SJENICA.com forum

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 16-04-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin

Tahirovce's Avatar

Godine: 44
Thumbs up Sretko LukoviĆ, UČenik Gimnazije Pobedio Na OkruŽnom TakmiČenju Iz Biologije

SRETKO LUKOVIĆ, UČENIK OPŠTE GIMNAZIJE, POBEDIO PRIRODNJAKE NA OKRUŽNOM TAKMIČENJU IZ BIOLOGIJE

Sretko Luković, učenik prvog razreda gimnazije ''Jezdimir Lović'' u Sjenici, pobedio je na Okružnom takmičenju iz biologije, održanom krajem marta u Priboju, osvojivši maksimalnih sto poena. Još kao učenik sedmog razreda osnovne škole, plasirao se na Republičko takmičenje iz ovog predmeta, a ove godine, kao jedini predstavnik opšte gimnazije, među 60 takmičara prirodno-matematičkog smera iz celog okruga, osvojio je prvo mesto, što je, kaže, iznenadilo mnoge prirodnjake.
''Mnogi su se iznenadili kada sam ja, kao jedini predstavnik gimnazije opšteg smera, ostvario najbolji rezultat na takmičenju. Svi ostali su bili u prednosti, samim tim što su bili učenici prirodno-matematičkih gimnazija, u kojima su bolji uslovi za izučavanje prirodnih nauka i gde se časovi biologije održavaju, ne dva, već tri puta nedeljno. Ja sam uspeo da budem ispred svih tih prirodnjaka, i to mi je drago.''
Osnovnu školu Sretko je završio kao đak generacije, a sa odličnim uspehom, i bez đačke stipendije koju svakako zaslužuje ali koju ipak nije dobio, nastavio je i u gimnaziji. I sada ima petice iz svih predmeta, od kojih najviše voli prirodne nauke, a posebno biologiju. ''Biologiju sam zavoleo još u osnovnoj školi. Naš nastavnik Rasim Hasanović podsticao je kod nas taj takmičarski duh. Mi smo u početku učili da se dokažemo u odeljenju, a kasnije je to preraslo na mnogo veće nivoe, a tu su i rezultati.'' Sretko već sada ima definisanu viziju svog budućeg lekarskog poziva i vredno radi da to i postigne. Sa svojih šesnaest godina, jasnim ciljevima i zrelom svešću o materijalnim potrebama, on vrlo dobro prepoznaje i one prave vrednosti. Takmičenja iz biologije, kaže, ni po koju cenu ne propušta, a naredno ga očekuje 10.maja u Beogradu. ''Već sam odradio neke vežbe u Veterinarskom institutu u Kraljevu, što će mi koristiti za praktični deo za koji treba da pripremim rad o bakterijama u mleku, a to mi može doneti 50 poena na Republičkom takmičenju. Želim da pobedim i na tom takmičenju, kako bih mogao da upišem Medicinski fakultet. Ja obožavam medicinu, nekako su me od malena privlačili ti beli mantili, a tome su doprineli i naši doktori, pedijatri, kao i različiti programi na televiziji. Želim da učim o bolestima, da pomažem ljudima i doprinesem u poboljšanju njihovog zdravlja. Sa materijalne strane važno mi je da pobedim, kako bih ostvario republičku stipendiju za talente, ali ipak najveće bogatstvo je moje znanje koje ću steći učenjem.''
Ovaj talentovani sjenički gimnazijalac je već odabrao svoj put, na kojem ga vodi želja za konstantnim sticanjem znanja. Kaže da je za učenje najvažnija motivacija i dobra organizacija, koja daje prostora i za slobodne aktivnosti i druženje sa prijateljima. Ne druži se samo sa odličnim đacima, jer zna da je najvažnije biti dobar čovek. Na njegovom putu najveću podršku mu pružaju njegovi roditelji, naročito mama Violeta, koja ga, kako kaže, podržava u svakoj njegovoj odluci. Značajni su mu, kaže, i tatini saveti, koji se obično sa malim zakašnjenjem, ali gotovo uvek, ispostave ispravnim. Pored porodične podrške, koju Sretko nesumnjivo ima, ovakvom talentu potrebna je podrška i šire društvene zajednice. Jer, ulaganje u znanje i ovakve talente se uvek višestruko isplati.

Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-04-2009   #2
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin

Elvis-Eko's Avatar

Godine: 52

Bravo Sretko majstore. Ovi nasi gimnazijalci stvarno zasluzuju najvece pohvale
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #3
36310
Gost

Bravo lafcino i svaka ti cast,kako na uspesima tako i na stavovima do kojih drzis u zivotu!
  Reply With Quote
Old 16-04-2009   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin

STRANAC's Avatar

decko je legenda,svaka cast...
jel on sin Radeta,sto radi u biblioteci..?

BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #5
NeXeN
preRegistrovan
Početnik

NeXeN's Avatar

cestitam i ja sretku!
zelim mu puno uspeha u daljem takmicenju....
Old 16-04-2009   #6
edis_mumin
Registrovan
Početnik

edis_mumin's Avatar

Godine: 37

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
cestitam i ja sretku!
zelim mu puno uspeha u daljem takmicenju....
Pridružujem se čestitkama
Old 16-04-2009   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin

STRANAC's Avatar

@nexen...!!!!
Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
jel on sin Radeta,sto radi u biblioteci..?
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #8
NeXeN
preRegistrovan
Početnik

NeXeN's Avatar

ne znam enko....
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #9
Skorpija
Registrovan
Domaćin

Skorpija's Avatar

Cestitke SRETKU!!! Bravo!!!
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2009   #10
Shurjak
Gost

bravo ,Sretko samo napred,nasa gimnazija je najaca skola u Srbiji,zahvaljujuci nasoj omladini. Samo nastavi tako,zelim ti puno uspeha u daljem takmicenju!!!!!!!!
  Reply With Quote
Old 18-04-2009   #11
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin

MajkaMaca's Avatar

Godine: 64

Cestitke Sretko,i zelim ti puno uspeha u buducem radu
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
biologije, gimnazije, lukoviĆ, okruŽnom, pobedio, sretko, takmiČenju, uČenik

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules