SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 21-05-2009   #581
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

Quote:
Originally Posted by tutinac View Post
Taj fakultet zvani Feth najviše liči na predškolsku ustanovu sa klupama starim 50-ak godina, a 90% profesora su sufije koji su diplomirali na tom istom fakultetu i nigdje im diploma nije priznata pa jadnici htjeli ne htjeli moraju tu da rade..
Isti takav Islamski fakultet ima u Novi Pazar
sta je tu doktora, profesora i magistara ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-05-2009   #582
neznalica
Registrovan
Početnik
 
Join Date: May 2009
Posts: 98
Default

Stare klupe,stari muslimani.
Nove klupe i velike stipendije, novi muslimani.
Tutinac prijavi ovo otkrice u zavod za patente mozda dobijes neku nagradu.
neznalica is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #583
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default


De da naljutimo tutinca,mozda nam otkrije jos neke pikantne detalje o tamo tim....
amlA is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #584
tutinac
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 31
Default

Neznalice tekst ti se u potpunosri slaže sa nikom.
tutinac is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2009   #585
amlA
Registrovan
Početnik
 
amlA's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ozz
Godine: 49
Posts: 738
Default

Aha,tekst od neznalice i neznalica su najbolji drugovi
amlA is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #586
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by neznalica View Post
Stare klupe,stari muslimani.
Nove klupe i velike stipendije, novi muslimani.
Tutinac prijavi ovo otkrice u zavod za patente mozda dobijes neku nagradu.
Ja mislim da ces ti da nadmasis Nikolu Teslu.
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #587
neznalica
Registrovan
Početnik
 
Join Date: May 2009
Posts: 98
Default

Zasto obavljati namaz rasirenih nogu?
Zasto sa tekbirima?
Zasto predavati selam kontra?
Zasto ne posecivati mezarja i izuciti Fatihu?
Zasto na izuciti hatme?
Zasto nevalja mevlud?
Zasto trofrtaljke?
Zasto dugacke i rastrkane brade?
Niko cini mi se do sad ovo nije pito pa se ja "osmelih " eto da pitam i molim odgovor ako ima ko da mi odgovori.?
neznalica is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #588
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Tacno je da na kraju ne dobijamo nikakve diplome a reci cu vam i zasto:

Studenti na Fethu se odgajaju i uce da ne traze zvanje,diplome,titule... nego da traze samo Allahovo dz.s. zadovoljstvo.

Samo Allahovo dz.s. zadovoljstvo nam je cilj. Nista vise.

Mi nismo poput onih u Saudijskoj Arabiji koji primaju po 500 eura mjesecno i dobijaju magistrate i doktorate cim protekfire svog baba i svoju majku i uz njih dvoje jos pola svijeta.

Lazi Tutinca su bijedne.

Ne postoji niti na Fethu niti u Siriji ni jedan jedini sejh niti obican covjek koji radi ili vjeruje u ove gluposti koje on pise.

Siguran sam da je ovaj tutinac jedan od onih koji su dosli u Siriju,ljubili noge Sabedin Selmaniju (kod njih popularni Albani) i klimali glavom dok je "sejh" govorio koja poza je najbolja dok covjek spava sa svojom zenom. Mislim da je on od onih koji su bili na Sabedinovoj odbrani magistarskog rada u Libanu kada mu je njegov mentor rekao: " Polozio si zato sto si platio 5000 dolara a ne zato sto zasluzujes" ( Sve je snimljeno i moze se pogledati)

Mozda je on od onih ljudi koji dodju u Damask a ne odu ni na jedno jedino predavanje. Sede u Damasku po 5 godina a nikad ni jednog sejha nisu posjetili a ovamo pricaju kako su oni culi ili vidjeli nekog sejha da prica neke stvari.....

Predstavi nam se tutinac,da vidimo ko si,da vidimo koga si ti to video u Damasku,gdje si bio,sa kime si bio.

Mislim da si ti od onih kojima je najveci stepen imana da se kune " Tako mi onog u cijoj je ruci moja dusa" da obuce galabiju, stavi crveno bijelu maramu iz nedzda,skrati pantalone i trlja misvak po ustima.
Sve vjera im se svela na to.
Unicknamed, evo po stoti put ti kazem: Islam nije toliko prost da svaki obicni covjek moze sam da uzima sta mu se svidi iz Kur'ana i sunneta.

