SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 09-04-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Pranje Ulica U Toku, Šira Akcija ČiŠĆenja Za Vikend

Prema nepisanim pravilima april je mesec čistoće, i to je vreme kada, nakon duge i hladne zime, u Sjenici počinje prvo prolećno čišćenje grada. Pranje ulica je u toku, a šira akcija čišćenja najavljuje se za vikend. Kako saznajemo u komunalnom preduzeću, pored radnika i raspoložive mehanizacije svih javnih preduzeća, u akciju na dobrovoljnoj osnovi uključiće se i privatni autoprevoznici, građani takođe mogu dati svoj doprinos, a očekuje se i pomoć Javnog komunalnog preduzeća ''Čistoća'' iz Novog Pazara.
''Zbog velikih količina abrazivno-posipnog materijala tokom zime, prvo prolećno pranje ulica u Sjenici je najkomplikovanije, s obzirom na skromnu, malobrojnu i zastarelu mehanizaciju, kojom raspolaže JKP ''Vrela''. Naša cisterna od 5000 litara je malog kapaciteta i brzo se prazni. Kao ni mnogi u okruženju, ni mi nemamo mašinu za kupljenje, pa na pranju ulica obično angažujemo, pored vozača još četiri radnika, dva perača i dva sakupljača abraziva, koji već nekoliko dana rade na tim poslovima. Ovog vikenda, u saradnji sa lokalnom samoupravom organizovaćemo širu akciju sa ciljem da očistimo grad i sve divlje gradske deponije, a svaka pomoć nam je dobro došla'', rekao je www.sjenica.com , direktor JKP ''Vrela'' u Sjenici, Ismet Mehmedbašić. On je podsetio da komunalno preduzeće raspolaže sa tri kamiona za sakupljanje i odvoženje smeća, od kojih je jedan u vrlo lošem stanju, i najavio da će ovo preduzeće uskoro dobiti dva nova vozila. ''Pored novih vozila, koja će, za potrebe komunalnog preduzeća obezbediti lokalna samouprava, uzećemo na probno korišćenje i polovnu mašinu za pročišćavanje kanalizacije ''Voma'', što je, s obzirom na stanje kanalizacijone mreže, Sjenici veoma potrebno. Mašina je servisirana i kupićemo je ukoliko se pokaže efikasnom u periodu probnog korišćenja'', istakao je Mehmedbašić. On je izrazio nadu da će akcija čišćenja grada, koja počinje sutra, dati dobre rezultate i najavio da će, uz obnovljenu mehanizaciju, održavanje gradske čistoće u Sjenici, u narednom periodu biti redovnije i efikasnije.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 10-04-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

zamerice im Reško i Maca sto nisu prali po snijegu nego sad...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nije u tome problem, vec je u tome sto peru kad je najveca guzva po gradu da bi ih sto vise ljudi videlo da oni "PERU ULICE" tj da nesto rade..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Nije u tome problem, vec je u tome sto peru kad je najveca guzva po gradu da bi ih sto vise ljudi videlo da oni "PERU ULICE" tj da nesto rade..
slazem se da je tako,
ali slozices se da se uvek TAKO NAOPAKO radilo,ma ko da je bio na vlasti-od Tita pa na ovamo...
Jedna stvar me interesuje,da li postoji mogucnost pranja ulica nocu,kada nema frevekntnosti u saobracaju,
ili su ti ljudi toliko glupi da ne shvataju potrebu NOĆNOG PRANJA ULICA...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2009   #5
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
Jedna stvar me interesuje,da li postoji mogucnost pranja ulica nocu,kada nema frevekntnosti u saobracaju,
ili su ti ljudi toliko glupi da ne shvataju potrebu NOĆNOG PRANJA ULICA...


Hehehehe , da ti ispricam nesto. Bese to pocetkom 90tih, cetvrtak, ja se vracam iz carsije s jednim svojim rodjakom kad naidjosmo na ove sto peru ulice a ulica puna naroda. Kad ovaj sto je bio samnom viknu vozacu kamiona, "pa zar vam nije lakse i bolje da perete ulice nocu " a ovaj ce ti -- "izvini prijatelju ali naredjeno nam je da peremo cetvrtkom "
Eto ti Resko odgovora, sda je prva uvela ovu praksu.
Nego, helenejse, nisu ovi sto peru krivi, vec narod koji kroz takvo pranje ulica i mijenjanje sijalica na banderama ocjenjuje kakva je trenutna vlast
pored stotinu drugih i precih problema.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2009   #6
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Problem je što pola ulica nema ulično osvetljenje, pa se ne vidi ni kuda ide ulica, a kamo li da se opere... Samo neka se opere, pa makar i ovako.
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2009   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by edis_mumin View Post
Problem je što pola ulica nema ulično osvetljenje, pa se ne vidi ni kuda ide ulica, a kamo li da se opere... Samo neka se opere, pa makar i ovako.
hajde ove sporedne i nekako...
ali glavana bar ima osvetljenje,nju mogu nocu da operu...
ma da,onaj kamion cisterna ima osvetljenje,moze da se i dogradi jos po potrebi,tako da to niej opravdanje,ali sporedne ulice se i ne peru vec samo jadan put godisnje...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2009   #8
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

... samo neka se pere... Sećate li se za Sandžačke igre, prali su ulice po dva - tri puta dnevno
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2009   #9
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
zamerice im Reško i Maca sto nisu prali po snijegu nego sad...
heheheheeeeeeeee...e sto li si se ti uhvatio,tog naseg dijaloga,nije mi jasno,a i ne razumem,ja okrecila stan posle tri godine,nova vlada oprala ulice posle deset meseci i sta je tu lose,fala bogu da su oprali,znaci da se nesto pocelo radit, nesto bar da se vidi i kod mene i kod njih

nekad su se ulice(u moje vrijeme)prale uvek i to bas uvek nocu,posle 22sati,a sad nova vremena,ili....
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2009   #10
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Brafo za njih potrosili su se
Kakvi ti je to crno pranje sa tim srijevom i sve to smece sa ulice uteras u necije dvoriste ili u park. Neka ih je sramota i ove i one prije njih kad nisu bili u stanju da kupe jedan polovan profeionalni cistac ulica koji moze naci za veoma povoljunu cenu u nemackoj ili negde u EU nego ovako sa vuku sa ovim crijevima i to jos kad je narod na ulicama!
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ČiŠĆenja, akcija, pranje, sira, toku, ulica, vikend


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Nazivi Ulica I Institucija Fako Politika Sjenice 29 31-01-2011 14:41
SjeniČki Lovci U Vikend Akciji CiŠĆenja Prirode Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 2 08-05-2009 12:04
U Vikend Akcijama ČiŠĆenja Prirode Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 24-04-2009 08:27
Rekonstrukcija U Toku, VraĆanje Starog Sjaja PoČinje Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 8 04-12-2008 18:43
Promena imena ulica adnan Sjenicke ulice 67 30-11-2008 19:17


All times are GMT +2. The time now is 20:44. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)