SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Mediji tv, radio i ostali mediji iz sjenice. prijem kanala, emitovanja itd...

Reply
Old 12-04-2007   #1
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default Zanimljivosti :





Marketing menager vozi se u svom džipu i nailazi na Isusa. Isus bude žedan i ovaj mu ponudi Coca-Colu. Tu scenu nećete gledati jer je Coca-Cola tražila da se izbaci. Vatikan šuti. Talijanski film koji prikazuje Isusa Krista kako pije coca-colu izazvao je oštar prosvjed proizvođača tog popularnog napitka, što je blokiralo premijeru filma predviđenu za Veliki petak.

(net.hr)



Film Sedam kilometara od Jeruzalema, talijanskog redatelja Claudija Malapontija, moderna je priča o Isusu koja je navukla na sebe bijes, ne Pape, već jedne od najvećih multinacionalnih kompanija na svijetu - Coca-Cole.



U tom filmu marketinški stručnjak koji proživljava krizu srednjih godina prilikom vožnje džipom nailazi na osobu za koju se kasnije uspostavi da je Isus. Budući da je Isus žedan on mu ponudi limenku coca-cole.



Talijanski mediji su objavili da tvrtka smatra da je korištenje njezinog branda neprihvatljivo te da bi moglo štetiti njezinu imidžu i stoga izričito tražila da se izbaci ta scena što je redatelj i obećao učiniti.



"Budući da je za prepravku potrebno nekih 20 dana film bi se trebao pojaviti u kinima do kraja travnja", rekao je Malaponti.
borichi is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-04-2007   #2
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Stvarno mi nije jasno....



Ovo sam prvo procitala u lokalnim novinama, jer ja zivim u gradu odakle je coca-cola.

Digli su citavu buku "Kako Isus moze piti coca-colu", ne samo vlasnici companije, nego i obicni ljudi.



Ako prosjecni Amerikanac (simple Jo, sto kazu) prvu stvar sto uradi ujutru cim protrlja oci, otvara limenku coca-cole, da zapocne dan. Zasto onda ne bi i Isus ako vec ima image covjeka...



I, ako je to nesto toliko negativno,,,, Zasto je onda piju?, ne mogu zivot da zamisle bez..
borichi is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Trebalibi u filmu umesto coca-cole ubaciti RED BUL .........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #4
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ko zna sta je tu u pitanju moja borichi. Moze bit da ima sa religijom nekakve veze, da nece jevreje i muslimane sebi na vrat zbog necega takvog. Ovo samo nagadjam, nisam neki strucnjak.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #5
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Trebalibi u filmu umesto coca-cole ubaciti RED BUL .........




hehehe, ovu sugestiju treba poslati Vatikanu, buduci da redbull pojacava energiju.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #6
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Daje krila.......Moguce da svi odu u andjele i svetce...
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by borichi
Quote:
Originally Posted by Tahirovce
Trebalibi u filmu umesto coca-cole ubaciti RED BUL .........




hehehe, ovu sugestiju treba poslati Vatikanu, buduci da redbull pojacava energiju.


a da li u vatikanu postuju CELIBAT....

ONDA BI RIZICNO BILO....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2007   #8
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

To najbolje zna prof. Zaim Hasic... Da, da postoji krsenje celibata ali tek kasnije....
  Reply With Quote
Old 21-03-2008   #9
akica_90
°Devojčica°
Prijatelj
 
akica_90's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Sarajevo
Godine: 34
Posts: 2,125
Default

posto nisam znala gdje da ovo ubacim...odlucila sam ovdje... =)

et' neke slike sa Halidovog koncerta... =)
mogu vam rec' a je bilo fenomenalno...
Attached Images
File Type: jpg 07-03-08_1152.jpg (77.7 KB, 13 views)
File Type: jpg 07-03-08_2136.jpg (24.5 KB, 13 views)
File Type: jpg 07-03-08_2223.jpg (20.2 KB, 7 views)
File Type: jpg 07-03-08_2256.jpg (55.8 KB, 6 views)
File Type: jpg 07-03-08_2257.jpg (93.1 KB, 10 views)
__________________
"Gospodaru moj, nauči me da je tolerancija, najviši stupanj moći, a želja za osvetom prvi znak slabosti. Podsjećaj me stalno, da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu!"
akica_90 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2008   #10
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Gledala sam prenos. Pravi spektakl!
Zavidim ti,ako si bila!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2008   #11
akica_90
°Devojčica°
Prijatelj
 
akica_90's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Sarajevo
Godine: 34
Posts: 2,125
Default

Ma nemoj zavidjeti, na ljeto pravi opet koncert i to na Kosevu, pa 'ajmo zajedno
akica_90 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2008   #12
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Post

Popust Egzita za studente i učenike



.


