SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

View Poll Results: Nezavisna Crna Gora - Da ili Ne
da 11 55.00%
ne 9 45.00%
Voters: 20. You may not vote on this poll

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 22-04-2006   #1
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default Nezavisna Crna Gora - Da ili ne

Bliži se referendum na kojem će se građani Crne Gore odlučiti da li su za nezavisnu državu ili za ostanak u sklopu zajedničke države sa Srbijom. Mišljenja su podijeljena, čak postoji i jaka bošnjačka, unitaristički opredijeljena, frakcija koju predvodi dr. Šefket Krcić. S druge strane, crnogorski Bošnjaci se mahom izjašnjavaju za nezavisnu Crnu Goru. Kako vi na to gledate. Izjasnite se: nezavisna Crna Gora - da ili ne?
fraer is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-04-2006   #2
Kemoni
Gost
 
Posts: n/a
Default .

Drugi upravljaju o njihnim zivotima i sudbinom, kupili su ih kao ovce, a dok bude ovaca bice i vune.
  Reply With Quote
Old 22-04-2006   #3
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Po Crnu Goru bi bilo odlicno da se odvoji, dok bi to bio konacan udarac Srbiji. No, ni jedno ni drugo me ne zanimaju, vec me brine podela Sandzaka ako do ocepljenja dodje.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2006   #4
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Svakako da je nama najvazniji interes Sandzaka. Iskreno mislim da nama ni jedno ni drugo nije benificija. Jedina razlika bit ce u tome da ce nam trebati pasosi da posjetimo familiju u Biljelo Polje i ostale gradaove u C. Gori. Ali nema veze, mi smo to navikli, ako nam treba pasos da idemo u Bosnu i Hercegovinu onda nam nece smetati da ga nosimo i u C.Goru. Srbija i Crna Gora neka rijesavaju svoje bilateralne odnose medusobno, njihov problem. Tako da u glasackom dijelu treba da postoji i opcija glasanja "Ne zanima me". Ali posto je vec nema, onda sam za Nezavisnu Crnu Goru.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2006   #5
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Već je rečeno da neće biti nikakvih pasoša, kao što ni za BiH ne treba pasoš. Svi koji često putuju tamo-amo znaju da se granica prelazi samo sa ličnom kartom. S druge strane, ne vidim problem u cijepanju Sandžaka, jer on svakako nije administrativna jedinica još od 1878., tako da praktično ni ne može biti podijeljen. Konačan udarac Srbiji - to mi se sviđa.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 23-04-2006   #6
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Nema pasosa nema cvrstih granica. Jedino kada pocnu da prave zid kao u Gazi, onda cu im vjerovati. Sve je ovo jedan veliki skeptcizam. Najbolje da damo malo vremena, onda cemo vidjeti je li bio udarac Srbiji.

Bojim se da nije ona "Vrana, vrani oci ne vadi".



.. A sta znaci ovo Sandzak nije Administrativna jedinica od 1878.

Would you please explain me this.

Thanks
borichi is offline   Reply With Quote
Old 23-04-2006   #7
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

pa to sam rekao više figurativno. naime, te je godine novopazarski sandžak prestao biti dijelom bosne.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2006   #8
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

LJudi, zašto ste protiv nezavisne Crne Gore? Glasanje pokazuje da je veliki broj ljudi protiv nezavisnosti CG, ali forum pokazuje da oni istovremeno nisu spremni da obrazlože svoje mišljenje. Pa, samo naprijed. Ne možemo uticati na javno mnijenje ali nas to ne treba sprečavati u iznošenju vlastitih stavova.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 14-05-2006   #9
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

nezavisnost cg je mac sa dve ostrice...

dobro bi bilo da svako odlucuje o svom zivotu i zivi po svom ubedjenju.

s toga i podrzavam nezavisnost ako to odluci vecina ali ono sto je druga strana mracnija strana te medalje je nastavak komadanja i onako vec napuklog bosnjackog korpusa koji je danas na nezavidnom nivou u evropi pa i kod nas...

moje misljenje je da se time gasi i zadnja nada za sandzakom kao nekom regijom ili autonomijom ili posebnim nekakvim statusom..

