SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 11-04-2014   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Postizborna ocekivanja bosnjackih stranaka i politicara

Jedni sigurni, drugi na čekanju

Novi Pazar - Spekulacije oko ulaska u novi Vladu Srbije predsednika Stranke demokratske akcije Sandžaka Sulejmana Ugljanina ne prestaju. Budući premijer i lider SNS Aleksandar Vučić potvrdio je da u novu vladu sigurno ulazi lider Socijaldemokratske partije Srbije i potpredsednik minule vlade Rasim Ljajić, a da će se „još videti da li će u Vladu Srbije ući i Sulejman Ugljanin“.

U SDA Sandžaka kažu da još nisu dobili poziv za razgovore, a njihov lider je ranije rekao da očekuje poziv za učešće u novoj Vladi Srbije „zbog dobrih rezultata Kancelarije za održivi razvoj nedovoljno razvijenih područja Srbije“ i „davanja legitimiteta prethodnoj vladi“.

Ulazak prvog čoveka SDA Sandžaka u novu Vladu Srbije zagovara i Esad Džudžević, predsednik Bošnjačkog nacionalnog veća (BNV) u tehničkom mandatu, koji smatra da je „zbog efikasnijeg rešavanja nagomilanih problema bošnjačke nacionalne zajednice neophodno učešće legitimnih predstavnika Bošnjaka u novoj vladi“. On je u pismu Tanji Miščević, šefici pregovaračkog tima za pristupanje Srbije EU, Majklu Devenportu, ambasadoru EU u Srbiji i Peteru Burhardu, šefu Misije OEBS u Srbiji, zatražio da utiču na novoformiranu srbijansku vladu, a posebno na ministarstva prosvete i kulture i informisanja, da se prekine „praksa zaustavljanja i onemogućavanja ostvarivanja prava sandžačkih Bošnjaka u Srbiji, pa čak i ukidanje nekih već stečenih“.

Zbog krupnih optužbi koje je Ugljanin, u predizbornoj kampanji, izrekao povezujući Ljajića sa ubistvima u ovom delu Srbije, predsednik SDPS je rekao da sa svojim političkim protivnikom neće sedeti u budućoj Vladi Srbije, jer to za njega nije „političko već moralno pitanje“. Lider SDA, međutim, tvrdi da nema ništa lično protiv Rasima Ljajića, da su se nedavno sreli u Vladi Srbije, pozdravili i razgovarali. „Mislim da bi, ako se ponovo vratimo u Vladu, bilo neozbiljno, ma koji ministar da uslovljava da će on biti ako neki drugi neće biti“, kaže Ugljanin. U novom sazivu republičkog parlamenta SDPS će imati 10, SDA Sandžaka tri i jednog poslanika imaće Bošnjačka narodna stranka (BNS). Na parlamentarnim izborima kandidati SDPS i BNS bili su na listi koalicije koju je predvodila SNS, a SDA Sandžaka samostalno je učestvovala. Treća velika bošnjačka politička opcija BDZS ostala je ispod crte sa svojim koalicionim partnerom LDP.

O ministarstvima u novoj vladi razmišljaju i nevladine organizacije, pa se novopazarska nevladina organizacija Kulturni centar Damad našla među sedam koje iniciraju da nova Vlada Srbije ima i Mmnistarstvo za zaštitu ljudskih prava. Direktor NVO Urban-in Sead Biberović podržava ovu inicijativu.

-Smatram da ljudska prava u Srbiji nisu potpuno ostvarena i da bi takvo ministarstvo doprinelo popravljanju situacije i svrstavanju ove države u red zemalja koje imaju visok nivo poštovanja ljudskih prava. To ministarstvo bi trebalo da se bavi i manjnskim pravima i da zajedno sa legalnim i legitimnim nacionalnim savetima manjina radi na na ostvarivanju prava manjina, ali i njihovoj integraciji u srbijansko društvo, ističe Biberović.

O resoru uskoro
Lider SDPS Rasim Ljajić kaže da još nije razgovarao o konkretnom mestu u Vladi Srbije, ali da razgovor o ovoj temi očekuje do kraja ove nedelje. Mediji spekulišu da bi Ljajić u sledećoj vladi uz ministarsko mesto ponovo imao i funkciju potpredsednika, te da bi mu budući premijer Vučić rado dodelio resor rada i socijalne politike. Ljajić je već bio ministar rada i socijalne politike u vladi koju je predvodio Mirko Cvetković,ali sada, navodno nije zainteresovan za taj resor.

AUTOR: S. NOVOSEL
za Danas
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-04-2014   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ova novosel se razumije u politiku malo bolje od halilceta .. Ona je pisala da ce sda sa ldp a muftija sam, nemogu da svatim da tako ozbiljan list objavljuje njene clanke, ona jenza kurira ..
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2014   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ova novosel se razumije u politiku malo bolje od halilceta .. Ona je pisala da ce sda sa ldp a muftija sam, nemogu da svatim da tako ozbiljan list objavljuje njene clanke, ona jenza kurira ..
Ovu Novosel ćemo da Naselimo na brezu
A ti,ako nabrojiš 10 partija u Srbiji,ali koje ne počinju sa S..vodim te u Poljanu na pečenje..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2014   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

neznam ja kao ti deset partija ja znam samo jednu , onu jednu jedinu SDA ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2014   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

A ja znam samo da u Srbiji jedino iskreno i otvoreno rade Kurir i Vučič!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2014   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Radiće,radiće..ja se iskreno nadam..i to svi... i ovi šta znaju i umiju..i ovi što ne znaju..naučiće
halilce is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2014   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Radiće,radiće..ja se iskreno nadam..i to svi... i ovi šta znaju i umiju..i ovi što ne znaju..naučiće
Treba se usmeriti prema vanstranackom zivotu. Nigde u svetu nikoga ne zanimaju stranke a i nigde ne zavisi od stranke hoces li raditi negde ili ne.
Fala bogu pa se i to zavrsava kod nas...

Jos fanatike prizemljiti.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2014   #8
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post

Jos fanatike prizemljiti.
zasaditi ih pored breza...
halilce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bosnjackih, ocekivanja, politicara, postizborna, stranaka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:02. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)