SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 22-07-2008   #121
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by suada View Post
što se mezheba tiče,potvrdu tražite u Islamskoj zajednici,ako oni lažu lažem i ja sa svoje 42 godine
nesto sumnjam u tu potvrdu


Quote:
Originally Posted by suada View Post
I nemojte više da mi govorite da sam stara ha-ha
znaci ipak mogu da vas zovem "lutko"
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-07-2008   #122
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Ni kad sam bila mlađa nije mi bilo drago oslovljavanje tipa"lutko,mala..."posebno od ljudi koji me ne znaju,sada kad sam narasla (ha-ha)još manje ali vama,pristojnim momcima ne zamjerim pa samo izvoli.

Kako mi sa vehabija dođosmo do lutke - e,ovo je umjetnost(jesam vam rekla da mi odnosi s javnošću idu od ruke)
suada is offline   Reply With Quote
Old 23-07-2008   #123
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sustina vehabiskog ucenja je vjernost islamskom monoteizmu(tevhid)ciscenju vjere od novotarija stranih Kur"anu,sto podrazumjeva vjerski zivot u vjerodostojnoj verziji prve tri generacije posle poroka Muhameda.Vehabije su okorjeli protivnici mnogobostva,praznoverja,nosenja hamajlijai pominjanja covjeka jer pravi musliman moze da se moli samo Allahu dz.s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Reply With Quote
Old 24-07-2008   #124
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by sabina 2 View Post
Sustina vehabiskog ucenja je vjernost islamskom monoteizmu(tevhid)ciscenju vjere od novotarija stranih Kur"anu,sto podrazumjeva vjerski zivot u vjerodostojnoj verziji prve tri generacije posle poroka Muhameda.Vehabije su okorjeli protivnici mnogobostva,praznoverja,nosenja hamajlijai pominjanja covjeka jer pravi musliman moze da se moli samo Allahu dz.s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cesto nije preporucljivo raditi copy-paste bez provere, molim administratore da isprave podvuceno...
samo ne znam sa kojeg je sajta ovo? krscanskog? oni kazu prorok....
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2008   #125
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
cesto nije preporucljivo raditi copy-paste bez provere, molim administratore da isprave podvuceno...
samo ne znam sa kojeg je sajta ovo? krscanskog? oni kazu prorok....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2008   #126
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
cesto nije preporucljivo raditi copy-paste bez provere, molim administratore da isprave podvuceno...
samo ne znam sa kojeg je sajta ovo? krscanskog? oni kazu prorok....


Stamparska greska....izvinjavam se!!!!Ali to se moze resiti na lijep nacin-a ne-davati glupa poredjenja!!!
  Reply With Quote
Old 24-07-2008   #127
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Njihovo vjerovanje se ne bazira na tewhidu,nasuprot,oni su prvi koji nausavaju Njegov tewhid govoreci da je Allah sastavljen iz dijelova i govoreci da je Allah slican stvorenjima,da ima ruke,noge,stopala i sl.Takodje,njihov pokret,njihova sekta se zasniva i na vrijedjanju i mrznji prema najboljim ljudima ovoga ummeta,ashabima Bozijeg Poslanika poput Alije i drugih. Tako:
· Kaze Ibn Tejmijje: “ Ne mozemo da slijedimo Aliju, osobu koja ne zna sta je Pravda I koja se bori po svojoj sopstvenoj volji.’ ( Minhadzu sunneti nebevijjeh, 2/203-204, I 3/156)
· Kaze Ibn Tejmijje: “ Ne postoji niko od ucenjaka cetiri mezheba niti od ostalih ucenjaka islama koji se osvrcu na Alijino misljenje u fikhu.” ( Minhadz, 4/142-143)
· Kaze Ibn Tejmijje: “ Nije Muavija taj koji je zeleo I poticao na rat medju muslimanima vec je to bio njegov supernik Alija.” ( Minhadz, 2/219)
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008   #128
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

subhanallah
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #129
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

