SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 2.00 average.
 
Old 31-01-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Question Borba Za Administrativni Prostor

BORBA ZA ADMINISTRATIVNI PROSTOR


U nedelju ujutro oko osam časova, pristalice muftije Muamera Zukorlića zauzele su deo prostorija zgrade Islamske zajednice u Sjenici. Radi se o prostoru u prizemlju zgrade koji se, godinama u nazad izdavao pod zakup i koristio u funkciji kafečajnice, dok je prostor na spratu korišćen u administrativne svrhe. Od nedelje, administrativni prostor na spratu danonoćno čuvaju verske vođe i vernici, pristalice reisa Adema Zilkića, dok Zukorlićeve pristalice ne napuštaju prostor u prizemlju zgrade.
Reisove pristalice u Sjenici tvrde da Muamer Zukorlić ne može da se pomiri sa sudbinom da je smenjen, te da na silu pokušava da sačuva svoju funkciju. Oni podsećaju da od deset imama u gradu, samo dvojica podržavaju Zukorlića, te da se u prizemlju zgrade nalaze nekolicina imama sa terena i, kako kažu, ljudi koji ne obavljaju namaz i koji nisu predstavnici džemata. Sekretar i blagajnik Islamske zajednice u Sjenici Taib Jusufović kaže da su Zukorlićeve pristalice dobile ključ od višegodišnjeg zakupca, koji Islamskoj zajednici duguje 4.800.evra za kiriju. ''Posao blagajnika u Islamskoj zajednici obavljam već oko dvadeset godina. Sa bivšim zakupcem smo zaključivali i obnavljali godišnje ugovore, ali pošto on od 2006. nije platio kiriju, dali smo mu rok od petnaest dana da napusti prostor zgrade. Međutim, kako su Zukorlićeve pristalice obećale da će mu otpisati dug, bivši zakupac im je dao ključ, i na taj način su oni ušli u zgradu'', objašnjava Jusufović.
Kako saznajemo iz redova Zukorlićevih pristalica, oni traže i pozivaju se na pravo da i njima pripada deo prostorija administrativne zgrade. Oni tvrde da se verske podele ne mogu prevazići dok se Islamska zajednica ne oslobodi, kako kažu, političkog uticaja, i dok verske vođe i vernici ne počnu da razgovaraju. Nezvanično saznajemo da su vođeni pregovori, ali za sada bez rezultata.
Reis Islamske zajednice u Srbiji Adem Zilkić je u sredu posetio Kladnicu. Sa namerom da spreče njegov ulazak, pred lokalnom džamijom je stajala grupa Zukorlićevih pristalica. Sve je ipak proteklo bez ikakvih incidenata. Reis se, i ne pokušavajući da uđe, obratio okupljenim vernicima u neposrednoj blizini džamije. ''Nisam došao ništa da vam nudim, niti da vam tražim. Došao sam da vas vidim i razgovaram sa vama'', kazao je Zilkić. On je podsetio da džamije pripadaju vernicima i da ih od vernika ne treba čuvati. U svom obraćanju, Zilkić je više puta ponovio da se na silu ništa ne može učiniti, pozivajući vernike na mir i na očuvanje jedinstva u Islamskoj zajednici.
Attached Images
File Type: jpg IZ sjenica.jpg (64.3 KB, 22 views)
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 01-02-2008   #2
unnamed
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2007
Location: ....
Posts: 100
Default

izvini.....a klanjaju li oni koju cuvau 'sprat'?? ili su i tu dovedeni klosari da obezbedjuju?
unnamed is offline   Reply With Quote
Old 01-02-2008   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

vecina klanja,a na spratu su momci iz SJENICE TJ CARSIJE za razliku od ovih koji su dole,pazaraca i seljaka koji rade za dnevnicu.....
a ti mangupe od sada ako ces nekog da nazoves klosarom na ovom forumu,prvo se prestavi pa tako nesto napisi,da vidimo da li si ti uzoran gradjanin ili jos veci klosar...
jer i ja sam jedan od tih koji su cesto na spratu,pa ako vec hoces da me nazoves tako onda se prestavi,da ja tebi kazem nesto o tvojoj licnosti.......

RESAD TAHIROVIC
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2008   #4
Daki.
Registrovan
Početnik
 
Daki.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Godine: 32
Posts: 287
Default

Aha, klanjaju... Jes, jes. Nikad vecina od njih rijetko kad dolazi u dzamiju, makar na dzumu ja ih ne vidjam. A kad je bio onaj sukob u dzamiju, svi su bili tu da brukaju nasu veru!!!
Daki. is offline   Reply With Quote
Old 02-02-2008   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Daki ko tacno bruka,Sjenica je mala poznajes sve pa napisi imenom i prezimenom ko su ti sto brukaju.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2008   #6
XRealSjenicakX
Gost
 
Posts: n/a
Default

Neznamo stvarno sto neki imaju namjeru da nas dijele Nisam ni za Zukorlica niti za Zilkica,...jer za mene se oni licno bore za svoj imidz a ne sa korist Islama...
  Reply With Quote
Old 04-02-2008   #7
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default bruka

