SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 10-06-2014   #1
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default Setnja medju bombama

Sjenica - Na aerodromu Dubinje u ruševinama cetiri miga 21, jedan supergaleb, rakete

Vredna vojna imovina, na aerodromu Dubinje pored Sjenice i posle 15 godina zarobljena. U ruševinama se još nalaze četiri „miga 21“, jedan „supergaleb“, rakete, bombe...



Mada je od NATO bombardovanja Srbije, kada je na meti „tomahavka“, NATO-bombardera i kasetnih bombi svakodnevno bio i vojni aerodrum Dubinje kod Sjenice, prošlo 15 godina, iz porušenih kamponira na ovom aerodrumu još nisu „oslobođeni“ avioni, rakete, bombe i drugo oružje koje je tu „zarobljeno“.

Prema nezvaničnim informacijama, u ruševinama se još nalaze četiri dobro očuvama „miga 21“, jedan „supergaleb“ sa ukupno 16 raketa „vazduh-vazduh“, dve avionske bombe, više od 1.000 topovskih zrna i znatna količina kerozina. Neki od vojnika koje je rat zatekao na Dubinju kažu da je arsenal još brojniji i ubojitiji, da je opasan po okolinu, da avioni nisu oštećeni i da je nejasno zašto ih vojska još nije oslobodila.

Ceo kompleks bivšeg aerodroma godinama je potpuno otvoren, a na pisti i oko kamponira, uprkos upozorenjima vojske da je teren vrlo opasan i da nije kompletno očišćen od zaostalih bombi, mogu se videti ovce i deca koja igraju fudbal i koja često zavire i u porušene kamponire „da vide šta je sa avionima“.



Aerodrom Dubinje bio je na listi vojne imovine planirane za prodaju, jedno vreme za privatizaciju aerodroma interesovala se opština Sjenica, koja je želela da formira konzorcijum koji će ga, poput Lađevaca, osposobiti za civilni saobraćaj, ali, zbog besparice od ovog projekta se odustalo. Besparica je, kažu, i razlog što avioni nisu oslobođeni, jer svemu mora da prethodi čišćenje mina i bombi, što mnogo košta.

ŠETNjE MEĐU BOMBAMA

KOMANDA Druge brigade VS u više navrata je apelovala da se građani ne kreću po bombama „zagađenom“ aerodromu. Uprkos tome, na internetu su se pojavile brojne slike razrušenih kaponira, pa i jednog aviona, raketama naoružanog „miga 21“ u devastiranom stanju. U opštini kažu da je za čišćenje kruga aerodroma potrebno 1,2 evra po metru kvadratnom ili oko dva miliona evra. Od 1999. Vlada Norveške je finansirala snimanje bombi pod zemljom i znaju se njihove tačne lokacije.

Dalje se nije išlo.

DOBAR ZA ZADRUGU

KOMPLEKS vojnog aerodroma Dubinje obuhvata 160 hektara zemljišta i 27 porušenih objekata. Prema nezvaničnim informacijama, ponovo će biti ponuđen na prodaju, ali teško da će naći kupca. Postoje i predlozi da se aerodrom prethodno očisti, a da se potom ustupi seljacima ili da se na njemu formira neka farma ili zemljoradnička zadruga.


novosti
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 12-06-2014   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ja znam sigurna mesta
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2014   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

i ja po neka znam, mada nisam izlazio iz auta
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
aerodromu, bombama, cetiri, dubinje, jedan, među, medju, miga, rakete, ruševinama, Šetnja, sjenica, supergaleb


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:23. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)