SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 06-09-2006   #1
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default Predlog Himne Sandžaka

Pozdrav svima



Na donjem linku možete čuti predlog Himne Sandžaka i to u dvije verzije:



01. - Vokalna verzija predloga Himne Sandžaka (sa monoglasnim pjevanjem i uz pojednostavljenu muzičku podlogu)



02. - Instrumentalna verzija predloga Himne Sandžaka (sa orkestracijom).



http://rapidshare.de/files/29555405/Himna.rar



Kliknite na ikonicu "free" (dolje), sačekajte da odbroje sekunde na donjem displeju, zatim upišite "secret code" kog vidite u upitničkom (autorizacionom) kvadratiću i onda downloadujte fajl himna.rar



Za download je potrebno upisati sledeće:

User: Shady

Pasword: himna




Željeli bismo čuti vaše cijenjeno mišljenje o ovim dvema verzijama "Predloga himne Sandžaka", uz napomenu da smo više voljni čuti vaše kritike a ne pohvale, i to - kritike teksualnog sadržaja (uz vaše predloge, sugestije itd.), kao i kritiku muzičke postavke, (to važi i za obične laike, kao i za one koji se eventualno smatraju kompetentnima da mogu pisati na tu temu). hvala za svaki budući komentar, predlog, sugestiju i kritiku.



Ako to nešto znači posjetiocima ovog foruma, autor kompletnog teksta, muzike i aranžmana je Bošnjak, rodom iz Sjenice. Predlog himne je napisan za sve gradjane Sandžaka, bez obzira na pol, niti na njihovu političku, nacionalnu i vjersku pripadnost, ili nepripadnost.



Poz.
Talino is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 06-09-2006   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

upravo sam preslusao obe verzije i obe su dobre ali ipak mi je instumental nekako svojstveniji himnoj...

uz to i ovaj teks nije bas neki,i nije bas shodan nasem mentalitetu i poimanju muzike uoopste jer vecina dozivljava himnu kao muzike i ako i jeste ona zapravo to i stvar folklora...



ja sam za to da sandzak ima svoja obeljezja,pa ko zna jodnog dana se mozda i nasa zastava zaviori u NJUJORKU,BRISELU,PARIZU Iostalim centrima svetski priznatih zemalja ....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2006   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

A ko predlaze ovo za himnu Sandzaka??????
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2006   #4
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Pa za sada je niko zvanično nije predložio... mislim- nije je zvanično predložila ni jedna politička, vjerska ili nevladina organizacija u Sandžaku. Ovo je samo numera koju je autor tako nazvao - "Predlog Himne Sandžaka".



Himna je dobro prihvaćena u Sarajevu kod sandžaklija, a Bogami i kod samih bosanaca. Posebno je jako doživljavaju naši ljudi u dijaspori.



Autor je sa ovom kompozicijom prije 4 godine upoznao g. Ugljanina g. (SDA) Ljaića (SDP), i g. Murića (SZS). Zatim je upoznat g. Zehnija Bulić (SDU - Sandžačka demokratska unija) kao i g. Tarik Imamović (SA - Sandžačka alternativa). Te dvije manje stranke izlaze na izbore u NP i u svojim političkim reklamama već ističu ovu himnu kao svoju (npr. u marketingu, kojeg možete gledati na tv Jedinstvu do predizboprne ćutnje).



Predlog Himne Sandžaka će se vjerovatno čuti i u četvrtak (sutra) na zadnjem predizbornom slupu NPS u Sjenici, u 12.00h. u u parku ispred bioskopa.



Ove tri stranke su dakle podržale kompoziciju, dok SDA i SDP ustručavaju (možda zbog ozbiljnosti političke igre sa Beogradom u koju su upleteni). Autor bi bio srećan da i oni podrže ovaj predlog.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

hehehe onaj cija podrska ima tezinu nije podrzao,a te autobus partije koje nemaju nikakav plan i program sem tog nazovimo patriotizma kome su davale podrsku jadni on,nebitno nego mislim da tome ne treba stranke da daju podrsku i o tome da raspravljaju, vec BNVS koji je jedini legitiman da raspravlja o tome......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Negde sam pročitao,da je Džemail Suljević,predjednik BNVS,a od kada ne znam,i kako su ovi iz SDA mogli da se odreknu te fotelje...
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #7
Lakota |ljiv|
Padobranac!
Početnik
 
Lakota |ljiv|'s Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Podgorica
Godine: 44
Posts: 382
Default

Prvo moramo da zaratimo,da izginine nekoliko hiljada ljudi pa posle da se neko smiluje da kaze hajde neka ih sad dajte im da izaberu zastavu i himnu.

Neznam kolko dugo drzi rapidshare fajlove da saceka malo himna da to prodje
__________________
Možeš, ako misliš da možeš!
------------------------------------------
www.FOLKOTEKA.com
Lakota |ljiv| is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2006   #8
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ljive,nemogu nikako da čujem himnu,mada sam je skinuo sa ove stranice.Molim te,da mi "nacrta[" kako!Hvala
halilce is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2006   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Halilce pogresno si procitao,Suljo je presednik BNVS.Halilce dosta tesko sa nasom vezom ces uspeti da skines,jer javi di da si skinuo a skinuo si samo 1 mgb i kad hoces da odpakujes javi ti gresku,klasican problem kod free servera.Nemam je ni ja, da imam postavio bi na nase servere i nebi imalo problema.
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2006   #10
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Hvala,Reško!Skinuo si mi teret sa srca,i iz džepa!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2006   #11
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ipak sam uspeo nekako da je skinem,obe verzije!

Što se tiče vokalne verzije,reči su dobre,djevojka koja je peva,ima lijep i umilan glas!

Instrumental,takođe,je dobar,što je najbitnije,nije napadan,nije agresivan,prijemčiv je za uho,a obe verzije,lijepo ležu na srce!!

ZA!ZA!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2006   #12
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Quote:
Halilce: "Negde sam pročitao da je Džemail Suljević predjednik BNVS, a od kada ne znam... kako su ovi iz SDA mogli da se odreknu te fotelje..."
Para vrti dje burgija neće.



Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Halilce pogresno si procitao, Suljo je presednik BNVS.


Tahirovce, brate, nisi upoznat sa situacijom. Pošto je predizborna ćutnja valja biti korektan i ne prekršiti pravilo, pa ću ti objasniti na korektan način o čemu se tu radi. Naime, g. Ugljanin nije predsjednik BNVS nego BNV. Evo ti njihova oficijelna stranica, pa pogledaj da li u vrhu stoji BNVS ili samo BNV.

http://www.bnv.org.yu/fotogalerija.php?lang=ba&act ion=galerije



Tačno je da je osnivač BNVS bio g. Ugljanin, i da je bio predsjednik BNVS jako dugo! To je tačno! Ali je to tijelo promijenilo ime i uklonjeno je ono S na kraju. A to "S" je ranije označavalo pojam "Sandžak".



BNVS je skraćenica od BOŠNJAČKO NACIONALNO VIJEĆE SANDŽAKA.

Ovdje izraz "NACIONALNO" označava da su Bošnjaci narod.



Kada je g. Ugljanin ušao u koaliciju sa Koštunicom i Ilićem i podržao vladu sa svoja dva poslanika, vlada je za uzvrat ponudila mnogo novca za BNVS kako bi se finansirala kultura Bošnjaka. Ali tu je postojao pravni problem: Vlada po ustavu može pomagati manjine ali ne i narode! Tako je rukovodstvo BNVS-a prihvatio status Bošnjaka kao manjine, i morali su prihvatiti diskvalifikaciju riječi "Sandžak" iz naziva asocijacije! BNVS tako postaje BNV a mi od tada nismo narod! Postajemo manjina! (barem za vladu i stranku demokratske akcije)



Kao manjini, vlada Srbije nama finansira ogromna sredstva za kulturu manjina, i tako dotira novcem 18. velikih bošnjačkih projekata! (o tome koji su to projekti, pogledaj u prvom broju "Bošnjačke riječi".. imaš na kioscima u sjenici, ja sam vidio prije 2 dana). Znači, Vlada srbije je postala mentor BNVS-a (jer daje novac) i ovom tijelu mijenja naziv, i sada se to tijelo zove VZMRS. To je skraćenica od "Vijeće za manjine republije srbije." Medjutim, oni i dalje publiciraju stari naslov, ali bez onog S na kraju, tako da se promoviraju kao BNV (ono "S" kao skraćenicu od "Sandžaka" su izbaciji, jer sandžak prestaje da postoji pošto muslimani nisu više narod) Evo dokaza još jednom: http://www.bnv.org.yu/fotogalerija.php?lang=ba&act ion=galerije