Kada bi svako uzimao sta hoce onda islama ne bi ni postojalo.

Allah dz.s. kaze: " Pitajte ucene ako ne znate" - ajet jasan kao dan. Nasa obaveza je da pitamo ucene.

Nadjite jedan tekst u kojem sam napisao nesto od sebe. Ja ne govorim od sebe jer znam da mi je obaveza da slijedim ucene.

A nadjite tri teksta u kojem vehabije ne uzmaju ajete i hadise onako kako im se prohte nego uzimaju govore ucenjaka.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #589
abdullah
Registrovan
Početnik
 
abdullah's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 50
Default

Quote:
Originally Posted by neznalica View Post
Zasto obavljati namaz rasirenih nogu?
Zasto sa tekbirima?
Zasto predavati selam kontra?
Zasto ne posecivati mezarja i izuciti Fatihu?
Zasto na izuciti hatme?
Zasto nevalja mevlud?
Zasto trofrtaljke?
Zasto dugacke i rastrkane brade?
Niko cini mi se do sad ovo nije pito pa se ja "osmelih " eto da pitam i molim odgovor ako ima ko da mi odgovori.?
Neznalice prije bi ti odgovarao nick Provokator ili si ti samo jedan od nickova nasheg "bogobojaznog lika sa Fetha" koji je spreman na svakakve lazhi samo da bi prikrio njegovu sufijsko-maturidijsku pozadinu i njegove "nadri-sufi" shejhove kojima je slijepo pokoran (pogledajte snimak na youtube-u da su chak spremni i njihovim shejhovima izmet jesti kao "beritjet je u tome" )
Neznalice pitanja koja si postavio zahtijevaju i obiman odgovor. To je kao da ja tebe pitam: Reci mi o najbitnije detalje o svemiru, zashto se deshavaju erupcije, shta je to fuzija, iz koliko se tektonskih plocha je satavljena zemljina povrshina itd... tj. hotju retji tvoja pitanja zahtijevaju i obiman odgovor, a da su te ona doista interesovala, a ne da ti je cilj provociranje nashao bi ih u knjigama ili pak na mnogobrojnim islamskim web stranicama.

Dio tvojih pitanja je iz fikha a drugi dio je akidetske prirode.

Trebash kao osnovu znati sljedetje:

Kad su u pitanju Boshnjaci i njihova pripadnost islamu odnosno kao odgovor kojoj pravnoj islamskoj shkoli Boshnjaci, muslimani pripadaju, odgovor bi ukratko glasio, da pripadaju odnosno upraznjavaju hanefijsku pravnu skolu u vetjini, medjutim tu se nalazi i neki segmenti koji nisu od henefijskog mezheba kao i segmenti koji nisu ni od jednog mezheba vec jednostavno stvari koje su postale vise kod nasheg naroda tradicionalne novine i uvedene i koje se smatraju kod velike vetjine nasih ljudi - dijelom islama, sto je pogrijesno razumjevanje i shvatanje. Ovo je odgovor u vezi islamskog prava i razumjevanja ( fikha ), a kad je u pitanju akaid ( islamsko vjerovanje ), onda kazemo da mi pripadamo selefijskoj pravnoj skoli - akidi, tj., slijedimo vjerovanje prvih triju generacija muslimana, (a takvu akidu je imao i nash imam Ebu Hanife) i nishta vise od toga. Vetja manjina ( ako mozemo tako retji iako su apsolutna manjina sufije u BiH i Sandzaku) Boshnjaka pripada sufijskoj akaidskoj skoli, tj., vjerovanje u nekim segmentima imaju malo drugacije i gledanje na spram ovih prvih, selefijske ( selef rijec oznacava nesto sto je bilo prije, tako selef znaci "prije", a cesto islamski ucenjaci upotrijebe naziv selefu-salih sto znaci "ispravni predhodnici" - oznacava na prve tri generacije najboljih muslimana, a to su ashabi, tabi'ini i tabi tabi'ini, neka je Allah sa njima zadovoljan ).

