SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 30-12-2008   #1061
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Sulejman Ugljanin za „Blic” - Turska hoće da gradi autoput do Jadrana






- Sa predstavnicima Privredne komore Srbije istakli smo naše komparativne prednosti u odnosu na druge zemlje Balkana. Razvijene evropske zemlje u Istanbulu otvaraju kancelarije za privlačenje turskog kapitala. U tom smislu mi moramo postaviti makar konzula za ekonomska pitanja - navodi ministar.
Srbija ima 49 opština koje su nerazvijene. Siromaštvo i nepovoljna migraciona kretanja su učinila da u nekima od njih nema nijednog sa fakultetskim obrazovanjem, u drugima je premija zarada od 100 evra. U takvoj situaciji, kako kaže ministar, postoje strahovi da ćemo imati štete od slobodne trgovine sa Turskom u kojoj inače ima mnogo sitnih bogataša sa kapitalom od oko milion evra. Treba privući te ljude da pronađu svoj interes i da ulože u našu zemlju svoj kapital. Turski privrednici ulažu svoj kapital u Bugarsku i u Rumuniju i zapošljavaju hiljade ljudi. Ako Srbija ne otvori vrata, ostali će je zaobići.
- O tome da je turska strana zainteresovana da gradi autoput ka Crnogorskom primorju razgovarao sam sa predsednikom Borisom Tadićem i dobio njegovu saglasnost. Ministri Mlađan Dinkić i Božidar Đelić su se složili takođe, pa sada tražimo zakonsku mogućnost i ekonomske modele kako da dovedemo turske investitore, da li da im damo koncesiju ili na neki drugi način.

Koji model je predložio predsednik Tadić?

- Da Turska da kredite Srbiji za izgradnju tog autoputa, a mi da turskim firmama damo da ga grade, s tim što bi krediti bili pod uslovima pod kojima ih daje Svetska banka ili Kina. Naš je interes da kao država zakupimo na 99 godina deo Luke Bar, od 30 do 50 odsto, tako da će roba moći da se transportuje i autoputem i železnicom. Potrebno je, međutim, da Vlada Srbije stimuliše izgradnju industrijskih zona u siromašnim opštinama, pa i onim kroz koje će ići taj autoput, čime ćemo ekonomski oživeti neke zaostale delove Srbije

Šta očekujete da uradi Vlada Srbije?


- Da pronađemo najpovoljniju formu i sklopimo sporazum o slobodnoj trgovini sa Turskom, u što kraćem mogućem roku, da zainteresujemo turske investitore da ulažu kapital u našu zemlju i da omogućimo Turskoj razvojnoj agenciji (TIKA) da pomaže razvojne projekte u našim nerazvijenim opštinama. Vlada treba da finansira infrastrukturno opremanje od četiri do šest regionalnih industrijskih zona u nerazvijenim područjima i izrazito migracionim područjima.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=72369
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 30-12-2008 at 17:20..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 30-12-2008   #1062
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Koji je ovo ministar izjavio?
Moj nije,a tvoj?
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1063
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Prepravio sam naslov, prekopirao sam sve ali kad htedoh da obrisem reklamu izmedju slike i teksta, obrisao sam sliku, reklamu i uvod .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1064
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Mene ovo podseti na "tesnu kozu" kad Pantic hoce da gradi "turski motel"
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1065
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by ALMIR- View Post
Mene ovo podseti na "tesnu kozu" kad Pantic hoce da gradi "turski motel"

e,bravo legendo...
a,u poligrafu ga pita voditeljka:
-kako to da se toliko bijete u prsa sa tom turskom i vasim vezama
kad turska u pazaru nije donirala ni dinar,
i zar mislite da ce u srbiji kad vec u pazaru nije...

a,on opet,naucili ga ovi da kaze KOMPARATIVNE PREDNOST a ja ti garantujem da ne zna sta je komparacija,kaze:
-zato sto srbija ima bolje komparativen prednosti u regionu...
lupa l´ lupa,"ali nit´ crveni nit´ blijedi..."
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1066
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

