj buljavi OMERAGIC poziva srpsku policiju da trazi oruzje po sandzackim kucama jel o tome hoces resko d apricas

drago mi je d asi cuo napokon da traze ovi SDAda zardarmerija pojaca svoje prisustvo po sandzaku
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
sandzaka, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vijesti iz Srbije Tahirovce Vijesti iz Srbije 160 15-11-2009 20:27
VIJESTI IZ SVIJETA 36310 Vijesti iz ostatka svijeta 317 10-10-2009 00:51
BOŠNJACI SANDŽAKA-MANJINA ILI KONSTITUTIVNI NAROD suada Ovo i ono 14 23-01-2007 16:31


All times are GMT +2. The time now is 03:24. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)