Od ponedeljka, 23. juna, do subote 28. juna, studenti i učenici moći će da kupe ulaznice za Egzit festival po staroj, jeftinijoj ceni od 5490 dinara.
Do subote 28. juna, svi studenti i đaci imaju priliku da uštede skoro trećinu novca za svoju Egzit ulaznicu, jer kupovinom uz indeks i đačku knjižicu, cena ulaznice je i dalje 5490 dinara.

Od ponedeljka, 2. juna počela je redovna prodaja ulaznica za Egzit festival u ekspoziturama Erste banke.

Kako je ranije najavljeno, od ponedeljka, 23. juna cena četvorodnevne ulaznice je poskupela na 7790 dinara.

Takođe, u ekspoziturama Erste banke, od 2. juna se mogu kupiti i jednodnevne ulaznice za Egzit 08 i to po sledećim cenama:

četvrtak, 10. jula – 2490 dinara;

petak, 11. jula – 2590 dinara;

subota, 12. jula – 3090 dinara;

nedelja, 13. jula – 2890 dinara.

Cena jednodnevnih ulaznica ostaće nepromenjena do početka festivala. Jednodnevne ulaznice će biti skuplje na festivalskim blagajnama, a zbog ovogodišnjeg interesovanja posetilaca, moguće je i da ih uopšte neće biti u prodaji tokom trajanja festivala.

Ovogodišnji Egzit festival održaće se od 10. do 13. jula na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu. Na preko 25 festivalskih bina nastupiće više od 600 izvođača, među kojima i "Sex Pistols", "N*E*R*D", Manu Čao, Pol Veler, "The Hives", "Primal Scream", "The Streets", "Nightwish", "Sven Vath" i brojni drugi.



__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008   #13
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Post

Beogradski letnji festival





Beogradski letnji festival - 17. Belef, međunarodni festival pozorišne, muzičke i vizuelne umetnosti, biće održan od 14. jula do 3. avgusta.
Pomoćnik gradonačelnika Radmila Hrustanović kazala je je da je Belef svih proteklih godina pomerao granice ukusa, iznosio umetnost na ulice prestonice i tako izvršio svoju misiju - da se obrati svim građanima.

Kao novinu na ovogodišnjem festivalu, Hrustanovićeva je najavila da će umetnici javne prostore koristiti kao radionice a njihove intervencije postaće trajne umetničke postavke jer Beograd ima malo spomenika.

Prema rečima umetničkog direktora i selektora vizuelnog programa Dorijana Kolundžije, neskrivena preokupacija Belefa 08 je kako umetničkom intervencijom menjati vidljivo lice grada, kako iz letnjeg događanja na svakodnevnim putanjama prolaznika ostaviti tragove kako bi se Beograd pretvorio u galeriju čije ulice, trgovi i parkovi čuvaju zbirku vrednih umetničkih dela.

Kao jedno od mesta na kome će umetnici intervenisati Kolundžija je naveo železničku stanicu.

Festival će otvoriti Janko Nilović sa svojim triom iz Francuske uz učešće džez orkestra Big benda RTS-a, Beogradskog kamernog hora i nastupom engleske plesne grupe "Jazzcotech Dancers”.

Prema rečima selektora muzičkog programa ovogodišnjeg Belefa Željka Kerlete, publiku očekuju koncerti renomiranih autora, koji do sada nikada nisu nastupali u našoj zemlji, a u svetu su ostvarili visoka dostignuća u svom žanru.


Nastupiće "Cinematic Orchestra", Fero Sanders (Pharoah Sanders) i legendarni gitarista Kezaja Džons (Keziah Jones), Nigerijac iz Londona koji svira mešavinu soula-roka-fanka, japanska grupa Osaka Monorej koja svira retro fank i trenutno su najjači u tom stilu u svetu.

