SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 26-11-2008   #61
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Biber ne ukidaju carine, nego smanjuju sa 20 na 10% , sto vazi za vozila iz EU (to je fazon jednostrane primene sporazuma sa EU).
Smanjenje vazi sa nova i polovna vozila, zakon pocinje da vazi od 2009 god. Zbog toga su auto kuce snizile cijene vozila za tih 10 % , da ne bi kupci cekali 2009 .....
Ako je polovnjak npr Japansko vozilo a uvozi se iz EU i za njih vazi taj popust...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-11-2008   #62
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ne ponavljaj vise dva puta Resko kapiramo mi brzo.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 26-11-2008   #63
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ok evo obrisao sam dupli post
Biber jos da dodam uslov za polovnjaka
Kategorija emisije izduvnih gasova mora biti minimum Euro 3 (nisam siguran, ali ako se radi o donaciji za odredjene institucije i organizacije ne mora biti euro3) ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 26-11-2008   #64
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Ja sam CUO da su na Kosovo ukinuli carinu tj. ako u srbiji treba 4500 E za registraciju stranca na kosovo treba 1500E a sa kosova se na nase tablice prebacuje normalno kao i svaki prevod.
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2008   #65
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

hvala na brzom odgovoru

ja procitah ovo: Od 1. januara 2009. godine biće ukinute carine na uvoz automobila, pojedine proizvode i repromaterijal.
i ovo: Najavljeno sniženje carina na uvoz automobila od 1. januara nateraće mnoge domaće uvoznike da cene automobila snižavaju odmah
pa ne znam sta je od toga iostinito - ukudanje il snizenje pa rekoh da pitam mozda je ko tacno informisan jer ove dvije vijesti su donekle "contra"
Srbijaa .... "brale"
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 27-11-2008   #66
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Biber samo smanjenje.
Almire ovo sto ti govoris (nisam siguran 100%) ne vazi vise, a i dok je vazelo tako su auta mogli prevesti samo oni koju su raseljeni sa kosova....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2008   #67
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Auto vesti

"Krajslerovi" elektromobili

Kompanija "Krajsler" zajedno sa svojom internom organizacijom ENVI planira da krene sa novom proizvodnjom, a to je unapređenje tehnologije električnih vozila za tri različita tipa vozila, po jedan za svaki od njenih robnih marki ("krajlser", "džip" i "dodž"). "Krajslerova" električna vozila koriste samo tri primarne komponente. To su električni motor koji pokreće točkove, napredni sistem litijum-jonskih baterija koje napajaju motor sa električnim pogonom i kontroler koji upravlja protokom energije. Sistem električnog pogona razvijen je za pogon na prednjim točkovima, pogon na zadnjim točkovima i za pogon na sva četiri točka. Ova tehnologija pruža korisnicima vozilo koje nema nimalo izduvnih gasova, a poseduje raspon vožnje između 240 i 320 kilometara.


Kupi automobil, iznajmi bateriju
"Nisan" u bliskoj budućnosti planira da počne prodaju serijskog elektromobila "nuvu" (od New View), predstavljenog kao koncept na prošlomesečnom Salonu u Parizu. "Nuvu" bi na japanskom tržištu trebalo da se pojavi 2010, dok bi u osvajanje planete krenuo dve godine kasnije. Ukratko, radi se o automobilu dugačkom tri metra, sa 2+1 sedištem, "fly-by-wire" kontrolama, napravljenog od materijala koji mogu da se recikliraju i koji pokreću elektromotor i litijum-jonska baterija. Elektromotor je smešten pozadi i pokreće zadnje točkove, automonija s jednim punjenjem baterija je 120 kilometara, dok je maksimalna brzina prihvatljivih 125 km/h. Pošto se radi o relativno novoj i skupoj tehnologiji, u "Nisanu" su pribegli zanimljivom triku kako bi "nuvu" približili kupcima. Planirano je da se cena automobila smanji tako što će se prodavati bez baterije?! Naime, baterija će se iznajmljivati od posebne kompanije koja će davati i garanciju, dok će se za korišćenje plaćati mesečna nadoknada.


Novi "džez" u Srbiji
Kompanija "Delta Automoto" je u utorak predstavila drugu generaciju malog gradskog automobila "honda džez", čija će prodaja početi u januaru kada će biti poznate i cene. Novi "džez" je namenjena mnogo široj grupi ljudi, nego što je to bio slučaj sa prethodnim modelom, koji je od pojavljivanja 2001. godine prodat u više od dva miliona primeraka. "Honda džez" može da se pohvali većom ponudom prostora i novim benzinskim motorima (bolje performanse, a manja potrošnja), kao i da odnosom cena-kvalitet zadovolji različite potrebe kupaca.


Pet zvezdica za bezbednost "insignije" i "megana" Evropski automobil godine "opel insignija" i "reno megan" treće generacije osvojili su maksimalnih pet zvezdica za bezbednost odraslih putnika na Euro NCAP testu. "Meganov" učinak je stopostotan, 37 od 37 bodova, dok je "insignija" sakupila dva boda manje. Oba modela su dobila i četiri zvezdice za zaštitu dece, kao i dve zvezdice za zaštitu pešaka. Maksimalne ocene (bezbednost odraslih putnika) na testu dobili su i "alfa romeo MiTo", "ford fijesta", "honda akord", "pežo 300cc", "volvo XC 60" i, naravno, "golf VI". Od februara 2009. godine Euro NCAP će pooštriti sistem ocenjivanja.
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2008   #68
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

Image-Report Automobila sa 20 Pitanja - na Njemackom - ali mozda neko nadje na nas pa ubaci link, meni sad kasno da prevodim "Pitanja")



http://www.autozeitung.de/image-report-2008

http://www.autozeitung.de/grosse-leserumfrage/frage-1
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2008   #69
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

TÜV Report - Lista vozila po pouzdanosti tacnije sa najmanje kvarova
podjela po starosti vozila
EM-Quote - % "teskih" kvarova - zbog kojih vozilo ne prolazi tehnicki
Laufleistung TKM - predjeni km u hiljadama a mozda i u tisucama
uvecanje 200-300% da se ne oslijepi
http://www.bild.de/BILD/auto/2008/12...y=Download.pdf

ili ukartko ali zato sa slikama:
http://www.autobild.de/artikel/auto-...09_821922.html
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2008   #70
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

Posto je meni ovaj clanak za Image Report auta bio zanimljiv postavih link a za one koji ne govore Njemacki evo prijevod pitanja te Ankete koja je obavljena sa 20.000 citaoca tog lista i sa 49 Auto-"marki" tj proizvodjaca
Prijevod pitanja, koja se sustini svode na:Ko pravi ........ auta? ili je pitanje prevedeno i sire (bez ulazenja u nijanse i cjepidlacenje) OK?
Ko pravi _____ auta?
1. naprednija , inovativna, najsavremenija
2. sigurna
3. sportska
4. pouzdana
5. ekoloska (izduvni gasovi, recykling)
6. stedljiva (potrosnja, servisni troskovi)
7. sa varijabilnom unutrasnoscu
8. odnos cijena/proizvod - jel odgovara cijena i kvalitet
9. najbolja obrada, u sustini kvalitet izrade
10. ko je popustio u kvalitetu
11. ko je poboljsao kvalitet
12. ko najbolje drzi cijenu, tj ne gubi na cijeni
13. najbolje opremljena auta
14. naj po komforu, najudobnija
15. lijepa
16. koja je marka simpaticna
17. koja marka ima uspjeha u motosportu
18. koja marka ima dobre radionice
19. koja marka ima dobre distributere iliti "dilere"
20. koja marka ima dobru "Reklamu" tj EPP

casopis je njemacki pa ne treba da iznenadi ako je i anketa malo pristrasna
a sta mi treba ovaj zelen bor u basti
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2008   #71
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by nc.biber View Post
Image-Report Automobila sa 20 Pitanja - na Njemackom - ali mozda neko nadje na nas pa ubaci link, meni sad kasno da prevodim "Pitanja")



http://www.autozeitung.de/image-report-2008

http://www.autozeitung.de/grosse-leserumfrage/frage-1
U ovoj anketi ima cudnih pitanja. Npr jesu li auta lijepa, da li je marka simpaticna ili kakvi su prodavci tih marki. Neznam kakve to veze ima sa kvalitetom auta. Onda je cijena jedno pitanje a drugo kako auto stoji na trzistu polovnjaka. Po meni ovakve ankete nisu relevantne. Mogu da uticu na prosecnog kupca ali na onoga ko zna sta hoce ovakve ankete ne uticu. Ko hoce komfortno auto kupuje Mercedesa, ko hoce spotrsko kupuje BMW-a a kome je cijena vazna kupuje Koreance ili Fiata.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2008   #72
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

nekom cudna - nekom bezveze - nekom bitna - svako ima pravo na svoje misljenje
Industrija automobila ce iz svakog ovog pitanja znati da izvuce svoju pouku!
Mi "korisnici" mozemo biti potvrdjei ili iznenadjeni pojedinim odgovorima a pojedine eto nece ni zanimati - pa neka i to valja
Uglavnom nije bas tako jednostavno kao sto ti rece jer inace bi na svijetu imalo 5-6 proizvodjaca tj Marki a ne kako se nedje pominje 111 a ko zna dal su ove kineske falsifikatore ubrojali u to (mozda uskoro iz kineskog zida izvade najnoviji model porsche-a - oni ga davno osmislili ali ga "konzervirali" tu - kozervu him njihovu kinesku ....)
kada 5 osoba sjedi za kafanskim stolom i i "filozofira" o autima najbolje je ne slusati sta se prica! (bice neke lovacke) ali kada 20.000 ljudi odgovori na 20 pitanja,osmisljenih od strucnjaka iz tog sektora, onda to po meni ima nekakvu mjerodavnu tezinu - istina o stanju u njemackoj.
Bilo bi interesantno imati odgovor na ova pitanja i iz drugih zemalja radi uporedjivanja i koliko "patriotizam" utice na odgovore ispitanika.
Pitanje koja su auta lijepa nekom na prvi pogled ne govori nesto bog zna sta. Interesantno je da ovdje Alfa Romeo pobjedjuje i da ima relativno dobar plasman i kod simpatije! U skoro svim drugim pitanjima Alfe nema medju prvima, osim tamo gdje je kvalitet pogorsan!
Meni je Alfa takodje jedno od najljepsih auta (s vani Huji unutra Fuji) ali ne bih kupio Alfa Romeo zbog slabe kvalitete izrade, loseg glasa servisa itd
Kako su kupci zadovoljni prodajnom mreze jedne marke vozila uopste nije nebitno vec utice i na odluku koje ce se vozilo kupiti, kao i mnoge druge sitnice i "krupne" stvari (cijena) ali i razlicitost ukusa jer kako drugacije objasniti da neko kupuje SAAB, neko SSANG YONG i kako se sve vec zovu ....
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008   #73
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Evo svedski autoindex za 2007. Za 2008 jos nije izasao.
Link ko zna svedski:http://www.vibilagare.se/zino.aspx?articleID=11781

1. (-) Subaru 839
2. (1) BMW 818
3. (2) Toyota 804
4. (4) Honda 779
5. (6) Volvo 773
6. (3) Audi 772
7. (7) Mercedes 763
8. (5) Saab 760
9. (8 ) Mazda 749
10. (12) Skoda 730
PROSEK 727
11. (10) Citroën 723
12. (9) Mitsubishi 694
13. (11) Hyundai 690
14. (14) Nissan 689
14. (16) Peugeot 689
16. (-) Suzuki 687
17. (15) Volkswagen 685
18. (18 ) Opel 684
19. (13) Renault 682
20. (17) Ford 666
21. (-) Kia 665
22. (19) Seat 654
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008   #74
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Izvinjavam se evo nadjoh i Autoindex 2008, anketa sta misle svedski vozaci.



Link: http://www.bavaria.no/Portals/40/Doc...-BMW_maj08.pdf
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008   #75
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Vala su i vozaci kad im je Skoda bolja od Citroena i Peugeota
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008   #76
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Skoda je dobra sad, isti su delovi kao kod VW i Audija.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008   #77
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Skoda je dobra sad, isti su delovi kao kod VW i Audija.
ha ha ha ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008   #78
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Skoda je dobra sad, isti su delovi kao kod VW i Audija.
Eto kakvi su VW i Audi, kao i Skoda
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #79
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

... evo nas opet kod subjetivnih "mjerila" - volim pezoa - znaci da je dobar!
u listi kvarova volzila sa 1-3 god pezo 407 zauzima neslavno 114 mjesto il ako ti je draze 4 otpozadi a u dobrom je drustvu jer nisu mu daleko ni reno laguna koji je 111 i citroen C5 koji je mislim 103 ... toliko o "dobrim dijelovima"
francizi prave itekako dobra i udobna auta ali sa konstantnom kvalitetom i pouzdanoscu nisu se bas proslavili ....
usput prva je toyota corolla verso, a golf 20 ... ali stavio sam listu pa pogledajte
za nas su svako puno interesantnija malo starija vozila - za uvoza
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #80
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Gde si stavio listu?
adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ZANIMLJIVE VESTI STRANAC Ovo i ono 495 22-04-2013 00:14
Kratke Hard- Soft vesti - Short Hardware - Software news... iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 42 02-09-2008 23:26


All times are GMT +2. The time now is 16:52. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)