a zar to nije bio ideal sviju nas bosnjaka iz sandzaka...

ipak posto mi je draze ovo drugo iskreno zelim da ne dodje do odvajanja ne crne gore jer je to majne vise ne bitno za bosnjake,vec da ne dodje do odvajanja nase brace koja tamo zive zavedena mrvicama slatkisa od cokolade koju su davno pojeli djukanovic bulatovi u doba bratstva i jedinstva sa sada pokojnim im prijateljem..
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #10
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

crna gora je nezavisna vec od 99 godine samo slepac to nevidi

druga valuta carinski punktovi lakse mozes da prodjes za bosnu nego da udjes u cg a zivimo u zajednickoj drzavi ma nema tu ni price o zajednistvu

crna gora je nezavisna odavno samo sto pojedini jos zive u iluzijama

bosnjaci u cg su za nezavisnost sto je pokazao nedavno odrzani miting u rozajama na kome su izvizdani prestavnici za zajednicku drzavu medju kojima su bili pojedini predstavnici iz novog pazara necu navoditi imena jer me i nezanimaju
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #11
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

ma ja... razni unitaristi i ostali krcići...
fraer is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #12
Dzenan
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 54
Default

Zelje su jedno a realnost nesto sasvim drugo.Realnost je da ce CRNA GORA posle referenduma biti nezavisna ,a da ce srbijanska odmaralista,hoteli ,stanovi i vikendice posle toga biti u pravom inostranstvu.I da ce mnogi vlasnicki odnosi biti stavljeni na razmatranje.Cinjenica je i da ce mnogi ,,savezni Beogradjani''morati nazad u svoj Mojkovac,Kolasin,Pluzine i ostale vrletne stijene ,,dje no se radjaju sokolovi''.A menjati Beograd za te ,,junacke destinacije''niko nije rad pa makar se radilo i o junacima sto Gorski vijenac ne silazi im sa usana.Bosnjaci ce u svemu tome biti kolateralna steta i glavni krivci za jedne ili druge ,takva nam je valjda sudbina.
Dzenan is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #13
fraer
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 43
Posts: 210
Default

Quote:
Bosnjaci ce u svemu tome biti kolateralna steta i glavni krivci za jedne ili druge ,takva nam je valjda sudbina.
kako to misliš "kolateralna šteta"? zašto su bošnjaci oštećeni? jasno je da će unitaristi biti kivni na bošnjake koji su za nezavisnu crnu goru, ali ne vidim kako će oni nastradati odvajanjem crne gore? jednom sam gore istakao a, evo, i ponovit ću: sandžak odavno nije jasno određena administrativna jedinica i svako ko misli da bi to mogao i biti jedenog (lijepog) dana nije realan, u najmanju ruku. prilike su propuštene, sad je jednostavno prekasno za bilo šta.
fraer is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #14
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

bosnjaci nemogu biti krivi niti imaju zasto da zale jer su vecinski narod u crnoj gori
riki is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ko je vecinski narod u cg nisam ovo razumeo riki
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #16
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

pa bosnjaci ima ih vise

srbi i crnogorci su se podijeli i neverujem da ih vise ima ni po 20 posto

albanci i bosnjaci su vecinski narod trenutno u crnoj gori
riki is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #17
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

proveri dobro ove podatke nesto mi se ne poklapa ovde
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #18
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

joj Riki ne zezaj majke ti...ko je vecina? dobro ti kazu proveri,mozda ce biti za nekih 50 godina s obzirom na natalitet kod bosnjaka i albanaca,a slazem se sa Damirom on je napisao bas pravo stanje.....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #19
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ni natalitet ni naftalitet

ne mogu ih dovesti do vecine jer i onako se sele u inostranstvo..

zna li neko neki brak u cg kod bosnjaka a da jedno nije bilo iz inostranstva
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006   #20
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Znam ja! Ljiv i njegova zena; ona je pazarka, a on sjenicak heheheheh
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
crna, gora, ili, nezavisna


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Crna Hronika 36310 Mediji 54 14-12-2012 19:42


All times are GMT +2. The time now is 15:34. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)