sekta????to moze samo bolesni um da izmisli....ne vrijedjam nikoga ali ovo stvarno nema smislaa.....znate za ono "ISPECI PA RECI"?!!!
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #130
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Ja neznam kako i dje posle mesec dana isceprkate ove teme..Boze sacuvaj...
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #131
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Njihovo vjerovanje se ne bazira na tewhidu,nasuprot,oni su prvi koji nausavaju Njegov tewhid govoreci da je Allah sastavljen iz dijelova i govoreci da je Allah slican stvorenjima,da ima ruke,noge,stopala i sl.Takodje,njihov pokret,njihova sekta se zasniva i na vrijedjanju i mrznji prema najboljim ljudima ovoga ummeta,ashabima Bozijeg Poslanika poput Alije i drugih. Tako:
· Kaze Ibn Tejmijje: “ Ne mozemo da slijedimo Aliju, osobu koja ne zna sta je Pravda I koja se bori po svojoj sopstvenoj volji.’ ( Minhadzu sunneti nebevijjeh, 2/203-204, I 3/156)
· Kaze Ibn Tejmijje: “ Ne postoji niko od ucenjaka cetiri mezheba niti od ostalih ucenjaka islama koji se osvrcu na Alijino misljenje u fikhu.” ( Minhadz, 4/142-143)
· Kaze Ibn Tejmijje: “ Nije Muavija taj koji je zeleo I poticao na rat medju muslimanima vec je to bio njegov supernik Alija.” ( Minhadz, 2/219)
ima tu mozda istine o Aljiji..ali nazvati prave i najiskrenije vjernike sektasima....ti stvarno nemas pojma o cemu pises...Allah ti se smilovao
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #132
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by sabina 2 View Post
Sustina vehabiskog ucenja je vjernost islamskom monoteizmu(tevhid)ciscenju vjere od novotarija stranih Kur"anu,sto podrazumjeva vjerski zivot u vjerodostojnoj verziji prve tri generacije posle poroka Muhameda.Vehabije su okorjeli protivnici mnogobostva,praznoverja,nosenja hamajlijai pominjanja covjeka jer pravi musliman moze da se moli samo Allahu dz.s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Muhamed s.a.w.s nije prorok vec Allahov poslanik.
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #133
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Pitanje za Sabinu i Altunu: Jeste li procitale sta kaze Ibn Hadzer El Askalani o Vehabijama? Ako ih on naziva sektom zbog cega ih ja ne bih mogao nazvati sektom? ako neko vrijedja najbolje ljude ovoga ummeta poput Alije, Aise, Husejina i dr. govoreci da su u zabludi zbog cega da ne kazemo da su upravo ti ljudi sektasi kojima smeta pravi islam i smetaju ovi ljudi? Pogledajte pa sami procenite jesu li ovo govori i ubjedjenja muslimana ili obicne mudzessimistke sekte:
• Kaze Ibn Tejmijje u "Bejan Telbisil dzehmijje" Izdavac Matbe'atul hukumeh, Mekka ,komentar od Muhammed ibn Abdurrahman ibn Kas, stranica 111. tom 1..: "Allah dz.s. se uzdigao tjelesnim uzdizanjem"
• Kaze Ibn Tejmijje u Bejan Telbisil dzehmijje u drugom tomu na 163.stranici: "Sacuvano je od selefa i velikih imama da je Allah dz.s. opisao sebe kao ogranicenog s tim sto Njegove granice ne zna niko osim On"
• Kaze ibn Tejmijje u Bejan telbisil dzehmijje u drugom tomu na 173. stranici odgovarajuci na Ebu Ja'la: "Ono sto je on spomenuo tumaceci rijeci Ahmeda nije tacno vec se rijeci Ahmeda odnose na negiranje poznavanja Allahove granice od strane stvorenja."
• Kaze Ibn Tejmijje u Bejan telbisil dzehmijje u drugom tomu na 174.stranici: "A sto se tice onog sto je spomenuo Kadi od pripisivanja Allahu granice samo sa strane Arsa postoje dva misljenja a dzumhur je,tj vecina na stanovistu da je Allah ogranicen sa svih sest strana"
• Kaze Ibn Tejmijje u Er redd ala esasi takdis u prvom tomu na 9. stranici: " Pripisivanje tijela Allahu i njegovo negiranje je bid'at" (Ovo je u pocetku njegove mudzessimitske akide)
• Kaze ibn Tejmijje u Er Redd ala esasi takdis u prvom tomu na 5.stranici: "Niko od ucenjaka nije rekao da Allah dz.s. nije ogranicen i da nije tijelo niti je iko rekao da je negiranje tjelesnosti Allaha nuzna stvar,nasuprot,vecina kaze da je pripisivanje Allahu tijela obavezujuce"
• Kaze ibn Tejmijje u Te'sisu u prvom tomu na 565 stranici: " Po pitanju nosenja Arsa od strane mleka ljudi imaju dva misljenja: - Da oni nose Ars ali ne nose ono sto je iznad njega; - Da oni nose Ars i onoga koji je iznad njega tj Allaha. (Pogledaj kakva je njegova akida i kakve on govore navodi)
• Kaze Ibn Hadzer El Askalani u Eddurerul kamineh tom prvi stranica 144.:"Rekao je Ibn Tejmijje da je Alija u 17 stvari postupio suprotno Kur'anskom tekstu" (Vidite mrznju ovog covjeka prema Aliji r.a.)
• Kaze Ibn Tejmijje: “ Ne mozemo da slijedimo Aliju, osobu koja ne zna sta je Pravda I koja se bori po svojoj sopstvenoj volji.’ ( Minhadzu sunneti nebevijjeh, 2/203-204, I 3/156)
• Kaze Ibn Tejmijje: “ Ne postoji niko od ucenjaka cetiri mezheba niti od ostalih ucenjaka islama koji se osvrcu na Alijino misljenje u fikhu.” ( Minhadz, 4/142-143)
• Kaze Ibn Tejmijje: “ Nije Muavija taj koji je zeleo I poticao na rat medju muslimanima vec je to bio njegov supernik Alija.” ( Minhadz, 2/219)
• Prenosi Ibn Betutah u "Rihleh" na 95. stranici sa senedom do Ebul Hasena Ali Dimeskija a on od svoga oca da je rekao: "Sedeli smo u medzlisu ibn Tejmijje u Emevijskoj dzamiji pa je govorio i oporucivao narodu zatim je spomenuo ajet o istivau i rekao: "Allah se uzdigao iznad Arsa kao sto se ja uzdizem sa ove stolice sada"Pa su ljudi nasrnuli na njega i zbacili ga sa stolice udarajuci ga rukama i papucama a zatim ga odveli serijatskom sudiji" a ovu predaju potvrdjuju rijeci ibn Tejmijje koje spominje u : Minhadzu sunneh tom prvi stranica 264.; i u drugom tomu iste knjige na 26.stranici. Zatim njegove knjige "El Muvafekat tom 2. stranica 504. i Medzmu'ul fetava tom 5. stranica 527." Pricu navodi i Ibn Hadzer el Askalani u Edurerul kamineh u prvom tomu na 154 stranici.
• Kaze Ibn Kajjim El Dzevzijje tumaceci 79. Ajet sure El Isra ( Gospodar tvoj ce tin a onom svijetu hvale dostojno mjesto darovati.): “ Allah ce ga staviti da sjedi zajedno sa Njim na Arsu.” ( Idztimau’ l dzujusil islamijjeh, ibn Kajjim El Dzevzijje, str. 148.)
• Kaze Ibn Kajjim El Dzevzijje: “ Isteva- pomerio se Allah iz nizeg na vise mjesto pomjeranjem koje cine tijela kada se premestaju sa mjesta na mjesto.”( Kasidetu Nunijje)
• Kaze Ibn Kajjim El Dzevzijje: “ Allah je ogranicen sa sest strana koje su njegovi bokovi koje ne zna niko osim On.” ( Kasidetu nunijje)
• Kaze Ibn Kajjim El Dzevzijje: “ Ne poricemo da Allah sjedi na Arsu I d ace na sudnjem danu postaviti Muhammeda da sjedi pored Njega,I da je Kursijj mjesto Njegovih stopala.Ovo je akida imama Ahmeda, ucenjaka hadisa,selefa ovoga ummeta I svih religija. Cak su I jevreji I krscani uceniji o Bogu od Es’arija.” ( Kasidetu Nunijje)
• Kaze ibn Kajjim El Dzevzijje: “ Allah ce staviti Muhammeda da sjedi pored Njega na Arsu na Sudnjem danu.” ( Bedai’ul fevaid; 4/841)
• Kaze Ib Kajjim El Dzevzijje: “ Kursijj je mjesto Allahovih stopala.” ( Hadil ervah; str. 566.)
• Kaze Muhammed Ibn Salih El Usejmin, na drugoj hutbi petka 25.03. 1417.H.g.: “ Onaj koji ima u svojoj kuci satelitsku antenu izneverio je ono sa cime je dosao Muhammed I zabranjen mu je dzennet hadisom Bozijeg Poslanika.”( Fetvu je svojom rukom potpisao 28.03.1417H.g.)
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #134
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

