SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 15-10-2009   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Zabrana "Alkatraza" i "Belgrade boysa"!

Glavne navijačke podgrupe Grobara i Delija - Alkatraz i Belgrade boys biće zabranjene, odnosno izbrisane iz registra nadležnog ministarstva!

To je u četvrtak najavio Republički javni tužilac Slobodan Radovanović, koji je novinarima saopštio da je da je Savet za sprečavanje nasilja u sportu prihvatio njegovu inicijativu da se zabrane ekstremne navijačke podgrupe.

Radovanović je naglasio da je od 2002. godine bilo sedam smrtnih slučajeva tokom narušavanja javnog reda i mira.

"To je frapantan podatak", rekao je Radovanović i dodao da bi njegova inicijativa za ukidanje ekstremnih navijačkih grupa trebalo da dovede do zabrane, kao i njihovog brisanja iz registra u nadležnom ministarstvu.

Podgrupe imaju svoje vođe i predstavnike, objasnio je Radovanović, dodajući da je reč o delu navijača ili podgrupa dva, odnosno tri kluba, Partizana, Crvene zvezde i Rada.

Podgrupe su ekstremističke i nosioci izgreda i protiv njih je podnet veći broj krivičnih i prekršajnih prijava, naveo je on i najavio da će u narednom periodu biti provereno postupanje po tim prijavama.

Na konferenciji za novinare u Vladi Srbije, posle sednice Saveta, Radovanović je ocenio da postoji visok stepen odlučnosti i opredeljenosti svih državnih organa da se ovim pojavama suprotstave na najefikasniji način.

"Prvi korak biće ukidanje tih podgrupa i brisanje iz registra, kao i zabrana najekstemnijim izgrednicima da prisustvuju sportskim događajima", rekao je Radovanović i istakao da se radi o malom broju osoba, o nekoliko desetina njih iz navijačkih podgrupa "Alkatraz", Belgrade Boys", "Ludaci Padinska Skela"...

On je objasnio da je prilikom sačinjavanja inicijative za zabranu ekstemennih grupa svoj predlog bazirao na izveštaju MUP-a, u kojem je navedeno da je od 2006. do danas bilo više incidenata tokom narušavanja javnog reda i mira u kojima je povređeno više desetina građana, teže i lakše, kao i policajaca i istovremeno je učinjena i velika materijalna šteta.

Prema Radovanovićevoj ličnoj proceni, "radi se o veoma ozbiljnoj pojavi organizovanosti tih podgrupa koje mogu u budućnosti da narastu do takvih razmere da će biti mnogo teže suprotstaviti im se, nego što smo sada u mogućnosti".

U Beogradu je nedavno uhapšen jedan od vođa Delija - Dražen Dragaš.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 15-10-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ovo se cini kao dobra stvar...
nasilje na stadionima i u sportu u opste j epostalo nepodnosljivo...
stradaju nevini i nicim izazvani ljudi...
drzava,a i drustvo u opste mora da se suoci sa tim...
kad je ubijen Bris Tanton,navijac iz francuske, 90% ljudi je pricalo kako "nije to moja srbija nije to moj narod"...
jeste to nasa srbija i jeste to nas narod i sunarodnik ili bilo kako,i nisu oni krivi sto su takvi,to je posledica jedne turbulencije koja se desila prethodnih 20 godina i nazalsot tesko da joj nazirem kraj u narednom periodu...
ono sto se meni namece kao logicno resenje su maksimalne i drakonske kazne za prekrsioce,
jer mislim da u ovakvim situacijama samo neka vrsta straha,a u ovom slucaju od sankcija, mose da bude rezultirajuca...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
alkatraza, belgrade boysa, zabrana


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:37. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)