... bruka... da, sve je to nasa bruka ...
... bruka nas Sandzaklija
... bruka nas muslimana ...
ko je pocinioc, ko je zrtva? dal to neko pouzdano zna? vise izgleda nije ni vazno, niti to druge puno interesuje, vazno je da je bruka svih nas
... a u pravu si kad kazes da KRIVCA za sve ovo treba javno reci i obrazloziti
... ali ISTINU svako ima svoju i okrece je onako kako mu odgovara ...
pa onda ni po babi ni po amidzama nego trebalo bi se malo podsjetiti onoga sto je nama toliko strano "Demokratskih principa" (da ne moze manjina da upravlja vecinom) i Dialoga pa da se o svemu u miru poprica!
Ovako imamo "bruku" i to da se umjereni vjernici ( ako se taj izraz moze upotrijebiti) odbijaju od vjerskih ustanova i da ako se ovako nastavi pocece koje kakvi nazovi "borci" da bacaju bombe jedni drugima na dzumu i ...
... BRUKA ...
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #8
Sejo
Glas razuma:)
Dobar
 
Sejo's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Iza 7 gora, i 7 mora i 7 planina i....
Godine: 46
Posts: 1,379
Default

Mislim da je jedino resenje ove neprijatne situacije, da se svi vazni faktori u Sandzaku zajedno izdignu iznad sitnih medjustranackih podela, i nadju resenje za BRUKU koja nam se kao narodu desava!!!
Sejo is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #9
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Kako ide ona stara pesma,"jedna raja a dva gospodara...."
Jedna zgrada a dva vladara!
Pogledajte malo bolje na slici,na spratu su oni koji su nosioci svih dešavanja za vrijeme izbora,naravno,iz SDA!(Belja i Izo Hodžić)
Rijaset je izgleda,samo za članove SDA,ostalim je Muftijstvo Sandžačko!
Attached Images
File Type: jpg IMG_0874.JPG (77.7 KB, 21 views)
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #10
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Halilce dobro si rekao izgleda..
Evo ti nisi u SDA i probaj nece biti problema da udjes gore,
a sto ne napises ko je dole??????ili udjes dole pa nam napises koga ima iz carsije,i pitas ih sta ce pazarci dole-ako uspes tim pazarcima bez digitrona da saberes kolko imaju robije vodim te na veceru .......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #11
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

HAHAHAHA!
Reško,slučajno je aparat danas bio uz mene!Parkiro sam se da ispratim sestrića na autobusku,istovremeno kad i Taib-ef.
Normalno smo se pitali,kao i uvijek,a ko je dolje,niti sam video,niti me zanima!
Gore sam video Belju i Iza da nešto rade pored otvorenog prozora!
Ja znam,koga podržavam,i ko od hodža,od kako mi je babo umro,može da uđe u moju kuću!
A,vala,Zilkića nebi pustio,kad bi mi donio Mustafinu ladu i 70.000 eura!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Halilce koga ti podrzavas to je tvoja stvar i tvoje pravo,takodje i koga ces pustiti u svoju kucu,ali nemoj da pises nesto ne provereno,to da ulaze i da mogu samo uci ljudi koji su u sda,sto nije tacno,glupo mi je da pisem imena ljudi(bez njihove dozvole)ali ulaze,ako te bas zanima ko recicu ti pa ako sam slagao ti ovde napisi javno RESAD LAZE..
kako to da samo vidis ko je gore a ne vidis ko je dole,pogledaj malo,mozda ti se posreci pa nekog i poznas,ja sam poznao danas onog hodzu pedofila...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #13
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Kako ide ona stara pesma,"jedna raja a dva gospodara...."
Jedna zgrada a dva vladara!
Pogledajte malo bolje na slici,na spratu su oni koji su nosioci svih dešavanja za vrijeme izbora,naravno,iz SDA!(Belja i Izo Hodžić)
Rijaset je izgleda,samo za članove SDA,ostalim je Muftijstvo Sandžačko!
Nigde ne napisah,ko može da uđe a ko ne!Ni da neko brani ulazak,bilo gde!
Rekao sam samo,ko je bio gore,zato jer su radili nešto oko prozora,a ko je bio dole,niti sam gledao niti video!
Činjenica je,a znaš je i ti,da su i Belja i Izo najaktivniji u SDA,ali je to sve njihov problem!
Kad me bude interesovalo,ja ću ući i na sprat i dole,i ne može mi zabraniti niko!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #14
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Pa napisao si pogledajte malo bolje ko je gore,i da je rijaset samo za clanove sda,a ostalim je muftistvo,i tako napravio podelu...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #15
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Tačno!
Napisao sam da je Rijaset za SDA,ili obratno,ali ne napisah da ne može da se uđe!
Ali,hajde,probaću sutra!
Da uđem i gore i u prizemlje!
I da slikam!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #16
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

hajde probaj,ako je zakljucano kucaj..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #17
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Koja je lozinka?
kuc-kuckuc-kuc
halilce is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008   #18
Daki.
Registrovan
Početnik
 
Daki.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Godine: 32
Posts: 287
Default

Ja sam ulazio dole... I cak imam rodjaka. A Reksko da napisem neko ime, bolje mi je da to ne uradim. Ti ljudi su opasni i bolje bi bilo da to ne radim...
Daki. is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2008   #19
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

a strah te, ma nece te niko slobodno
Daki a odakle ti je taj rodjak>?
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2008   #20
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Ljudi ,mozel neko da mi pojasni sta se to desava?!Jesmol to poceli bitku"prsa u prsa"?!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
administrativni, borba, prostor


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:51. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)