SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 24-08-2008   #161
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

@Unicknnamed svaka cast za ovo !!!!!!!!
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-08-2008   #162
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Samo mala ispravka,mislim da Recruit nije rekao da su oni lice na cetnike-bar ja to nisam videla.Meni ne smeta da svako iznosi svoje stavove,iz toga moze da se nauci puno,ali da vrijedjanje jednom verniku ne dolikuje to se slazem i mislim da taj sam naziv"vehabije"nije prikladan-bar meni,mislim da smo svi mi braca i sestre u veri,ako selefije misle drugacije i drugacije praktikuju veru to ne znaci da ih treba mrzeti.Ja volim da cujem i da procitam sve,pa prema tome formiram neki svoj stav.A jedino Allah dzs zna sta je u srcima ljudi i jedino On ce donijeti konacan sud-ne ljudi!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #163
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Pa eto, kad zelis da znas ko me ovlastio da govorim o vehabijama i o islamu uopste moram da ti kazem, iako to nikad nisam voleo. Za islamsko vjerovanje i pobijanje vehabizma ovlastio me sejh Abdulhadi El Harsa i svima dobro poznati hudzdzetul islam Muhammed Seid Ramadan El Buti, za govor o hadisu Bozijeg Poslanika ovlastio me sejh hafiz hadisa Neim Araksusi pred kojim sam naucio Buhariju. Za govor o Hanefijskom fikhu sejh Adnan Dervis, za govor o istoriji islama dr. Sevki Ebu Halil i mnogi drugi ucenjaci danasnjice ali ne bih da nabrajam niti da spominjem svoje ime jer necu da sejtan ubaci u moje srce oholost. Lijepo sam rekao da je najbolje da se sastanemo sa tim momcima,porazgovaramo,ako imaju dokaze neka iznesu pa da vidimo ko je u pravu a ko skriva i izvrce istinu.
Ne znam,brate koliko ti je poznata nauka hadisa ali ako malo proucis osnovne knjige ove nauke vidjeces da je dozvoljeno da covjek upozori na zabludu koju neka grupa siri,cak je i obaveza osobe koja zna da je to zabluda da obavesti druge o tome i da pobije tvrdnje te sekte kroz Kur'an i hadis. Ti brate bujrum na www.alrazi.co.cc tamo imas sve dokaze, samo Kur'an, hadis i govori ucenjaka pa ces vidjeti sta je pravi islam a sta nam serviraju vehabije pod plastom selefizma. I na kraju samo jos jedna stvar: Tacno je da svako ima Kur'an i hadis ali ne moze svako samostalno uzimati dokaze iz Kur'ana i hadisa,za to su potrebne godine i godine mukotrpnog rada. Potrebno je da prije svega poznajes Kur'an, hadis, derogirane i derogirajuce ajete i hadise, povode objava, arapski jezik, tumacenje Kur'ana, akidu.... Mnogo je uslova koje covjek mora ispuniti da bi mogao sam da tumaci islam. Mozda su jedina dvojica ljudi na svijetu danas koji to mogu sejh Muhammed Seid Ramadan El Buti i sejh Jusuf El Kardavi
Selam od roba Bozijeg, siromaha,vjecitog ucenika Recruita
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #164
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Prvo da se izvinem na upotrebi rijeci Vehabije,a tebi Recuit- sad si mi sve rekao cim si pomenuo Jusufa Kardavija,najveceg protivnika Selefija-Ehlu Sunnet Vel dzemata,a po njemu treba saradjivati sa svim ostalim sledbanicima novotarija,valjda znas o cemu govorim
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #165
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Quote:
Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Prvo da se izvinem na upotrebi rijeci Vehabije,a tebi Recuit- sad si mi sve rekao cim si pomenuo Jusufa Kardavija,najveceg protivnika Selefija-Ehlu Sunnet Vel dzemata,a po njemu treba saradjivati sa svim ostalim sledbanicima novotarija,valjda znas o cemu govorim
Hvala Allahu sto svugdje u svijetu postoje ljudi koji pobijaju ideje te sekte. nije on protivnik ehli sunnet vel dzemata jer vehabije to sigurno nisu. Evo ti par govora sta su oni koji veruju kao vehabije:

• Kaze Ibn Nudzejm: " I tekfiri se za pripisivanje Allahu mjesta. Pa ako kaze: Allahu fi sema zeleci time da citira ono sto je doslo od Kur'ana ne tekfiri se. A ako ne bude kod njega nijet Tekfiri se kod vecine i po tome je fetva" (El Bahru raik serh kenzil dekaik" stranica 210)
• Kaze se u Fetava Hindijje: "Pa ako kaze: Allah je na nebu zeleci time mjesto tekfiri se. A ako kaze Allahu fis sema zeleci time citiranje ajeta ne tekfiri se. A ako ne bude bilo kod njega nijeta tekfiri se" (Fetava hindijje; tom 2. stranica 259.)
• Kaze Taberi: "Allah nije ovistan o bilo cemu poput tijela i sl."(Tarihul Umemi vel muluk; tom 1., stranica 28.)
• Kaze Kurtubi: "Ispravno je tekfiriti mudzessime jer nema razlike izmedju njih i idolopoklonika.Trazice se od njih da se pokaju pa ako se ne pokaju bice ubijeni kao sto se ubija murted" (Tezkar fi efdalil ezkar; stranica 309.)

Evo ti sta kaze ulema za mudzessime ili kako ih mi danas nazivamo Vehabije.
Nemoj govoriti bez dokaza, muslimani vrednuju samo dokaze a ne prazne price. Moze i svaki cetnik reci :ja sam ehli sunnet vel dzemat, ali vazni su dokazi i ono sto je ispravno.
Evo posto ti rece da Kardavi podrzava novotare, haj reci mi par novotarija koje mi radimo ovdje?? Molim te
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #166
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Posto si dosta procitao knjiga valjda si i Kardavi na vagi Serijata a ako nisi toplo bih ti preporucio da procitas.
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #167
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

To ona knjiga od onoga sto kaze da je Alija ohol, da je Fatima munafik a Aisa luda je li? To je ona knjiga od onoga sto kaze da je Ebu Hanife kafir?
Ne citam knjige od ljudi koji imaju takve govore
Ne opravdavam nikoga,svako ko je pogrijesio nesto treba za to i da odgovara ali da jednog od najucenijih ljudi danasnjice vrijedja covjek koji ima ovakve ideje to ne mogu nikako da prihvatim.
Jos uvijek mi nisi rekao koje to novotarije ti vidis ovde kod nas? Da vidimo jesu li bas novotarije?
Eto ti prilike da dokazes da su vehabije u pravu,samo reci koje novotarije a ako ti ja ne navedem hadis ili ajet onda priznajem da ste u pravu,da ste vi ehli sunnet vel dzemat a mi u zabludi.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #168
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Rekoh ti procitaj knjigu bez obzira od koga je ako je enmas postavicu ti u pdf pa procitaj tamo ti sve pise
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #169
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Procitao sam knjigu, ustvari ne bih rekao da je knjiga vec zbirka vehabijskih gluposti. On smatra da je Kardavi u zabludi zato sto napada mudzessime koji su po idzma'u islamske uleme KAFIRI. Nigdje ne navodi jasne dokaze iz Kur'ana i hadisa vec kao dokaz koristi rijeci Ibn Tejmijje, Ib Kajjima, ibn Dzibrina, bin Baza, Ibn usejmina....
Nama nisu rijeci ovih ljudi dokaz,nama su dokaz Allahova knjiga i hadis Njegovog poslanika.
Sta ces, vehabije su u zabludi i to je nepobitna cinjenica
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #170
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Rarica View Post
Ova ideja mi se svidja,Sabina ideja je odlicna,mislim da je red da se neko oglasi jer na ovoj temi se polemise o ljudima koji nikako da se oglase,da cujemo i njihove stavove.
Recruit,tebe mahzus Selamim!