E mnogo si ti sta garantovao na politickim mitinzima pa sad drugu pricu pricas, potrosio si kredit ....
Mislim ne mo se ljutis, al cinjenice.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1067
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
E mnogo si ti sta garantovao na politickim mitinzima pa sad drugu pricu pricas, potrosio si kredit ....
Mislim ne mo se ljutis, al cinjenice.....
E,vala Resade,svi svima pratsaju milione gresaka,pa covek ubije coveka pa halale,a ti meni tu jednu jedinu sto sampromasio datum NESTANKA sda nikako da zaboravis...
e,neka te neka...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1068
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

A ne govorim ti ja za garancije na forumu nego za politicke mitinge , ono kad si bio glasnogovornik ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1069
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
A ne govorim ti ja za garancije na forumu nego za politicke mitinge , ono kad si bio glasnogovornik ....
ada,i sad sam ja glasan,nego sam "ovamo" s´ neputa,ali cujem "eho" mojih pisanja(postova) dole...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1070
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Mozda , ja nisam cuo nista.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1071
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Mozda , ja nisam cuo nista.....
a,nema ti to "lale" na "sandzaknjuz"
i, "galiba" nisi bio na poslednji partijski sastanak,
il´ neces da iznosis detalje sastanka...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1072
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Stranac mozda je ali ja rekoh nisam nista cuo..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2008   #1073
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

EDIT:
greska
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009   #1074
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default Ljajic Ce Biti Gori Od Ugljanina

LJAJIĆ ĆE BITI GORI OD UGLJANINA
Srijeda, 07 Januar 2009
ImageAutor: Almir Mehonić
Koliko je bošnjačka politika u Sandžaku lišena svake kolektivne dimenzije pripadnosti muslimanskom svijetu i odgovornosti prema Bogu, kao i saosjećanja stradalništva sa svojim ummetom govori najnoviji primjer organizovanja dočeka nove 2009.godine u Novom Pazaru od strane „Ljajićevog“ predsjednika opštine Mirsada Đerleka.

Dok se u Novom Pazaru slavi doček Nove godine...

u Palestini otac sprema dženazu svoje maloljete djece.
U danima kad židovska agresija doživljava svoju kulminaciju u pojasu Gaze, ubijajući civile, granatirajući dječije bolnice i islamske univerzitete i dok dobijamo SMS poruku da u ponoć uputimo svi zajedno dovu za spas palestinske djece, Đerlek i Ljajić, a sa njima i mnogi njihovi „podupirači“ (iako neki možda toga nisu svjesni) organizuju „ludu noć“ uz muziku i vatromet.

Dokle samoponižavanje može ići, govori i primjer mjenjanja loga Regionalne televizije koji je simbolizirao historijske granice Sandžaka i stavljanje loga koji sadrži veliko slovo „R“ i stilizovano slovo „O“, što bi trebalo da je skraćenica od Raška oblasti. Zbog čega to radi Ljajić, u čijoj je vlasti ova televizija, pitanje je koje se nameće, a na koje još niko iz SDP-a nije dao odgovor.

Simtomatično je da je upravo isti akter (Rasim Ljajić) u Prijepolju, iako je uzeo najviše odborničkih mandata (1, prepustio mjesto predsjednika Nikolićevim naprednim radikalima koji su uzeli svega 10 odbornika u skupštini grada. Ljajić će kako stvari stoje prepustiti i mjesto zamjenika predsjednika predstavnicima srpskog naroda, a i najznačajnije preduzeće Direkciju za izgradnju, iako su po prvi put od uvođenja višestranačja u Prijepolju većina odbornika Bošnjaci.

U takvim uslovima Rasim Ljajić i SDP predaju sve najvitalnije institucije i funkcije onima koji se ne libe da kažu da baštine četničku tradiciju i koji su do juče stajali mirno sa tri prsta na grudima uz pjesmu „Spremite se spremte četnici“.

