SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-09-2014   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Manifestacija "Izadjii mi na teglu" (Ko pravi najbolji ajvar?) VIDEO

Manifestacija "Izađi mi na teglu", koja ima za cilj da pronađe najbolji recept u Srbiji i reši misteriju gde i ko pravi najbolji ajvar, održana je proteklog vikenda u Opovu. U oktobru će se pobednici iz 20 gradova u Beogradu takmičiti za laskavu titulu.



Bećaruše, Crvenkape, Vesele domaćice, Sefkerinke samo su neke od ekipa koje su u Opovu pokušale da naprave što bolji ajvar, ali da pri tom ne otkriju tajne recepte svojih baka.

Navažnije je, kažu, imati dobru papriku, ali i strpljenja i dobro volju za rad. Zato se na selu pravi najbolji ajvar, jer domaćice tu imaju šporet na drva i dovoljno vremena za pripremanje ovog jela.

Tim "Vesele domaćice" iz Opova napravio je najbolji ajvar, možda i zato što je u ekipi bio i jedan muškarac. Sava Lazin kaže da bez veselih domaćina nema ni veselih domaćica.

"Da nema nas ne bi ni one mogle tako dobro da rade, jer pored jedne žene mi imamo mnogo posla, a zamislite kako je meni pored četiri domaćice", kaže Lazin.

Svaka domaćica trebala bi preko zime da ima bar nekoliko tegli ajvara u svojoj ostavi, jer to je simbol zdrave domaće hrane smatra Ljiljana Vukotić, producent manifestacije "Izađi mi na teglu".

"Želimo i deci da ukažemo na potrebu da se se zdravo hrane. Imamo i edukativnu predstavu koja je posvećena zdravoj ishrani i maskotu Zdravka koji zaviruje u svaku šerpu. Želja nam je da podstaknemo najlmađe da pomognu svojm bakama prilikom spremanja zimnice", kaže Vukotićeva.

Neko voli ljut, neko blagi ajvar i dok ga jedni prave sa patlidžanom i lukom, drugi koriste samo posebne vrste paprika, ali Opovčanima je smatra predsednik opštine Opovo Milorad Soldatović, bilo najvažnije da se lepo druže sa svojim komšijama.

"Uvek imam posebnu potrebu da istaknem činjenicu da u današnje vreme kada se lagano otuđujemo jedni od drugih pomognemo ovakvu jednu manifestaciju koja nas sve zbližava i socijalizuje. To se posebno lepo vidi u malim sredinama kao što je naša", dodaje Soldatović.

Do kraja oktobra manifestacija "Izađi mi na teglu" održaće se u 20 gradova, a nakon toga svi pobednici će se na Kalemegdanu boriti za titulu najboljeg kuvara ajvara.


Pripremio Goran Jovičić

rts.rs
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
ajvar, izadjii mi na teglu, manifestacija, najbolji, pravi, video


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:09. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)