Cucete cucete,,samo dog dodje!!!Krajnje je vreme!!!
  Reply With Quote
Old 24-08-2008   #171
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Dzigal View Post
Sabina dali zivis u Sjenici ili Pazaru pa pogledaj malo bolje i videces ja se ne stidim svojih reci i stojim iza toga.

zivim u Sjenici,,a ti treba da se stidis svojih rijeci...posto rarica nije videla sta si napisao potvdi joj to!!!
  Reply With Quote
Old 24-08-2008   #172
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Mislim, Sabina, da stvarno treba da pozoves svog zeta i svoju sestru kad dodju iz Medine da lijepo iznesu svoje "dokaze" ako ih imaju na ovoj stranici,ili jos bolje,sastavi nas negdje u dzamiji,da snimamo razgovor izmedju mene i njih "medinskih ucenjaka", da iznesu svoje dokaze a da ja iznesem svoje dokaze. Pa da objavimo taj snimak na internetu da svi ljudi vide kako vehabijske zablude padaju u vodu. Ja bih voleo da sednem sa tim momcima,pa da razgovaramo,dodjemo do najispravnijeg misljenja, dodjemo do prave istine, pa ako je ta istina na njihovoj strani i ako iznesu jace dokaze ja cu javno reci da su oni u pravu,a ako moji dokazi budu jaci i ispravniji da se oni pokaju i to javno iskazu,ako su iskreni. Ali nadam se da tvoj zet nije kao jedan od tih "medinskih ucenjaka" kojem sam pokazao hadis iz Buharije, procitao ga je pred mojim ocima nekoliko puta pa je rekao: Nisam video hadis." samo zato sto mu se nije svidjao i pobijao je jednu od njegovih zabluda. Allah je zapecatio srca vecine ovih momaka, i oci, i usi... nazalost. Stvarno mi je zao, i tesko kada vidim covjeka koji je otisao u grad Bozijeg Poslanika a nece da prihvati ono sto je najispravnijim putem doslo od njega. Onaj ko laze da nije video hadis iako ga je video i procitao i culi smo ga da ga cita nije cetnik, gori je od njih, on je munafik koga je Allah dz.s. opisao u prvim ajetima sure Bekare:
6. Onima koji neće da vjeruju doista je svejedno opominjao ih ti ili ne opominjao – oni neće vjerovati. 7. Allah je zapečatio srca njihova i uši njihove, a pred očima njihovim je koprena; njih čeka patnja golema.

8. Ima ljudi koji govore: Vjerujemo u Allaha i onaj svijet – a oni nisu vjernici. 9. Oni nastoje da prevare Allaha i one koji vjeruju, a oni, i ne znajući samo sebe varaju. 10. Njihova srca su bolesna, a Allah njihovu bolest jos više povećava; njih čeka bolna patnja zato što lažu. 11. Kad im se kaže: Ne remetite red na Zemlji! – odgovaraju: Mi samo red uspostavljamo!

12. Zar?! A, uistinu, oni nered siju, ali ne opažaju. 13. Kad im se kaže: Vjerujte kao što pravi ljudi vjeruju! – oni odgovaraju: Zar da vjerujemo u ono u što bezumni vjeruju? – A, uistinu, oni su bezumni, ali ne znaju.

Dokaze....hmm...svasta..sto bi iznosio "svoje dokaze"?!!!A posto moj zet uskoro u ime Allaha zavrsava fakultet,,,i bice kao ef.Muamer ZUkorlic....sto mi je ponos da kazem..superrr je ideja da se vi sastavite negde i dobro ispricate..kao braca!U covjeku je najbitnije da nema mrznje i podlosti!!!A to sto ce se neko nekome dokazivati.....mislim da je obicna glupost!!!ALLAH ZNA KO JE ISPRAVAN I KO JE NA PRAVOM PUTU!!!
  Reply With Quote
Old 24-08-2008   #173
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

A meni je stvarno zao da vidim takvog covjeka kao sto si ti!!!Hajd idi ti u neki grad Bozijeg poslanika pa vidi sve ostale vjernike(stanovnike MEDINE ILI MEKE)kako vjeruju,da li nose pantalone iznad clanaka,duge brade,niqab.itd....pa da cujemo tvoj komentar na sve to!