Dakle, da bude jasnije, postoje chetiri priznate i najpoznatije pravne shkole ili mezheba u islamu i to su:

1. Hanefijski mezheb;
2. Hanbelijski mezheb;
3. Shafijski mezheb i
4. Malikijski mezheb.

Sva chetiri mezheba pripadaju selefijskom pravcu (ehlu sunne wel dzema'a)

To je podjela kad su u pitanju fikhske razlike, tj., razlike u razumevanju propisa islama kao npr. nachin klanjanja namaza, abdesta , davanja sadekatul-fitra, na koji nacin se daje zekat, i sl., a kad su u pitanju akaidske skole, dakle vjerovanja, onda se dijele na dva mezheba i to su:

1. Selefijski-ispravni predhodnici (ehlu sunne wel dzem'a)
2. Sufijski ili uz to maturidijski, esh'arijski i slichni pravci koji su bliski sufizmu.

Selefijski je onaj, kako smo iznad spomenuli, koji se poziva i drzhi prvih triju generacija muslimana, a Allah se smilovao imamu Maliku kada je rekao: Sve shto nije bio islam u prvim generacijama nije ni danas. Tako se mi povodimo za izvorom i slijedimo izvor, a najchistija voda je sigurno tamo gdje izvire i sve za dokaz gledamo Kur'an i Sunnet i prve generacije muslimana, dok je neka razlika kod ove druge grupacije (sufija) koja vise se poziva na neke filozofske teorije koje je iste pomijeshala s mnogim segmentima od islama i tako se nashla u jednoj situaciji gdje je tesko natji nachin na koji je ispravno, za razliku od prvih - onih koji slijede vjerovanje drugova Allahovog Poslanika, sallallahu 'alejhi we sellem we ridvanullahi te'ala alejh.

Last edited by abdullah; 22-05-2009 at 15:17..
abdullah is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #590
nocni
Registrovan
Početnik
 
Join Date: May 2009
Posts: 12
Default

TUTINAC a sta si ti radio u Damasku? Dok vas nisu poceli hapsit provocirali ste Srbe i pretili nekakvim napadima, a sad ste manji od makovog zrna. Sad ste poceli na internetu da sirite svoje gluposti.... za nesto vise od interneta i niste. Porazgovarajte sa svojim roditeljima koji se stide pred narodom kakvu decu imaju.... bar od njih primite savet, oni vas nece na krivi put uputiti. AMORE nebi trebao navijati za nijednu stranu,ako ces pravo budi neutralan... ako neko zahteva da se text obrise vrati postove unazad i procitaj zbog cega je napisan, pa ako ima razloga obrisi.
nocni is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #591
tutinac
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 31
Default

pogledajte video pa zaključite sami.
Studio Din Sufizam na vagi Kur'ana i Sunneta 1. dio
tutinac is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #592
tutinac
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 31
Default

Pogledajte i sami zaključite sa kim imate posla,malo je zahmeta morate se registrovati.
tutinac is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #593
tutinac
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 31
Default

U Damasku sam bio u prolazu 7-8 puta kada sam putovao za Jordan i Saudiju,a za ove postove od ovih sufixa(sufija)komentari su suvisni.
Treba odrzati rejting, ne spasti na niske grane i s njima se raspravljati.Mene je pubertet davno prosao.
Ponekad svratim u Sjenicu i vidim da dzemat odrzavaju jedni te isti ljudi godinama dok ovi sto pametuju po internetu za vrijeme namaza korziraju.
Pitajte nase forumase kakvi su vjernici tzv. vehabije,dodjite na sabah namaz u vasu prelijepu ljepoticu(Sultan Validu) da vidite dje su ti ljud dok drugi spavaju?
Ja cu vam dati odgovor padaju Allahu na sedzdu.
tutinac is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #595
nocni
Registrovan
Početnik
 
Join Date: May 2009
Posts: 12
Default

Tutinac, a jesi li obratio paznju na tetovaze na tim vjernicima, tj. vehabijama u Sjenici? Neki ih cak imaju i sa unutrasnje strane usne (hvalili su se time), imaju oziljke od nozeva po tijelu.... Vecina njih je do pre par godina ulicarilo, pilo, neki su se i drogirali...
Jesi li 100% siguran da pojednicima to nije maska za ono sto su radili? Mozda su vjernici ne kazem da nisu, ali nisam u potpunosti siguran.
Ima tu i dobrih momaka, ali im je mozak ispran.
nocni is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #596
tutinac
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 31
Default