I jos nesto: Altuna bolje ti je cuti. Ko si ti da govoris da" mozda ima istine u Ibn Tejm ijjinom vrijedjanju Alije r.a.? Je li bolji Ibn Tejmijje mudzessim, covjek koji je umro u zatvoru, za kojeg vecina islamske uleme kaze da je novotar a veliki deo i da je kafir, ili Alija r.a. nama poznat Ashab,jedan od najboljih???
Nemojte biti slijepi,nemojte se vezati za jednog covjeka kao da drugih nema,ako je Ibn Tejmijje otisao u zabludu zbog cega da ga i mi slijedimo u toj zabludi?
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #135
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

pravi i iskreni vjernik i musliman nikada ne govori ruzno o svojoj braci....
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #136
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
I jos nesto: Altuna bolje ti je cuti. Ko si ti da govoris da" mozda ima istine u Ibn Tejm ijjinom vrijedjanju Alije r.a.? Je li bolji Ibn Tejmijje mudzessim, covjek koji je umro u zatvoru, za kojeg vecina islamske uleme kaze da je novotar a veliki deo i da je kafir, ili Alija r.a. nama poznat Ashab,jedan od najboljih???
Nemojte biti slijepi,nemojte se vezati za jednog covjeka kao da drugih nema,ako je Ibn Tejmijje otisao u zabludu zbog cega da ga i mi slijedimo u toj zabludi?
HALALI BRATE...NE ZELIM SE GRIJESITI VISE...
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #137
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 39
Posts: 1,214
Default