Selam.....
  Reply With Quote
Old 24-08-2008   #174
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Quote:
Originally Posted by sabina 2 View Post
Dokaze....hmm...svasta..sto bi iznosio "svoje dokaze"?!!!A posto moj zet uskoro u ime Allaha zavrsava fakultet,,,i bice kao ef.Muamer ZUkorlic....sto mi je ponos da kazem..superrr je ideja da se vi sastavite negde i dobro ispricate..kao braca!U covjeku je najbitnije da nema mrznje i podlosti!!!A to sto ce se neko nekome dokazivati.....mislim da je obicna glupost!!!ALLAH ZNA KO JE ISPRAVAN I KO JE NA PRAVOM PUTU!!!
Vazno je da iznesemo dokaze i to one najispravnije kako bi ljudi znali ko je na pravom putu i koga trebaju slijediti a od koga bezati i kako bismo ,ako neko od nas grijesi, uputili onog drugog ,ako je iskren, na pravi put.
A jos mi onaj unicknnamed ne rece koje su to novotarije kod nas?
Zar se plasi da kaze da je Ibn Tejmijje rekao da je zajednicki zikr novotarija i pored jasnih hadisa iz Buharije, ili da je tespih novotarija i pored jasnih hadisa?
Cekamo te unicknnamed
Iskrenost u trazenju ispravne vjere je najvaznija.
Selam
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #175
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Aha,znaci po tebi je vjernik onaj ko zivi u Mekki i Medini? Pa u Mekki i Medini ima i Kafira i munafika.Kako to, sad su oni vjernici je li?
Zar nisi cula hadis o predznacima Sudnjeg dana kada se Medina zatrese sa tri snazna potresa pa izbaci iz sebe svakog Kafira i Munafika.
Eto ti dokaza da i tamo ima neispravnih.
Mekka i Medina su okupirane.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2008   #176
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Aha,znaci po tebi je vjernik onaj ko zivi u Mekki i Medini? Pa u Mekki i Medini ima i Kafira i munafika.Kako to, sad su oni vjernici je li?
Zar nisi cula hadis o predznacima Sudnjeg dana kada se Medina zatrese sa tri snazna potresa pa izbaci iz sebe svakog Kafira i Munafika.
Eto ti dokaza da i tamo ima neispravnih.
Mekka i Medina su okupirane.
to i ja pokusavam da kazem svo vreme...nije bitno gde neko zivi i u kojoj drzavi...svuda postoje vernici i nevernici...zato mi koji nismo dovoljno uceni moramo slusati pametnije...na kraju...mnogi koji su se skolovali u islamskim zemljama,a znam ih puno,na razlicite nacine govore o veri i imaju razlicita shvatanja...dosta njih govori suprotno od onoga cemu su nas do skora ucili oni kojima je to bila obaveza...
  Reply With Quote
Old 25-08-2008   #177
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by sabina 2 View Post
A posto moj zet uskoro u ime Allaha zavrsava fakultet,,,i bice kao ef.Muamer ZUkorlic....
auuu sto nagrdi zeta
a dje ga uporedi sa njim,znaci kad vidim kolonu dzipova i 10 naduvanih celavih,da cekam post na forum...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2008   #178
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Aiiiiiiiiiiiiiii koji ce tu delija bit...E on ce da nam sve obijasni.
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2008   #179
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

molim vas da nae kvarite temu svakakvim komentarima...ipak je ovo ozboljna i dobra tema.Hvala
  Reply With Quote
Old 25-08-2008   #180
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by sabina 2 View Post
Cucete cucete,,samo dog dodje!!!Krajnje je vreme!!!
Sabina ja sam mislila u najboljoj nameri-nadam se da si ti tako i shvatila,jer mi ovaj ton "samo dok dodje" zvici kao prijetnja-nadam se da grijesim.
A unicknnamedu sam napisala u postu da je pokresno video ko je napisao o cetnicima-videla sam odlicno,ne moras da brines!
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vehabije, zovu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko su vehabije??? Recruit Religija 25 26-05-2009 01:16
Vehabije rastjeraju zaljubljene parove borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 39 07-11-2007 21:40
Vehabije napale novinare borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 03-04-2007 00:57


All times are GMT +2. The time now is 01:43. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)