SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 29-06-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Danas: Još mnogo Sjenici treba da bude Pazar

Lepo, lepše, a trebalo bi najlepše...da izgleda moja čaršija. Krenulo je na bolje ili mi se možda čini?! Sjenica je mesto u kom sam porastao, završio osnovnu i srednju školu i iskren da budem, jedino što pamtim jeste lepo i mirno detinjstvo. Spokojnost koju su moji roditelji imali kada bi me pustili da se sa društvom igram žmurke ili da lutam po gradu, nema cenu. Tako je u malom mestu. Doduše, tada baš i nismo imali gde da se igramo, jer infrastruktura u Sjenici i nije bila baš na zavidnom nivou. Nije ni sada, ali dosta je vremena prošlo pa je po nešto i urađeno.
Naime, želim da pohvalim inicijativu zahvaljujući kojoj je pre godinu dana uređen sjenički park. Duga i hladna zima su za nama i sivilo kom smo jedva videli kraj. Nekako tek sada, kada je sve ozelenelo smo videli šta smo zapravo dobili svi mi, a posebno neki novi klinci. Njihovi roditelji su još spokojniji nego što su moji bili, jer novi kutak za razbribrige mališana, jeste upravo ovo mesto smešteno u centru varoši.

Vole tu i stariji da provode vreme u hladu i odmore pored Grabovice, prisete se nekih starih vremena, ali budu u toku posmatrajući sve što se dešava u glavnoj ulici. Ne zaobilaze novo utočište od vrućina ni mladi. Sednu i odmore. Sedoh pre par večeri i ja. Slučajno bacih pogled preko puta. Odmah pomislih upravo na moju generaciju i te mlade ljude, koji osim u kafićima slobodno vreme u Sjenici nisu ni imali gde da provode. A, preko puta „Skadar na Bojani“ . Tako zovem Dom kulture koji se gradi godinama. Konstrukcija stoji i predstavlja ruglo. Pomislih, eh kada bi se našao još neki dobri čovek, još neki Eco Muhović, da pomogne i doprinese završetku ovog objekta. Sjeničani bi znali to da cene. Poštuju oni i često spomenu Muhovića koji je pomogao i uređenje parka.

Dom kulture je potreba. Bilo bi to još jedno idealno mesto za okupljanje mladih, baš kao i park koji je po njima dobio ime. Bolje uslove za rad imali bi i brojni kulturni poslenici. Dva uspešna kulturno umetnička društva, jedno od najuspešnijih amaterskih pozorišta je baš iz Sjenice, mnogo je mladih i talentovanih ljudi...žele ljudi ovde da pogledaju i neku bioskopsku premijeru...

Nikad mi nije bilo jasno zašto taj Dom kulture nije završen. Priče u vezi s tim su različite. Možda ni lokalnim vlastima to nije bilo u interesu. Verovatno su svi uvek cenili da će više glasova dobiti ukoliko ulože u izgradnju puteva, kružnih tokova... Nemam ništa protiv toga, ali volim kada se ulaže u mlade, kulturu... Evo, čak i predlažem. Glavnom ulicom ne možemo da se pohvalimo. Mislim da je krajnje vreme da se nađe rešenje za kišnu kanalizaciju koja je pokrivena nekakvim pločama, koje zbog njihovih nestabilnosti zovem „klackalice“. I tako se mi klackamo već nekoliko godina, pre koliko su one postavljene posle čišćenja. Svidela mi se i ideja, koja u obliku čaršijske priče kruži Sjenicom. Naime, čujem da će se uskoro graditi šetalište od gradske apoteke do „semafora“. Reč je o centralnoj ulici. Ako bude tako možda i Sjeničani dobiju još jedno kultno mesto, kao Novi Pazar pešačku zonu. Zašto da ne? Ne možemo se takmičiti ali Novi Pazar bi i trebalo da bude uzor. Nema više oronulih fasada u 28. novembra, ne bi trebalo da ih ima i u sjeničkoj Milorada Jovanovića.

Ne bih da budem pogrešno shvaćen. Radi se. Gradi se. Ali, može i bolje. Lepo je, postaje lepše, a još mnogo treba da bude najlepše... baš u mojoj čaršiji. Ipak, Sjenica dobija obrise prave moderne varoši. Logično je da tako i bude. Sve nekako ide s vremenom. Nadam se da će neko i ove moje predloge imati na umu ili bar ovo da nam Pazar bude uzor. Volim Sjenicu ovakvu kakva i jeste a da bi je zavoleli i drugi moramo dosta da se potrudimo.

Autor: Predrag Ivković
Autor je student iz Sjenice

Last edited by iSelektor; 29-06-2012 at 14:14..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 29-06-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ko nacinje ovo
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2012   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Pazaru treba sako jedna stvar da bude Sjenica, da svate da se ne moze sve kupiti parama..
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2012   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ko je ovaj sto kaze da nam treba jos mnogo da budemo ko pazar?
ko kaze da zelimo da budemo ko pazar?!
Ko kaze da mi kopiramo kao sto to radi pazar?
ko kaza da mi nismo original?
Ko ima jos toliko dobrih individualaca ko sjenica?
Kome treba suvisno J u 70% rijeci?
I da nas neko uporedjuje sa pazarom?

Ne zelim da imamo ono sto ima pazar, niti ce pazar ikad imati ono sto ima sjenica!
Parama mozes napraviti i sjenicu u pazar, ali fali sve ono gore sto navedoh.

a da jos nesto fali a to je dušaaaaaa!!


Jelj tako Aljahati?
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2012   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

fali sjenici jos 5.000 registrovanih narkomana i 10.000 za koje se osnovano sumnja.
fali joj bar po jedno pucanje u sred bela dana i sedmicno po jedno ubistvo u kafani u sitnim jutarnjim satima.
a i to sto ima imucnih po pazaru,vecinom su sjenicki pesterci...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-06-2012   #6
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Sjenici treba saaaamo malo ekonomije, da sve malo mrdne sa neke mrtve tačke. Nikada nećemo biti NP, a to ni želimo.
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bude, danas, jos, mnogo, pazar, sjenici, treba


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:42. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)