Pošto je BNVS ugašen, i prerasta u VZMRS, odnosno BNV, grupa manjih partija iz 11 sandžačkih opština organizira Kongres Bošnjaka Sandžaka (koji se održao 1. aprila 2006) i reaktiviraju BNVS. Registruju se u Beogradu i dobijaju svoj pečat. Prema rezultatima kongresa BNVS od 01.04.2006 g. Džemail Suljević je predsjednik BNVS, a u užem tijelu su još i Zehnija Bulić (lider SDU), Tarik Imamović (SA) Umer Hadžić (NPS za Rožaje) itd.



Eto ja se nadam da je sada malo jasnije sve ovo.

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Halilce dosta tesko sa nasom vezom ces uspeti da skines,jer javi di da si skinuo a skinuo si samo 1 mgb i kad hoces da odpakujes javi ti gresku,klasican problem kod free servera.Nemam je ni ja, da imam postavio bi na nase servere i nebi imalo problema.
Tahirovce, hoćeš li da ti pošaljem na email?
Talino is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2006   #13
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Da li moze meni na email da posalju te dve verzije?
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2007   #14
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Poslaćemo vam. Ostavite ovdje svoj email, ili se javite na email: talino@gmail.com



U uvodnom postu je dat link za skidanje, zar on ne radi?
Talino is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2007   #15
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

DObro došao Talino!

Nije te bilo od prošlih izbora!hahahah

Kasno si se uključio,sad će predizborna tišina!

Nadam se da si pročitao čestitke za rođendan!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2007   #16
Gost
 
Posts: n/a
Default

I meni... ili ako moze halilce preko msn, nek mi javi pm...
  Reply With Quote
Old 19-01-2007   #17
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Nisam vidio čestitku, ali svakako hvala.



Nije mi bio komp u redu, imao sam reklamaciju mat. ploče i čekao sam novu.. Spora procedura, tek prije neki dan mi je komp osposobljen ali nisam zaboravio ovaj forum.



Izbori dakle nisu razlog mog neodlaska, baš naprotiv, to bi mi bio razlog da ostanem i "hvališem se". Mislim da je moj favorit, g. Suljević, u uslovima izrazito nepravedne situacije (budući da se nije prodao Beogradu kao dvojica ostalih političara) i gdje nije imao moćne medije, pa i čitavu vladu iza sebe kao što je imaju dvojica drugih političara - postigao skoro fantastičan rezultat u Sjenici.



Da je imao televiziju poput "regionalne tv" ili "jedinstva", koja će da trubi 24-časovno o njemu, kao što su trubile o dvojici ostalih političara, rezultat bi bio sasvim drugačiji. Medijska blokada je učinila svoje, i možda će u budućnosti nastupiti još teži dani za NPS, ali mi koji smo čvrst u svojim uvjerenjima poznajemo "igru" koju nam nameću aligatori iz Beograda, deleći naš narod kako bi vladali nama. Sve najbolje.
Talino is offline   Reply With Quote
Old 27-02-2009   #18
farefax
Gost
 
Posts: n/a
Default

sellam braco i sestre forumasi bas je ovaj predlog bio pravi i svaka cast sto si otvorijo ovu temu ali se malo bojim da nismo zakasnili sa himnom pogotovu sada kada se ove nase ulizice ponasaju ovako.Posto dugo imamo zastavu SANDZAKA treba i himna ,treba polako docice sve na svoje treba nam sada mnogo "SABORA" trba dosta promjena ovdje kod nas a mozda se i himna doci na red . manet
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
himne, predlog, sandzaka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Predlog za UMRLICE iSelektor Umrlice... 14 05-12-2008 18:31
Osnovan novi mešihat IZ Sandžaka halilce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 956 27-11-2008 23:18
Predlog za otvaranje nove Rubrike Shele Ovo i ono 28 26-07-2007 16:59
ZASTAVE I HIMNE NE VAZE borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 03-04-2007 16:27


All times are GMT +2. The time now is 17:34. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)