SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 21-06-2008   #1
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default Ne nasedajte na SMS prevaru!

Pretplatnici Mobilne telefonije Srbije i Telenora u petak su dobijali SMS poruke u kojima je navedeno da će, ukoliko poruku proslede na 10 drugih brojeva, dobiti poklon od 1000 dinara kredita i 100 besplatnih poruka. Potpisani su bili Mt:s i Telenor, "povodom 81. godisnjice JAT-a".

JAT Airways je osudio zloupotrebu imena kompanije u SMS poruci kojom se građani dovode u zabludi i izlažu novčanom izdatku.

Iako je na prvi pogled bilo jasno da se ne radi o reklamnoj kampanji mobilnih operatera, jer se ni mt:s ni Telenor svojim korisnicima ne obraćaju u prvom licu, Mobilna telefonija Srbije još jednom apeluje na svoje korisnike da se uzdrže od prosleđivanja poruke slične sadržine prijateljima i poznanicima, kako se ne bi izlagali dodatnim troškovima naplate poslatih SMS poruka.

SMS poruke kojima mt:s obaveštava korisnike o pogodnostima za određeni profil imaju jasno naznačenog pošiljaoca – "mtsINFO" i njima se korisnici precizno upućuju da više informacija mogu dobiti putem pozivanja mt:s korisničkog servisa na broj 064/789, a sličan princip primenjuje i Telenor.

(agencije/MONDO)
__________________

Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-06-2008   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja sam dobio nekoliko tih poruka,al posto su mi brojevi na ugovor nisam naseo na foru....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2008   #3
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Kako je neko uopste i naseo na to?!?!
A stvarno dobra provala!!!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2008   #4
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

ja sam dobio takvu poruku od najbolje drugarice....
i posle sam joj napisao:
mt:s i telenor te nagradjuju,posalji ovu poruku na jos 10 brojeva i dobices letovanje na hawaje. Vas Telenor i mt:s.
Naravno to je bila samo aluzija na onu sto sam ja primio,nije valjda sad ona slala i tu moju poruku.... xixixixixi
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2008   #5
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

JA bih osobama koje su na to nasele poruku naplatio po 20, a ne 3 dinara. Kad nemaju u glavu ne treba im ni na kredit....
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2008   #6
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ada brate zajebano je to...
Vidi danas svako sebi moze da napavi PREMIUM BROJ, to su brojevi, koji se koriste za slanje poruka na televizije ili slicno,imaju obicno po 4 ili 5 brojeva ti premium brojevi...

Vidi sistem...

Ti sebi kupis taj premium broj, koji danas mozes da dobijes dzabe ili pak mesecna pretplata, pa je tvoj i ne treba kucati u sms poruci pre texta, ono kratko RADIOBLABLA razmak pa text poruke...

A danas na internetu imas pun kur stranica dje mozes da biras sa kojeg broja saljes SMS poruku...

Znaci ja izaberem da ti saljem sa MOG premium broja SMS poruku i napisem ti odgovarajuci text... Ti ides na odgovori, i ja sam zaradio onoliko koliko kosta premium broj ili koliko sam izabrao da se skida po broju...

Posto ja imam tih premium brojeva, mogu ti rado pokazati kako to izgleda, samo mi ostavi neki broj mobilnog telefona, da ti posaljem sms
Pa mi odgovori i ja sam zaradio 3 eura

Mora se paziti na to... narocito ako su reklame ili nepoznate sms poruke u pitanju!


Pozz tahirovic
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
nasedajte, prevaru, sms


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:17. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)