Selektor pozorišnog programa Žanko Tomić najavio je da publiku Belefa očekuju predstava "Leksikon JU-mitologije" u režiji Miroslava Šćepanovića, gostovanje Narodnog teatra iz Prilepa sa Brehtovom predstavom "Bubnjevi u noći", predstava po kultnoj knjizi Mihaila Bulgakova "Majstor i Margarita" u režiji Boška Đorđevića i predstava "Nomadi" po tekstu Igora Marojevića u režiji Predraga Štrbca.

U okviru ovog programa su i tri predstave savremenog plesa naših autorki Dalije Aćin i Dunje Jocić i Odij Dibok iz Francuske.



sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2008   #14
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Post

U četvrtak počinje Egzit 08





Na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu u cetvrtak će početi muzički festival "Egzit 08" (Exit), i trajaće do nedelje, sa zvezdama kao što su "Seks pistols" (Sex Pistols), "Manu čao" (Manu Ćao) i Pol Veler (Paul Weller).
Na "Egzitu" će, prema najavi organizitora, svirati više od 600 izvođača na 25 festivalskih bina.

Najveće zvezde su legendarni britanski pankeri "Seks Pistols", koji će na najvećoj festivalskoj bini, "Mejn stejdžu", nastupiti poslednjeg dana, u nedelju 13. jula, pola sata posle ponoći



sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2008   #15
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by sanna72 View Post
Kako je ranije najavljeno, od ponedeljka, 23. juna cena četvorodnevne ulaznice je poskupela na 7790 dinara.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #16
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Susret najvisovijen i najnizeg coveka na svijetu....
Attached Images
File Type: jpg 20070713.PHO4185.jpg (48.0 KB, 12 views)
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008   #17
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Post

Osvojio lutriju pa dobio otkaz

Čovek koji je dobio pet miliona dolara na lutriji, izgubio je posao! E, pa i to se dešava, i to baš milionerima!
Vrataru iz Njujorka, koji je radio na ulazu u jednu ekskluzivnu zgradu na Park aveniji, pokazali su vrata nakon što je pobedio na lutriji i osvojio pet miliona dolara.
Kejt Feranti, predstavnik za štampu sindikata radnika koji su zaposleni u zgradama, izjavila je da je vratar Riči Randazo obavestio nadležne predstavnike sindikata da je dobio otkaz.
Menadžer preduzeća koji je zadužen za ovu ekskluzivnu zgradu, po imenu Braun Haris Stivens, nije se odmah javio radi davanja izjave zbog ovog događaja.
Otac Ričija Randaza koga su novinari našli u stanu sina u Bruklinu - izjavio je da u pismu o otkazu koji je dobio njegov sin nije naveden nikakav razlog. On je odbio da novinarima da svoje ime i rekao je da njegov sin trenutno nije kod kuće.
Riči Randazo je zaradio oko 40.000 dolara godišnje radeći kao vratar u ovoj ekskluzivnoj zgradi. Počeo je da dobija dodatnih 65.000 dolara na svaka tri meseca, nakon što je 2. maja osvojio džek-pot. Prema objkavljenim izveštajima, njegovo prisustvo na poslu bilo je sporadično nakon što je osvojio lutriju.
Jedan stanovnik Bruklina izjavio je da kada je Riči osvojio nagradu nije imao nikakvih neposrednih planova da promeni svoj život, ali da će možda udovoljiti sebi kada su u pitanju motorni čamci.
Kejti Feranti je izjavila da će sve okolnosti oko ovog otkaza ispitati lokalni ogranak međunarodnog udruženja sindikata radnika koji su zaposleni na pružanju usluga.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008   #18
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
Susret najvisovijen i najnizeg coveka na svijetu....
heheheh
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008   #19
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

sta se smijes ti???a stikle ....

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008   #20
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Hah,Nexen,ti zaboravio da sam bila u Kanjevinu proslog vikenda,a da tamo ima jedan hambar sa garderobom iz proslog vijeka.Ne da sam nasla lijepe cipele na stiklu,ima im sigurno 30godina!...Pa kad ih obucem,pa prodjem pored kokarica i samo ti mahnem,smijaces se ti jos!
A i vidis da imam administratora da me brani!
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
zanimljivosti


Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zanimljivosti borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 33 29-05-2006 02:02


All times are GMT +2. The time now is 20:57. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)