Uzimajući u obzir činjenicu da je u Novom Pazaru uradio slično sa Šešeljevim radikalima, dolazimo do podatka da je on za vrlo kratko vrijeme od kako je na vlasti učinio toliko loših stvari da je prevazišao Ugljaninove veleizdaje.

Rasim Ljajić će biti veći problem i veću će štetu nanijeti bošnjačkim nacionalnim interesima od Sulejmana Ugljanina. Vrijeme koje je ispred nas pokazaće to.

Stoga je krajnje vrijeme da sve intelektualne snage, bošnjačke NVO, udruženja u dijaspori, Zajednica sandžačke dijaspore, udruženja studenata, a posebno Islamska zajednica svojim djelovanjem ukažu na pogubnu politiku Rasima Ljajića.

Ako se politička zvijezda Sulejmana Ugljanina polhko gasi, ne učestvujmo u potpirivanju sjaja Ljajićeve zvijezde.

Ako Ugljanin danas nestaje sa političke scene, budimo svjesni da na nju stupa novi Ugljanin, mnogo perfidniji, lukaviji i opasniji.

Jednog smo kao nacija preživjeli, ovog drugog pitanje je da li ćemo?

Zbog toga niko ne treba tražiti izgovore o nestranačkom djelovanju, jer sadašnja situacija prestaje da bude političko opredjeljivanje, a prerasta u pitanje opstanka Bošnjaka u Sandžaku. Nema naroda bez nacionalne politike, a ni Sandžaka bez njegove autentične ideje

link:http://www.dijaspora.org/index.php?o...=855&Itemid=49
suad is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009   #1075
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Jel se ovo oglasavaju oni sto ih je zukorlie namagarcio,
E almire pa do juce si vireo iz rasimove guze, i kleo se u njega a sad ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009   #1076
dido
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Oct 2008
Location: rodna gruda
Godine: 43
Posts: 1,181
Default

Amaaaaan,kakve gluposti moze covek da procita ovde
dido is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009   #1077
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

Quote:
Originally Posted by dido View Post
Amaaaaan,kakve gluposti moze covek da procita ovde
e nemo
...
suad is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009   #1078
dido
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Oct 2008
Location: rodna gruda
Godine: 43
Posts: 1,181
Default

Quote:
Originally Posted by suad View Post
e nemo
...
e Alaha mi!!!
dido is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009   #1079
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

a sto citas gluposti dildo
suad is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009   #1080
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

cim sam video ko je autor teksta prestao sam da citam a u daljim postovima vidim reakcije onih koji su procitali i sve mi bi jasno...
o tom "prolivu" koji je pisao ovo vec je bilo reci na forumu...
taj isti "šupak" je spavao u pazaru kod Rasima u njegovoj kuci i po kucama pazarskih SDP-ovaca koji su mu pruzili topinu svoga doma i ruku prijateljstava a on sve to pogazio i eto kako se sad ophodi prema istima...
Ali,sve je to Rasimova krivica,doveo ga je otuda jer je taj "papak" potomak nekog Mehonica-koji se "demek" nesto borio za Bosznjake izmedju dva svetska rata...
Rasim je u to vreme bio slab u Prijepolju,skoro i da nikoga nije imao u odboru,pa se i za "slamku hvatao"...
Ja se secam kada sam ja u to doba obisao odbor u prijepolju da sve behu neki starci,bez volje,slabi,nikakvi,niko ni rec ne umejase da izgovori,
osim Nedzada Turkovica,koji ce kasnije(2004) pobediti i biti predsednik opstine Prijepolje...
Nego,ovoga malog posle uze taj prijepoljski biznismen Lutka pod svoje,i mali izgubi kompas i nikad ga vise nece nac´...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
sandzaka, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vijesti iz Srbije Tahirovce Vijesti iz Srbije 160 15-11-2009 20:27
VIJESTI IZ SVIJETA 36310 Vijesti iz ostatka svijeta 317 10-10-2009 00:51
BOŠNJACI SANDŽAKA-MANJINA ILI KONSTITUTIVNI NAROD suada Ovo i ono 14 23-01-2007 16:31


All times are GMT +2. The time now is 11:51. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)