I ja se plasim da da govorim nesto za te ljude.Ne kazem da nema onih koji svojim ne znanjem ili interesom ne iskrivljuju Islam.Ali za mene je svako vernik ko god kaze da veruje da je Allah dz.s.jedan i da je Muhammed a.s Njegov rob i poslanik.A kako ko pripoveveda veru?Na nama je da radimo onako kako mislimo da treba,a ima Jedan koji ce to sve obracunati.
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'

Last edited by ursuljanka; 23-08-2008 at 19:10..
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #138
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
I jos nesto: Altuna bolje ti je cuti. Ko si ti da govoris ?



ne tim tonom Recruit,ovde ne ide tako.
diskutujete,iznosite cinjenice ali sa manje tenzija...

hvala na razumevanju.......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #139
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Muhamed s.a.w.s nije prorok vec Allahov poslanik.


kazem ja da je stamparska greska ali nema ko da procita.......
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #140
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

.....U proteklom periodu bili smo svedoci jedne velike mediske kampanje(a i sad smo)koja je pokrenuta kako bi se osptim masama skupina tzv."vehabija" prikazala u najmracnijem svetlu.Intezitet te kampanje uveliko se smanjijo nakon Reisovog intervjua na TV HAJATU u kojem je kazao da "ne postoji nesto sto se zove vehabizam.i da je to sto sto neko klanja na drugaciji nacin od onoga na koji smo navikli MI u Bosni jedan od cetiri priznata islamska mezheba!
Nema sumnje da iza spomenute medike kampanje stoje neprijatelji ove vjere,oni koji ne zele dobrobit islamu i njegovim sledbenicima...oni koji ne zele da se po nasim ulicama vidjaju mladici i djevojke koji pokusavaju da zive po nacelima islama koji zele da svoj zivot ustroje po nacelima izvornog islama-jedine priznate vjere kod Allaha dz.s i jedine vjere koja ce ostati u izvornom i originalnom obliku sve do Sudnjeg dana .Insana boli kada vidi koliko su neprijatelji islama uspeli u zavodjenju muslimana,do te mjere da ljudima serviraju kako je pridrzavanje za temeljne principe ove vjere slijedjenje nigde postojece,sekte ,kako je pridrzavanje za vjeru postalo opasno i da se ljudi koji vjeru pokazuju vanstinjom smatraju potencionalnim teroristima.Zar nije nabolji pokazatelj koliko su ljudi obmanjeni i zavedeni.To da veliki broj njih vjeruje da ljudi koji imaju brade,cije zene su pokrivene,koji su podigli svoju odecu iznad clanaka,koji ne konzumiraju duhan,drogu,alkohol,ne cine blud,preziru kamatu,redovno namaz obavljaju,koji vjeru uzimaju od najeminentnijih ucenjaka,pokusavaju da svoj zivot po nacelima islama,da su to placenici (i to britanski!!!)i da su to potencijalni teroristi koji su opasni po drustvo.Opasni po drustvo zato sto su do jucer branili svojom krvlju ovu nasu domovinu,zato sto zele da zive u drustvu ukojem nema kradje,ubistava,droge,prostitucije,korupcije i side!CUDAN NEKI "TERORIZAM"...
SVI KOJI ZELE DA NAUDE ISLAMU I NJEGOVIM SLIJEDBENICIMA TREBA DA ZNAJU DA CE ALLAHOVA VJERA opstati pa makar to njima i nebilo po volji...

MOLIM ALLAHA DZ.S NA NAS UCVRSTI U VREMENIMA SMUTNJE I DA NAM POKAZE ISTINU ISTINOM I OMILI NJENO SLIJEDJENJE,I DA NAM NEISTINU PRIKAZE NEISTINOM I DA NAM OMRZNE NJENO SLIJEDJENJE..Amin ja Rabbe-I-alemin.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vehabije, zovu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko su vehabije??? Recruit Religija 25 26-05-2009 01:16
Vehabije rastjeraju zaljubljene parove borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 39 07-11-2007 21:40
Vehabije napale novinare borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 03-04-2007 00:57


All times are GMT +2. The time now is 06:02. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)