Pa i Omer radijlallahu anhu je krenuo da ubije Poslanika s.a.w.s. što je puno veća stvar od tetovaže kad nisi ubijeđen da postoji Allah dž.š..Ima jedna stvar u Islamu koja se zove tewba.
tutinac is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #597
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by nocni View Post
Tutinac, a jesi li obratio paznju na tetovaze na tim vjernicima, tj. vehabijama u Sjenici? Neki ih cak imaju i sa unutrasnje strane usne (hvalili su se time), imaju oziljke od nozeva po tijelu.... Vecina njih je do pre par godina ulicarilo, pilo, neki su se i drogirali...
Jesi li 100% siguran da pojednicima to nije maska za ono sto su radili? Mozda su vjernici ne kazem da nisu, ali nisam u potpunosti siguran.
Ima tu i dobrih momaka, ali im je mozak ispran.
Jesili ti cuo za TEWBU-Pokajanje ?
Rekao je Allahov Poslanik s.a.w.s."Onaj koji se pokaje od grijeha je kao i onaj ko nema grijeha".Biljezi Ibn Madze - Sahihul Dzami´,3008.

Medju najvece grijehe spadaju GIBET i POTVORA.

Kaze Allah s.v.t. u 12. ajetu sure El-Hudzurat: ''I ne ogovarajte jedni druge! Zar bi nekom od vas bilo drago da jede meso umrloga brata svoga, - a vama je to odvratno.''
Definicija gibeta je spominjanje covjeka u njegovu odsustvu po onome sto on mrzi, bilo to pri njemu ili ne. U sahih hadisu se kaze:''Znate li sta je GIBET?'' rekose:'' Allah s.w.t.a i Njegov Poslanik s.a.v.s najbolje znaju.'' Rece poslanik s.a.v.s: ''GIBET je spominjanje brata po onome sto on mrzi,'' pa neko rece:'' A sta ako on to ima pri sebi?'' – pa kaze Poslanik s.a.v.s : ''Ako ima pri sebi to sto kazes, ogovorio si ga, a ako
nema, potvorio si ga.'' Biljeze Ebu Davud i Tirmizi.

"Ko kaze o vjerniku ono sto nije istina Allah ce ga nastaniti u mjestu koje je od znoja stanovnika Dzehenema sve dok ne porekne ono sto je rekao a nece ga poreci" Ebu Davud i Et Taberani.

" Ono sto ce najvise uvesti ljude u Dzenet je bogobojaznost prema Allahu i lijep ahlak(ponasanje),a ono sto ce ih najvise uvesti u vatru (Dzehenem) JE JEZIK I STIDNO MJESTO".Tirmizija,Ibn Madzdze i Ahmed.

Recruit da li neko treba da pojasnjava ove hadise ? Ovo moze da razumije i dijete od 5 godina a ne odrastao covjek i za ovo ti ne treba nikakvo objasnjenje niti mene niti bilo kom.
Posto si ti ucen onda treba da slijedis ove hadise a ne da ogovaras i gibetis svakim tvojim postom koji napises ovde na forumu.
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #598
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Ahaaa,znaci ti si u prolazu onako video da su svi sejhovi na Fethu ( njih stotinak) neispravni,da su svi sufije. Da vjeruju to sto ti kazes. Haj reci nam kojeg si to sejha sa Fetha sreo. Kad si sa njime razgovarao. Gdje,reci nam sve??

Znam je te poput tebe. Udju u dzamiju u kojoj neki sejh drzi predavanje ali ne da bi se okoristili nego da bi posle mogli da pricaju kako su oni licno culi ili vidjeli nekog sejha da govori nesto IAKO TO OD NJEGA NISU CULI NITI VIDJELI.

Znam ja kakvi su vehabije, Imam ih i imao sam ih u odjeljenju.
Dodju na cas akide ,stave slusalice u usi,citaju neke knjige i sl. I posle izadju i pricaju ljudima : Ja ga cuo da kaze....

Sigurno si gledao neki od onih vehabijskih snimaka na kojima se prikazuju cirkuske predstave i arapske svadbe i na kojima se govori da su to sufije...

Svako ko imalo pameti ima zna da su sve to fotomontaze.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #599
tutinac
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 31
Default

Dečko ajde oladi............
tutinac is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2009   #600
tutinac
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 31
Default

Kad sam ja bio u Siriji ti si guro tutu da upali.....anananan........
tutinac is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vehabije, zovu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko su vehabije??? Recruit Religija 25 26-05-2009 01:16
Vehabije rastjeraju zaljubljene parove borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 39 07-11-2007 21:40
Vehabije napale novinare borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 03-04-2007 00:57


All times are GMT +2. The time now is 21:12. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)