SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 11-10-2014   #1
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Talking U Sandzaku osnovana RST.. Republika slobodno Tucanje

Smajo Šabotić u Sandžaku osnovao ''Republiku Slobodno Tucanje'': Priznao Donjeck i Lugansk

Rukovodstvo Republike Slobodno Tucanje je, priznaje Šabotić, naglašeno proruski nastrojeno



Nakon "Zabjelo republike", Crna Gora dobila je još jednu "autnomnu oblast": "Republiku Slobodno Tucanje" (RST) čiji je osnivač i predsjednik nekadašnji poslanik DPS, a kasnije opozicionar Smajo Šabotić, piše MONDO.

Na referendumu u dijelu mjesta Tucanje koja je u vlasništvu Šabotića svi izašli podržali su proglašenje Republike Slobodno Tucanje, a Šabotić je odmah nakon referenduma priznao nezavisnost Narodnih republika Donjeck i Lugansk.

“Referendum je uspio 100 odsto jer sam ja glasao za njeno proglašenje a pošto sam jedini registrovani mještanin na svom dijelu imanja, imam jedini i pravo glasa. Stoga je podrška građana osnivanju "Republike Slobodno Tucanje" bila 100 odsto. U narednom periodu RST počeće da izdaje i uvjerenja o državljanstvu. O uslovima za sticanje njenog državljanstva blagovremeno ćemo upoznati javnost", izjavio je za MONDO Šabotić.


O razlozima proglašenja Republike Slobodno Tucanje, Šabotić kaže:
"Poslije pet mjeseci čekanja, da se iz parlamentarnih i opozicionih partija javi neko preči i bolji od mene, da brani čast i obraz istorijske Crne Gore, odlučio sam se na ovaj performans. Svrha proglašenja "Republike Slobodno Tucanje", koja je druga republika u Crnoj Gori, poslije "Republike Zabjelo", jeste priznanje Narodne republike Donjeck i Lugansk. Minulih decenija bili smo svjedoci da je na teritorijama suverenih država bilo dovoljno da pobunjeno stanovništvo koje ima podršku određenih sila izdrži rat za nezavisnost da bi je i dobilo. Opravdanje je najčešće bilo u upotrebi prekomjerne sile. Sada su svi prećutali upotrebu zabranjenih kasetnih i fosfornih bombi na jugoistoku Ukrajine, grantiranje naselja, ogromne civilne žrtve… Proglašenje Republike Slobodno Tucanje je moj odgovor na takvo licemjerstvo", kazao je Šabotić za MONDO.
Rukovodstvo Republike Slobodno Tucanje je, priznaje Šabotić, naglašeno proruski nastrojeno.
"Mi smo zaboravili kakve su i kolike bile zasluge Rusije za dobijanje nezavisnosti Crne Gore. Time je "zaslužila" da joj sada uvodimo ekonomske sankcije. U Republici Slobodno Tucanje pravo glasa imaju samo oni koji ne zaboravljaju svoje istorijske saveznike i prijatelje", zaključio je Šabotić, koji je danas u Crnoj Gori poznat i kao ekspert za akunpukturu.
Selo Tucanji nalazi se sjeverno od Berana,u blizini Bihora u novoosnovanoj opštini Petnjica.
.......
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
osnovana, osnovara, republika, rst, rstrepublika, sandžaku, slobodno, tucanje


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:46. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)